Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utcai cipővel lakásban? fórum

Utcai cipővel lakásban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2017. nov. 25. 19:45

Ha vendégségbe megyek, levetem a cipőmet. Papucsba nem bújok, inkább vastag zoknit veszek fel, hogy ne fázzon a lábam.

Ha hozzánk jön valaki, nem kérem a cipőlevételre. De a többség leveti magától.

Ha itthon vissza kell lépni valamiért, simán megteszem cipőben, még a szőnyegen is.. majd feltakarítom utána. Nem nagy ügy..

2017. nov. 25. 19:17
Nem megyünk be cipővel se otthon, se másnál 🙂
71. Smirnoff (válaszként erre: 69. - Töprengő)
2017. nov. 25. 19:13
Klasszikus Tudni illik, hogy mi illiket felcsapva csakis ezt lehet olvasni, de ezért hozzátenném, lehet abban olyat is olvasni, hogy aki nem engedi, hogy a lakásában rágyújtson valaki, az ne is hívjon vendéget :D
70. töprengő (válaszként erre: 34. - Smirnoff)
2017. nov. 25. 19:02

Így igaz, munkavédelemhez tartozik a bakancs.

Aki szerelőt vár, számítson erre, szerezzen be " papucsot ". Ha félti a szőnyegét.

69. töprengő (válaszként erre: 31. - Selena78)
2017. nov. 25. 18:51

Tv műsorba több illem-ről beszéltek.

Ott hallottam, nem köteles levenni a cipőt aki vendégnek jött hozzánk.

68. Smirnoff (válaszként erre: 66. - 300c83c7b2)
2017. nov. 25. 18:34
Valaki pl. soha nem venne fel turkálós ruhát. Ez ugyanaz pepitában.
67. michelle.r (válaszként erre: 43. - Bnedora)
2017. nov. 25. 18:30
Mindig van itthon lábzsák, mert néha tényleg kínos a cipőt levetetni. Amikor az ember lakást néz, mindenhova bemegy, fürdőszobába, hálószobába, gardrobba. Illik lábzsákot vinni, vagy nem megsértődni, ha megkérnek, hogy ne trapplj be. Bár a tulaj is készülhetne.
66. 300c83c7b2 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2017. nov. 25. 18:13
Előszobában levesszük az utcai cipőt, belépünk és papucsot húzunk. A vendégek is leveszik, adok papucsot, van aki hoz is. (Anyós, sógornő) Ha szerelő jön, vele nem vetetem le, felmosok utána és kész. Ha a szobába megy, felhajtom a szőnyeget. Előfordul, hogy vissza kell futni valamiért, olyankor van, hogy már nem veszzük le a cipőt. A vendég papuccsal nem értem mi a gond? Én is felveszem máshol.
65. Smirnoff (válaszként erre: 55. - Channa*)
2017. nov. 25. 18:01

Még ha szóba is jön a köröm- vagy egyéb gomba, szemölcs, nyilván nem az ajtóban belépéskor. Amúgy kétlem, hogy ezt mindenki kitárgyalná, én sem teszem. Főleg nem úgy, hogy "szia, de jó, hogy látlak, képzeld, körömgombám van". (Régen volt bőrfertőzésem szerencsére, de bármikor megeshet.)

Nem mindenki mossa mindenki után a papucsokat, sőt megkockáztatom, a többség nem. De valaki mosás után sem veszi fel más pólóját vagy pulcsiját sem, nemhogy cipőjét.

64. selena78 (válaszként erre: 55. - Channa*)
2017. nov. 25. 18:00

Értelek én, de én akkor sem veszem fel más papucsát, ha megesküszik, hogy fél órája vette ki a szárítóból.


A vendég nem trappol végig a lakáson. Nappali, étkező, fürdőszoba. Miért menne máshova?

2017. nov. 25. 18:00
Ja, és gyakran van takarítás is, de ez leginkább csak por, szóval könnyen elbánik vele a robotkám.
62. Channa* (válaszként erre: 59. - 04424e865e)
2017. nov. 25. 17:58

Nekem úgy is jó, de cipővel akkor sem:D



Egyébként nem tudom mi a bajotok a vendégpapuccsal...

Hozzám olyanok jönnek, akik ismernek. Felveszem én is a papucsukat és ők is az enyémet.

Néhány hónapja vízóracserére jött a szerelő, ahogy belépett megkérdezte, hogy levegye e a cipőt, mondtam neki, hogy igen, erre kért papucsot:D Simán adtam neki, mert tiszta papucs volt, és utána kimostam.

61. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2017. nov. 25. 17:57

Ha kicsi lakásban élnék,abszolút mindenkivel levetetném. Egy milánói barátnőm (Milánó európai szinten a legkoszosabb városok egyike sajnos) filcpapucsokat ad mindenkinek és leveteti a cipőt. És gyönyörű lakása van, ott magassarkúval a parketten halálos bűn lenne végig caplatni.


Mi egy zöldövezeti kertes házban élünk, nagyon rusztikus padlóval lent (göröngyös cottó) és direkt rusztikus parkett fent. Semmi szőnyegünk és utcai cipővel bejárunk. Megjegyzem, sár nincs, nem gyalogolunk szinte sehova. Szerintem nem steril, de direkt nem is kényes padló, és ugyanezt egy saras lucskos helyen nem tennénk, míg a városban laktunk akkor is mindig belépéskor egy felmosóronggyal megtöröltük a cipőnket, ott sem volt szőnyeg, de nem szokás mifelénk levenni, de nem tartom paraszt szokásnak, hanem szárazabb, melegebb helyeken nem szokás levenni, észak-európai vagy hideg országokban meg igen. Mikor hol mi a praktikusabb.

Megmondom őszintén, ha nálunk valaki levenné, kiszakadna a harisnyája is, de nekünk direkt ilyen a padlónk, tehát marad a cipő vagy benti cipő.

60. Channa* (válaszként erre: 57. - Evawitch)
2017. nov. 25. 17:55
Hát dehogy nem. Elmennek a fürdőbe, visszajönnek, esetleg bemennek a szobába és ott vannak. Nekem fehérek a szőnyegeim, így is gyakran mosom, de ha mindenki végig menne rajtuk az utcai cipőjével, akkor semmi mást nem csinálnék, mint mosnám.
59. 04424e865e (válaszként erre: 51. - Selena78)
2017. nov. 25. 17:54
Valahogy én sem tudom rávenni magam, hogy más papucsát felvegyem. Inkább zokniban adom elő.
58. selena78 (válaszként erre: 53. - Channa*)
2017. nov. 25. 17:54

De mindig megtalálták.


Vicces...nem cipő... amikor meglátogattuk a csivadékot, hazavitt a lakására, az ajtó elött egy halom esernyő volt lerakva. Rácsodálkoztam. Kié ez a sok esernyő? Senkié...mindenkié, mondta az utódom...Akinek kell, elviszi, ha már nem kell, lerakja.

2017. nov. 25. 17:53
Vendég az más , mert általában leulnek valahova és nem tipródnak.
56. Evawitch (válaszként erre: 38. - Selena78)
2017. nov. 25. 17:52
Sokszor inkább reggel tusol.
55. Channa* (válaszként erre: 51. - Selena78)
2017. nov. 25. 17:50

"Hát én nem veszem fel a más papucsát. Csak a sajátomat. Otthon."

Kifejezetten mosható vendégpapucsaim vannak, és ha valakin volt, akkor megy a mosógépbe. Egyébként aki hozzám jön az tudja, hogy nincs körömgombám, így még azt a papucsot is felveszik, amit esetleg akkor veszek le a lábamról.


"Olyan nálunk sincs. Mi a fenének kellene bárkinek végigtrappolnia a lakáson, aki hozzám jön? "


Ha bejön, akkor bizony eljut valameddig, azaz végigtrappol.

54. selena78 (válaszként erre: 52. - Sanyinak)
2017. nov. 25. 17:48

Ja, a gyerekem Távol-Keleten tanult, az osztályterembe sem lehetett cipővel bemenni. Állandóan fel volt fázva szegény.


Meg a mecsetek... azért nálunk elég gáz volna, ha az éjféli misén kint kellene hagynod a cipőt.

53. Channa* (válaszként erre: 52. - Sanyinak)
2017. nov. 25. 17:46

Akkor én a japán kulturához állok a legközelebb.:D

Ha tudnám, hogy a cipők nem tűnnek el, akkor nálam is az ajtó előtt kellene levenni:DDDD

52. sanyinak (válaszként erre: 46. - NomNom)
2017. nov. 25. 17:38

Japánban pedig már a bejárati ajtó előtt leveszik a cipőjüket.


Kultúra kérdése.

51. selena78 (válaszként erre: 44. - Channa*)
2017. nov. 25. 16:52

"Higiénia és egy tisztelet a lakás tulajdonosával/lakójával szemben!"


Na látod, mennyire nem vagyunk egyformák.


"Nálunk akárki belép az ajtón az rögtön leveszi a cipőjét és kap papucsot is."


Hát én nem veszem fel a más papucsát. Csak a sajátomat. Otthon.


"Olyan nincs, hogy nálam végigtrappol valaki a lakáson cipőbe"


Olyan nálunk sincs. Mi a fenének kellene bárkinek végigtrappolnia a lakáson, aki hozzám jön?


"Én pont ugyan ezt teszem másoknál, azaz belépek és veszem le a cipőmet."


Na, látod, én baromira tiltakoznék, hogy nálam ezt tedd.


"Így neveltek, ezt szoktam meg."


Engem meg úgy, hogy a cipő a kultúrált öltözködés része. Pont úgy nem szeretném, hogy levegye a vendég a cipőjét, mint ahogyan nem szeretném, hogy levehye a szoknyáját, vagy a gatyáját.

50. selena78 (válaszként erre: 42. - Syria)
2017. nov. 25. 16:38

Így van. Én a saját lakásomban papucsban járok. De az is előfordul, hogy a saját lakásomban pizsamában, vagy köntösben vagyok.


Aztán elég furán néznék a jövevényre, ha olyan öltözékben szeretné az én lakásomban tölteni az idejét, mint odahaza.


Ez a téma sokszor előjön.

Én csak azt tudom mondani, hogy mindenkinek szíve joga megszabni a saját otthonában a szabályokat.


Attól viszont kissé ideges leszek, amikor azt írják, hogy illik levenni a cipőt. Nem, nem illik.


Akkor illik, ha a házigazda úgy kívánja. Ha én szólok, hogy ne, és mégis tovább fűzi a cipőjét, lehet, nem is engedem be a lakásomba.

2017. nov. 25. 16:33
Ha vendégségbe megyek én leveszem a cipőmet, de én senkitől sem követelem meg. Van úgy mikor csak pár pillanatra szaladok haza, akkor én sem veszem le itthon a cipőmet.
2017. nov. 25. 16:24

Most jart nalam a leolvaso.

Mar az ajto elott letette a cipojet.

2017. nov. 25. 16:23

Mi mindig levesszük.

Aki nem veszi le, a köves vagy methlakis helyiségtől nem is tessékelem beljebb.


Amerre én napközben utazok, járok, isten őrizz, hogy bejusson a lakásba. Ja, még az udvaron száraz időben is letisztítom minden esetben a cipőket.


Arról nem is beszélve hogy az un. "csinos cipők" eléggé kényelmetlenek, örülök, ha megszabadulok végre tőlük.

46. NomNom
2017. nov. 25. 16:18

Dél-Amerikában hlyének nézik azt aki leveszi a cipőjét. :D

Mondjuk biztosan nincs annyi szőnyegük sem.

45. Channa* (válaszként erre: 43. - Bnedora)
2017. nov. 25. 16:15

Attól, hogy eladó a lakás még takarítják és ott laknak, így teljesen érthető, hogy nem térnek el a bevett szokásoktól.


A nénikém néhány hónapja költözött és mindig mondta, hogy ne vegyétek le a cipőt, mert már nem úgy takarítok, de nem tudtuk megtenni, hiszen így is olyan tisztaság volt nála, mint sokaknál takarítás után sincs....

2017. nov. 25. 16:12

Higiénia és egy tisztelet a lakás tulajdonosával/lakójával szemben!

Nálunk akárki belép az ajtón az rögtön leveszi a cipőjét és kap papucsot is. A szerelő, a vendég, a szomszéd és a család is. Olyan nincs, hogy nálam végigtrappol valaki a lakáson cipőbe, mert nem azért takarítok, hogy aztán mindent behordjanak, illetve koszos legyen a zoknim, ha én épp abban akarok járkálni.


Én pont ugyan ezt teszem másoknál, azaz belépek és veszem le a cipőmet. Így neveltek, ezt szoktam meg. Ha valaki nem akarja levenni a cipőjét, már mehet is.


Bulikon is cipő nélkül van mindenki. Van jó sok vendég papucsom, így jut mindenkinek, ha tánc van, akkor meg le lehet rugni a papucsot, mert jól csúszik a parketta:DDDD

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook