Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tönkremegy az életem? fórum

Tönkremegy az életem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tönkremegy az életem?

1 2 3 4 5
2012. szept. 11. 13:07

A cikkből számomra az derül ki, hogy Te igazából váltani szeretnél, de gyengének érzed megad hozzá és innen vársz megerősítést.


Hát hajrá, gondold át mit szeretnél, milyen életet és valósítsd meg...dolgozz és állj a saját lábadra.

24. kinni
2012. szept. 11. 12:15
Egy ilyen élethelyzetbe kapcsolatba miért szeretnél még egy gyerekeket?
23. 85a4a01a64 (válaszként erre: 9. - Eab6abb0fa)
2012. szept. 11. 11:45

Abszolút egyetértek.

Mártírkodás. Nem azt mondom, hogy nem nehéz, de ilyen vagy ettől nehezebb helyzetből is felálltak emberek. Teljesen beletörődik, nem is tudom van e értelme bármit javasolni. Egy áldozat a saját maga szemében is aki egyetlenegyszer nem írta, hogy változni, szabadulni akar.

A gyerekkort nem tudja megváltoztatni, de a többiről tehet mégha van egy szem gyereke is.

"Kényelmes" a szegény áldozat szerepe.

2012. szept. 11. 11:31

nm szabad megszokni remélem a kis lelked a cikk írásával megkönnyebült.

Ülj le a férjeddel beszélni, mert egy életed van bármilyen nehéz csak te tudsz rajta változtatni és ovis a fiad,tehát irány dolgozni.

A férjed a férjed nem istened és nem főnököd.

Legyél kedves ezt belátni, mert az út ahova tartasz nem kecsegtet semmi jóval és most még tudsz és lehet is változtatni.

Viszont írhatunk itt neked bármit, ha nem látod be és nem akarod ne kifogásokat keress, mert sokminden és ez is csak is akarás kérdése.

Élj érdemleges életet..mert lehet csak ez az egy életed van, kitudja!!!!


Ne akarj így 2-ik gyereket, mert nem oldódna meg semmi sem...nem egy gyerek a megoldás a házas életi problémákra.

Nem divat már a bólogatós nő kategória csak is a plasztik pláza..szerintem te nem az vagy.

Ha bólogatsz és mondasz igent, mondj a változásra igent!

Hidd el nekem minden jóra érdemes vagy az élettől ,csak neked is időszerű lenne elhinned ezt!

21. b8103f009a (válaszként erre: 18. - Acuko)
2012. szept. 11. 11:16
Hogy nem könnyű, ezt senki nem vitatja. De igaza van Troppernek, gondolkodni, tervezni ettől még lehetne. És az első adandó alkalommal elmenni dolgozni, (nincs szükség hozzá a férj engedélyére!),és lépni amint lehet. Ha nem tudják rendbe hozni, akkor a különváláshoz kell megteremteni a feltételeket. De ilyen helyzetben azt tervezni, hogy szül még, a legnagyobb ostobaság, önsorsrontás. Otthon lakott előtte is, gondolom oda visszamehetne.
20. 77x7
2012. szept. 11. 11:11

Eddig mindenki egyöntetűen azt mondta, hogy szörnyű helyzetben vagy és menekülj...


Én voltam ennél sokkal rosszabb helyzetben, ezért egy kicsit máshogy látom. Szerintem messze nem olyan javíthatatlan az életed most, hogy mindent fel kell rúgnod.


1. Van otthonod. (Akár a szüleidhez is költözhetsz). Tehát az alapvető lakhatásod megoldott.


2. A kisfiaddal nagyon nagy baj nincs. Van neki rajtad kívül apja, nagyszülei. Tehát körbeveszi egy nagycsalád és törődnek is vele (hogy mennyire azt hagyjuk, az én alapállásomból, ahol senki nem törődik a fiammal, mindenképpen több az a törődés, amit a tiéd megkap).


3. Nem éhezel, a gyereknek jut mindenre. A te igényeid ugyan többet kívánnának és ez természetes. De nem kell mindent bevállalnod egy falat kenyérért...

Itt lenne a te feladatod elsősorban. Találd fel magad és kezdj el piacozni, neten árulni, otthon állatot tartani azzal kereskedni vagy valamilyen időszakos munkát keresni magadnak! Ezt nálam senki nem tudja jobban, hogy milyen nehéz. De mivel neked csak kiegészítő kereset kell (tehát elég lenne 10-20-30 ezer forint) ezért könnyebb helyzetben vagy.


4. Párkapcsolat.

Ehhez nem szólok hozzá, mert én vagyok az utolsó, aki ebben tanácsot osztogathat. De azt látom magam körül, hogy sehol senkinek nem tökéletes (mondjon vagy mutasson bármit). Amit te leírtál az nálam nem veri ki a biztosítékot. Nem látok nagy szakadékot csak problémákat, amiket meg kell oldani. A férjed nem tróger italos, nem ver és nem k.rvázik. Keveset törődik a gyerekkel (de ott van és szereti) és még kevesebbet törődik veled, szavakkal bánt is...de ez változhat. Nem csinál otthon semmit - hát ez is változhat. Rajtad/rajtatok áll!


5. Szüleid felé tlteljesítesz. Két bátyád is van. Ők mit segítenek nekik? Szerintem itt lenne az ideje, hogy hárman testvérek egyenlő arányban osztozzatok a szüleitek felé nyújtott segítségből. Ne csak te egyedül állj helyt!


Ne süllyedj depresszióba! Nagyon sokat dolgozol, sokat vállaltál. Egy kicsit adj le a másokért való létből. Dolgozz egy kicsit magadért is és hozd rendbe magad külsőleg, belsőleg, anyagilag.


Csak ennyi. Megoldható.

Nem kell mindent borítani, hátat fordítani. Ugyanis nincs tiszta lap. Hiába kezdenéd újra mással, máshol a lapodra már fel van vésve az eddigi életed...

19. Trooper (válaszként erre: 18. - Acuko)
2012. szept. 11. 10:57
Azzal tisztában vagyok, hogy nem könnyű kiugrani. De ennyi idő elteltével már komplett forgatókönyveknek kellene fejben lenni a jövőt illetően, jobb esetben pedig a kezdőlépéseket is illett volna már megtenni.
18. acuko (válaszként erre: 16. - Trooper)
2012. szept. 11. 10:54

Van ilyen!! Velem is ez volt!

majd én is leirom a történetemet egyszer, ha lesz időm rá. Én 10 évig gondolkodtam azon, hogy tudnék megszabadulni tőle. nem olyan egyszerűám, mint ahogy sokan gondolják. Aki nincs benne ilyen kapcsolatban, az elképzelni sem tudja, mit él át a nő, és mennyire tehetetlen!!!!!!

2012. szept. 11. 10:48
Minél hamarabb le kell lépned a férjed mellől,különben tényleg tönkremész,és 20 év múlva a fejedet fogod a falba verni,hogy mennyi időt elpocsékoltál erre az emberre,és milyen ostoba voltál.Felnőtt,önálló ember vagy,hagyd abba a nyavalygást,és a mártírkodást,menj szerezz egy állást,és kezdj önálló életet ketten a fiaddal!Akkor még van esélyed arra hogy valaha boldog legyél...
2012. szept. 11. 10:39

Igen, tönkremegy.


"A férjem nem enged dolgozni."


Gonosz, gonosz ember!

15. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Zsokaanyci)
2012. szept. 11. 10:37

Tudom, hogy nem egyszerű, de neked segítségre van szükséged. Mégpedig gyorsan, hogy ebben a cseppet sem könnyű helyzetben helyt tudj állni!

Én azt javaslom, vegyél elő egy papírt és írd össze, hogy mi az, ami miatt a helyzeted ilyen tragikus. De őszintén! Aztán húzd alá azokat, amiken tudsz változtatni. Majd írd össze, hogy mi a jó neked a jelenlegi helyzetedben. Ha megvan a lista, nézd át.

Végül pedig próbálj meg leülni a férjeddel és beszélgetni. Hidd el, neki sem lehet könnyű. Biztosan vannak olyan lelki okok, amik gyötrik őt is, de "férfiasan" nem beszél róluk.

Ezt a szekeret ketten kell húznotok!

Nem írtál arról, hogy az előző házasságából vannak-e gyerekei? Ha igen és ott nem volt ilyen probléma, talán azért merült fel benne a kérdés, hogy te vagy a hiba oka?

Mindent meg kell beszélni. Keríts rá sort!

A másik dolog, hogy ha a így összejönnek a problémák, mint most nálad, akkor jól jöhet egy szakember objektív meglátása és tapasztalata. Próbálj meg keresni egy lélekgyógyászt, aki tud neked tanácsot adni, hogyan legyél túl minél hamarabb ezeken a dolgokon. A fiadnak egy erős és kiegyensúlyozott anyukára van szüksége!

Sok szerencsét!:)

2012. szept. 11. 10:11

"2008. szeptember 05-én megszületett a kisfiunk. Párom végig velem volt a szülésnél, ami 3,5 óra alatt zajlott le. Nagyon fájt, szenvedtem, de most minden vágyam, hogy újra átélhessem."


Csak azt ne csináld, nehogy teherbe ess. Szegény fiadnak már így is van ledolgozni való hátránya bőven.



A "lépni kell" mantra meg innen a gép mellől könnyű, gondolom a kihagyott évek után, egyedülálló anyukaként sehol sem fognak kapkodni utánad és akkor még a férj "terveit" nem is tudjuk. Szépen beletemetted magad a saját magad kreált csapdába. Pedig voltak intő jelek.


Tanulság: jobb élet reményére, bajokból való kilábalásra SOHA nem egy férfi a megoldás.

2012. szept. 11. 10:01

gondoltál már arra,h. ez a pszihés nyomás,ami rád nehezedik "kiteljesedik" egy rákban és nem biztos,h.hat a kezelés...mi lesz a gyerekeddel,aki miatt élsz,mint írtad!

...bocsi,ha kegyetlennek hangzik,amit írtam,csak rád akarok "ijeszteni", h. tégy vmit a gyerekedért , magadért,szabadulj,keress melót,kezdj új életet,hagyd el életed megrontóját!!!!!

2012. szept. 11. 09:57
Ezt nevezik való világnak...
11. 14d5e9b9a1 (válaszként erre: 1. - Zsokaanyci)
2012. szept. 11. 09:49
Igen Kedves Zsokaanyci, így tönkre megy az életed! Ne hagyd! Mondd el a férjednek, ami Neked nem jó ebben a kapcsolatban, beszéljétek meg, akár a cikket is megmutathatod Neki! Azt írtad szereted, Ő szeret még vajon Téged? Ha igen, hol csúszott el az egész, mit kellene változtatnotok, hogy újra jó legyen a kapcsolatotok? Nem csak miattad, a gyereked miatt is! Ne egy boldogtalan anyát lásson, legyetek újra egy boldog család! Merj lépni, ha nem lépsz már vesztettél! Kívánom, hogy minden jóra forduljon, és a következő cikked vidámabb legyen!
2012. szept. 11. 09:46

szeretp. =szerep

ammit = amit


*gyorsan írtam, bocsi.

2012. szept. 11. 09:45

Tipikus ÁLDOZAT szeretp.

Mártírkodás.


Amig nem hiszed el, hogy JÁR NEKED A JOBB addig nem is fog. Hagyd ott a férjed és csináld azt ammit mindig szerettél volna. Ettől még egy kis lakás vagy szoba is jobb a testvérednél átmetileg, de neked az AGYADAT kell átprogramozni!

8. globus (válaszként erre: 7. - B8103f009a)
2012. szept. 11. 09:34
No igen, de megnéztem újra, inkább csak bántalmakról ír, pozitívumokról nem.
7. b8103f009a (válaszként erre: 5. - Globus)
2012. szept. 11. 09:33
Írta, hogy még mindig szereti. De általában nem tudják megmagyarázni, hogy miért. Ez is tipikus sajnos: "Ha megversz is imádlak ééén...."
6. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Zsokaanyci)
2012. szept. 11. 09:31
Felnőtt ember vagy, nem parancsolhat neked senki. Mi az, hogy nem enged dolgozni? A rabszolgája vagy netán? Nincs szükséged az engedélyére, egy normális kapcsolatban közös döntések vannak. Nem tudsz a szüleidhez vissza költözni? Talán még az is jobb lenne ennél. Miért hagyod, hogy így viselkedjen veled? Miért nem ültök le megbeszélni a dolgaitokat, az életeteket, és döntetek a továbbiakról? Nem szabadna belesüllyedned ebbe a mártír szerepbe, mert ha túl mélyen leszel, onnan már nem mászol ki egyszerűen.
2012. szept. 11. 09:21

Típusos forgatókönyv a rózsaszínű felhők elmúlásának folyamatáról.

Nem írtál róla, hogy van-e olyan tulajdonsága férjednek, amit most is szeretsz benne. Ha igen, akkor remélhetőleg nem csap át gyűlöletbe, így nehéz lenne tovább élned ebben a környezetben. Talán könnyebben viselnéd a hétköznapokat, ha újra munkába állnál, de ettől az otthoni gondok ugyanúgy megmaradnának.

2012. szept. 11. 09:18

Tönkre bizony, ha így haladsz.

Kifogások gyártása helyett lépned kellene!

2012. szept. 11. 09:18
A legborzasztóbb tényleg az,hogy nem lépsz,tönkreteszed egy idő után ezzel a kisfiadat is,gondolkozz,kapj észbe,aztán cselekedj,nem jóez így.
2012. szept. 11. 09:14
Borzasztó ahogy a férjed viselkedik. Te viszont tűröd, nem lépsz. Ez még borzasztóbb....
2012. szept. 11. 09:08
Az elmúlt 6 év történései röviden, avagy életem legrosszabb és legjobb pillanatai tömören, de mindenre kitérve. Család, házasság, gyerek, életek...

Ugrás a teljes írásra: Tönkremegy az életem?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook