Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vajdaságiak, ide fórum

Vajdaságiak, ide (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
4170. H MAYA
2009. márc. 21. 09:20

Az én lányom Zentán szülte az első babáját,nem kérte a saját orvosát,tehát az ügyeletes dokinál,szülésznőnél jött világra a bébi.A második szülése Szabadkán történt,arra inkább nem írok komentárt.Most a harmadikat megint Zentán akarja a világra hozni.Megpróbálja minél kevesebb költséggel meguszni,majd meglátjuk hogy sikerül.

Az első esetben a kismama nem tudja mi vár rá,de a többinél már van viszonyítási alapja.

Remélem minden rendben lesz nálunk is és Rheánál is.

Puszi nektek!!!!!

4169. ragi
2009. márc. 20. 13:39

Én is naponta benézek, hogy van e változás de mivel nincs akkor továbblépek.

Az előző témával kapcsolatban én is zentán szültem és a nevet nem említjük de a "mélyen zsebbe nyuló"-s dokihoz jártam a 8.-dik hónapig amikor már készített föl hogy programozott szülés lesz(császár) mert kevés a magzatvíz meg homályossan látja a babót.Ő elment egy hét múlva hirtelen műtétre és a doki aki átvett,mindent rendben talált és még a kiírt dátumot is több mint egy héttel túlhordtam és semmi baja nem volt a babónak,a konzultálások során arra jutottak, hogy nem lehet tovább várni,indították de a végén császár lett és semmit nem kellett fizetnünk,ez a doki nem várta el hogy teletömjük a zsebét habár az előzőnél készültünk a hallottak alapján(min.600 Eu),de a végén amennyit szántunk rá odaadtuk,megköszönte, de nem várta ugy el,hogy ő mondja meg mennyit akar.Azt akartam az egészből kihozni, hogy létezik ilyen is, amit előzőleg nem is gondoltam volna.

Tyű kicsit hosszú lettem.

4168. Dina2 (válaszként erre: 4167. - Rhea)
2009. márc. 20. 12:50

szia! ne szomorkodj ilyen dolgokon, nem az a lényeg, hol születik a picur, igaz?

én zentán szültem mindkettőt, annál a dokinál, akinél én is születtem, meg a tesóm mindkét problémás terhességét is ő figyelte. igaz, kicsit zsebbe kellett nyúlni, de szerintem mindegyik elvárja, és utána maximálisan figyelmes volt velem...

volt aki bácsföldvárról jött zentára szülni, merthogy azt hallotta, hogy ott minden szuper...hát, nem mondok véleményt a kórházról, mint intézményről, sem a nővérekről (tiszt.kiv.), szerintem ott sem volt extrább élmény a szülés, mint máshol lenne.

de gondolom, neked elvi kérdés volt "otthoni levegőn" világra hozni a babót...de: csak egészség legyen!

4167. Rhea (válaszként erre: 4166. - H MAYA)
2009. márc. 20. 11:54

ha erre jkárok, benézek, de sosincs itt senki :(

mi bánátban, holnap megyünk haza temerinbe. kicsit szomorú vagyok, mert úgy volt, ez ababó is törökkanizsai lesz, de bezárták a szülészetet a napokban...igy most újvidékre kell mennünk:( sirtam is vagy 3 napig és nem is alszok rendesen, de majd beletörődök...

4166. H MAYA
2009. márc. 20. 08:08
Mi történt már megint,nagyon el vagytok foglalva?
4165. H MAYA (válaszként erre: 4163. - Rhea)
2009. márc. 11. 09:02
Helló!
4164. H MAYA (válaszként erre: 4163. - Rhea)
2009. márc. 11. 08:56

Helló!

A lányom sajnos most kényszerszabin van,de a munka miatt.Elért minket is a világválság,valami baj miatt szüneteltetik a tevékenységüket.

Megigérte neki a főnöke hogy áprilistól bejelenti,legkevesebb 4 hónapig kell fizetni utánna a doprinost,akkor már megkapja a szülési szabadságot.Különben a terhességet jól viseli ma mentek ultra hangra,remélem mindent rendbe találnak.Helgám úgy tervezi hogy ha lehet májusba még dolgozik,de ez sajnos nem csak rajta múllik.

Neked meg türelmet és boldog várakozást kivánok,na meg könnyű szülést!

Puszi és írjál !!!!!

4163. Rhea
2009. márc. 10. 11:58

hát megint pangás van...

én elvagyok itthon, a bab éppen az oldalamt készül kirúgni. nemsokára megyek a dokihoz, hogy kiirja a szülési szabi megnyitásáról szóló papiromat. szeptemberben olyan távolinak és homályosnak tűnt az egész, most meg 5 hét és megszületik a bébi.

Maja hogy van a lányod? sikerült neki elintézni a betegszabit, vagy még dolgozik?

4162. Rhea (válaszként erre: 4161. - B11a46e73c)
2009. márc. 2. 21:31

ne aggódj, nálunk is én vagyok a mumus..a férjem meg anyósom szinte mindent ráhagynak a gyerekre. aztán már az uram belátta, hogy ez igy nem megy, de addigra Barna megszokta, hogy apa fejére lehet mászni.

nálunk a hisztike eddig kimaradt, de sztem a baba születése után számithatok rá...

2009. márc. 1. 20:09
Köszike lányok aranyossak vagytok! hát kiprobáltam a vizet....és azt kaptam hogy anyuka mennyél vissza boltba dodozni:( meghogy büdös anyuka,mert hogy neki minden büdös ami nem tetszik ilyen hogy büdös aludni,büdös haza menni stb.na talán azért mégis hatott egy kicsit mert hogy ma megint fetrengett eggyet én meg elüvöltöttem magam hogy" hol a viiiz",erre a ö elhallgatott,és jött a drága férjem reakcioja meg hogy "te nem vagy rendes,mit ilyesztgeted a gyereket" nos mit mondjak még,itt a hiba hogy nemértünk eggyett a nevelésben,mindent rá hagynak,aztán jön anyuka a boszorka és jönnek a tilalmak... meg a fetrengés.
4160. H MAYA (válaszként erre: 4157. - Zsuzsa88)
2009. márc. 1. 16:55

A tegeződés itt kötelező,tehát akkor haragudnák ha magáznál!!!!

Anyukád nem netezik? Szivesen megismerném őt is.

Ha nem olvastál vissza akkor elmondom ,nekem két lányom van és egyenlőre két unokám,agusztusra várja a lányom a harmadik babáját!

A tanuláshoz sok sikert és kitartást kivánok!!!!!!

4159. 09e7548a84 (válaszként erre: 4150. - B11a46e73c)
2009. febr. 26. 15:14

Üdv mindenki.

Szinte minden ötletet leírtak már a többiek: víz (ajánlom én is melegen a hideg vizet:)), a figyelmen kívül hagyást, a szobábazárást (na ne álljon égnek a hajatok)anyukának pedig egy nyugtatót:D.

EGy dologra figyelj azért, lehet, hogy a fiad föl akarja magára hívni a figyelmet. Van rá elég időd? Minden nap adj neki egy kis időt, amit csak és csakis egyedül neki szenteltek. AZt csináljátok, amit ő akar, játssz vele, stb. Egyébként én a lányimmal azt csinálom, (jó, egyenlőre csak az idősebbel), hogy szinte mindent megengedek neki, ami normális és nem károsít semmit, illetve senkit. HAd tombolja ki magát, mozogjon eleget, mert nagyon eleven kislány. Ha nincs elég mozgás, akkor ...megisszuk ám a levét. Ja, és persze az édességet korlátozni kell mert a hiperaktivitásra hajlamos gyerekeknek kimondottan árt.

Na de azért ezek mind csak tippek. Sok türelmet!

4158. Zsuzsa88 (válaszként erre: 4156. - Adamoni)
2009. febr. 26. 13:15
Én is igy lettem leszoktatva a hisztizésről. Otthon voltunk, mikor nagyon hisztiztem (hogy min, már nem emléxem, 2-3 éves lehettem), és Anyu engedett a csapról hideg vizet. Az arcomba kaptam. Állitólag annyira hisztiztem, hogy kaptam még eggyel, és amikor megláttam a harmadik adagot Anyu kezében, akkor hagytam abba a visitást és vagdalózást. Azt mesélte Anyu, hogy azóta nem hisztizek. Tehát a hideg viz nagyon hatásos, tényleg. Nme kell sajnálni a gyereket. Zutttty! a nyakába, meglepődik, és kész. :)
4157. Zsuzsa88 (válaszként erre: 4155. - H MAYA)
2009. febr. 26. 13:12

Nagyszerű, akkor jól kijövünk majd, az én Anyum is idén 50 éves! :) Van egy nővérem, ő '81-es, a férjével lakik, meg a kislányával, aki 15 hónapos. A szüleim most nagyon elvannak, folyton az unoka a téma. Nellike az első és eddig egyetlen unokájuk. Gondolom, te is nagyszülő vagy már (nem zavar, ha tegezlek?)... Tehát tudod, miről beszélek. Bár a nővéremék külön élnek, a mi házunk egyenesen tele van a kiscsaj fényképeivel. Nincs olyan helyiség, ahol ne lenne kép. Na jó, az én szobám falán pl. nincs. De talán ez az egyetlen hely. :)


Egyetemre járok, itt, Szabadkán, turisztikai és szállodaipari managementre, másodéves vagyok. 4,5 éve boldog párkapcsolatban élek.


Röviden, igy elsőre talán ennyit magamról. :)

4156. adamoni
2009. febr. 26. 09:54
Én nem szerénykedtem a vizzel,csak ugy spontán mérgembe rálöttyintettem fél pohárral.Hatásos volt,és sose bántam meg.Azóta nem szégyenkezek vele az üzletbe vagy vendégségbe.
4155. H MAYA (válaszként erre: 4153. - Zsuzsa88)
2009. febr. 25. 20:30

Köszöntük a vajdasági fórumban!

Gyere beszélgetni,mesélj magadról,munkádról családodról! Persze csak ha akarsz,nem a titkaidat (ha vannak) akarjuk kifürkészni!

Barátkozni akarunk.

A rangidős én vagyok a kerek 50 évemmel,de két lányom van akik 30 körüliek,tehát megértem a fiatalokat is.

Egyébként én csantavéri vagyok,volt már itt néhány Szabadka környéki tagunk is ,csak ők elpártoltak tőlünk.

4154. ragi (válaszként erre: 4150. - B11a46e73c)
2009. febr. 25. 13:37
Volt ez nálunk is ordítással meg minden és elég volt hozzá egy elkészített szobahőmérsékletű pohár víz.Amikor kezdte akkor belenyúltam a pohárba és ami a kézen maradt kevéske víz azzal lecsapni az arcát(hatott a dolog),a barárnőm a virágokhoz használatos párásítóval végezte ő adta az ötletet.Próbáld ki megilletődik és elterelődik a figyelme.
4153. Zsuzsa88
2009. febr. 25. 13:32
Jéééé!!! Most látom ezt a fórumot!!! Én is vajdasági vok! Szabadkai, egészen pontosan. :) Van még vlki Szabadkáról? :)
4152. Dina2
2009. febr. 25. 13:31

ja, és Maya: bele szerelmesedtem a varrásba!

abból is a foltvarrás fogott meg legjobban és már készitettem is dolgokat.

csak egy dolog nem megy: a lányom nadrág térdének a foltozása...

4151. Dina2
2009. febr. 25. 13:28

Sziasztok, valahogy megint "meghalt" kicsit ez a fórum?...

Tabok, milyen idős a fiókád? Szerintem, ha nem okoz sérülést magának azzal, hogy földhözveri magát, akkor csak simán át kell lépni rajta, vagyis abszolút figyelmen kívül hagyni. a másik javaslatom pedig, hogy olyankor öleld meg, szeretgesd meg, viccelődj vele és eltereled a figyelmét. mondjuk nálunk ez utóbbit kevésbé tudom alkalmazni, mert ugye nemigen van az emberlányának kedve viccelődni, amikor már kiidegelte a kölök, de néhányszor próbáltam és bevált. meg az előbbi is, hogy ha valamin hisztiznek, beküldöm a szobába, becsukom az ajtót és addig nem jöhet ki, amig le nem nyugodott. nem tudom, hogy ez mennyire lenne elismert módszer az "okosok" körében, de a lényeg hogy hatásos.

de persze, minden gyerek más...

2009. febr. 25. 00:27

megint én:) csajok tanácsot kérek,nagyon hisztis a kicsi fiam,ok.tudom hogy ez az ö korában normális,de tulzásba viszi,szerintem.Tapasztalatok???

hogyan hassak rá hogy neverje magát minden alkalommal a földhöz ha valami nem ugy van ahogy ö akarja?

2009. febr. 25. 00:20
láányok mi van veletek???
2009. febr. 14. 23:48

jo isten mostlátom mennyit irtam:)

lányok bocsi mindenkitöl,nem is köszöntem,ugy felturboztam magam adamoni esetén!

szia mindenkinek!

4147. b11a46e73c (válaszként erre: 4141. - Adamoni)
2009. febr. 14. 23:45
hali! Te jo ég Moni,megáll az eszem söt egyenest a hideg ráz.Hát ettöl félek én minden alkalommal,föleg ha délután dolgozom.Azt te is tuttad hogy Pecello igazi Texas,tehát bármi megtörténhet,igaz nálam mindig ott lapul a gáz sray,de pl.a te esetedben nem sokra mennék vele,ha gyanus alakok tünnek fel,a kezembe a telefon meg imádkozom hogy jöjjön be valaki vásárolni.Töbször kérdezték már hogy nem félek igy egyedül,dehogynem,de ez van.Azért igen érdekes hogy ezért felmonnd,hát nem a te bünöd,ezek szerint az ex fönöködnek nem sok sütni valoja van.Egy pár éve megtörtént velem egy olyan szitu hogy bejött két bördzsekis alak("kockák" söt BG-rendszámu mecskával jöttek)vásároltak,meg össze vissza kérdezgettek,oltogattak,jol összezavartak,mire fizetni kellet elövette az 5000-est,én meg vacilálok hogy minden apromat elviszi meg a pénz is gyanus volt,tisztán tudom hogy kivettem a kasszábol 4230dinárt,fogtam a kezembe,nyujtottam,megfogta,de nem vette ki a kezemböl,erre a másik megszolal hogy van a kocsiba apro,vissza huztam a kezem,erre emlékszem,behozta az aprot,én vissza adtam az 5000-est,kb öt percmulva amikor kinyittam a kasszát alig volt benne pénz,hiányzott 4000 ezer dinár,pedig a 4230 at vissza vettem,fogalmam se hogy mi történt vagy hogy hogy csnálták,de két tanum volt mindenre.rögtön szoltam a fönöknek,ök a rendöröknek,akik közölték hogy az utobbi két orában én vagyok a 4.-dik akivel ezt megcsinálták,hát szentül megvoltam gyözödve hogy felmondanak,már azért is mert egy idössebb koleganö azt álitotta "HA ODA FIGYELSZ ILYEN NEM TÖRTéNHET MEG" dehogynem,kb egyhétre rá vele is megcsinálták ugyanigy,pedig azt mondta ugy tudta hogy ezek azok,mégis....tehát nem mondtak fel,rögtön állitották nem az én bünöm,söt kiakartam fizetni,nem engedték.Szoval szerintem nemszabadott volna hogy felmondjonak,föleg hogy te voltál bajban,sajnálom!
4146. Dina2 (válaszként erre: 4144. - Erika1015)
2009. febr. 13. 07:34

Hahó!

magyar állampolgároknak sem kell vízum ha szerbiába utaznak, gondolom, akkor németországból sem.

remélem mindenki gyógyulófélben van... nálunk az oviban most kezdődött valami súlyos járvány, ami három heti karantént jelent, ha elkapja valaki.

szóval még mindig tartom magamat ahhoz, hogy csak egészség legyen!!!

4145. Rhea (válaszként erre: 4144. - Erika1015)
2009. febr. 12. 18:47

szia!

szerintem nem kell a kisfiadnak vizum, miért is kellene? nekünk kell szerb állampolgároknak vizum, mindenfelé..

4144. Erika1015
2009. febr. 12. 14:27

Sziasztok !

Rég írtam már,de valahogy kevés az idöm.Lenne egy kérdésem hátha tudtok nekem segíteni.A kisebbik fiam német állampolgár,szeretnénk az idén haza menni és azt hallottam,hogy kell neki vízum.Igaz ez ?

Köszi elöre is ;o)

4143. H MAYA
2009. febr. 11. 18:02

Az igaz hogy az egésség a legfontosabb,de azért a biztonság is nagyon kell.

Adamoni nem ilyen mesére gondoltam,de ha ez van mit tegyünk,még az a szerencse hogy nem bántottak,tegyük fel még fejbe vertek volna.

Nem tudom hova jut ez a világ,egyre több az erőszak.Hallottam én is a zentai bűntényt( az agyonvert embert).

Kicsit későn jött a reklám "ne hagyd hogy a tévé nevelje a gyerekedet"

Valahogy nyilván felnőttek olyan gyerekek akik az erőszakot természetesnek veszik.Szerintem fel sem fogják hogy ez nem buli,rabolnak,ölnek csak úgy szórakozásból,a hecc kedvéért.Már a drog sem elég nekik hogy bizinyítsák azt hogy ők a nagyfiuk!

Ez tragikus!!!!!

Bocsi de ez kijött belőlem,sajnálom Moni hogy elveszítetted a munkádat,de biztosan akad majd valami más!

Fel a fejjel,puszi!!!

4142. Dina2
2009. febr. 11. 07:32

nem baj semmi lányok, csak egészség legyen. gondolom, aki most benne van a gripában, egyetért velem.

ezek a különféle bűntények valahogy felénk is elszaporodtak, hog ne emlitsem a gyilkosságot,ami Zentán történt, meg itt nálunk is volt egy. meg hasonló módon, mint moninál, itt is kipakoltak egy kis üzletet, illetve a bevételét, ami öszvissz 2600 din volt...és még el is fogták őket, megérte nekik?

de hogy ilyen miatt miért kell felmondani?...

4141. adamoni
2009. febr. 10. 23:06
Meséljek valami szépet?!Egy hete,mikor én dolgoztam az üzletbe,bejött 3 személy,és még én kiszolgáltam egyiküket az üzlet egyik sarkába,a másikba kipakolták a pénztárt ugy,hogy észre se vettem.Igaz,hogy még az este fülön lettek fogva,de nekem másnap föl lett mondva.Mondjak ennél szebbet,jobbat?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook