Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tűrni születtünk? fórum

Tűrni születtünk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tűrni születtünk?

1 2 3
14. 3687b4709d (válaszként erre: 13. - 75771c0d47)
2011. márc. 31. 10:56
Pontosan!!!!
13. 75771c0d47 (válaszként erre: 12. - 3687b4709d)
2011. márc. 31. 10:55
Igen, tudom! Főként az önbecsülés miatt nagyon fontos!
12. 3687b4709d (válaszként erre: 10. - 75771c0d47)
2011. márc. 31. 10:54
akik lelépnek a problémák elől,azok nem igazán szeretik a párjukat.de van olyan amikor muszály Lépni!sajnos!
11. 3687b4709d (válaszként erre: 9. - Szabadmadárka)
2011. márc. 31. 10:52
köszike.nem volt könnyű de nekem megérte tűrni.hát igen a skorpiók már csak ilyenek.énis imádom a párom,és nekünk az 5.év az nagyon kritikus volt.de én sose panaszkodtam otthon hogy van valami,nem árulkodtam anyuéknak .mert sok ismim ezt teszi hogy rohan haza és mondja hogy ez és az van náluk otthon.persze anyuci nem fogja megoldani a problémát,mi magunkon kell hogy erőt vegyünk.
2011. márc. 31. 10:52
Ha a "lépni" azt jelenti, hogy őszintén, odafigyeléssel, szeretettel megbeszélni a dolgokat, és törekedni rá, hogy újra boldogság, és harmónia legyen, akkor az jó dolog. Lépni viszont tovább, és nem is küzdeni valamiért, ami már jó volt, az szerintem nem csak menekülés, hanem az addigi kapcsolatot is minősíti ... Lehet, hogy akkor annyit is ért, ha nem érdemes küzdeni érte ... :(
9. szabadmadárka (válaszként erre: 7. - 3687b4709d)
2011. márc. 31. 10:47

Örülök a boldogságodnak, őszintén nagyon gratulálok :)

A skorpiókkal pedig tényleg nem könnyű, a párom is az, és mi is rengeteget vitáztunk,de sokat változtunk, most már 5 éve vagyunk együtt, és imádom őt.

2011. márc. 31. 10:40

A legelején olvasható egy ilyen mondat: "miért nem lépünk, ha valami már annyira nem működik?"


Ha most tudnám az annyira szót kétszer aláhúznám, mert itt azokról a kapcsolatokról írtam, amiknek közük sincs a párkapcsolat lényegéről, a kölcsönös megbecsülésről.

2011. márc. 31. 10:38
Az én életem sem volt kanálig tejfel.én tűrtem és megérte!11éve vagyunk együtt a párommal és van egy 8éves lányunk fél év után én költöztem hozzájuk,azóta após meghalt,anyós pedig elment pestre és összejött a párom egyik legjobb vadász haverjával.de kiváncsi lennék minden vadász előnyben részesíti e a piát?!mert nem vetette meg a piát vadászat közben.nem élünk fényűzően de annyira szegénységben sem.Hivatásos vadász a párom és ez miatt rengeteg vitánk volt,az első évben maga volt a tökéletesség a kapcsolatunk,utánna pedig jött az hogy elhanyagolt,mert jó formán az erdőn ült egésznap.olyan is volt hogy hetekig csak napi 5-6 órát volt itthon vagy még annyit sem,enni aludni és fürdeni járt haza.meglett a lányunk és nem változott semmi,az erdőt részesítette előnyben,én kiakadtam teljesen.de tűrtem.bántalmazás szóbeli fenyegetés sértegetés soha nem volt itthon,pedig elég nagy szájúak vagyunk és pedig makacs akaratos mint álltalában a skorpiók.teltek az évek és nyeltem tűrtem.most pedig 2éve semmi probléma,nem jár annyit vadászni,nem azt részesíti előnyben már,sőt nem is iszik egy kortyot sem.egyszerűen belefáradt ő maga hogy a hobbi az első.teljesen tökéletes a kapcsolatunk és megérte tűrni.röviden ennyit akartam
2011. márc. 31. 10:37

Egyetértek azzal teljes mértékben, hogy először megkell beszélni a problémákat, mert ha minden problémánál hátat fordítanánk a párunknak, nem lennének pár hónapnál hosszabb kapcsolatok.


De a cikkbe igyekeztem úgy fogalmazni, hogy egyértelmű legyen,hogy én már arról a kapcsolatról beszélek, amikor nem lehet megbeszélni, vagy nem tudják megbeszélni a dolgokat a párok, és csak "ölik" egymást!


És azt is szeretném leszögezni, hogy NEM GONDOLOM AZT, HOGY CSAK A FÉRFIAK MIATT ALAKULNAK KI EZEK A HELYZETEK, csak mivel ahogy a cikk elején is írtam, egy ismerős nő iklette az irásomat, így legfőképp az ő szemszögéből néztem a dolgokat, illetve mivel itt legtöbben nők vagyunk jelen,és én is az vagyok, egyértelmű volt,hogy ebből a szemszögből nézem a dolgokat. De próbáltam is elkerülni az általánosításokat.

2011. márc. 31. 10:32

Sok mindenben igazad van és szerintem sok mindenben tévedsz is.

Vannak valóban tűrhetetlen kapcsolatok és vannak olyanok (ezek szerintem többségben) amiken helyes hozzáállással változtatni lehet. A probléma az, hogy sok nő nem is keresi ezt a helyes hozzáállást. Azt gondolják sokan, ők ugyan nem hajlandóak változtatni egy fikarcnyit sem, csak mert a páruk viselkedése megváltozott. Inkább sírnak és sajnálják magukat. Tapasztalatból írom ezt, nem hasraütésre.

Persze ha meddő a próbálkozás az illető viselkedésének javítására, akkor meg fölösleges még tűnődni is azon, hogy legyen-e vége. Mert legyen. Viszont sok kapcsolat megmenthető lenne, kicsit keményebb (vagy nagyon ritkán finomabb) hozzáállással. Mi a párommal egy évet töltöttünk külön, de szeretjük egymást és harcoltunk a kapcsolatunkért. Sokszor még most is. Egymással is :). De megérte. A boldogságért tenni is kell,nem csak várni; és nem csak azt, ami szerintünk elég, hanem azt is, amit az adott helyzet megkíván.

2011. márc. 31. 10:28

Sajnos azt veszem észre, hogy manapság egyszerűbb szakítani, mint megbeszélni a problémákat. Valaki a problémákat sem tudja megbeszélni. Azt meg sokszor "rugdalja" a másik, hogy hátha akkor... És mégsem.

És sokszor a nő is hibás azért, ahogy a párja viselkedik vele. A cikk nagyon átbillent a nők oldalára, holott sok pasi is jár hasonló cipőben.

Sok igazság van amúgy a szövegben, az tény.

2011. márc. 31. 10:27
Nem születtünk igazán tűrni, de főleg a szenvedést, a kínlódást és az elviselhetetlen családi életet nem köteles senki elszenvedni. A másik fele a dolognak általában két emberen múlik hogyan alakítja ki az életét és ez sajnos a gyermekre is kihat sajnos, mert a legjobban ő sínyli meg. Vannak olyan dolgok, amikor meg lehet beszélni és tisztázni a problémákat ahány élet annyiféle gonddal kell megbirkózni és lehetőség szerint inkább megoldani, mint sem hogy rosszabbul alakuljanak a dolgok. Üdv.Ágnes
2011. márc. 31. 10:25
Szia!Nem tűrni születtünk,csak vannak olyan nők akik ezt hiszik...és ezért vagy azért nem mernek lépni általában a gyerek miatt,vagy az anyagiak miatt vagy pedig egyszerüen még mindig szeretik a férjüket,annak ellenére hogy folyamatosan aláássák a női mivoltukat!Azt gondolom,hogy egy házasságban,kapcsolatban ketten élnek és mind a két félnek dolgoznia kell a boldogságért!
2011. márc. 31. 10:08
A minap egy ismerőssel beszélgettem, aki eddig boldog kapcsolatban élt, de mostanában a nevetést a sírás, a boldogságot a boldogtalanság váltja fel. Mégsem tud lépni. Érthetetlen, mégis ismerős dologról van szó. Szerelem, vagy csak a ragaszkodás, ami összetartja őket? Miért kell neki mégis, ha csak szenvedést okoz?

Ugrás a teljes írásra: Tűrni születtünk?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook