Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudja valaki miért vonták meg a tartósan beteg, állandó gyógyszerezésre szoruló asztmás gyerekektől a magasabb családi pótlékot? fórum

Tudja valaki miért vonták meg a tartósan beteg, állandó gyógyszerezésre szoruló asztmás gyerekektől a magasabb családi pótlékot? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
7. kszb (válaszként erre: 1. - ,,Csillagom")
2013. ápr. 2. 14:27

mert ennek a módosítása az, ahol leírják, h kiktől vonják meg, ezért szerepel ebben még



(Magyar Közlöny, 2013. évi 3. számának 414. oldala)


A laktózosoktól is megvonták pld.

2013. ápr. 2. 14:19
Hát ez hihetetlen!Hogy rohadnának meg! :(
5. ,,Csillagom" (válaszként erre: 3. - Balu53)
2013. ápr. 2. 14:08
Ez az uj rendelet most lépett hatályba 2013. 04.01-től.
2013. ápr. 2. 14:08

Eddig az volt érvényben, hogy aki asztmás, tartósan beteg, ás állandó asztmás gyógyszerekre szorúl, az jogosult.


Ebben az uj törvénybe lépett rendeletben is szerepel az asztma, illetve a gyógyszerek is,amiket állandóan kell szedni.


Így nem értem, mi alapján dönti el egy szakorvos, hogy az egyik asztmás, gyógyszereket szedő kisgyerek tartósan beteg, míg a másik,aki szintén asztmás, szintén állandó gyógyszereket szed az asztmára , az meg nem számít tartósan betegnek?

2013. ápr. 2. 14:04
Nem tom,én erről nem is hallottam!Nekem is tartósan beteg.asztmás a kicsi és én kapom utána emelt szinten a családit meg a közgyógy is jár és:)Mi mondjuk sokat betegeskedünk egy éve alatt,sok a gyógyszeres kezelés is emiatt.Most járt le volna az időpontunk a jogosultságra de visszamentünk kontrollra,minden rendben volt és kapjuk ismét egy évig tovább!Nem tudom mi lehet a baj nálatok?Miért nem jár nektek is?
2013. ápr. 2. 13:58
Nem minden asztmás gyermek jogosult az emelt családi pótlékra. Attól is függ például, hogy milyen gyógyszereket kell rendszeresen szednie.
2013. ápr. 2. 13:54

5/2003. (II. 19.) ESZCSM rendelet


Erre a rendeletre hivatkoznak,de itt szerepel az asztma , így nem értem a dolgot...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook