Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehet törött bokával dolgozni járni? fórum

Lehet törött bokával dolgozni járni? (tudásbázis kérdés)


27. Channa* (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. máj. 1. 19:03

Nem összehasonlítottam, csak írtam, hogy nekem a könyököm volt eltörve.

Én napokig nem tudtam használni a karomat, pedig nem is csúszott szét, és ezért be sem gipszelték.


De ha menni akar, akkor menjen, mert megoldható, főleg, ha már járógipsze van.

Nem a fekvőgipszes időszakra gondolok;)

26. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. máj. 1. 09:39
én a bokatörésnél el sem estem csak kiment a bokám.igaz csontritkulásom van.a húgomnak akkor törött el a bordája,mikor fölemelt egy nehéz dobozt.
25. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 1. 09:12
Mindent meg lehet oldani, de nem szerencsés. A bokáddal (ha minden jól megy) életed végéig együtt kell élned, használnod, a munkahely pedig....
24. timycat (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. máj. 1. 09:07

Törött könyök és törött boka össze sem hasonlítható.


Törött könyökkel (amivel fél napig orvoshoz sem mentem mert nem gondoltam hogy nagyobb baj van) már másnap szinte bármit meg tudtam csinálni, zúzott (tehát nem is törött bokával) 4 napig csak feküdtem és utána is csak óvatosan terheltem, hetekig fekete volt, dagadt, hónapokig fájt és azóta is kattog.

2023. máj. 1. 08:16
Lehet, de nem szerencsés!
2023. máj. 1. 03:55
jobb lenne nem!
21. krisztikrisz (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 19:34
Vannak olyan betegségek, amivel nem érdemes rögtön szaladgálni, ez is ilyen. Megfelelési kényszerből meg szerintem ne áldozd fel magad fölöslegesen. Ha jó munkaerő vagy, ennyit ki fognak bírni, látják hogy nem gyomorrontásod van.
20. krisztikrisz (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 19:32
Valószínűleg azért ment ki a lábad, mert a munkahelyeden besokalltál. A tested jelzett. Én erre azért odafigyelnék. Szerintem ne erőltesd, csak akkor amikor már biztosan tudod hogy képes vagy rá! Kommunikatív ember vagy, a feletteseiddel is lehet beszélni. Ha magadnak nem számítasz, akkor mások hogyan vegyenek komolyan?
19. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 19:21

Nem voltam még így, azaz nem volt eltörve a bokám, de volt már eltörve a könyököm és bejártam.


Igen, az utazás közben figyelni kell, hogy ne lökdössenek, ne essünk el, stb., de megoldható.

2023. ápr. 26. 16:19
Én is erre gondolok, hogy csak akkor ha nincs semmi fájdalom, lábdagadás, és normálisan tudok menni. Illetve azt mondják, hogy ez a könnyített műanyag gipszben, majd lehet normálisan közlekednem is.
2023. ápr. 26. 16:14
Sajnálom, remélem, azért rájönnek, hogy mennyivel értelmesebb megoldás lenne. Az előző helyem nekem is ilyen volt, hogy senkinek nem volt helyettese, és tényleg szar amikor valaki kiesik, de a munkáltató felelőssége lenne megoldani ezeket a szituációkat. Mindenesetre a bejárást tényleg caak akkor vállalnám ha az égvilágon semmi bajom nincs tőle. Tudom, kevés a tp, de egészséged meg egy van, nem ér annyit az egész. 😪
2023. ápr. 26. 16:05
Jól írod képtelenek, mert nincs helyettese senkinek sem. Illetve igen tudok technikailag otthonról dolgozni, de nem segítőkészek ebben.
15. Kacsahercegno (válaszként erre: 14. - Pasionella)
2023. ápr. 26. 15:59
Az lenne a minimum, vagy ha sehogy nem tudják megoldani az otthoni munkát, akkor legalább hadd menjen nyugodtan táppénzre az ember. Szomorú hogy van ahol még ezzel is nyomasztják a munkavállalót, nincs elég baja törött lábbal, de járjon be mert 2-3 hónapot képtelenek megoldani nélküle...
14. Pasionella (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 15:17
Barátnőm így járt, kb 3 hónapig engedtek neki homeofficet, szintén tömegközlekedés miatt, szerintem ha humánus a munkahely ez alap.
2023. ápr. 26. 13:36
Illetve csak azért érdekelt volna még mások véleménye, mert eddig is láttam embereket gipszben közlekedni. Szerencsére a családban, baráti körben még nem volt járógipsz ezért is kérdeztem.
2023. ápr. 26. 13:35
Nagyon köszönöm a válaszokat, természetesen csak járóval mennék majd. Ha fáj az első munkanapon v dagad stb azonnal tp természetesen. És kész. Ha megy a dolog bemegyek nem mindennap azért.
2023. ápr. 26. 13:23
Fekvő gipsszel nem szokás munkába járni.
10. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 13:22

Munkahelyi baleseted volt?

Fekvőgipszben vagy és menjél dolgozni... eszem megáll.

9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 13:15
Minden kivitelezhető. Te meg felnőtt emberként el tudod dönteni, hogy mennyire fontos az egészséged, és hogy mennyire hagyod magad kizsigerelni. Pótolhatatlan emberekkel vannak tele a temetők.
2023. ápr. 26. 13:00
Lehet dolgozni, de a gipszelt lábbal ülni egy asztal előtt, bedagad, nem lesz jó a vérellátása, fájni fog, és akkor lehet elgondolkodni, érdemes-e, tapasztalat családtagtól, otthonról jobb lenne, ha lehet.
2023. ápr. 26. 13:00
Két hetet voltam otthon törött bokával, utána mentem dolgozni. Ülőmunkát végeztem. Dél körül már iszonyatosan beledagadt a gipszbe a lábam, viszketett, minden bajom volt. Nem véletlen írnak ki ilyen esetben. De hát mindenki maga tudja, hogy mit jelent neki a pénz.
2023. ápr. 26. 12:58
lehet.én három hétig jártam rajta,naponta egy órát.már nagyon csúful nézett,ki,járni is alig tudtam, megröntgenezték,akkor derült,ki hogy el van törve.így fekvőgipsz helyett járót kaptam.
2023. ápr. 26. 12:33
Távmunkát HO a cég nem ad nem érdekli. Szükség is van arra hogy menjek (6hét) az elég sok, illetve tp sem lenne addig jó móka. Azt mondtam hogyha úgy érzem megyek. Főleg az érdekelt volna ki volt már így. Mert régesrégen egy kollégám is járt be így dolgozni.
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 12:30

Szerintem ráérsz ezen akkor is gondolkodni, ha megkapod a járógipszet. Kérd az orvosod véleményét!

Ő látja, hogy hogyan gyógyul a törésed és milyen mértékben terhelhető.

2023. ápr. 26. 12:19
A munkahelyed várja el? Táppénz? Távmunka? Nálam szerintem az utolsó utáni lehetőségként (kb. a felmondás után...) jönne szóba hogy törött bokával 3 átszállással egy órát utazzak dolgozni, de az én vagyok.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 26. 12:14
Minden kivitelezhető, ha akarja az ember. Ha meg nem akarsz menni, akkor felesleges a kérdés...
2023. ápr. 26. 12:00
Hétfőn történt az eset. Az a lényeg, hogy most fekvőgipszben vagyok, és ajánlották, hogy lehet vásárolni műanyag gipszet, mivel ezzel jobban lehet közlekedni is. Sajnos ha már járót kapok, mennem kellene dolgozni is. Irodai ülő munka, viszont ami gondot jelenthet 1 óra tömegközlekedés és 3 átszállás. Szerintetek kivitelezhető?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook