Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Torokszorítás, szív kihagyásokkal fórum

Torokszorítás, szív kihagyásokkal (beszélgetős fórum)


márc. 4. 09:54
a stressz rengeteg problemat tud okozni,szerintem a te problemadat is az okozza!
márc. 1. 08:22

Az általad leírtak alapján, inkább a stressz számlájára írnám a dolgot. Nekem egy éve vannak szívritmus zavaraim úgy, hogy fél életemben rendszeresen sportoltam.


Nekem segített az, hogy elhagytam a kávét, illetve odafigyelek a terhelésemre és arra, hogy lehetőleg nyugodtan teljenek a hétköznapjaim.


Egyébként, jelenleg ez sokaknál előforduló tünet, amit - nagy valószínűséggel - a világban zajló energetikai változások is okozhatnak. 🙂

20. ZÁrpi (válaszként erre: 19. - Borian)
febr. 27. 06:36
Köszönöm! Kissé megnyugodtam. Tovább megyek a vizsgálatokra. Pjzsmirigy pld. Csak nagyon kellemetlen ez a torok szoritás főleg munkahelyen. Bízom még az uj pánik gyogyszerekben is. Korainak találtam ezt a műtéti dolgot. Köszönöm mindenkinek a együttérző válaszokat, néha ez is sokat jelent egy elkeseredett állapotban.
19. Borian (válaszként erre: 7. - ZÁrpi)
febr. 27. 05:06
Igen. 5 éve kezdődött, mindent megjártam vele, kardiológust, belgyógyászt, tüdőgyógyászt, fül-orr-gégészt, neurológust. A neurológus sajnos nagyon súlyos dologra gyanakodott, attól végképp padlóra kerültem, de végül azt is kizárták. A megoldás a pszichiáter lett, kaptam nyugtatót és antidepresszánst, attól elmúlt, de nem rögtön.
febr. 26. 23:59

A pajzsmirigy működését jó lenne minél hamarabb tisztázni. Ha túlműködik az okozhat ilyen panaszokat.


Nálam kb 10 éve voltak kellemetlen ES-k , megtörtént a 24 órás EKG. Egy idős kardiológus értékelte és azt mondta, hogy nem elsődleges szívbetegség, inkább az edzetlen szervezet lehet az oka és javasolt napi 15-20 perces testmozgást. 5 perc szobabiciklivel kezdtem , később ezt reggeli tornára cseréltem, ami napi 20 perc jelenleg, minden nap. Lehet, hogy van még ES de már nem veszem észre vagy nagyon ritka.

A rendszeres testmozgás a pánikrohamokat is ritkíthatja bár ebben a szakember javaslata az elsődleges.

17. katt2 (válaszként erre: 16. - Utolsó betyár)
febr. 26. 21:54
Nekem ütemkihagyás volt, minden 10.-nél. A doki Tallitont írt fel, azt mondta nem veszélyes, csak kellemetlen. Ha nincs, akkor Carvol, de a patikában úgyis tudják. Én nem éreztem torokszorítást, hanem mintha a mellkasom üres lenne.
16. Utolsó betyár (válaszként erre: 15. - ZÁrpi)
febr. 26. 21:33

Mennyi a napi extrák száma?

Nekem 1000 körül volt egy nap tavaly nyáron, mikor a Holter rajtam volt. Erre azt mondta a kardiológus, hogy ez nagyjából 1-2 %-nak felel meg, ami jóval belül van a 10-15%-os tűréshatáron.

Persze tudom nagyon rossz és ijesztő érzés. Júliusban én is a sürgősségin kötöttem ki, mikor minden harmadik ütés kimaradt. De ott is azt mondták ezek nem veszélyesek, csak roppant kellemetlenek.

15. ZÁrpi (válaszként erre: 13. - Channa*)
febr. 26. 21:15
Szeretnék nem össze vissza irogatni. Irtam hogy a megállapitott diagnozis kamrai extrasistolé, de na gyon sok. Természezesen kardiologian megállapitott. A műtéti lehetőséget a kardiologus mondta. A hozzászólásokat köszönöm. A negativ hozzászolásokat elviselem, bár lehetnénk nagyobb dizalommal is.
14. Regin_a (válaszként erre: 11. - ZÁrpi)
febr. 26. 20:57

A pszichiáter az a megfoghatatlan tünetekkel foglalkozik

Adja a kedvenc gyógyszerét ami nem biztos hogy használ, akkor cseréli

A pánik nem egy olyan egzakt betegség mint egy tüdőgyulladás, vagy egy szívbillentyű hiba

13. Channa* (válaszként erre: 11. - ZÁrpi)
febr. 26. 20:54

Ha rendben van a szíved, akkor miért akarnának műteni.

Össze-vissza írógatsz!

12. Channa* (válaszként erre: 7. - ZÁrpi)
febr. 26. 20:53

Hiába keresed a kiváltó okot, ha a szíved elromlott és műteni kell!


Egyébként, tudomásom szerint a pánikrohamoktól nem lesz senki szívbeteg;)

Nekem is vannak ilyen rohamaim, bár én jól tudom kezelni és szerencsére már nagyon ritkán jönnek.

Az első ilyen rohamom kb. 40 éve volt, és akkor minden napot azzal kezdtem. Nem lettem szívbeteg.


Ezek miatt azt gondolom, hogy a műtétre nem a pánikrohamaid miatt van szükséged, sőt! megkockáztatom, hogy nincs pánikrohamod, hanem a tényleges szívbetegséged miatt jelentkeznek ezek a tünetek. Én mielőbb megoldást keresnék erre.

11. ZÁrpi (válaszként erre: 9. - Greeneyed)
febr. 26. 20:52
Sziv ultrahang rendben. Pajzsmirigy még nem volt.hasi ultrahang rendben.nyaki ultrahang rendben. Gasztroenterologia ki vam irva májusra. Pszihiáternél ma voltam. Nem tudja biztosra mondani de lehet pániktol, de nem biztos.ezért kérdeztem itt a pánik dolgot.
10. Regin_a (válaszként erre: 7. - ZÁrpi)
febr. 26. 20:41

Ne keresd a kiváltó okot. Nem egy betegség esetén az okot nem tudják, de tudják gyógyitani

Ablácio

[link]

9. Greeneyed (válaszként erre: 7. - ZÁrpi)
febr. 26. 20:40

Értem. Extrasystolét okozhat a vegetatív idegrendszer "túlpörgése" (ez a pánikroham), de többféle szívbetegség és hormonális betegség is.

Ha még nem volt szívultrahang, érdemes lenne elvégezni, illetve laborvizsgálatot pajzsmirigy-rendellenességek irányába.

8. ZÁrpi (válaszként erre: 5. - Utolsó betyár)
febr. 26. 20:37
Köszönöm
febr. 26. 20:31
Többször 24 órás ekg. Kamrai extrasistolé nagyon sok. Kardiológus mondta hogy debrecenbe műtik. Valami fagyasztásos eljárással. De én a kiváltó okot keresném. Ezért kérdeztem a pánik dolgot mivel régen pánik rohamaim vannak, sajnos ájulás is előfordult. Volt e valakinek ilyen torok szoritásos szivkihagyás és hogy elmult e esetleg.
6. Greeneyed (válaszként erre: 1. - ZÁrpi)
febr. 26. 19:21

Ezt nem értem, mivel akarnak műteni? Milyen betegséget állapítottak meg?


Amit érzel, az valószínűleg extrasystole, amiatt nem műtenek.

5. Utolsó betyár (válaszként erre: 1. - ZÁrpi)
febr. 26. 19:15
Extrasystolenak nevezik amit érzel. Nálam ez a dolog nagyjából 5-6 éve kezdődött. Hol előjön, hol elmúlik. Több kardiológusnál megfordultam, azt mondták a szívemnek nincs problémája. Ezt a jelenséget sok egyéb dolog is kiválthatja. Legritkább esetben a szív betegsége az oka. Mikor nálam előjönnek ezek a tünetek én is azt érzem, nehezebben kapok levegőt és mintha a torkomat bökdösnék, vagy meg-meg szorítanák. Van erről itt egy fórum is. Keress rá ott sok dolgot tudsz róla olvasni és megláthatod nem te vagy az egyetlen, aki ilyen tünetekkel küzd.
4. Regin_a (válaszként erre: 1. - ZÁrpi)
febr. 26. 19:03

Pánikbetegség egyik tünete a szív "érzete", infarktus érzés és többféle "halálos" tünet

Nem műtenek olyan könnyen szívre. Ez amúgy is pongyola fogalmazás.

Holter 24 vagy 48 órás volt, ABP/vérnyomás 24 órás volt? A szivnek van elég sokféle vizsgálata míg műtétre kerül sor

Nincs mit tenni, ha nem bírod az erős rohamot és tudsz menni, menj a Sürgősségi

ellátóhoz SBO, nem fognak kiröhögni hogy "csak pánik"

Megjártam ezeket az utakat, egy szemét alattomos betegség ez

Jobbakat!

3. Tai (válaszként erre: 1. - ZÁrpi)
febr. 26. 19:01

Nekem volt már hasonló,viszont a kardiológus azonnal megállapította hogy ez pszichés eredetű!

Azért egy szívműtéthez komoly betegségek kellenek!

Bocsánat,de ezt a részét nem hiszem el a műtétre vonatkozóan!Szívesen...

2. Enissa (válaszként erre: 1. - ZÁrpi)
febr. 26. 18:59

Jobbulást!

Teljesen mindegy kinek mi volt, a lényeg a kardiológus mit lát ott. Csak úgy nem akarnak műteni abban biztos lehetsz.

febr. 26. 18:39
Pábnik beteg vagyok rohamokkal sokszor ájulásig 33 éve. Az utóbbi időben mintha szoritaná valami a torkom, és közbem kihagy a szivem. Már műteni akarnak szívre. Volt már valakinek ilyen, és esetleg nem a pánik betegség volt az oka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook