Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Utálom, ha valaki a saját életét az enyémhez hasonlítgatja.... fórum

Utálom, ha valaki a saját életét az enyémhez hasonlítgatja.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2023. okt. 10. 07:11

Ha valaki értelmetlen dolgokkal tölti az idejét, az ő dolga. De ha belevon engem és az idegeimet, akkor már az enyém is. De nem őt utálom, hanem ezt a hasonlítgatást. Ha őt utálnám, úgy írtam volna, Utálom azt, aki a saját életét...

A múltat minek kapirgálni, felhozni mindig, ha közben azt mondja, túl lépet már rajta, akkor pláne. Ha csak a tanulságokat közli, az rendben lenne.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 10. 07:07

Igazad van, nem lehet két életet összehasonlítani. Illetve lehet, csak teljesen felesleges és értelmetlen.

De mi értelme van azért útálni valakit, mert értelmetlen dolgokkal tölti az idejét?

7. 3066f49f9a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 9. 21:15
Egyetértek.
6. Myra
2023. okt. 9. 21:07
Tényleg nem.
2023. okt. 9. 16:11
Nahát, pont ma ebédnél mondtam ugyanezt valakinek. Teljesen felesleges a hasonlítgatás, főleg amikor valaki egy másik ember problémáját azzal próbálja annulálni, vagy elbagatellizálni, hogy de hát ő is meg tudta oldani. Irreleváns mások életre, hogy én mekkora egy zseni vagyok, és röhögve felneveltem három gyereket, miközben a másik kettővel is nehezen szervezi az életét.
2023. okt. 9. 10:41
Nem lehet, de levonni tanulságot, tanulni belőle lehet.(persze ha akar az ember)
2023. okt. 9. 10:22
Nem lehet két életét összehasonlítani, viszont az embernek a sajátja egy olyan viszonyítási alap, amihez képest megszültnek a gondolatai valamiről.
2023. okt. 9. 10:09
Hát nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook