Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki milyen szakon kell tanulnom ha nevelési tanácsadó akarok lenni? fórum

Tudja valaki milyen szakon kell tanulnom ha nevelési tanácsadó akarok lenni? (tudásbázis kérdés)


24. mohonc
2010. aug. 27. 18:15

Ha valaki úgy osztja az észt, hogy neki nincsen konkrét tapasztalata a témában, sőt fél is tőle, szerinted mennyire fogják elfogadni a tanácsait?

Ha foglalkozol pszichológiával, mert érdekel, akkor erre tudod a választ. Ezek után kérdezd meg magad, hogy biztos ezzel akarsz-e foglalkozni. Szerintem...

2010. aug. 27. 09:51

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de saját bevallásod szerint is nincs érzéked, elhivatottságod ehhez a pályához. Szerintem hagyd ki.

Evezz más vizekre. Az itt felsoroltak mindegyikéhez nagyon szükséges az empátiakészség, elhivatottság.

Ezek nélkül.... sem Neked, sem leendő gondozottjaidnak nem lesz leányálom.

22. mamcili (válaszként erre: 20. - Bujamaja)
2010. aug. 27. 00:05

Addig amíg a gyerekeket nem tudod elfogadni, legyen az bármilyen ...

ne akarj velük és a családjukkal foglalkozni, mert úgysem fogják elfogadni tőled a tanácsot, mert érezni fogják az ellenállásod...


inkább tanulj és majd meglátod...

ha a pszichológia érdekel akkor tanulj azt, aztán meg majd kialakul...

21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Mohonc)
2010. aug. 26. 22:20
bennem is ez a kérdés fogalmazódott meg!
2010. aug. 26. 22:12
mert az ő nevelésükhőz,a velük való foglalkozáshoz,félek nem lenne elég türelmem,de lehet hogy csak 19évesen látom így..attól a pszichológiát még érthetem,ha nem vagyok egész nap gyerekekkel és nem ők lesznek a fő <kuncsaftjaim>..a legfőbb hogy értelmi sérült vagy anyagiakban hátrányos helyzetű családokkal[mert azok része ma már sajnos kisebbségi]nem szeretnék foglalkozni..
19. mohonc
2010. aug. 26. 21:58
Szülőknek akarsz tanácsot adni, a gyerekneveléssel kapcsolatban, miközben amennyire csak lehet, távol tartod magad a gyerekektől? Jól értem?
2010. aug. 26. 21:44
szellemi sérült gyerekekkel nem szeretnék foglalkozni..meg az olyanokkal akiknek súlyos viselkedési zavaruk van..ahhoz sajnos nincs türelmem,és úgymond félnék is tőlük szerintem..én inkább egészséges gyerekekkel talán,de elsősorban a szülőkkel
2010. aug. 26. 21:33

Pedagógiával ha van nálatok kisegítő iskola, akkor ott el lehet helyezkedni...


Én biztos vagyok benne, hogy TE nagyon sok hátrányos sorsú, és/vagy nehezen kezelhető gyermeknek tudnál segíteni...


Nekik már az is nagyon jól esik,ha valakivel beszélgethetnének...

2010. aug. 26. 21:31

Igen, és ha valakinek, akkor neked is megvan az érzéked, empátiád, ahogy nekem is...


Nekem is hatalmas a beleérző képességem, a szociális érzékenységem megvan...


De én soha nem jutottam be még a tanfolyamokra sem, ami szociális, mert ahol fizetni kell, nincs rá pénzem, a munkaügyesre meg nem jutottam be...

2010. aug. 26. 21:24
ez nagyon jó..mert úgy hallom hogy szociál pedagógiával inkább családsegítőnél lehet elhelyezkedni,meg hátrányos helyzetű családokkal és gyerekekkel foglalkozni..az pedig enma z én formám..inkább sülőknek adnék nevelési tanácsot,vagy max gyerekeknek csinálnék pl.kreatív programokat,ami ilyen osztály őssze kovácsoló stb..tehát inkább a pszichológia részén mozognék,mint a segítős részén:D..jó lenne tudni,hogy akkor most mit is kéne tanulnom..
2010. aug. 26. 19:19
Én ismerek egy ilyen csajt, azt mondta, hogy sima pedagógia szakot végzett, azzal tudna,ha lenne nevelési tanácsadói állás, elhelyezkedni...
13. mamcili (válaszként erre: 5. - Bujamaja)
2010. aug. 20. 19:57
akkor ne akarj ilyen munkát, mert mindkettőhöz kell érzék...
12. xti_
2010. aug. 19. 20:24
bocsánat az egybeírásokért, a space billentyűmet néha hiába nyomom.
11. xti_ (válaszként erre: 10. - Diegóóó)
2010. aug. 19. 20:23

szerintem ez az egész dolog nem neked való. talán el kellene menned egy pályaválasztási tanácsadóhoz : )

ne sértődj meg, nem azért írtam, hanem mert ez a pálya azoknak is nehéz, akik szeretik a gyerekeket, mert a problémás esetek kerülnek eléjük.

meg aztán sajáttapasztalatom, hogy amitnem szeretek, azt nem is igazán igyekszem megérteni. akkor meg minek? (lehet,hogy) csak egy életed van, töltsd azzal, amit igazán szeretsz!

10. diegóóó (válaszként erre: 7. - Bujamaja)
2010. aug. 19. 15:47
Akkor a szociálpedagógia nem neked való.
9. patyoma (válaszként erre: 7. - Bujamaja)
2010. aug. 19. 15:41

Mivel a nevében benne van a pedagógia, ezért gyerekekkel foglalkozik.

Nincsen olyan munka, ahol csak felnőtteknek életvezetési tanácsokat kellene adni, maximum a családsegítőbe, ahol, nem csak gyerekes családok vannak, hanem pl. van adóságrendezés is. De ott is kell foglalkoznod mással is.

Még mindig nem értem:

Gyerekekkel nem akarsz foglalkozni, de akkor kinek akakrsz nevelési tanácsokat adni?

Rászorulókkal nem akarsz foglalkozni, de akkor kinek akarsz életvezetési tanácsokat adni?

Tehát marad a pszichológia, 5 év egyetem, és még legalább 5 év mire egyedül praktizálhatsz. Vagy legyél neveléstani bölcsész, azok csak értekeznek, meg írogatnak, nem igazán látnak gyereket.De az is 5 év plusz Phd.

8. mamcili (válaszként erre: 7. - Bujamaja)
2010. aug. 19. 00:30

nevtan, iskolák, kórházak...

egyesületek

2010. aug. 18. 20:20

tudnátok esetleg hogy a szociálpedagógiával hol lehet vagy hogy lehet elhelyezkedni? tehát milyen intézményekben és miként lehet tevékenykedni,mert szoc.munkás nem szeretnék lenni,tehát ilyen rászoruló családokon,gyerekeken segíteni stb

hanem inkább a pszichológiai,életvezetési,nevelési részével foglalkozni:D

2010. aug. 18. 18:48
Az akkor nem nevelési tanácsadós meló. ez inkább olyan pszichológusosan hangzik.
2010. aug. 18. 18:32
igen azokat én is nézegettem,de az inkább ilyen család segítős,meg gyerekekkel is kell foglalkozni ,meg idősek otthonába stb. én GYEREKEKKEL NEM NAGYON SZERETNÉK FOGLALKOZNI,csak a szüleikkel és felnőttekkel,tanácsot adni nekik stb..nem szeretnék szoc.munkás lenni..ahhoz nincs érzékem:P elég nyers modorú vagyok és nem szeretem hozzá eléggé a gyerekeket:D
2010. aug. 18. 18:23

A nevelési tanácsadóban pszichológusok és gyógypedagógusok dolgoznak elsősorban. Ha erre gondoltál. Ott elsősorban a problémás gyerekeket vizsgálják be.


Ha életvezetési tanácsokat akarsz adni családoknak, pl. gyereknevelésről, akkor azok a gyermekjóléti szolgálatoknál dolgoznak és leginkább szociálpedagógusok vagy szociális munkások.

2010. aug. 18. 18:22
De van a nevtan-ban logopédus és pszichológus is.
2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Bujamaja)
2010. aug. 18. 18:21
Szia, Elte- Bárczi Gusztáv Tan. Képző, pszichopedagógia szak (mint én:)
2010. aug. 18. 18:18

sziasztok

tudnátok segíteni hogy egyetemen milyen szakra jelentkezzek ha nevelési tanácsadó akarok lenni,vagy valami ilyen munkát végezni???kőszi:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook