Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Utcai cipővel lakásban? fórum

Utcai cipővel lakásban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
163. töprengő (válaszként erre: 159. - Gribedli***)
2017. dec. 2. 11:23

" tömegközlekedésben a takarítás ".

Spórolnak azzal is. ( takarítókon )

Biztosan nem omlana össze anyagilag, ha lenne takarító személyzet a tömegközlekedési eszközökre.

Van 1általán?

Mindig koszosak a buszok, kapaszkodók...


Sajna a helyi járatokra szorulok, ha tetszik ha nem.

Azt nem lehet hogy naponta kabátot mossak mert koszos a jármű..

162. ab61752c45 (válaszként erre: 159. - Gribedli***)
2017. dec. 2. 11:20
sajnos nekem nincs kocsim,így kénytelen vagyok ezeket a kellemetlenségeket eltűrni.talán majd veszek egy gázálarcot,ha az orvosi rendelőbe kell mennem.
161. ab61752c45 (válaszként erre: 159. - Gribedli***)
2017. dec. 2. 11:15
általában én is pizsamában fekszem ágyba,nem utcai ruhában.
2017. dec. 2. 11:12
*fokozatosan undorodtam meg, amikor egyre többet jártam kocsival=mert ekkor érzékeltem jobban a különbséget, ha alkalomadtán újra tömegközlekedèssel kellett mennem
159. gribedli*** (válaszként erre: 158. - Secret8)
2017. dec. 2. 11:11

Ez igaz, én 90%-ban kocsival járok és ahogy mondod, a ruhâmtól nem undorodom, mert a kocsi tiszta, de ha rá vagyok kényszerülve, hogy nagyvárosban kint kell hagynom a kocsit és metróznom kell pár megállót mert gyalogos zónába megyek, olyankor leülni sem szeretek, meg fogódzkodni sem, ha vonatra kell szállnom, akkor meg hazaérkezéskor mindent vágok a mosásba és hajat is mosok, ha egymás után kèt napon is kell mennem, akkormásnap is hajat mosok, be nem merek feküdni így az ágyamba. Régen nem voltam ilyen, amikor még csitri lány voltam és rendszeresen használtam a tömegközlekedést, nem jutott eszembe, hogy mindennap hajat mossak mert mindennap metróztam, vagy ilyenek, fokozatosan undorodtam meg, amikor egyre többet jártam kocsival. Vagy az utasok összetétele változott meg, vagy a tömegközlekedésben a takarítás, vagy én lettem kevésbé tolleráns. A korlátokat régen sem fogdostam, meg én is úgy nőttem fel, hogy utcai ruhában nem fekszünk az ágyba.


Mellesleg nem az a vágyam, hogy minden steril legyen, nem erről van szó. Lehet valaki tiszta szappannal is, meg van egy alap tisztaság, ami ha nem is agyonfertőtlenített környezetről van szó, nem zavaró a tudat, hogy mittudomén milyen baci lehet valami elrejtett sarokban, ahova úgysem fogok odanyúlni egy buszon, vonaton, metrón, orvosi rendelőben, stb. Csak hogy ne köhögjön rám senki, meg ne üljön le hugyos nadrágban meg ilyenek. Mondjuk mindegy, mert továbbra is kocsival járok, szóval nem ér annyit az egész, azok a ritka alkalmak, amikor mással kell mennem, nem fogják tönkretenni az életemet:D

158. secret8
2017. dec. 2. 03:02

Még utcai ruhában sem szeretek lenni itthon, nem hogy utcai cipőben..

Persze van különbség, hogy az ember földúton gyalogol télen, vagy mondjuk egy-két pesti metróaluljáró zegzugait taposta végig, vagy beszáll a garázsban tiszta cipővel a kocsiba, a munkahelyen kiszáll és ugyanez vissza.. de egyik esetben sem jönnék be kinti cipővel a lakásba. Nekem ez a természetes, bárhol vagyok.

157. SansaS
2017. dec. 1. 21:00

Ha rokonok vagy barátok jönnek, akkor leveszik a cipőt, mert úgyis sokáig maradnak.


Ha jön valami szerelő vagy valaki beugrik egy percre, mondom hogy hagyja csak nyugodtan, törölje meg a szőnyegen és jöjjön be úgy.

Utána gyorsan felmosok, ha esetleg piszkos lett a padló, de nyáron, száraz időben nem is nagyon hoznak be semmit.

156. syria (válaszként erre: 150. - Spann)
2017. dec. 1. 10:18
Egyetértek. :)
155. 124637ff9b (válaszként erre: 152. - Gribedli***)
2017. nov. 29. 23:27
"mielőtt a lakásba lépsz"... Nálunk az a szokás, hogy belépés után levesszük az utcai cipőt.
154. 61e75fb84c (válaszként erre: 131. - Evawitch)
2017. nov. 29. 20:06
Helyes, akkor gyava se legyel h szolj nekik azert ani zavar es ne itt duhongj.
153. gribedli*** (válaszként erre: 147. - Globus)
2017. nov. 29. 19:54
Oltva vagyunk, de szerintem vannak egyéb nagyon veszélyes betegségek, szóval az biztos, hogy a tisztaság kell. Steril környezetet elèrni viszont lehetetlen. Tisztasággal szépen lecsökkenthető a koncentráció.
152. gribedli*** (válaszként erre: 149. - 124637ff9b)
2017. nov. 29. 19:51
Terracotta, vagyis cserép padló. Higienizàló mosószert használok vagyis viaszt de nem kompatibilis a viasz sem a hipóval, a higienizàló hatása nagyon enyhe, mondjuk elèg gyakran van felmosva, szóval nem aggódom, de mi bejárunk utcai cipővel. És mivel egy pórózus padló, tilosak a habzó mosószerek, stb, mert minden leoldaná a viaszréteget amivel eredetileg is kezelve van. Ráadásul szinte az összes ismerősünknek ez van, és ők sem használnak hipót. Csak vicc vót, hogy ebbe halunk bele:D a környéken a 90%nak ez a padlója van mert sok színben, simaságban, göröngyösben létezik(a mienk spanyol cottó vagyis sàrgásabb ès rusztikusabb), ès egy természetes alapanyag. Az összes természetes padlóra ez vonatkozik, hogy nem szabad erős szereket használni rà, pl a parkettet sem hipózom.
151. globus (válaszként erre: 150. - Spann)
2017. nov. 29. 19:14

[link]

Tüdőgondozókban mai napig végeznek Koch-tenyésztést erre a betegségre, nyilván azért, mert felmerült a gyanú. Farkasgyepűi tüdőgyógyintézetben apám 35 évvel ezelőtti mintájának eredményét még megtalálták 2011-ben, amikor anyuét küldték oda.

"Azért van az orvostudomány", ahogy mondod :)

150. spann (válaszként erre: 147. - Globus)
2017. nov. 29. 19:06

TBC ellen kaptunk oltást.


Nem tudom, mi ez a betojós baktériummizéria ebben a topikban, nem olvastam el mindent. De azért van immunrendszerünk, meg azért takarítunk, hogy ne kelljen félni annyira a betegségektől. Plusz azért van az orvostudomány.

Furcsa lenne például, ha kihívom a háziorvost, és levetetem vele a cipőjét.

149. 124637ff9b (válaszként erre: 148. - Gribedli***)
2017. nov. 29. 14:08

Fogalmam sincs, mi az a cottó, gondolom a virológus docensnek sem volt anno :D

Gondolom nem is ezen áll vagy bukik, hogy valaki vigyáz-e az egészségére vagy sem, vagy eldönti, vagy a cottó fontosabb-e, vagy keres cottókompatibilis szert :D

148. gribedli*** (válaszként erre: 146. - 124637ff9b)
2017. nov. 29. 13:44
De akkor azok is beviszik, akik csak olykor olykor "visszalèpnek" valamiért, szóval vagy soha ne menjen be az ember cipővel egy métert sem, vagy takarítson többet. Cipőtalpat mosószeres ronggyal mi is törlünk. Hipót a cottóra tilos használni. Gondolom ezért milliók halnak bele, hogy cottó padlójuk van ès nem használnak hipót, biztos rám is ez vár:D
147. globus (válaszként erre: 145. - Syria)
2017. nov. 29. 09:02
A tbc baktériuma beszáradt köpetben évekig megőrzi virulenciáját, többek között ezért is nehéz ellene harcolni.
146. 124637ff9b (válaszként erre: 145. - Syria)
2017. nov. 29. 08:51

Nem biztos az, hogy lejárod.

Pécsett, mikor a Mecsek tetején dolgoztam a tbc-laborban, a főnököm óva intett: mielőtt a lakásba mész, hipós rongyon töröld le a cipőd talpát. Márpedig ő értett a bacikhoz :)

145. syria (válaszként erre: 142. - 124637ff9b)
2017. nov. 29. 08:39

Mire hazaérsz, bőven lejárod, s a lábtörlőt se véletlenül találták fel. :)

Ezzel persze nem biztatok senkit erre az undorító szokásra!

144. 124637ff9b (válaszként erre: 143. - Evawitch)
2017. nov. 28. 09:23
Akik köpnek? Szerintem jól esik nekik, és lesza.ják az egész világot.
143. Evawitch (válaszként erre: 140. - 124637ff9b)
2017. nov. 28. 09:20
Elég undorító. Kíváncsi lennék, olyankor mit éreznek.
142. 124637ff9b (válaszként erre: 141. - Syria)
2017. nov. 28. 09:11

Elhanyagolható szempont.

De ha belelépünk, és hordjuk magunkkal a cipőnk talpán, az undorító is, és veszélyeket is rejt magában.

141. syria (válaszként erre: 140. - 124637ff9b)
2017. nov. 28. 09:09
Amíg nem engem köp le, felőlem nyugodtan tegye. :D Bár nem kultúrlényre vall. Legalább fordulna félre, ha mondjuk egészségügyi probléma miatt teszi.
140. 124637ff9b (válaszként erre: 138. - Johannia)
2017. nov. 27. 08:13
És a köpést nem is írtad. Rengeteg ember érzi úgy, hogy neki köpnie kell az utcán.
139. Smirnoff (válaszként erre: 138. - Johannia)
2017. nov. 26. 23:53

Azért itt utca és szokásnál az utcára kitérnék.

Én nem mondom, hogy nincs vizelet nálunk az utcán sehol, de sűrűn lakott kicsi városban élek, és kutyára sem ugyanaz, mint mikor Bp-en roptam. De lehet Pécs, Szeged vagy Győr. Ilyen retket... Ha azon átmész, más az feeling.

138. Johannia (válaszként erre: 123. - Túrógombócka)
2017. nov. 26. 22:52

Szerintem is. Egyébként első dolgom vendégségben az ajtóban levenni a cipőt.keres nelkul. Csak akkor nem veszem le ha nagyon mondjak hogy hagyjam, mert mondjuk csak egy papírért ugrottam fel es a folyosón/előszobában varkozok.


En igénytelen, gusztustalan dolognak tartom. Utcan sz.rba, h.gyba lep az ember, nem kene az egesz lakason athordani... Anyosomeknal a konyha a es nappaliba de meg a fürdőbe es wc.be ia képesek utcai cipővel bemenni :-o minden alkalommal rosszul vagyok ha latom...de ahany haz annyi szokás. Nalam eltorom az ember(bárki) lábát ha nem veszi le.

137. 8707c2ada9 (válaszként erre: 133. - Evawitch)
2017. nov. 26. 22:28
Ááá... az antitapperolós! ;):) Most meg mibe akarsz meghóni? :( ;)
136. michelle.r (válaszként erre: 133. - Evawitch)
2017. nov. 26. 18:37
Ugyan, ne viccelj már! Évek óta ezt a nótát fújod, több mint 160 fórumot írtál ki, a nagyrészük puszta vekengés, a semmi reszelése. Nem akarsz inkább segítséget kérni, hogy kimássz ebből a helyzetből?
135. syria (válaszként erre: 133. - Evawitch)
2017. nov. 26. 11:20
Nem vagy kicsit nagyon depressziós? :(
2017. nov. 26. 10:48

A Te döntésed, bár nem jó hozzáállás.


Menj el keress másik albérletet. Előtte keress olyan osztály, vagy munkatársat, ismerőst, akivel megegyezik a higiéniás szokásotok, az életritmusotok, hogy ne zavarjátok egymást.

Ennek semmi értelme, hogy ezen rágódj, hogy most csicskásítva vagy, vagy sem.

Tessék erősnek lenned, és lépni abból a helyzetből, ami ennyire megvisel.

A pszichés egészséged ennél sokkal fontosabb, ha nem vagy rendben érzelmileg, ki fog jönni testi tünetekben is.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook