Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vajdaságiak, ide fórum

Vajdaságiak, ide (beszélgetős fórum)


180. adamoni (válaszként erre: 179. - 0da025d011)
2007. júl. 27. 12:01
Ez nem jó hir,nem tartanak eléggé össze!Remélem a mi sorsunk nem ez lesz.
2007. júl. 27. 11:52
Egyik fórumtársunk,akivel levelezek,megbetegedett.Mivel erdélyi,gondoltam benézek abba a topikba ahol az erdélyiek vannak.Húúú!Kihaltak.Na,de lesz egy-két keresetlen szavam hozzájuk,jó,majd nyugisan,hát hagyják magukat kihalni?
178. adamoni (válaszként erre: 177. - B11a46e73c)
2007. júl. 27. 11:49
10.Azért is ok az ünneplésre!
177. b11a46e73c (válaszként erre: 175. - Adamoni)
2007. júl. 27. 10:45

délutánra utánna nézek,rengeteg saláta receptem van,hátha segithetek!

csajszikám hanyadik évfordulo?

176. b11a46e73c (válaszként erre: 173. - H MAYA)
2007. júl. 27. 10:44
én ismerek egy pár"öreg családot" az egyik a szomszédban lakik!
175. adamoni (válaszként erre: 172. - H MAYA)
2007. júl. 27. 10:19
én most egész máson agyalok.Vasárnap ünnepeljük a házasságinkat,lesz sült malac,de nem tudom milyen salátát vagy köretet készitsek mellé.Ami ugye nem majonézes,mert ilyen melegbe nem akarok kisérletezni,hogy megromlik-e.Ha netalán van ötletetek...
174. adamoni (válaszként erre: 169. - B11a46e73c)
2007. júl. 27. 10:16

igen,sajnos tudom milyen a pap.

Látnátok mikor esküvő van és valaki vállpántos ruhába,vagy ilyen kis felsőbe van,mikor a templom ajtóhoz érnek muszály sálakat terigetni magukra,mert cirkuszt csinál belőle az atya.Vagy jobb,ha be se mennek.Tényleg regényt lehet róla irni.És legjobban olyankor cirkuszol,mikor valami nagy ünnep van,mert olyankor vannak a legtöbben a templomba és kihasználja az alkalmat.Már régen láttam,de emléke végigkisér,azt hiszem.

173. H MAYA (válaszként erre: 169. - B11a46e73c)
2007. júl. 27. 09:07
Apropó Pecellón él a kereszttestvérem,Öreg vezetéknével,de nemkötelező ismerni.Nem tartjuk a kapcsolatot vele,csak úgy eszembe jutott.
172. H MAYA
2007. júl. 27. 09:05

Isten ,meghalgatta imáinkat,végre elhelyezték a papot,Sóti atyát tőlünk.Idős is már meg nagyon kibirhatatlan.Miért van ez náluk ?az "önmegtartóztató" életmod kikésziti őket.

-AGYALOK EGY UJJABB TÉMÁN-

Csak még nem nagy eredménnyel.

2007. júl. 27. 00:15
szép álmokat,aztán holnapra megálmodni ám az ujabb témát!
2007. júl. 27. 00:06

Eddig a gyónás,mint téma,jött be legjobban.

Mire ide jutottam,már alig élek.Jóccakát!

169. b11a46e73c (válaszként erre: 167. - H MAYA)
2007. júl. 26. 23:47

o,én nektek regényt irhatnák a pecelloi paprol(adamoni ezt tudja)!annyira rendes,és paphoz méltoan viselkedik,hogy a temetöben a kálvárián akarták leszurni,máskor meg megverték,de állandoan fenyegetik,a nép gyülöli! nekem személy szerint semmi bajom vele,de a szigorátol még én is félek,ha be térdelek a gyontato "szekrénybe"olyan ideg fog el hogy elfelejtem a szöveget:)

néha mise közben magán kivül üvölt,ha valakivel baja van név szerint kiprédikálja,ezért verték meg!volt rá példa hogy nemakart eltemetni valakit mert nem kapta meg az utolso kenetet,vagy nem volt templomba járo!nem szabad mise közben köhögni,nem lehet ki menni,rád szol.térden felüli szoknyába nem vehetsz részt a misén,ha a gyerek egy két hittant vagy probát kihagyott bérmálkozás elött,nem bérmálja meg stb.stb. nagyon ön törvényü!!!

ja amikor mi esküdtünk megszolalt egy mobil telefon,erre megált a beszédel,azt hittem felfordulok mert a jegyes oktatáson kihangsulyozta "ha megcsörren egy telefon abba fogja hagyni az egész ceremoniát" hát folytatta.....;)

168. Rhea (válaszként erre: 164. - 0da025d011)
2007. júl. 26. 17:43
Barnabást megkeresztelte a temerini pap, de a nővérke megígértette a párommal, hogy elvesz feleségül Isten szine előtt is, holtomiglan-holtáiglan. igaz a keresztmami templombajáró, s megpuhította nővérkét, mert itt ő dönt. igy virágvasárnap Barnabás is részesült a kerszetség szentségében, én meg suttyomban meggyóntam bűneimet a gyónóbúcsún, persze meggyónva vadházzasságomat is..s akkor mondta a horvát nemzetiségű pap, hogy oké, most az egyszer, de többet nem szabad, mert nagy bűnben élek..de majd a nyár folyamán szülőfalumban megkörnyékezzük az atyát, s reményeim szerint összead minket. az uram parázik, mert nem volt bérmálkozó..pedig másokat az esküvő napján keresztelnek meg..de a férfiak már csak ilyenek :o)
167. H MAYA (válaszként erre: 161. - 0da025d011)
2007. júl. 26. 15:19

Még szerencsésen megusztad a gyónást, a mi papunk mindent megtett a népesség szaporodása érdekében.Nem a bünökkel foglalkozott hanem hogy hány gyereked van és hogy miért csak annyi ,és a fiatal sszonyokat nem oldozta fel még meg nem igértek 1-2 ujabb gyereket.Az eggyik barátnőm igy járt,a férje persze nem akarta, és évekig egyik kár a másik után érte őket mig nekidurálták magukat az újjabb 2 gyereknek.Most már a legkisebb is 14 éves.valahogy csakfelnőttek de az annyuk idegei,arról inkább ne beszéljünk.

Hát én inkább csak gyónóbucsukor mentem el, akkor is vidéki paphoz.

166. H MAYA (válaszként erre: 165. - 0da025d011)
2007. júl. 26. 15:01
Igen gyónni lehet,csak áldozni nem.A vallásról csak annyit,én özvegy vagyok,tehát én esküdhetnék,de a párom ő elvált,valami misét mentem iratni,és az atya érdeklődött felőlem,hallotta hogy eggyütt élünk,biztatott,azon legyek hogy mihamarabb megesküdhessünk,csak azt nem mondta hogyan nyirjam ki a párom exét,de az meg halálos bűn lenne.Csak éljen soká,tőlem elfér .
165. 0da025d011 (válaszként erre: 164. - 0da025d011)
2007. júl. 26. 13:45
Na várj csak!Asszem gyónhatsz,csak nem áldozhatsz.Nem biztos,de így tudom.
164. 0da025d011 (válaszként erre: 163. - Rhea)
2007. júl. 26. 13:43

:)))))Ez jó!Tetszik ahogy fogalmazol.

A nagyobb lányom itthon lett keresztelve.Az akkori plébánosunk nem akarta a templomban megkeresztelni,mert nem voltunk Isten színe előtt egybekelve.Az is meglett,így a kisebb lányom már nem dicsekedhet olyan fényképekkel,mint a nagyobb.

163. Rhea
2007. júl. 26. 12:47
én nem gyónhatok, mert vadházasságban élek..cicáim elpusztultak, s míg kicsi a fiam, nem lesznek, majd jövő nyáron, esetleg azután. de ha a házba merészkednek, cirkalmas káromkodásokkal illetem majd őket, s mehetek majd gyónni, ha addig öszead minket a törökkanizsai pap
2007. júl. 26. 07:27
Gyónni sem akar senki?:)
161. 0da025d011 (válaszként erre: 159. - H MAYA)
2007. júl. 25. 23:16

Na,de miről beszélgessünk?Politika kiesik,csirkekoppasztás sem egy menő téma,a macskaszar se érdekel senkit,a testvérek közötti téma kimerítve.Elmeséljem hogy kell gyónni?

Na,elmesélem.Nemrég volt a kisebb lányom elsőáldozó.Mentünk az apucival gyónni.Először én.Mondtam,nem loptam,nem öltem,más házát,se mezejét nem kívántam,a többi stimmel.Kaptam három Mi atyánkot.Apuci bement,több időt töltött bent,kijön,na,hány Mi atyánk?Azt mondja négyet kapott.Másnapig agyalt,miért kaptam én háromat,ő négyet.Rájött.Szerinte helyettem kapta.

Legközelebb elmesélem,hogy anno hogy dobadtam ki magam a hittanról.Jóccakát!Más most nem jut eszembe.Illetve,dehogynem,de akkor mit írok máskor?

160. 0da025d011 (válaszként erre: 156. - B11a46e73c)
2007. júl. 25. 23:06

89-ben,a Buducnost(Budutynoszt)bútorgyárban a tűz,ami a fene tudja mitől keletkezett,végig égetett egy "pógont".Nem a fene tudja,hanem hegesztettek a lakkozóban,de nem tették meg a megfelelő biztonsági előkészületeket.Nagyjavítás ideje volt júliusban,és dolgoztak ott más firmából is.Elmentünk reggelizni,és egyik közülünk szaladva"Tűz van!",erre rohantunk mi többiek is.Elég jelentős anyagi kár keletkezett.Ami engem érint,jó ideig tűzzel álmodtam.Amúgy is rémálmaim vannak,de akkor nagyon sokáig főszereplő volt a tűz álmaimban.A főnökömet becsukták,11-12 napot ült börtönben.A bunkó(igazgató) nem adott semmi magyarázatot,beszüntettük a melót,halljuk mi van a főnökkel.Azt mondta,legyünk nyugodtak,látogatja,visz cigit is neki.Tudtuk,kamu az egész,mert a volt főnököm útálja a cigit,meg azt is aki cigizik.

Cak úgy mellesleg,18 év,16 nap abban a firmában,abból 17 és fél év ugyanazon a munkahelyen.Jól kibírták mellettem...

159. H MAYA
2007. júl. 25. 18:57
Jelentem a kukkolók száma 829 ,csak érdekes ez a mi fórumunk.Nemtudom a kopasztás? vagy a macska téma? vonzza az érdeklődőket?
158. H MAYA (válaszként erre: 154. - 0da025d011)
2007. júl. 25. 18:51
Cica ügyben ,csk annyit hogy pontosan az ilyen balesetek miatt nemtűrök macskát a lakásban.Lehet hogy nem is vagyok igazi állatbarát,legyenek,etetem, gondozom őket,de csk kivül az udvaron nagy hely van,találják fel magukat.
157. H MAYA
2007. júl. 25. 18:47

Szia lányok!

Most van egy kis időm ,tehát benézek hozzátok.

Ne tudjátok ,meg mennyit kellett takaritanom a meszelés után,olyan lakásfelujitás is folyamatban van,ezért nem haladunk ,vagy mestert kellett várni,vagy a butort vártam(a konyhámba rendeltem sarok ülőgarniturát)Minden rendbe volt csak az asztal meg a pad késett.A másik szobát azért nem tudom most még festeni mert a régi szekrényemet elajándékoztam,de csk a jövő héten tudják elvinni.

Igy már 2 hete csak nyúllunk , minden szanaszét.

Mint a mondás tartja "a nagy rendcsinálás végett csináltak iszonyú rendetlenséget"

2007. júl. 25. 17:08

sziasztok!

az idöjárás felénk is megtette a magáét,esö nem sok volt,de a szél borzaszto erös volt! épp fürdettem a babokámat amikor megszolalt a sziréna,ne tudjátok meg,legyökereztem. itt a faluban majdnem minden ház udvara tele van szénával meg szalmával,plusz szárazság van,a szél örületesen fujt,perceken belül leéghetett volna az egész falu,mivel a falunknak nincs tüzolto kocsija,a mellettünk levö helységböl,becséröl mire kiérnek.....!

k..vára ideges voltam,amugy is pánikolok a tüztöl!

ma megtudtam a szél elszakitott egy villanydrotot,az szikrázott és a fü begyulladt töle,szerencsére idöben észre vették,igy megbirták állitani,képzeljétek ha éjszaka történik.....

155. gazsika (válaszként erre: 153. - 0da025d011)
2007. júl. 25. 16:11
Na, igen, sejtettem, hogy jég is volt. Szóval akkor talán jobb is, hogy itt nem esett...
154. 0da025d011 (válaszként erre: 153. - 0da025d011)
2007. júl. 25. 16:03
Szóval,a cicakaki mint téma senkit sem érdekel:)Nem találtam "nyomát",úgy látszik csak szelelt a cica.
153. 0da025d011 (válaszként erre: 151. - Gazsika)
2007. júl. 25. 16:00

Ott nem esett,csak pár percet?Itt még jég is esett!

Akkor a nyavalyám járvány.Ez jó is,meg nem is.Ha járvány,sorra jönnek a családtagjaim.Ha mégsem,akkor megint az idegeim játszanak velem.Mindegy,ma sem oké,csak valamivel jobban érzem magam.

152. adamoni
2007. júl. 25. 09:50
Adán se sok eső volt,csak a szél,de az jócskán,még egy pár cserepet is lefujt a tetőről.Örült is neki a párom,ma mehet a tetőre!
151. gazsika (válaszként erre: 150. - 0da025d011)
2007. júl. 25. 09:18

Igazán küldhettél volna erre is az esőből!!! Itt csak kb. 4-5 percig szakadt, de az nem elég semmire, csak a port verte el... Pedig azt hittem több eső lesz.

Amúgy nálunk már mindenki belebetegedett a hőségbe. A bátyám napokig lázas volt, meg fáj a torka, én csak pénteken voltam rosszul, de akkor egész nap nem ettem, és ágyban is voltam.

Na, hogy ne részletezzem, szépen sorban, az egész család kidőlt a nagy melegtől. Ez a mai nap pedig isteni áldásnak tűnik, kellemesen fúj a szél, és egész jó a levegő...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook