Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túlélni a vásárlást egy kisgyerekkel fórum

Túlélni a vásárlást egy kisgyerekkel (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Túlélni a vásárlást egy kisgyerekkel (Jó tudni!)

11. michelle.r (válaszként erre: 4. - Ági0830)
márc. 26. 18:37
Igen, újabban divatba jött, ahogy az agyf*sz 🫣
10. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - Ikebana3)
márc. 26. 17:32

Van értelme, de tippeket konkrétan nem ad. 5 év alatti nemigen tud számolni, vagyis összeadni-kivonni, és a kiírt számokat sem ismeri.

Olyan tippeket vártam volna pl. hogy csak egy édességet választhat, vagy feladatot ad neki, hozza oda ami a listán van, segítsen keresni, ilyesmi. De nem volt

márc. 26. 16:02

Komolyan megütköztem. 40 év magyar tanítás és rengeteg javítás után, nekem fel sem tűntek az emlegetett hibák. Ugyanis a tartalomra figyeltem. (az írásbeli munkáknak ugyanis van tartalmi, helyesírási és stilisztikai értéke) Ha pedig valaki a tartalmat figyeli, átlép az egyéb hibákon. De itt úgy tűnik csak a hibakeresés vezetett sokakat.

Egyébként a tartalommal, különösen ami a következetes nevelést illeti, 100 százalékosan egyetértek.

márc. 26. 15:47

Most komolyan kérdezem: ezen az egy szón akadtok fent? Fiunk helyett fiúnkat írt. Igaz, teljesen más az értelme a két szónak. De akkor is. Egyetlen dolgon fennakadni, aminek valójában semmi köze az írás mondanivalójához, számomra furcsa.


Egyébként a tartalmát tekintve sok igazság van abban, amiről szól. Ha már véleményt mondok.

7. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Ági0830)
márc. 26. 15:33

Ha régen sokat olvastunk, a helyesírásunk is jó volt.


Ma már a híradókban is olyan bután fogalmaznak, hogy rossz hallgatni:((

6. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - Kacsahercegno)
márc. 26. 14:36
a sok helyesírási hiba miatt is írják át a szabályokat. A muszáj is egyre többször fordul elő ly-nal, pedig nem ez a jó, mégis rengetegen használják. A fiúnk szóval is ez a helyzet. Túl sokat van használva, ezért sokan azt hiszik, így jó
5. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Ági0830)
márc. 26. 11:54
Ugyanezt akartam írni, én is falnak megyek ettől :D Sokkal inkább mint a boltban bömbölő gyerekektől...
márc. 26. 11:10
Ettől, hogy “nekünk két fiúnk van”, agyf*szt kapok. Mi abban a bonyolult, hogy a fiúnk és a fiunk mást jelent? Mint ahogy a fiúm és a fiam is más. És annyian használják így. Érdekes, 10-20 évvel ezelőtt még nem láttam ezt így leírva, újabban jött divatba.
3. Lady Lavender (válaszként erre: 2. - Timycat)
márc. 26. 10:29
Nekem is ez volt az elso gondolatom.
márc. 26. 10:13
Az a gyerek, aki már fel tudja mérni az árakat, olvas, számol, árellenőrzőt tudna használni és még mindig az a veszély áll fent, hogy hisztizik, toporzékol, üvölt egy boltban ott valami más gebac van.
márc. 26. 09:35
Mindenki látott már gyereket boltban hisztizni, aki üvölt, toporzékol vagy akár a földön fetreng...

Ilyenkor a legtöbben ítélkezünk, jó esetben magunkban, mert persze van olyan is, aki mindenben "tökéletes" és hangot is ad véleményének.
A legtöbben valami ilyesmit gondolunk, hogy el lett kényeztetve, rossz nevelést kapott, de rácsapnék a fenekére.
Én úgy gondolom már, hogy szegény gyerek biztos fáradt és a szülő/szülőkkel érzek együtt.

Ugrás a teljes írásra: Túlélni a vásárlást egy kisgyerekkel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook