Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Újévi fogadalmam: lefogyok fórum

Újévi fogadalmam: lefogyok (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3342. e1e9ab571d (válaszként erre: 3341. - Ericika2)
2009. szept. 19. 12:15
Szia, megdöbbenve olvastam el a beszámolódat a kórházról és szenvedéseidről.Hihetetlen, hogy miket éltél át... :( Jobbulást kívánok, pihenj sokat!
3341. ericika2
2009. szept. 19. 11:55

Mégiscsak leírom a miómaembolizációm menetét. Remélhetőleg nem lesz rá szükségetek.


Kedden mentem be, aznap még csak vérvizsgálat, beszélgetések az anaszteziológussal, radiológussal, EKG. Szerdán nyugtató tabletta után antibiotikum és sóoldat infúzióban, és fél 10-kor a műtőbe. Egy óra hosszán keresztül tartott. Itt (Bécs, Barmherzige Bruder Kórház) a comtőnél lévő artériánál vezetik be a katétert. Ez mára már cak egy pont, mintha szúnyog csípett volna, nem is fáj. A görcsök nálam rögtön utána jöttek, sírtam, borzasztó volt. Három óra hosszát voltam az oreráció utáni kezelőszobában, kaptam még külön fájdalomcsillapító infúziót is, meg mellette volt egy "pumpa", amin keresztül negyedóránként tudtam adagolni a fájdalomcsillapítót. De így is borzasztó volt az első 3-4 óra. Tényleg infarktusszerű fájdalmak. Ugye írva vagyon, hogy rögtön utánna inni lehet, sőt kell, a kontrasztanyag kimosása végett, de harcolni kellett érte az ébredőszobában, úgy akartak kezelni, mint narkózisban műtött beteget- de a végén kaptam inni.

Az első 8 órában kellett a lábam egyenesen tartani, ahol a katéter bemenet volt, utna mozoghattam -volna, ha akarok.

Másnap reggel a katétert kivették, a pumpát délutánig hurcoltam magammal, este még kaptam egy infúziót, mert délután erős menstruációs görcsök jöttek. A vérzés éjszaka meg is jött. (Menstruációm két hete volt.) A hőmérsékletem 37,0-37,3 között mozgott.

Azt akarták, hogy szombatig vagy vasárnapig maradjak, de tegnap délután sikerült hazajönnöm, itthon jobb pihenni. Az egyórás kocsikázás nem volt egy leányálom, a lázam is magasabb lett, de később már újra lement.

Pénteken reggel volt egy MR, azon látszott, hogy a miómák feketék, nem kapnak vért, a méhizomzat világos volt, teát ott OK.

Volt egy beszélgetés a professzorral, (Prof.Dr. Thurner), fantasztikus orvos.

Okt. 23-án lesz ultrahang, március környékén újabb MR.

Nekem 7 db miómámvolt/van, 5-7 cm átmérőjűek.

Most még fájogatok, vérezgetek, remélem, ezután csak jobb lesz.

3340. ericika2
2009. szept. 19. 11:12

Sziasztok, tegnap délután hazajöhettem a kórházból, még van hőemelkedésem, meg fájdalmak, görcsök. Jövő hét elején írok többet.

Ne veszekedjetek, mindenki úgy csinálja az életét, ahogy a legjobbnak látja.

Megváltoztatni -sajnos, avagy hálaisten- nem nagyon lehet senkit.


A fogyásra commból-meg bárhonnan- a futás a legjobb, vagy egyéb hosszan végzett zsírégető pulzusszámban végzett mozgás.


Meg a kórkáz- 2,5 kilóval vagyok könnyebb, mint amikor bementem.

3339. Awela
2009. szept. 17. 15:39
Rékát csinálom szabadidőmben, de el fogok járni futni is. Régen, mikor minden nap futottam, nagyon jól éreztem magam, talán most se ártana. Levezettem a feszültséget és a fölös energiát.:)
3338. ALLICS (válaszként erre: 3335. - Awela)
2009. szept. 17. 12:22

Szia!


Szerintem a combra legjobb a futás.

Nekem a RR csak izmosított alig mint le 2-3 cm onnan mióta csinálom.

Viszont derékra és csípőre kiváló:-)

3337. ALLICS (válaszként erre: 3329. - E1e9ab571d)
2009. szept. 17. 12:21

Nem megbántani akartalak lehet,hogy tényleg rosszul fogalmaztam.

Viszont egyáltalán nincs nekem sem stresszmentes életem,de emelett igen is oda tudok figyelni magamra,mert a gyerekemnek egy kiegyensúlyozott,jó lelki állapotban lévő anyukára van szüksége nem egy idegroncsra.

Ez a ne szólj hozzám meg kicsit gyerekes dolog szerintem,de ám legyen...

3336. Medina07 (válaszként erre: 3335. - Awela)
2009. szept. 17. 10:06
Ha combból akarsz még fogyni, akkor ajánlom Rubint Rékát. Nekem bejött.
3335. Awela (válaszként erre: 3334. - Medina07)
2009. szept. 17. 09:21

Kipróbálom és majd kiderül. Még nem csináltam 3 gyüminapot, hanem bírom, abbahagyom. Azért csinálom most, mert itthon vagyok és ha baj lenne, tudok enni. Suliban nem csinálnám, ott azért szükség van az energiára.

Nem tudom pontosan, most hogy állok, ha végre haza tuok menni, lemérem magam és kiderül.:) Azért még a combomból akarok leadni, mert azzal nem vagyok megelégedve, minden más jó így.

3334. Medina07 (válaszként erre: 3333. - Awela)
2009. szept. 17. 08:06

Nagyon ügyi vagy! Ennyi meló, suli, meg a család mellett még erre is odafigyelsz.

Amúgy hogy állsz már? Ha jól emlékszem már nem sok van hátra.

3 nap nem lesz túl sok a gyümölcskúrából? Szerintem elég lenne egy is, mert sok savat csinál és nehogy rosszul légy.

1 nap is be tudja índitani a fogyást nagyon szépen. De ha bírod, akkor semmi gond. Én mindig rosszul lettem, így a 3. ilyen próbálkozás után fel is adtam. De tudni kell, hogy én még az édességtől is néha rosszul vagyok.

3333. Awela (válaszként erre: 3331. - Medina07)
2009. szept. 16. 20:26

Azért, most, hogy elkezdődött, már nem annyira jó...:( Annyi tanulni való van rögtön első héten, hogy azt se tudom, hol áll a fejem. Mondták ugyan, hogy nem lesz egyszerű, sőt minden évben rosszabb, de hát csak nem hittem el.:)

Holnaptól 3 napos gyümölcskúrát tartok. Előbb is akartam, de nem jött össze, mert a 12-14 órás "műszak" mellé nem merem bevállalni. Most nagyrészt itthon leszek, meg tudom csinálni.


Heidi: jó újra látni. Megértem, hogy nehéz a suli, jogira járok fénymásolni, látom, milyen állapotban vannak az emberek, főleg vizsgaidőszakban.

Szerintem se legyen cívódás, inkább segítsük egymást, ahogy lehet.

3332. e1e9ab571d (válaszként erre: 3331. - Medina07)
2009. szept. 16. 19:27
Hali, másra is ráment már, csak nem írok le mindent, más egészségügyi bajaim is vannak sajnos.
3331. Medina07
2009. szept. 16. 18:47

Sziasztok!


Én még mindig tartom az 58-at, dehát nem csoda. Gyerek, építkezés, stb... Most még suliba is fogok járni, csinálom az ékszereket is. Szóval nem unatkozom.

Megvolt Ati műtéte is, szerencsére meglett a golyó, lehozták neki. Másnapra már semmi baja sem volt, csak most egy kicsit meg van fázva. Biztos az az 1 óra műtét, amíg a hideg asztalon meztelün feküdt szegénykém.


Allics: Nagyon ügyes vagy, kívánom, hogy minél hamarabb célba érj és elfogadd magadat.


Heidi: Szerintem nem rosszmájú volt Allics mondata, csak rosszul fogalmazta meg. Emiatt ne legyen cívódás, nincs értelme.

Tény, hogy a feszült életmód nagyban befolyásolja a súlyingadozást, csak vigyázz magadra, nehogy másra is rámenje. Egy kicsit pihenj is néha.


Awela: Veled mi van? Látom, nagyon szereted a sulit. Jó neked, hogy már így várod, irigylem a hozzáállásod.


Ericika: Gondolok ám rád! Tudom, hogy most te kórházba vagy, biztos nem az foglalkoztat, hogy mi van itt a hoxán. Kitartást, jobbulást, minden jót. ;)

2009. szept. 16. 17:05
Többiek merre vagytok?
3329. e1e9ab571d (válaszként erre: 3328. - ALLICS)
2009. szept. 16. 17:03

Nem, nem azért jojózom. Azért mert feszült életet élek, sok a vizsgám, a jogi egyetem nem könnyű. Ha olyan egyszerű stresszmentes életem lenne, mint neked, hogy egész nap csak a háztartással, gyerekkel, elfogyasztott ételeiddel tudsz foglalkozni, akkor lehet, hogy nem jojóznék annyit. Egyébként nem leszólni akarlak ezzel, nagyon félek majd attól,hogy majd később az életemben hogy fogom túlélni, megélni a gyerekkel/gyerekekkel való otthon létet, egy ilyen aktív élet után...

Ja és nem kell leszólni azt, aki nagyobb súlyú és esetleg néha visszahízik... nem csak súlyából áll egy ember, van még arc, haj, kisugárzás, valószínűleg azért tehetem meg, hogy ennyit "jojózok" mert ezek is az erősségeim. A jövőben kérlek ne szólj hozzám fórumban, nem vagyok rád kíváncsi.

3328. ALLICS (válaszként erre: 3327. - E1e9ab571d)
2009. szept. 16. 12:08

Ez is a célom:-)Nyugi tudom mit csinálok,többet már nem is tudnék enni egyszerűen ennyivel is jóllakom.

Valószínűleg Te azért jojózol annyit...

2009. szept. 15. 16:44

Gratulálok,beleolvastam a naplódba, ha megengedsz egy megjegyzést: szerintem keveset eszel.Ennyi kalória mellett mindenki fogyna.

Rengeteg kitartás kellett hozzá az biztos, de én nem tudnék ilyen kevés ételen ellenni ilyen sokáig. Vigyázz magadra tényleg! De tényleg nagyon ügyi vagy, gratulálok!

3326. ALLICS
2009. szept. 15. 13:17

Sziasztok!!!


Végre látható és elérhető közelségbe került a célom.Ma reggelre 61,3 kg voltam:-)

3325. Awela
2009. szept. 10. 08:29

Sziasztok!

A héten végre elkezdődött a suli, bár alig voltak óráim eddig. Végre ma reggel volt időm mozogni egy kicsit, ami nagyon jól esett. A suliban pedig begyűjtöttem a gratulációkat a fogyásomért. Ezért tényleg megéri lefogyni.:)

3324. ericika2 (válaszként erre: 3323. - Awela)
2009. szept. 4. 15:31
Hát nagyon szorgalmas vagy. De azért magadra is haggyál időt, olvass, sétálj.
3323. Awela (válaszként erre: 3322. - B4a3a4979d)
2009. szept. 4. 14:03

Megértelek. Sokszor én is fognám magam, mikor hazaérek, fürdés és alvás, sokszor még ahhoz sincs erőm, hogy leüljek enni, még akkor sem, ha éhes vagyok.

Ma ajándékoztam magamnak egy szabadnapot, reggel 6 óta takarítottam. Kezdtem itthon, most úgy igazán rendesen kitakarítottam, aztán átmentem a bátyámhoz ugyanezt elintézni, mert szegény sosem fogja megtanulni, mit hogyan. Reggel hívott, hogy jönnek ma anyuék és mivel nála alszanak, jó lenne, ha kicsit besegítenék. Mikor benyitottam, azt hittem, kihátrálok. Ilyen rendetlenséget még nem hagyott a konyhában. De legalább a szobák tiszták voltak. 3 óra alatt tettem rendet nála, most egy darabig remélhetőleg békén hagy.

Most elmegyek szépen fürdeni, aztán nekiállok főzni, bescannelek egy könyvet páromnak és kidőlök.:) Szeretném befejezni a könyvet, amit olvasok, jövő héttől suli és alig lesz időm ilyesmire.

3322. b4a3a4979d (válaszként erre: 3321. - Awela)
2009. szept. 4. 10:31

Jövő hétvégére, amikor megyünk haza, apukám élettársánál én is töltöttpaprikát "rendeltem". Télen meg töltött káposztát szoktam kérni. Ezek igazán csak odahaza finomak.

Takarítás, mosás és társai nekem is ma és holnap. Gondolkozom azon, hogy heti 2-3 óra hosszára kellene valami takarítónőt fogadni, ablakpucolás, csempelemosás, meg egyéb "nem szeretem" munkákra. Tudom, hogy pénzbe kerül, de egyszerűen néha összecsapnak a fejem felett a hullámok. Az ember a közlekedéssel együtt majd 10 órát van távol a munkahelyén, alvás (jobb esetben) 6-7 óra legalább, tisztálkodás, szépítkezés fél óra szűken számítva, bevásárlás, főzés, mosogatás, mondjuk kétnaponta másfél-két óra, mosás, vasalás heti 2-3 óra, napi, heti takarítás heti kb. 3-4 óra, sport kb. heti 4-5 óra, egyszerűen a nagyobb dolgokra nem marad időm, mint spejz rendberakása, szekrényrend, ablakpucolás, stb... Ha az ember még olvasni is akar, vagy egy-két filmet megnézni, számítógéphez ülni, most az angolt kell mindenképpen felfrissítenem, utána az oroszt, a németet folyamatosan tökéletesíteni kell(ene), ez napi 1-15 óra... Nem megy.

3321. Awela
2009. szept. 4. 08:40
Én ma a finom mellett döntöttem, úgyhogy töltött paprika lesz. Mellette takarítás és társai, elleszek ma megint.:)
2009. szept. 4. 06:51

Jó reggelt mindenkinek!!!

Már csak négy nap van hátra a fehérjeturmixos diétából. Tegnap óta 20 dkg ment le, eddig ösznye-visznya -3 kg. Továbbra is nagyon jól érzem magam. Még azért gondolkodom azon, mit főzzek a hétvégén, ami nem tartozik annyira a kedvenceim közé, és nem csábít.

3319. Awela (válaszként erre: 3318. - B4a3a4979d)
2009. szept. 2. 10:26

Magyarul beszélünk, én még csak tanulom az oroszt, de igyekszem használni a megtanult szavakat, hogy ne felejtsem el.

Én is szívesen mennék egyszer, talán jövő nyáron kimegyünk, ott élnek a nagyszülei és még sajnos nem volt szerencsénk találkozni.

3318. b4a3a4979d (válaszként erre: 3317. - Awela)
2009. szept. 1. 14:33

És milyen nyelven beszéltek, oroszul vagy magyarul?

Boldogult gimnazista koromban orosz tagozatra jártam, még versenyeket is nyertem. Voltam ilyen módon egyszer barátságvonattal Ukrajnában, Kievben, Odessában, egyszer meg az 1980-as olimpián az akkor még "Leningrádban", Moszkvában. A "régi szép idők".....

3317. Awela (válaszként erre: 3316. - B4a3a4979d)
2009. szept. 1. 12:56

Én remekül állok, még 5 kiló van vissza, egy hónap kb és megvan.:)


Már 10 éve itt él, kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Egy koncertem ismertem meg, ma pontosan két éve.:) Ő most kezdi a töri szakot, amin én is tanulok, eddig oroszra járt, mellette ő is dolgozik, hogy meg tudjunk élni.

Azt nem értem, ennyi idő alatt hogyhogy nem evett lecsót, de hát megesik.:) most bepótolta. Mondjuk sok olyan van, amit mi gyakran főzünk, ő pedig még sosem kóstolta.

3316. b4a3a4979d (válaszként erre: 3312. - Awela)
2009. szept. 1. 11:51
Mióta van Magyarországon? Hogy ismerkedtetek meg? Tanul-e, vagy dolgozik? Elnézést, hogyha kíváncsinak tűnnék - de tényleg az vagyok.
3315. b4a3a4979d (válaszként erre: 3314. - Awela)
2009. szept. 1. 11:08

Még egy hét. De most már biztos, hogy nem lesz ennyi. Bár ha azt veszem, hogy pont most van meg a menstruációm....

Te hogy állsz???

3314. Awela (válaszként erre: 3313. - B4a3a4979d)
2009. szept. 1. 08:40

Nagyon szép eredmény!

Meddig csinálod még?

2009. szept. 1. 07:15
Jó reggelt mindenkinek!!! Az első hetem letelt, a fogyás 2,6 kg, derékból mínusz 4 cm ment le. Szép napot kívánok!!!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook