Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ujj ízületi panaszok mitől lehetnek? fórum

Ujj ízületi panaszok mitől lehetnek? (tudásbázis kérdés)


2023. jún. 26. 03:39
kerulni kell bizonyos eteleket.
25. Tücsök69 (válaszként erre: 5. - Zsoffka002)
2023. jún. 17. 11:58
Milyen reuma kenőcsöt használtál?
2022. okt. 16. 10:55

Nekem még sosem volt magas a húgysav szintem, de most ránéztem, mit lehet tenni ellene házilag. Hát sokat. Szerintem meg se kéne várni vele a bajok súlyosbodását.

[link] Ez egy nagyon jó cikk, leírja m it nem kéne és mit igen, de vannak étrendkiegészítők is amik segítenek.

23. csemár (válaszként erre: 17. - Csemár)
2022. okt. 16. 10:51
Azt még hozzáteszem: szteroidot nem kaptam (el se fogadtam volna), de a fizioterápia komplex módszerekkel történt: elektrorezonanciás (ha ez a neve) és lézerkezelések, vagy 30-szor egy-egy óra, minden nap, a hétvégeket se hagyta ki a (privát) sportorvos.
22. 55Judit (válaszként erre: 19. - Myra)
2022. okt. 16. 10:50

A youtube-on vannak reggeli gerinctornák. Azokból szemezgettem. Ma már nem videó alapján, csak érzésre tornázok. Aztán van nak az 50+ -os gerinctornák. Én nem kötném életkorhoz, és nem is csináltam olyan sokat belőle ahogy írja.

A denevérpadomnak levehető a lábtartója. Ezt fel lehet csavarozni és most fel is van az ajtófélfa fölé. Olyan mint egy húzódszkodó az edzőteremben. Azon lógok. Bármikor belekapasztodok ha arra járok. Nagyon jól nyújt.

Legpraktikusabb ha videókat nézel és leutánzod.

21. Csillagszem38 (válaszként erre: 4. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 16. 10:43
Uhh, gerinctornat nem csinálsz?
20. Myra (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2022. okt. 16. 10:07
Nekem is volt a magas hugysav szinttol, de ugy etkezem azota, hogy kevesebb legyen a purin bevitel es ezek a panaszok megszuntek. Nyaki csigolyaknal van meszesedes, es a hatgerincem ment trapara. MR t kellene csinaltatnom, de nem birtam, felment benne a vernyomasom es rosszul lettem. Torokbalinton van nyitott MR, mondtak forditva tesznek be, az utolso csigolyak csusztak el, arrol kellene, de messze is van es most nyugdijbol ez kifizethetetlen. Kerestem gerincnyujto gyakorlatokat a neten, de jo lenne szakember viszont az orvos azt mondta a lelet birtokaban tud csak barmit is mondani. Hat teljesen tanacstalan vagyok. A hatizmok nem birjak tartani a gerincoszoszlopot.
19. Myra (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2022. okt. 16. 09:54
Megkerdezhetem hogyan nyujtottad a gerincedet? Milyen tornaval stb?
18. csemár (válaszként erre: 17. - Csemár)
2022. okt. 16. 09:45

Javítom:

"jobb kezem en voltam" - jobb kezemen voltak

"ünetem" - tüneteim

"mmint ameilyenekről" - mint amilyenekről

17. csemár (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2022. okt. 16. 09:42

Szervusz, Napsugár07!


Mindkét kezemen gondok vannak a hüvelykujjammal. Mindkettőnél sérülés okozta a bajt évekkel ezelőtt, de nem egyszerre.

A jobb kezem en voltam hasonló ünetem, mmint ameilyenekről Te írsz. (Kb. fél évvel az eredeti sérülés után megállapította egy fizioterapeuta szakorvos, hogy "alighanem eredetileg törés volt, de már azóta összeforrt a csont". Persze egy ujjban ott vannak még a fontos inak, idegek, ízületek... Fizioterápiára jártam, s elég sokáig tartott, mire - úgy-ahogy - rendbejött.)

A bal kezemen a hüvelykujjam ezt szinte egy-az-egyben - megismételte, azzal, hogy itt nem volt törés, "csak" ficam. Nagyjából tudom azért így is használni, csak fáradékonyabb, és érzékeny az időváltozásokra.


Nem szabad feladni, mert orvos és orvos között ég és föld különbségek lehetnek, a kezünkre pedig, ugye, szükségünk van..!


Jobbulást!

16. janszi (válaszként erre: 9. - Napsugár07)
2022. okt. 16. 09:25

Polarizált fényterápia,nem hatol a bőrfelszín alá,nem röntgen,de a lézer sem az,bármilyen orvosi is a titulusa.

[link] csak a kép-információ miatt,nem az egyéb tartalomért...

Jobbulást...

15. 55Judit (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2022. okt. 16. 09:12
Ez az előnye a bérlésnek feltétlen megvan.
14. 55Judit (válaszként erre: 4. - 3922e0e3cc)
2022. okt. 16. 09:11

Nekem 3 féle deformitás volt - illetve még kismértékben mind megvan - a hátgerincemben. Gyerekkoromban elhanyagoltság, rosszul tápláltság miatt gyengék lettek a csontjaim, torzultak az ízületeim. A csigolyadeformitásnak és a fiatal korban végzett fizikai munkának köszönhetően alakultak ki a kitüremkedések, amire ugye akkor mondják hogy sérv ha kiszakad. Nem sorolom milyen orvosi segítségeket ajánlottak fel. A lényeg, hogy kezembe vettem a sorsomat és vállaltam ennek felelősségét. Először csak szőnyegen fekve nyújtottam a gerincemet, majd fittball labdát is használtam, aztán megismertem az orvosi eszközként létező denevérpadot. Mivel a klímax után súlyos csontritkulásom lett, a denevérpad használatát felfüggesztettem, nem akartam csigolyatörést. Viszont addig eljutottam így is hogy szép a tartásom, semmi fájdalmam és magasabb lettem 3cm-rel.

Az utóbbi 1 évben annyit javítottam a csontsűrűségemen is, hogy nem akartam hinni a leletnek amit akkor beraktam itt a fórumon is az előzővel együtt összehasonlítás képpen.


Nem szabad feladni semmit, és orvosnak se érdemes elhinni mindent. Nem biztos amire azt mondja reménytelen, valóban az.😀


Én nap mint nap sokat teszek magamért. Az idő múlásával nem rosszabbul, hanem egyre jobban vagyok. Ezt kívánom neked is, és a többi kedves fórumtársnak is!

Kívánom, mindenki találja meg az egészségéhez vezető utat!

13. liliom10 (válaszként erre: 9. - Napsugár07)
2022. okt. 16. 09:06

Ha van rá pénzed, vegyél Bioptron lámpát !

Nekünk már régen van,sok mindenre használtuk már, nagyon hatásos !

12. aszparagusz (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. okt. 16. 09:05

Kezdésnek én is inkább bérelnék.

Lehet, hogy semmit sem ér, és akkor felesleges a több 10-100 ezres pénzkidobás.

11. 55Judit (válaszként erre: 6. - Cidanoi)
2022. okt. 16. 08:54
Ezt megerősíthetem én is. Bár a kiszakadt gerincsérvvel nem tudom hogy boldogulnék, de szakadás nélküli kitüremkedésem nekem is volt 2, és én gyógyítottam meg. Van egy denevérpadom, azzal. nem a tornaeszköz, hanem az orvosi eszköz.
10. 55Judit (válaszként erre: 9. - Napsugár07)
2022. okt. 16. 08:50

A bérlésnél mindig jobb a vétel hosszútávon. Én legalábbis számítok rá hogy később is lesz ilyen-olyan panaszom mert hogy emberből vagyok és a mai tudásom ismeretében nem gondolom hogy minden bajt meg tudok előzni.

Én kaptam fiamtól egy orvisi lézert, bármilyen jellegű fájdalmam van, vagy legyen szó sebgyógyításról, pikk-pakk eltünteti.

2022. okt. 16. 08:44

Köszönöm a válaszokat! :)

"Sajnos" az írottak közül nekem egyik sem áll fenn. Illetve már mindent kipróbáltam én is, és semmi nem segít.

Az első covidom után kezdődött 2-3 héttel. A reumatológus azt mondta az váltotta ki, mert covid a legtöbb embernél krónikus izületi panaszokat okoz.

Oké értem én...de hogy semmi nem segít? :)


Most nagyon javasolják a bioptron lámpát. Lehet bérlek egyet.

8. timycat (válaszként erre: 4. - 3922e0e3cc)
2022. szept. 23. 07:40

Immunológusnál jártál már?

Ez borzasztó, ebbe rövid úton bele lehet nyomorodni 😢

7. elbb
2022. szept. 23. 07:36
Nekem akkor kezdtek tonkremenni, mikor a hugysavszint az egekben volt. Mindkét kezemen van érintettség, sőt, a jobb kéz kissujj már deformálódott is ezelőtt 10éve. Még nem vagyok 50 éves. Az első covid után felerősödtek a panaszok, pár ujjam lemerevedett annyira begyulladt. Medrol segített, több mint egy évig kellett szednem. Jelenleg nem fáj,bár most éppen megint covidos vagyok, így fel vagyok készülve rá. Úgyhogy nekem a köszvénnyel kezdődött.
6. Cidanoi (válaszként erre: 4. - 3922e0e3cc)
2022. szept. 23. 00:02
Ez a végig sérv kissé erős :) Amúgy a gerincsérv jól gyógyítható, sokszor magától. De nem orvos által ;)
2022. szept. 22. 17:41
Jobb hüvelykujj a nyáron fájt, mozdításra első ujjpercnél kattant, most fordult elő először. Napközben erősen befáslíztam, hogy ne nagyon tudjam mozgatni, éjszakára reuma kenőccsel az egész kézfejemet és csuklómat bekentem, cérnakesztyűt húztam rá, így aludtam reggelig. Láss csodát pár nap (3-4) kezelés után megszünt a fájdalom. Egy nap kezelés, egy nap kihagyás........azóta sem jött vissza a fájás... írógép - még OPTIMA-n tanulta, dolgoztam is évekig rajta, a mai napig is számítógépen sokat dolgozom, a nyacsigolyámim is igen kivannak...JOBBULÁST KIVÁNOK!!!!!!
4. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2022. szept. 22. 16:47
Nekem hasonló problémám van,igaz a gyűrűs ujjamon. Sajnos az én gerincem teljesen tropa, végig sérv van minden csigolyámon,és az orvosaim szerint ez támadja meg az ízületeimet is. Idegzsábám is van,tehát nyom egy-két idegszálat a torzult csigolya,így minden ízületemet lassan elér a deformitás. Nincs rá esélyem,hogy visszafordul.Én is szteroid injekciókat kapok,meg gyógymasszázst,de nem sokat segít sajnos. Kenőcsöt és fájdalom csillapítót szedek rá :(
2022. szept. 22. 16:34
Bár attól még a borogatás lehet, hogy valamicskét segítene.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Napsugár07)
2022. szept. 22. 16:33

A fórumindító néven egy pillanatra meghökkentem, mondom én nem írtam ki semmi fórumot. Aztán láttam, hogy ikrek vagyunk. :))


Milyen munkát végzel? Nincs esetleg megerőltetve, túlterhelve. Gépelés, kötés-horgolás, hasonlók. Nálam anno a jobb csuklóm, és a gépeléstől, számítógépen való napi munkától volt esetenként, illetve korábban kötés-horgolás esetén begyulladt. Nem tudtam más tenni, mint hidegvizes borogatás, és lehetőleg kímélni, pihentetni.

Persze ha ilyen fajta terhelés nincs, akkor ez kizárva.

2022. szept. 22. 16:07

Sziasztok!


Olyan személyt keresek, akinek ilyen problémája volt is szintén nem tudták kimutatni képalkotó módszerekkel.


Bal kéz hüvelykujjról van szó (jobb kezes vagyok), annak is a felső perc közti rész. Nincs megerőltetve.

Másfél évvel ezelőtt kezdődött, hirtelen dagadt, akadt, fájt. Azt gondolták pattanó ujj, nem igazolták semmivel, nem volt csomó sehol.

Kaptam oda szteroid injekciot, el is múlt. 6 hónapra. Visszatért nyár elején. Nem akad, de nagyon fáj, tapintásra főleg érzékeny. Nem tudom behajlítani. Néha dagad és meleg.

Elmentem másik (mindig magán) reumatológushoz. Azt véleményezte gyulladás lehet, derítsük ki pontosan milyen jellegű. RTG negatív, ízületi UH negatív :D

200ezerben van az ujjam es nem tudják kimutatni mi baja van. Mivel szteroidot nem szeretnék újra,főleg mert csak rövidtávon hatott, ezért lövöldözünk non-szteroid gyógyszerekkel.


Elkepesztő, hogy csak egy ujjról van szó, nem az agyamról.


Járt már hasonlóan valaki? Ha igen, neki mi segitett?


Köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook