Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja valaki, hogy kinek jár a kórházi kezelés esetén járó utazási utalvány/útiköltség térítés, és hogy kell intézni? fórum

Tudja valaki, hogy kinek jár a kórházi kezelés esetén járó utazási utalvány/útiköltség térítés, és hogy kell intézni? (tudásbázis kérdés)


17. 3c222e9534 (válaszként erre: 16. - Klára51)
2010. okt. 27. 18:16
ez az, undorító, miért nehéz segíteni a másik emberen??????
2010. okt. 27. 16:19

Azért ez piszokul bosszantó nem,hogy a beteg vagy a Te esetedben a beteg szülei nemkapnak felvilágosítást.


2002 ben mikor kálváriám elkezdődött 2 hónapig saját költségemen jártam mert nemszóltak hogy van betegszállítási lehetőség vagy utazási visszatérítés ami jár és igénybe vehető:-(

15. 3c222e9534 (válaszként erre: 14. - Klára51)
2010. okt. 27. 16:02
A gyerekorvos húzza a száját! Ezért akarok utánajárni! :((((((((((((((((
14. klára51 (válaszként erre: 13. - 3c222e9534)
2010. okt. 27. 15:59

Szép napot!

Az tutti hogy változott mert én most voltam MRI.n és házidokihoz mentem utazási papírért,aki közölte velem most már ott kell kérni ahol adják a beutalót,de most kivételt tett hogy lefénymosltam a beutalot és megcsinálta a papírt.


Hogy a Ti esetetekben jár-e azt hiszem igen,de sztem ha lemész a gyerekrendelőbe ott 100%os választ kapsz kérdésedre.

2010. okt. 27. 15:53

Sziasztok!


Egy kis segítségre lenne szükségem!


Az 1 éves kislányom gyógyíthatatlan -anyagcsere- betegségben szenved. Hasi szondán táplálható.

Szeretném hordani egy vidéki - más megyében található - nevelési és integrációs központba, amely egy egységes módszertani intézmény. (Korai Fejlesztésre, később óvodába stb.-i).


Szeretném megkérdezni, hogy ebben az esetben jár-e az útiköltségtérítés s ha igen kinek kell kiadnia? Amennyiben a házi gyerekorvos állítja ki, felé milyen dokumentum, igazolás, s kitől szükséges, hogy kiállíthassa az útiköltségtérítést?


A helyileg illetékes Megyei Gyógypedagógiai Szolgáltató Központba viszem s onnan kapok egy a papírt, és akkor vihetem megyén kívülre.


A kislányom tömegközlekedési eszközön nem szállítható, mivel fertőzésnek van kitéve, továbbá mozgáskorlátozott.

12. ejmi (válaszként erre: 11. - Lamoni)
2009. máj. 7. 16:32
Ne is hagyd annyiba. Engem is elhajtott volna az orvos, ha hagyom, pedig én még mozgásomban korlátozott is vagyok :(
11. lamoni (válaszként erre: 9. - Ejmi)
2009. máj. 7. 16:27

Holnap felhívom újra az oep-et, hogy mi a teendő, és rákeresek a paragrafusra is majd.

Nem fogom ennyibe hagyni, mert nagyon sokat kell mennünk, kb 90 km-re van tőlünk a kórház, és alig bírjuk anyagilag.

10. lamoni (válaszként erre: 7. - Minerva223)
2009. máj. 7. 16:18
Miután az oep-et hívtam utána voltam a dokinál, és mondtam is neki, hogy az oep-et felhívtam, és ott mondták hogy jár, de ő csak azt mondta hogy a törvény szerint nem adhat. És arra a kórházra ahova én járok nem vonatkozik. Pedig ez hülyeség, mert igaz hogy magánklinikára járok, de amit a tb fizet, azért nem kell fizetni itt se, sőt a biztosító is fizetett a műtétemre. Sőt az orvosnak se kell fizetni, mikor megyek hozzá, a helyi kórházba meg rám se néztek amíg az 5000 Ft-ot oda nem adtam a dokinak.
9. ejmi (válaszként erre: 6. - Lamoni)
2009. máj. 7. 16:14
Mond ez az OEP-nél, hogy nem akar adni az orvos papírt, majd elmondják mi a teendő ilyen esetben.
8. ejmi
2009. máj. 7. 16:13
Mond meg az orvosnak, hogy hívja fel ő az ügyintézőt az OEP-nél és el fogja mondani, hogy mit kell tennie. Sajnos nagyon tájékozatlanok a körzeti orvosok :( Nem kell ahhoz mozgássérültnek lenni, az jár és kész.
7. minerva223 (válaszként erre: 5. - Lamoni)
2009. máj. 7. 16:10

Úgy tudom az utiköltség térítés mindenkinek alanyi jogon jár.

Főleg ha az OEP is ezt mondta.

Kérd újra az orvostól,és mond el mit mondtak neked telefonon. Ha most sem adja hívd fel újra őket és kérdezd meg mi a teendő.

6. lamoni (válaszként erre: 3. - Ejmi)
2009. máj. 7. 16:08
Mivel a doki nem adta ki mit tudok lépni ez ügyben még?
5. lamoni (válaszként erre: 2. - Minerva223)
2009. máj. 7. 16:05

Délután felhívtam az oep-et, és nekem is ezt mondták, viszont a háziorvos nem hajlandó kiadni a papírt. És még majdnem ki is nevetett, hogy nem vagyok se mozgássérült, se mentális betegségem nincs, akkor hova akarok menni.

Pedig az oep-nél azt mondták, hogy a meddőségi kezelés esetén is lehet kérni, ha olyan a vizsgálat.

2009. máj. 7. 16:02
Nagymamámnak kellett anno ilyesmi, és neki is ez volt a sorrend. Körzeti, pecsét, oep
3. ejmi
2009. máj. 7. 16:02
Szerintem mindenkinek jár, aki nem a lakhelyén kap kórházi kezelést. A körzeti orvostól kell kérni. Előfordul, hogy az orvos azt mondja nem írhat, de ez nem így van én megkérdeztem a TB-től és kötelessége írni.
2009. máj. 7. 16:00
Körzeti orvostól kell papirt kérni. A kórházban lepecsételtetni és az OEP-hez beküldeni.
2009. máj. 7. 15:56
Tudja valaki, hogy kinek jár a kórházi kezelés esetén járó utazási utalvány/ utiköltség térítés, és hogy kell intézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook