Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tuti tippek gyantázás utáni kipattogott bőrre? fórum

Tuti tippek gyantázás utáni kipattogott bőrre? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. máj. 7. 09:05

Pingvin azt hiszem, nem érted, miről beszélünk.

De ha bevált, csak használjad.

33. pingvin90 (válaszként erre: 30. - Lizesett)
2010. máj. 6. 22:02
Én sem gúnyolni akartalak! :) Szerintem mindenki másban hisz, mást gondol. És kőolaj származék ide vagy oda, akkor is kell testápolót használnom :) Meg általában nem úgy veszem meg, hogy olvasom az összetevőket. Én is NIVEA párti vagyok, de vannak hibái is, tény és való, de ha egyszer bevált akkor nekem mindegy, hogy mi van benne vagy mi nincs.
2010. máj. 6. 14:30

Örülök neki, mert nem nagyon szeretem az ilyen megjegyzéseket.

Nem szeretem egyébként az elektronikus üzeneteket éppen emiatt. Nem tudhatom hogy milyen hangsúllyal mondaná az illető az adott mondatát. Nem igaz?


Remélem azért, hogy nem beszélek a levegőbe...

Bár az is igaz, hogy addig jó, amíg nem jöttök rá hogy milyen káros anyagok vannak a tubusokban. (Ergó- addig még nincs bajotok tőlük)

31. Veronika27 (válaszként erre: 30. - Lizesett)
2010. máj. 6. 14:23
Nem gúnyolódtam, hisz ott volt a ":)" a végén.
2010. máj. 6. 14:20

Nem-nem Veronika nem vagyok Vali tanítvány.

De nyugodtan lehet gúnyolódni, én is azt csináltam amíg magamtól rá nem jöttem a dolgokra.

29. Veronika27 (válaszként erre: 28. - Zsanci79)
2010. máj. 6. 14:06
Az egy személy, aki a neten terjeszti az általa gyanúsnak vélt kozmetikai összetevőket a termékekben.
28. zsanci79 (válaszként erre: 27. - Veronika27)
2010. máj. 6. 13:59
Az micsoda? Megmondanád :))
27. Veronika27 (válaszként erre: 25. - Lizesett)
2010. máj. 6. 13:45
Látom A. V. tanítvány vagy:))
26. pingvin90 (válaszként erre: 21. - Zsanci79)
2010. máj. 6. 13:43
Teljesen egyetértek veled. Ennyi erővel még levegőt se vegyünk. :D
25. lizesett (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2010. máj. 6. 11:47

A napló tetején és alján vannak az oldalszámok.

(Néha nekem sem jelennek meg, lehetséges hogy ez hiba, jelenteni kellene.)

Örülök, hogy tetszik. Ha bármi kérdésed van akkor írj! Segítek ha tudok.

2010. máj. 6. 11:31

Lizesett, beleolvastam a naplódba, és nagyon érdekesnek találom, köszi :)))

Majd este, éjszaka elolvasom az egészet, csak az a bajom, hogy nem tudok visszalapozni az előző oldalakra, csak az aktuális van fenn. Hogy kéne?

2010. máj. 6. 10:26

A 20. hzzászólásom lackó-zsanetnek szólt, mert láttam hogy ő használ níveát. :)

De úgy látom nem csak ő van itt Zsanett és nem csak ő használja a fentebb említett krémet. :)

Szóval, kedves zsanci79!


A mi családunkban többnyire csak jó tapasztalat van az aloéról. Rákos betegségben már segített.


És ha ajánlhatok még valamit akkor, próbáld ki a shea vajat. Nagyon jó kiszáradt, cserepes bőrre. Lehet hogy drágább mint a nívea, de hosszútávon jobb.

És ha esteleg kipróbálod és neked is bejön, akkor még tudok neked házi recepteket ajánlani amivel mégklasszabb, saját bőrödnek és igényeidnek-ízlésednek megfelelő krémet tudsz készíteni!

És félreértés ne essék. Nem akarom rádtukmálni. Csak segíteni szeretnék.

Ha elfogadod -örülök.

:)

2010. máj. 6. 09:53
Köszönöm mindenkinek az informatív válaszokat!
21. zsanci79 (válaszként erre: 20. - Lizesett)
2010. máj. 6. 09:52

Én megértem ezeket a hatóanyag dolgokat, de pl. nekem mikor télen szó szerint kirepedezik a bőrőm a kezemem, csak a nívea segít, az a régi tégelyes. Anyukám vagy 25 éve minden este ezzel keni az arcát, és néha úgy látom, hogy simább mint az enyém. :))

Ennyi erővel tényleg ne együnk, ne igyunk, ne tisztálkodjunk, ne mossunk, szóval vissza a természetbe!!

Az aloe vera is biztos jó, csak az a bajom vele, hogy az mindenre az égegyadta világon jó, és szerintem ami mindenre jó az semmire....Jó, ez lehet durva, de nem lehet valami mindenre jó.

Még rákbeteget is rávették jó pénzért hogy igya, majd meggyógyul tőle. Sajnálom de családi szomorú tapasztalat....


A pattogzásra visszatérve, én próbáltam úgy is hogy semmit nem tettem vele, hát katasztrófa.....csak a hintőportól volt valamelyest szebb. Érthető, hisz nem fülled be, főleg a bikinivonal

2010. máj. 6. 08:11

Szőrtelenítés után igazából 72 óráig semmilyen kozmetikai szert nem lehetne használni a szőrtelenített területen.


Én is beleestem ebbe a hibába és ronda, fájó piros pöttyök, vagy inkább dudorok jöttek elő és vendégem is volt vagy egy hétig.

Azóta csak körömvirág, vagy aloe. Esetleg neogranormon.


Zsanett! Neked is ajánlom figyelmedbe a naplóm egyes bejegyzéseit. Nézd csak meg a níveás flakont nyugodtan és le fogsz döbbeni, hogy mi minden van benne. A naplómban megtalálsz egy-két hatóanyagot, de ha a többire is kíváncsi vagy akkor írj nyugodtan!

2010. máj. 5. 22:15
A testápoló erre a célra nem jó, mivel nem olyan hatóanyagok vannak benne.
18. zsanci79 (válaszként erre: 17. - Lackó-zsanett)
2010. máj. 5. 17:32
Nekem a testápolók még inkább rontottak a helyzeten sajna. Még a legjobb eddig a hintőpor volt
2010. máj. 5. 17:03

Én minden borotválkozás, gyantázás után Nivea testápolót használok (intenzív testápoló tej)

Az tényleg jó száraz bőrre és a bőr "kipattogása" ellen is.

16. zsanci79 (válaszként erre: 15. - Pingvin90)
2010. máj. 5. 16:17
És milyen boltokban lehet kapni?
15. pingvin90 (válaszként erre: 10. - Zsanci79)
2010. máj. 5. 13:40
Megveheted te is. Ilyen kis golyókból áll a gyanta, és azt fel felmelegíteni. És akkor folyékony lesz.
14. Veronika27 (válaszként erre: 10. - Zsanci79)
2010. máj. 5. 12:21

Nem lehet, kozmetikus is csak vizsga után dolgozhat vele.


Én gyantázás után az érzékeny területekre (hónalj + fazon) Sudocrem nevű krémet használok, amit gyógyszertárban lehet kapni. Cink-oxid tartalma miatt összehúzó hatású, ajánlják égésre, fagyásra, aknéra.

13. zsanci79 (válaszként erre: 12. - Lizesett)
2010. máj. 5. 11:44
Igen, köszi
12. lizesett (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2010. máj. 5. 11:32

És már használtam zöld aloe vera gélt (forever living-est) és körömvirágkrémet is. Mindekttő nagyon jó. Esetleg egy kis darabkát letörsz az aloe veráról és azzal is átdörzsölheted. Feltéve ha van ilyen növényed.

Érdemes beszerezni egyet mert bármire nagyon jó!

Egyéb krémeket nem szabad használni, mert rengeteg olyan hatóanyag van benne ami még jobban irritálja a felsértett bőrt meg a pórusokat eldugítja, nem hagyja lélegezni, majd begyullad.


(Egy pár hatóanyagról a naplómban olvahatsz, de ha kíváncsi vagy másra is akkor privátban tudok segíteni!)

11. ibolya1971.01 (válaszként erre: 8. - Dettianya)
2010. máj. 5. 11:29

Aha görgös ,de ez most is fordul igy hogy még nem is használtam :) de a gyanta nem folyos benne. Rá van irva hogy 40-50 fokos vizben melegíteni ,de gondoltam a mikroban is lehet.

Köszi majd kiprobálom,ha össze szedtem a bátorságom :)

10. zsanci79 (válaszként erre: 9. - Pingvin90)
2010. máj. 5. 11:29

És ezt csak kozmetikusnál lehet megcsinálni, vagy valahol megvásárolhatom én is?

Ez kifejezetten érdekelne!

9. pingvin90 (válaszként erre: 7. - Zsanci79)
2010. máj. 5. 11:27
Szia! Van egy ún. cukorgyanta( ha jól emlékszem), amihez nem kell papír sem, hogy letépd. Azt mondta a kozmetikusom, hogy azt szokták ajánlani érzékeny bőrre. Én is ugyan úgy jártam ahogy te, és folyamatosan vakartam, ebből kifolyólag most tiszta seb lettem...
8. Dettianya (válaszként erre: 6. - Ibolya1971.01)
2010. máj. 5. 11:23
Görgős gyantát vettél?Ha igen,akkor addig amíg a görgő el nem fordul,és nem húzza a szőrödet.
2010. máj. 5. 11:21

Én hideggyantát használok, nekem a meleg nem vált be, mert iszonyatosan macerás és ragacsos lettem. Azt inkább a kozmetikusra hagynám.

A neogranormont még nem próbáltam.

De kezdem azt hinnni hogy az ilyen érzékeny bőrre sajna nincs tökéletes megoldás.

A borotva is dettó...

2010. máj. 5. 11:17
Én vettem gyantát de még nem használtam,állítólag be kell tenni a mikroba melegíteni ,de nem tudom mennyire .Valaki esetleg tudna tanácsot adni hogy ne égessem le a böröm !? :)
2010. máj. 5. 11:15
Én Neogranormont használok. Nem szokott gond lenni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook