Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vajdaságiak, ide fórum

Vajdaságiak, ide (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2009. szept. 14. 14:07
Hát látom nehéz tartani a kapcsolatot itt egymás közt.Mindenkinek meg van a kötelesége...meg a gondja de azért én néha bekukantok rátok kösszöni :)
4259. H MAYA
2009. szept. 8. 20:47

Nálunk,vagyis a lányoméknál indult a kislány első osztályba,a fiucska pedig kisovis lett,a picurka pedig egy hónapos!

Benikét reggel 8 ra kisérik az oviba, az első 2 hétben csak 10 ig maradnak,tehát akkorra menni kell eléje. Még szerencse hogy nagyon közel laknak az iskolához!Petra délutános,igy egész nap ügyeletbe kell lenni, tanulni vele,ebédeltetni, uzsonát csomagolni.Majd csak a hónap derekán vagy is 15.ike után indul a konyha az iskolába,azután kapnak uzsit,addig otthonról kell vinniük.

Helgám nem unatkozik,mindemellett ott a Samika,aki anyuci nélkül nem tud meglenni!

2009. szept. 8. 07:22
jó reggelt mindenkinek hogy vagytok?Én iskolásan a kislányom elindult elsöbe.
4257. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4254. - Ea4de13a62)
2009. szept. 4. 12:31

Az enyémek végig segítettek és segítenek.

Soha nem kényeztettek majomszeretettel,nem is éltem velük mindíg,amikor szerintük nem jól csinálok valamit,még ma is megkapom a magamét,de...Még akkor is mellettem álltak,mikor nem is tudtam róla.Pár hónapja tudtam meg,mikor azzal a tudattal éltem,az én szüleim engem bizony szépen itthagytak,volt aki lesett és beszámolt nekik:)Ááá,átmegyek nosztalgiába,pedig van dolgom,meg...Mindegy.Megint a panasz jönne.Mert innen téma lenne,hogy ki a jó szülő.A nagyobbik lányom három és fél hónapja látogatott meg utoljára.Ok?Csak Ő tudhatja.Mindenki a maga igazát védi.Elváltunk,biztos volt okom,hogy miért nem harcolok a gyerekeimért,de halálbiztos vagyok benne,félreinformálta Őket valaki.Ha harcolok,még nagyobb baj lesz a lelkükben,így meg azt hihetik,hogy nem kellenek nekem.Valamire nem figyelt oda egyikük sem:Az anyjuk lehet lökött,de nagy harcos,ha az igazát védi.Főleg,ha Róluk van szó...Egyikük sem kérdezte,miért nem harcolok értük.

4256. H MAYA (válaszként erre: 4254. - Ea4de13a62)
2009. szept. 3. 23:21

Most hogy visszaolvastam a hozzász.omat, hát nem vagyok én sem olyan rendes! Lehet ha a gyerekeimet kérdeznéd,ők mást mondanának,pedig én igyekszem,de nem mindig sikerül.

Ma éppen nem tudtam segíteni a Helgámnak,pedig szülőire kellett mennie,igy a szomszédasszonyát kérte meg,maradjon a pici mellett,mig ő odavolt!

2009. szept. 3. 22:19
Bocsánat hogy nem köszöntem anyira megfogot a témátok.Bocsika sziasztok
4254. ea4de13a62 (válaszként erre: 4253. - H MAYA)
2009. szept. 3. 22:16
Ez nagyon szép és öröm hallani de nem mindegyik szülö ojan ám sajnos.Az enyém inkább ellenem cselekszik mint hogy segitene, nem pénzileg kell...SAJNOS NEM MINDENKINEK VANNAK RENDES SZÜLEI....... :( :(
4253. H MAYA (válaszként erre: 4252. - 88f8f5dc4a)
2009. szept. 2. 21:57

Tudod erre valók a szülők,hogy segítsenek!

Mire majd a te gyerekeidnek kell az igazi segítség akkorra neked is lesz miből.Vagy majd ha az unokák körül kell, arra ott leszel te,nem mindig a pénz a segítség.

Tegnap reggel az ovodába induláshoz kellettem,délután pedig az első osztály megkezdéséhez.Egy nagyi akire mindig lehet számítani,az sokat ér!

A tél az biztosan nehéz lesz,azért neveltem a csibéket ,meg a lekvár,meg a dunszt,meg a paradicsom amit befőztem!

Nem gondolod hogy mindet magunknak csináltam,kell a családnak.Majd adok nekik,amikor az övék elfogy.

Adok! hallod? Adok!

Én is szülő vagyok ezért adok amit csak tudok!

2009. szept. 2. 20:31

Ma jártam a börzén.A "szizben",ahogy szoktuk mondani.Minden szerdán megjelenik egy újság,amiben vannak munkahelyről hirdetések.A táblájukon névsor,kinek mikor van jelenése...Ott van a neve a volt munkatársnőmnek is:( Kapnak egy évig zsozsót,meg ami jár a ledolgozott évek után.A csaj két évvel idősebb tőlem.Mi lesz vele...

Gyerekek...Mi lesz ebből...?Sajna,de nem vagyok egyedül,aki a szülei segítségére szorul.

Szerintem nagyon sötét tél elébe nézünk...

4251. H MAYA (válaszként erre: 4249. - 88f8f5dc4a)
2009. szept. 2. 08:17

Hát hogy te meg milyen válogatós vagy!!!!

Hanyatt fekve pénzt keresni!!!!!!

De igazad van,dél előtt nem csináltuk,dél után már nem érdemes elkezdeni!!!!!!!!

Majd csak akad valami munka,ne add fel a keresést!

Takarítás,vasalás,idösebbeknek bevásárlás,társalkodás stb...

Olgi lányom is azt csinálja, van neki 4-5 helye ahova rendszeresen jár.

Igaz hogy idő kellett hozzá mire megismerték megbiznak benne,de megéri mert az idős emberek nagyon hálásak hogy van kivel beszélgetni.

4250. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4249. - 88f8f5dc4a)
2009. szept. 2. 07:02
jelenti...Ez kimaradt.Jómagam nem kezelem magam természetes módokkal,mert sorra befuccsoltam velük.Egyes illatok jótékonyan hatnak,de önmagukban kevésnek bizonyultak. Tényleg a kezelések lehetőségéről beszélek!Nem a "munkahelyről"...
4249. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4248. - Ea4de13a62)
2009. szept. 2. 06:57
Tegnap felhívtam-többek között- egy számot,ami felett az állt:Aroma terápia.Munkásnőt keresnek.Nálam az aroma terápia a depresszió egyik lehetséges gyógyítási módja vagy segítség a gyógyulás útján.Hááát,a masszázs szövegek között találtam én azt...Ne mondja senki,hogy nem lehet melót találni!Még a 42 évem sem lett volna akadály,hogy felcsapjak prostinak.A csaj a vonal másik végén nagyon jót virult...Később már én is.Az almaszedésre(Ez már másik hirdetés) már nem kellettem,mert már lett elég embere az illetőnek...
2009. szept. 1. 22:35
Sziasztok majd csak ideérek én is egy kicsit közétek,ma végre elkezdödöt az iskola és elégé jó mulot el az elsö nap.....na de hol van a többi..tudom mijen az amikor munkanékül van az ember,és még két gyerek pedig iskolás,hát nehéz nagyon nekem is.én 33 évesen nem kapok munkát borzasztó,na de majd lesz valahogy,egy kis segéjpénzböl élek és amit néha a szüleim segitenek mert már nyugdijasok ök is.puszika mindenkinek
4247. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4246. - 88f8f5dc4a)
2009. aug. 31. 17:58
Nézhetem...Metélt alig,töredezett tészta dögivel...Jól van,maradt használható is.Mégis,kinézzen valahogy...A lányoknak csináltam,és azt szerettem volna,ha szépen néz ki,nem csak olyan "dobjuk össze" és annyi.Hááát,ez ilyen lett...Aha!A múltkor azért nem száradt ilyen gyorsan,mert esős nap volt!Na,rájövök...Meg mentséget is találok magamnak...
4246. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4245. - 88f8f5dc4a)
2009. aug. 31. 15:39
A Gazyka az Gazsika...Ott van nem túll messze a "s" a "y" mellett,de ezen a billentyűzeten az y=z.Basszus,nézem a tésztát!
2009. aug. 31. 15:36

Gazyikánál is úgy van,mint nálam...?Hol van net,hol meg nincs,de inkább nincs.Egyszerűbben:net nyett.

Ma voltam a börzén,felhívtam egy vágóhidat(Ette fene a tollszagot...),majd betértem egykori munkahelyemre,vagyis egyik gyárba,ahol ma küldtek el 157 melóst...A portás elég furcsán nézett rám,hogy ott keresek munkát,mert épp mennek el az emberek.

Hát,nemtom...Megállapítottam(már nem először),hogy ekkora esélyem van állandó melóra:".".

Nem szép ilyet mondani,és távol áll tőlem,hogy szülőimet szándékosan kihasználjam,de imádkozhatom,hogy sokáig éljenek.Tudják ezt Ők is...Töröm ezt a kemény fejem,hogy mivel is lehetne pénzt keresni.Hát,k....nak már öreg vagyok, meg elég roggyant is.Basszus,még takarítónőnek is öregnek számítok!Pedig a 42 nem is öreg...

Közben megnézem a tésztát,nehogy rámszáradjon...Múltkor addig evett itt a fene, annyira megszáradt,metélt alig lett belőle.

4244. gazsika
2009. aug. 31. 12:01

Sziasztok! Látom, újra beindult a fórum... 22-es, szorítok Neked!

Végigolvastalak benneteket, de én már rohanok is, sajnos most nincs netem,úgyhogy csak az marad, hogy néha ha időm engedi, benézek, elolvaslak benneteket!

4243. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4242. - H MAYA)
2009. aug. 30. 08:11

Kerestem a net-en,de nem találom,és magam sem tudom,hogy honnan nekem ez az infó:Olvastam,csak terv volt,mint törvény,vagy csak a pénzre vonatkozik,de...Az első gyereknél mintha járta volna a szülési,ha van munkaviszony,ha nincs.Nem tudom,hogy mit terveztek,mit változtattak,mert pl. a nyugdíj korhatár is változott,a két év a "szizen" is egy évre zsugorodott,a szülésivel nemtom mi van.

Osztom az eszem biztos infó nélkül,de valami volt.Csak mi van most?És kitől kérdezni...?

Egy időben a "szizről" levehetted magad úgy,hogy kaptál egy bizonyos összeget és lehettél privát,de onnantól a börzéről töröltek.

Nagyon rossz az ilyen hallottuk-láttuk.Pl. nekem azt mondták,a válás horribilis összeg,a nevem visszakérése szintén.A nevem visszakérésére három hónapom volt a válástól,azon időn belül ingyenes...És a válás sem 1000 euróba került,mint ahogy azt egyesek mondták.Még akkor sem lett volna annyi,ha nem közösmegegyezéssel zajlik.

Nem tudom,hogy a lányod mennyire járt utána ennek a két évnyi szülésinek,de úgy értem,valamennyire informálódott.Biztos,hogy nem járja neki...?

Igen,addig követelhet,hogy többe fog kerülni a leves a húsnál,de hátha...Neki a szülési megy a "munkasztázsba".

4242. H MAYA
2009. aug. 27. 22:00

Szorítunk neked hogy összejőjjön a munka!

Hidd el hogy mindenhol így van ez,senki nem érezheti magát biztonságban.

Helgámat úgy átverte a főnöke,nem fizette be utána a "doprinost",így nem tudja kihasználni a 3.ik gyerek után járó 2 év szülésit.Elhúzott Magyarba,itt pauzába tette a céget! Semmit nem tudnak tenni ellene! Már feljelentette meg mindent elkövetett hogy az igazát keresse,de semmi eredmény!

Azt mondták neki "Jár csak nem jut"Mint baksis a kis zenésznek!

4241. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4239. - H MAYA)
2009. aug. 27. 20:22

Van több gond,ami miatt nem találok állandó állást:Elmúltam 40,nő vagyok,utazó vagyok,és túl nagy a konkurencia(Nagyon sok a munkanélküli...).

Az oké,hogy nem vagyok fedél nélkül,a szüleim segítenek,de ez fordítva kellene,hogy legyen.És Ők sem élnek örökké...

Ami ötletem lenne,nagy a befektetés,pénzem meg nincs.Bármi,ami nem jár túl nagy befektetéssel...Basszus,már mindenki mindent csinál!

Most mondhatnád,minek kellett akkor felmondanom,de az nem az én ötletem volt,és nem...Hagyom!Mert pocskondiázni fogok.Olyan munkahelyről mozdított ki,ahol jól éreztem magam,megbecsültek,és állítólag nem vagyok rossz a szakmámban.Azóta a volt igazgatóm tartotta magát az ígéretéhez,ha bajban lennék,bármikor visszavesz,de...Visszavett,nem hozzá,oda nem kellett melós,másik szektorban igen.Dolgoztam öt hónapot a télen,de sorra dobálták ki az embereket.Engem nem dobtak ki,csak épp a szerződésem nem hosszabbították meg.Az állandó melósok mentek el,akkor mit kezdjenek az ilyenekkel...Azóta még voltak felmondások.Ez most tudod milyen?A biztos rossz helyett választottam a bizonytalan jövőt.Lehet melót találni,de ha az Szabadkán van,és 9000 dinár a fizetés,akkor tudod már,hogy mennyi marad,mikor az utat leszámolom.

Nagyon remélem,hogy bejön az,amire várok.Pár nap múlva talán tudok információt is,de sajna az is benne van,hogy esetleg nem tud alkalmazni.Anyámék nyugtatnak,majd lesz valahogy,amíg egyikük él,addig nincs gond.Nem szeretek rajtuk élősködni,kihasználtam már Őket épp eleget.Ha Ők nem lettek volna,gondolom,nem tudtam volna több éven keresztül eltartani egyedül egy négytagú családot.De ez már múlt...A kisebb lányomnak van egy ötlete,de az megint...Állatokat tartani.Abban benne a koppasztás is...Kinek kell???Kinek eladni,mikor...Itt ez a régi eszterga.Ezen nem lehet bármit megcsinálni,nagyon régi és elég rossz állapotban van.Oké,legyártok egy rakás zsanért,egyebet,de hol eladni?Már gondolkodtam,hogy fát esztergálok rajta,de megint a beszerzés és az értékesítés a gond.Sokan vannak,akik gyártanek ezt-azt fából,de senki nem számol azzal,hogy a fa nincs kiszáradva.Még ha sikerülne is eladni,aztán ne anyázzon senki...

Hogy miért állandó meló kellene?Van hitelem,nem is kevés,és nem ártana a lányoknak is adnom valamit.Bár az apjuk azt mondta,fedezi minden költségüket,azért tudom én,hogy mi lenne a kötelességem.

Várok.Mást most nem tehetek,aztán lehet nagyot huppanok.Annál az illetőnél nagyon jó lenne melózni,mert belevaló,tudja,hogy mit akar.Ha sikerülne,ott már tényleg csak rajtam állna vagy bukna,hogy maradok-e.

2009. aug. 27. 17:15
sziasztok jó nagy munkában vagytok ám mind ketten.én inkabb gyümölcsszedest válalnám vagy kapálást csak ne keljen tyukot pucolni :)...nálam szönyegmossás van,üdv
4239. H MAYA (válaszként erre: 4238. - 88f8f5dc4a)
2009. aug. 27. 16:04

Ne csináld már,tudom hogy nem birod a toll szagát!

Van aki birja, van aki nem,nem finnyásság kérdése,ez nem rajtunk múllik!

Találsz te valami mást biztosan,a gyümölcs szedés az most aktuális nem?Vagy azt meg nem fizetik meg?

Igaz én meg azt nem csináltam sose,lehet hogy, vagyis biztosan az se egy leányálom!

4238. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4237. - H MAYA)
2009. aug. 27. 07:18

Pfuj!!!!!:)Basszus,van amikor hallom,keresnek csirkepucolásra embereket,de...Hogy titkolnám el az ökrődést...?Szedtem én már emberi hányadékot is,nem arról van szó,hogy válogatok,de...Volt tavaly is csirkém,egy nap ötöt tudtam konyhakészre megcsinálni.Anyám segített,akinek nem is volna szabad bármit csinálni...Amikor a toll már lemegy,akkor okés,csak elvágni a nyakát a szegény állatnak,meg a tollszag.Biztosan meg lehet azt is szokni...

Ha nem jönne össze az a meló,amire várok...Akkor lehet,hogy szétnézek a környéken,és egye fene az ökrődést,majd elmúlik.

4237. H MAYA (válaszként erre: 4236. - 88f8f5dc4a)
2009. aug. 26. 22:21

Holnap pedig csirke pucolás (koppasztás) lesz a műsoron!

Jössz????

Ha jól emlékszem te nagyon szereted azt csinálni!!!!!

4236. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4235. - H MAYA)
2009. aug. 26. 22:07
Mennyi?????Oké,a meszelés ez mellett "hobbi"...
4235. H MAYA
2009. aug. 26. 21:06

Nálunk paradicsom főzés volt ma!

400 litert öntögettünk üvegekbe.Nagy a család meg egy két barátnő szomszédasszony.Összeszámoltuk kinek mennyire lesz szüksége, nálunk van hely van edény és adki neki!

Két negyven literes kotlába forraltuk a paradicsom lét,majd öntögettük az üvegekbe,a garázs be van ágyazva,ott pihen a télire való!

Négyen voltunk hozzá,de mindannyian jól elfáradtunk,nekem a nyelvem is lóg!

Ez volt a mai napom!!!!

4234. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4233. - Ea4de13a62)
2009. aug. 26. 11:37
Meszelek,basszus!Eddig több a festék rajtam,mint a falon...Hogy most miért ülök itt?Mert ráspricceltem véletlenül vizet a befestett falrészre,és iszonyú dühös lettem...Megyek,hátha nem olyan vészes a helyzet,mint az előbb kinézett.
2009. aug. 26. 07:27
Sziaszto. Mere letetek?Ma iratkozik a fiam második közép iskolába.Kész a nyár :(.Kezdödik az iskola jaj....meg a lányomnak is az elsö ellemi.Ti hogy vagytok?Mi uj tötént veletek?üdv
4232. H MAYA (válaszként erre: 4231. - 88f8f5dc4a)
2009. aug. 24. 23:00

Hol volt a gond? azt kérdezed?meg hogy én láttam?

Nagyon utálom magamat azért hogy meglátom mások életében a bajt,az okot ami tönkretesz egy kapcsolatot,de ez van!

Kimondom azt ami akkor a legésszerűbbnek tűnik,az már csak a bajban lévő emberen múllik hogy meghalja-e és hogy tud-e változtatni!

Te tudtál!!!!!!!!!!!

Sajnálom hogy én nem tudtam melletted lenni a nehéz időkben,de örülök hogy voltak igazi barátaid!!!!!!!!!!!!!!

Abban igazad van hogy a lányaidat nem terheled az igazsággal,az ő számukra csak a tiszta ruha a frissen sütött palacsinta,a jó kaja,a fontos.Na meg az hogy anya mindig elérhető.Hogy anyával mi van ő mit szeretne az kit érdekel?

Tudod én 32 éves voltam férjezett és két gyerek annya,amikor elváltak a szüleim,de engem is kikészített,pedig én átláttam a dolgokat.Valahogy úgy éreztem hogy oda a biztonságom amit a szüleim és a családi ház jelentettek.

Nyugodj meg eljön az az idő amikor visszatérnek hozzád!!!!szükségük lesz rád!!! és te ott állsz és segítesz, na meg nem kérdezel nem firtatod hogy eddig miért nem!!!!!!

4231. 88f8f5dc4a (válaszként erre: 4229. - H MAYA)
2009. aug. 24. 19:07

Maradtam itthon.A lányaim ellenem vannak,főleg a nagyobb.A kisebb jön hozzám,a nagyobb három hónapja járt itt:(Vannak dolgok,amikről nem tudnak,és jobb is így.Elég nagy lehet a zűrzavar a lelkükben,nem kell még tetézni.A nagyobb nem akarta elhinni,amit kezdtem mesélni többször is,majd teljesen feladtam,nem mesélek neki.Azt ugye,hogy belekerüljön egy olyan házasságba,ahol fuldokolni fog,és akkor majd megért...Olyat nem kívánhatok a saját gyerekemnek.

A válást,és ami jött még utána...Folyamatosan mellettem a "bűntárs",vagyis akiről azt hiszik,hogy megcsaltam vele L-t,Zsuzska,és még néhányan(Az Ő nevüket nem írhatom ki...).Nem!Senki nem a bosszúra bíztatott."Talpon maradni!",és ha kellett,akkor egy tucat levél ment és jött naponta,holott maguk is jól...Sorstársaim,basszus,és megvan a maguk baja,de sosem hagytak cserben.Innen az erő a talponmaradáshoz...

Tagadhatatlan,hogy már létezett a "Harmadik",hisz'...Te,Maja!Hogy valaki 41 évesen,első látásra(Pontosabban:Első beszélgetésre.)ennyire belészeressen valakibe...Ő megért.Megérti ezt az egész depressziós-pánikos mizériám,mert maga is benne van,sőt,még jobban.Van közös témánk,tudok vele miről beszélgetni(Ha szóhoz jut...),és a természete vészesen hasonlít az enyémhez.Amikor vele kezdtem beszélgetni ott bent,a Rácsosban,elkezdtem újra létezni.Ő mozdított el a holtpontról,és ezt sokan nem akarják megérteni.Vagy nem tudják megérteni.Ami addig fekete volt,egyszerre színes lett.Mi magunk sem értjük,hogy mégis mivel mozdított el,mikor nem is ismertük egymást.Szoktuk is mondogatni,még most sem tudunk egymásról nagyon sok mindent.50 km van közöttünk meg a telepátia.Van amikor hetente látom,van amikor három hét is elmúlik két találkozás között.

Volt aki azt mondta,a véletlen összefüggése,hogy miatta mozdultam el.Véletlen vagy sem,de messze vagyok attól az állapottól,amibe kerültem a találkozásunk után,és attól is jobban vagyok,mint amilyen állapotban voltam,mint amikor Te meg klejic itt voltatok.Szedem a gyógyszert(Próbáltam letenni,de nem megy.),de legalább hat is.Nincsenek rohamaim,a Padlót időnként jól felnyalom,de LÉTEZEM.

Az ellenkezőjét annak,amit Te is állítasz,csak egy valaki állította.Neki nagyon megfelelt az a "gyenge" Móni...Csak azt nem tudom,hogy miért...De már mindegy.Azt hiszem,a neheze már elmúlt.

Ne mocskoljuk őt,jó...?De mondj meg valamit...Te láttad és tudtad,hogy hol a gond.Igaz...?Volt egy visszajelzés,és az megmaradt...

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook