Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Trükkök, praktikák a teherbeesés érdekében fórum

Trükkök, praktikák a teherbeesés érdekében (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. virkó
2006. okt. 17. 11:28
Én 16 hónap után lettem kismama!Ittam gyógynövényes teákat(eredmény:0),gyakori szex(fáradtak lettünk),ébredési hőmérséklet mérése(hónapokon át)aztán magzatvédő vitamint kezdtem szedni...és 1 hónap múlva pozitív lett a terhességi tesztem.
2006. aug. 27. 17:08
En ginsenget szedtem,vitaminosat, egybol sikerult.Lanyom mar 4 honapos.Ezt nekem is ajanlta a keresztanyam, aki a kutatointezetben dolgozik.
26. szundi
2006. aug. 24. 00:39

Sziasztok! Én még uj vagyok itt, hisz még csak most fedeztem fol ezt a forumot. Egy nagy segitséget szeretnék kérni, a legjobb barátnomék már elég régota probálkoznak, hogy jojjon a baba, de eddig semmi, pedig már nagyon vágynak rá.


Az lenne a kérdésem, hogy nem tudjátok, hogy miket kéne ennie ahhoz hogy konyebben essen teherbe, mik azok az ételek amiben van vmi, pl én azt hallottam hogy a polip :S az nagyon jo, elosegiti a termékenységet, illetve ha késik a baba beinditja a szulést is.


Vagy ha bármilyen más praktikát tudtok kérlek segitsetek, mert már én is nagyon szeretném, hogy tudjak nekik vhogy segiteni.


Elore is nagyon koszonom mindenkinek aki segit vmilyen tanáccsal.


Udv

25. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 24. - Brigo75)
2006. júl. 26. 09:45
Ez igy igaz! Ha már valaki várandós lett az kerülje a gyógynövényeket és ha mégis használja akkor járjon utána,hogy használhatja-e!
2006. júl. 26. 08:52
Tegnap olvastam,hogy a Kakkukfű vetélést okozhat de szülés elött teaként fogyasztva könnyití a gyerek világra jövetelét!
23. brigo75 (válaszként erre: 22. - V.erika)
2006. júl. 25. 12:57
Szorítok nektek:)))
2006. júl. 24. 15:40

Köszi Brigo!Itt a neten is olvastam róla.

Megpróbálom.

2006. júl. 24. 14:06

Valamelyik gyogynövényes könyvben olvastam,hogy a : SZŰZBOKOR tea növeli a teherbeesést.

Bővebben szerintem a Herbária boltokba,főleg ha képzett az eladó.

2006. júl. 21. 12:10

Tehát,lábakat a falra.Megpróbálom én is.

Remélem,így összejön a várvavárt kistesó.

2006. júl. 10. 11:42
Olyan érdekes egyébként, még csak egy hete, hogy nekikezdtünk a próbálkozásnak, és eddig is nagyon nagyon jól megvoltunk a férjemmel, de most, ha lehet még jobb lett a kapcsolatunk:)) Aranyos volt, már első alkalom utáni reggelen megkérdezete: "- Nem vagy rosszul, nem kell hánynod?":)))
18. vmonica (válaszként erre: 16. - Kszisz)
2006. júl. 10. 11:33
Köszi Kszisz!:) Aranyos vagy, mi is nagyon sokáig csak beszéltünk róla, mert még olyan sok mindent rendbe kellett addig hozni, be kellett szerezni (pl. autóvásárlás, házfelújítás stb. stb.), hogy minden rendben legyen. Már azt hittem soha nem jön el az "ideje", és most pedig már szinte természetes, hogy próbálkozunk.:)) Alig várom, hogy sikerüljön.
17. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 15. - Vmonica)
2006. júl. 8. 22:42
Érdekes volt amikor először megéreztem! A lányom baloldalon vibrált a fiam pedig jobb oldalon jelezte,hogy velem van.Szerintem ha minden vizsgálaton túl vagy akkor már csak az a dolgod, hogy örömben és vele "mentálisan"fejlődjetek a kilenc hónap alatt.
16. kszisz (válaszként erre: 15. - Vmonica)
2006. júl. 7. 17:18

Szia!

Szurkolok neked nagyon. Már nálunk is örök téma a baba, de nálunk majd csak jövőre kezdődik a "projekt". Sajnos. úgy irigylek már minden kismamát :-)

Amúgy én nem is hallottam semmilyen magzatvédő vitaminról... Még sokat kell tanulnom ilyen téren...

2006. júl. 7. 10:26

Ti éreztétek egyébként magát a megtermékenyülést? Ha igen, mit éreztetek, és mennyi idő múlva?


A fogászatot már végigjártam, rendbehozattam a fogaimat. Van-e még valami vizsgálat, amit még így előre javasolt elvégeztetni?

2006. júl. 7. 09:57

Külön magzatvédő vitamint még nem szedek, de egyébként szedek vitamint, nagyon jó "fajtát", Dr. Lenkei Gábor féle vitaminkomplexet. Nézzetek utána a neten.

Mostmár abszolute megnyugodtam a hüvely tisztítás dilemmájával kapcsolatban. Nagyon rendesek vagytok.

Ez a "mentális" dolog érdekes... Ezt senki nem mondta, de rögtön az első alkalom után, tényleg úgy gondoltam rá, mintha már ott lenne, valahogy ösztönösen jött, persze egyáltalán nem biztos, hogy elsőre sikerül, de akkor is úgy gondolok rá. És tök jó érzés.

2006. júl. 6. 13:34
Hoxának igaza van, nagyon fontos lenne úgy a babának mint neked a vitaminokra! Amikor /24 éve/ Én hordtam az első gyermekemet nem mondták és pld-ul nagyon sok fogam szétmorzsolódott, mert ugye a baba rajtunk keresztül fejlődik!
12. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 6. - Vmonica)
2006. júl. 6. 13:31
Helyes dolog a higiénia de állitólag a hüvelyt/ha csak nincs ott semmi probléma!/soha nem szabad kimosni irritálni mert annak is megvan a saját tisztulási folyamata!Ha valaki babát szeretne, akkor főleg nem szabad!A lábakat a falra Én is helyeslem!Sőt mentálisan kapcsolatot is létesithetsz a megfogantatásra váró bébivel/mintha már ott lenne veletek/mert Őt már elkezdheted élő emberkének látni!
11. Hoxa
2006. júl. 6. 10:07

Vmonica:

szedsz már magzatvédő vitamint? Nagy ajánlják előre is szedni.

2006. júl. 6. 09:45
Olyan furcsa érzés, eddig nem volt aktuális a téma, ezért nem igazán foglalkoztam vele, és most, hogy végre eljött az ideje annyi de annyi kérdés motoszkál a fejemben. A családtagok és barátok körében azért nem akarok kérdezősködni, mert egyelőre mindenki számára titok, hogy próbálkozunk, mindenkit meg szeretnénk lepni vele, ezért fordultam a fórumhoz:)) Úgyhogy szerintem egy ideig még fogjátok olvasni a kérdéseimet:)) És előre is köszönök minden segítséget!
2006. júl. 6. 09:38
Köszönöm szépen! Így tettem egyébként, csak nem tudtam, hogy ez így jó e:))
8. Hoxa
2006. júl. 6. 09:25

Szerintem ne mosd ki! Sosem lehet tudni. :)))

Drukk, drukk nektek! :)))))

2006. júl. 6. 09:12
Hoxa! Csak most látom, hogy amire reagáltam, illetve, akihez a kérdést intéztem, még 5. hóban írt ide. Légyszi, ha Ő nem válaszol, akkor te segíts nekem a válaszoddal!Köszi
2006. júl. 6. 08:49

Sziasztok. Mi tegnap kezdtük meg a próbálkozást. Első alkalom - huh már azt hittem sosem jön el ez az idő:)

Szóval lábakat a falra ... Én is hasonló módon próbáltam bent tartani "őket", de az lenne a kérdésem, hogy utána ki kell-e mosni az ondó maradékot a hüvelyből, illetve ti ki szoktátok-e? Vagy nem baj, ha bent marad, mert tudomásom szerint az ondó sejtek 3 napig életképesek a szervezetben... Választ várok minél előbb. Csók

2006. máj. 25. 16:48
Szex után lábakat a falra, legalább 30 percre. Ez lehet, hogy csak babona, de mi így csinátuk.
4. Hoxa
2006. máj. 24. 22:33
Biztos van még más praktika is, ha belebotlok, feltétlenül megosztom veletek!
2006. máj. 24. 22:25

De jó, hogy ezeket leírtad ide!


Nagyon köszi! :)

2. Hoxa
2006. máj. 24. 21:39
Termékenységi diéta

Egészséges táplálkozással javítható a megtermékenyülés, illetve az egészséges csecsemő születésének esélye.
- A szervezetnek olyan anyagokra van szüksége, amelyek védenek az úgynevezett szabad gyökök támadásától. A legismertebb sejtvédő anyagok közé tartozik az A-, a C- és az E-vitamin, ezenkívül a szelén (nyomelem).
- Leghatásosabb a C-vitamin: javítja a spermiumok minőségét, illetve csökkenti a vetélés veszélyét.
- Kulcsfontosságú szerepet játszik a folsav (egy B-vitamin), amelyből
rendszerint keveset kap a szervezet. Jóllehet a gyermekre vágyó nők számára az egyik legfontosabb: megvéd a termékenység zavaraitól és a gyerek bizonyos fejlődési rendellenességeitől (például nyitott hátgerinc).
- Hasonlóan fontos a B12-vitamin. Amennyiben kevés található belőle a vérben, ötszörösére nő a fejlődési rendellenességek veszélye.
- A cink különösen nagy jelentőségű a női és a férfi hormonháztartásban: növeli a spermiumok számát, egyidejűleg mozgékonyabbá is teszi őket.
- A dohányzás főleg annak a nőnek méreg, aki teherbe szeretne esni. Gátolja a peteérést és vetéléshez vezethet.
- Vigyázzon a kávéval is. Napi három csésze megháromszorozza a babára való várakozás idejét és a vetélés veszélyét.
- Terhesség alatt felejtse el az alkoholt.
1. Hoxa
2006. máj. 24. 21:37
Hátha valakinek ezek alapján sikerül. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook