Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvédet keresek (vagy esetleg jogász, talán banki dolgozót), tudna segíteni valaki? fórum

Ügyvédet keresek (vagy esetleg jogász, talán banki dolgozót), tudna segíteni valaki? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 2. 16:03
Igen, tudom, tudom... (Mellesleg, még azelőtt vette fel párom a hitelt, mielőtt mi összejöttünk volna), én biztos ragaszkodtam volna egy papírhoz, sőt, fel sem vettem volna a helyében... Nha mindegy, ez én vagyok!
2010. febr. 2. 15:28
És a tanulság: barátnak, rokonnak is papírt írni mindenről, még arról is, ha egy napra kölcsönadod a kocsidat neki. Hiszen bármi történhet.
9. 07c4794583 (válaszként erre: 8. - Agnes89)
2010. febr. 2. 15:26

A bank viszont veletek áll szerződésben és őket nem érdekli, hogy milyen családi ügyek állnak a háttérben. Egyrészt mivel a barátod aláírása van a banki szerződésen, ők vele állnak jogviszonyban, és rajta követelhetnek minden szerződésben foglalt dolgot, másrészt a banknak egyáltalán nem érdeke átíratni a hitelt olyanra, aki nem igazán fizetőképes...


Elsősorban békés módon tisztázni kellene az anyukával, hogy szándékában áll-e fizetni a hitelt, csak most nincs-e pénze, és ha szándékában is áll, van-e ennek valami realitása? Van vagy lesz olyan bevétele, amiből ez menni fog?

Amennyiben nem, ajánlott, hogy ő maga adja el a házát, autóját, amiből az adósságát törleszteni tudja, mert ha ebbe ő nem megy bele, akkor ti a pénzeteket kizárólag polgári peres úton tudjátok visszaszerezni tőle, ami ugye egy hosszú folyamat - és a végén a vesztesnek (aki anyukád lenne, ha valóban aláírja azt a papírt, hogy tartozik nektek) nemcsak mindkét fél ügyvédi költségét plusz a bírósági költségeket kell állnia, hanem még a házat is árverezi a bíróság, akkor pedig könnyedén előfordul, hogy jóval az ára alatt megy el. Ezt elkerülheti, ha előre gondolkodik és szépen eladja maga, amit tud.

2010. febr. 2. 13:41
Igen, azt sejtettem, hogy a törlesztőt ugyanúgy vonni fogják, de a tartozásáról, és a továbbiakról lehet szerződést írni. És azzal remélem tudunk majd kezdeni valamit...
7. xti_ (válaszként erre: 6. - Agnes89)
2010. febr. 2. 09:53

ha bankhitelről van szó, akkor a banknál kell szerződést módosítani. ha a bank nem egyezik bele - ez lehetséges, hiszen neki nem mindegy, ki az adós, tehát ha nem találja hitelképesnek az anyósodat, nem fog beleegyezni a szerződés-módosításba, és továbbra is tőletek fogja vonni a részleteket.

gondolj bele, ha ezt, amiről beszélsz, meg lehetne csinálni, mindenki, akinek a bank egyébként nem adna hitelt, rávenné egy ismerősét, hogy vegye fel, majd átvállalná. hát ez nem így megy! nem lehetséges, csak a bankon keresztül.

6. agnes89 (válaszként erre: 5. - Lanu)
2010. febr. 2. 08:15
Nos az a helyzet, hogy alá tudjuk iratni vele a papírt, ugyanis az illető párom anyja (ezért nem gondoltuk, hogy gond lesz belőle). Tehát, ha jól értelmezem megoldható? Lesz egy papír, utána a bank még mindig fogja vonni a törlesztőket?
5. lanu (válaszként erre: 2. - Agnes89)
2010. febr. 1. 23:32

Szia!

Hát elég kellemetlen az ügy.. :(

Nincs más teendő,írnotok kell egy papírt,hogy ti kölcsön adtatok egy x összeget az x személynek,és hogy ő azt elválalja! Na,ha megvan az aláírás,elviszed az ügyvédnek,aki köld egy hivatalos levelet a személynek,hogy fizesse ki x napon belül,mert ha nem,árverezni fognak mindent,ami az ő tulajdona,házat,autót,stb..és így visszakapod az értéket! Ami természetesen az illetőnek nem lesz kellemes,mert pl. ha te kölcsönadtál 1700 eurot,akkor azt úgy értékelik,hogy fél ház 500 euro,auto 200...stb...

Szóval próbáljátok meg aláíratni,mert különben nem tehettek semmit!

Sok szerencsét! :)

4. xti_ (válaszként erre: 2. - Agnes89)
2010. febr. 1. 22:22
ezt tartozás átvállalásnak hívják, de ha annak idején, amikor megállapodtatok, ezt nem adta írásba - most pedig már nyilván nem akarja vállalni, fizetni - nem tudod bizonyítani, vagyis utólag már nem tehetsz semmit.
2010. febr. 1. 20:46
Amikor átadta a párod a hitelt, nem írtatok semmit??? Ez nem világos. ...
2010. febr. 1. 20:03

Van egy olyan problémám, hogy párom felvett hitelt, de azt egy az egyben átadta egy másik személynek. Eleinte minden rendben zajlott, de már hónapok óta nem fizet (tudom, lehet nem kellett volna, de így alakult). Meg lehet-e oldani, hogy valami szerződést írunk, hogy őt illeti a törlesztő, ő tartozik nekünk és a banknak is.


Előre is köszi!

2010. febr. 1. 20:01
Ügyvédet keresek (vagy esetleg jogász, talán banki dolgozót)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook