Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tönkretesz a családom fórum

Tönkretesz a családom (beszélgetős fórum)


1 2
45. Gretaa (válaszként erre: 44. - Simple)
2023. okt. 19. 22:24

Sok a hamis ember itt is..

Na de buztos csak öröm tud jutni számára az életben.(gondolom én).🙂

44. simple (válaszként erre: 43. - Gretaa)
2023. okt. 19. 22:21
Semmi. Biztos unatkozik, nem tudom.
43. Gretaa (válaszként erre: 42. - Simple)
2023. okt. 19. 22:08
Na de ennek mi értelme?🤷‍♀️
42. simple (válaszként erre: 37. - Titkoskert)
2023. okt. 19. 22:06
Számtalanszor írtuk már neki, hogy azonnal le lehet vágni, hogy ő az. Mégis mindig ezt csinálja. A régi regisztrációját törölte, akkor egy darabig nem írt, és most megint ezrével nyitja az új témákat, de azonnal látszik, hogy ő az. Az is árulkodó, hogy mikor tagadja, hogy ő az, akkor a válasza végén :) jelet tesz. Fodrász Betti. Azt hiszi, itt mindenki hülye, pedig párszor el lett már neki magyarázva, hogy nem.
41. Titkoskert (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 20:04

[link]

[link]

[link]

Igaz kiléptél, de önmagadról írsz, ezért felismerhető vagy. Betty, vagy valami hasonló névvel voltál itt már.

Visszajönni nem tilos. Ugyanarról sem tilos írni, csak nem szép letagadni.

Mivel nem tudom a volt neved pontosan, így nem tudom megnézni, mi volt a fiadról írt fórum címe.

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Titkoskert)
2023. okt. 19. 16:06

Egyáltalán nem érdekel,nem veszem magamra!

Nincs egy jelem sem és én sem küldtem még senkinek sem ezt látja a hoxa!

Már rég korlátoztak vagy tiltottak volna amivel itt vádolsz,mert a hoxa nem hülye!

További szép napot!

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. okt. 19. 15:53

Egyet értek veled Hanna! Ad a rezsibe és eltartja önmagát,viszont én kényeztettem el és ez valóban az én hibám!

Köszönöm az építő jellegű kritikát,tanulok belőle!

Szép napot neked:)

38. Channa* (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
2023. okt. 19. 08:35

Munkánál nem a diákmunkára gondoltam, hanem arra, hogy még nem aktívkorú dolgozók, hanem tanulnak.


Emlékszem, hogy írtál ezekről a melókról, ezért is írtam, hogy nekik van dolguk;)


Az is gondolom, hogy te a koruk szerint el is vársz tőlük bizonyos dolgokat, ami teljesen rendben van azzal ellentétben, amit FI ír, hogy kiszolgálta, mindent a feneke alátett, stb.


Ezzel nem bántani szeretném FI-t, csak ugye időnként fellángol benne az elégedetlenkedés, egyszerre akarna mindent, amit eddig még jelzésként sem említett. Hogyne lázadna a fia? Még akár 26 évesen is.


Látok nyomokban hasonlót...

Mindent megkapott a gyerek, még a szemét kivitelétől is megkímélték, amikor keresett egy kis pénzt, csak magára kellett költenie, aztán, amikor szüksége lett volna a szülőnek a támogatásra, pl. a közös lakás rezsijének a kifizetéséhez, akkor a gyerek szerint neki semmi köze ehhez az egészhez, oldja meg anyuka, mert neki bulira és a saját ruhatára bővítésére kell a pénze...


Ez nem így működik szerintem.


Nekünk, szinte sosem lett volna arra szükségünk, hogy a fiúnk haza adja a fizetése egy részét, de mindig adott, akármennyit keresett lefelezte, mert tudta, hogy pl. a WC papír sincs ingyen. Számunkra, nem is okoz gondot, már csak ezért sem, mindent a feneke alá tolni;)


Szerintem ezt a gyerekekben tudatosítani kell, mindig a koruk szerint, hogy ne meglepi legyen 26 éves korukban, hogy semmi sincs ingyen és mindenért kell valamit tenni...

37. Titkoskert (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 19. 08:00

Nem tudom miért jó, másokat megvezetned, de lelked rajta.

Te vagy a fodrász, aki kikérte a véleményt a lakásán nyisson-e vállalkozást? Valótlanul gyorsan már meg is nyitottad, fotóztad a kislányod melirját, majd közölted inkább idősekre fókuszálsz dauer a specialitásod.

Írtál cikket, hogy letetted a cigit, így jut a családnak gyümölcs az asztalra mostantól. Írtál már a középső fiadról is, és a nagyról, aki akkor TEK-es volt.

A téged támogatóknak a jellegzetes puszi jeled is árulkodó.

Az lehet most regisztráltál megint, mert nem lehetett olvasni az agymenéseid.

Nem tudom, ilyen vagy, hogy ezzel szórakoztatod magad, esetleg el is hiszed amiket összehordasz, vagy szereted a fórumozókat hülyíteni, nekem mindegy, csak tudd, nem mindenkit lehet hülyére venni.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2023. okt. 18. 19:11
Köszönöm zsépen Michelle <3
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Titkoskert)
2023. okt. 18. 19:07
már elnézést de csak pár hónapja regisztráltam és nem cigizünk:)))))
34. Titkoskert (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2023. okt. 18. 16:18
Mivel erről a témáról is írt már a FI., hidd el semmi sem fog változni. Amikor megkérdezték tőle anno, miért ő veszi meg a gyerekének a cigit, nagyon megorrolt, hogy bizony semmi köze hozzá senkinek, a gyereke nem ér rá.
33. michelle.r (válaszként erre: 30. - Channa*)
2023. okt. 18. 09:28

Szerintem sincs semmi köze a genetikához. Ráadásul epigenetikai kutatások szerint a gének a környezeti információra reagálnak, ergo nem megváltoztathatlan, mint ahogy régen hittük.


Egy gyereket szerintem is példamutatással lehet nevelni, mindent lemásolnak, amit látnak.


Emlékszem, miket kaptam, amikor leírtam, hogy elmondtam a kölyköknek, hogy ha nem pakolnak el, mindent elvisznek a manók éjjel. És tényleg összeszedtem, és elajándékoztam amit szanaszét hagytak. Néhány alkalom és hiszti után komolyan vették, és megtanultak rendet tartani.


De az nem segít a fórum indítón, hogy ráolvassuk, mit hibázott. Nyilván tudja.


Nem is tudok neki más tanácsot adni, mint hogy legyen kemény, és dobja ki a mamahotelből.

32. michelle.r (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. okt. 18. 09:22

20 éves a lányom, Párizsban jár egyetemre, és 14 éves kora "dolgozik". Eleinte korrepetált német és francia nyelven, aztán a Nemzeti színházban szombatonként ügyelt és ruhatározott. 17 éves kora óta éttermekben, rendezvényekben hoszteszkedett. Most, Párizsban egy kávézóban vállalt négyórás állást.


A másik 16, ő még csak tanul, a cuccait rendben tartja, tőle ennyi is elég.

31. semleges (válaszként erre: 26. - Papája)
2023. okt. 18. 09:10
Én is emlékszem rá.
30. Channa* (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2023. okt. 18. 08:18

Nincs ebben semmi genetika.

Ha eddig kiszolgálta, mindent megcsinált helyette és most így hirtelen elvárja, hogy kivigye a szemetet, kitakarítsa a szobát, bevásároljon, akkor semmi fura nincs abban, hogy lázad.


Gondolom a te fiad, azért bár szerinted nem nevelted, legalább hallotta tőled, hogy mit kell tennie egy embernek.


Én a legnagyobb bajt abban látom mindig, ha a gyerekre mindent ráhagynak, kiszolgálják, mellette sosem mondják neki, hogy neki is lesz egyszer dolga, neki is kell egyszer fizetnie valamit a bulikon kívül, stb.

Aztán, csodálkoznak a szülők, hogy a gyerek felnőttként sem hajlandó semmire...


Nem hinném, hogy mindenkire rá kellene húzni a mentális betegkártyát a nevelés hiánya miatt...

29. Ghost👻 (válaszként erre: 26. - Papája)
2023. okt. 18. 08:14

Èn is emlékszem!

Biztos, hogy volt már erről fórum.

28. Channa* (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
2023. okt. 18. 08:05
A te gyerekeid még gyerekek. Ha jól tudom egyik sem dolgozik még, és ha jól sejtem, akkor van dolguk.
27. Channa* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 08:04

Akkor vagy nem írtál le mindent, vagy túlzol.


Mit jelent pontosan, hogy neki pattogsz meló után?

Min szoktatok veszekedni?

26. papája (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 18. 07:34

Írtál már ki erről fórumot, emlékszem. Ilyen speciális foglalkozás, 3 gyerek, benne egy kiskorú és a többi mind stimmel.

Akkor ezek szerint nem kaptál megfelelő választ, vagy inkább nem tudtál megfelelően cselekedni.


Szedd össze minden erőd és bátorságod, lépj amég nem késő !

25. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 18:24

A gyerekből 18 éves korában felnőtt lesz, attól kezdve nem kötelessége a szülőnek eltartani. Az én gyerekeim ha néha " elkanászodtak" serdülőkorban, mondtam nekik, hogy itt vagy tanul valaki vagy dolgozik, nincs más út. Én nem azért élek, hogy másik 3 emberről gondoskodjak minden szempontból, miközben felnőttekkel élek. Ha nem tetszik, el lehet költözni, van pár szabály, amiből nem engedek.

Azt tapasztaltam, ha érezték, hogy ez komoly beszélgetés, hamar észhez tértek.

(Mindkettő elég jól kereső diplomás lett.)

Olyan nincs, hogy valaki 26 évesen nem segít a háztartásban, miközben ott lakik! A költségekbe beszáll, a rezsibe, kajába ? Ha 3-an laktok, fizesse a kiadások 1/3-át !

Mit jelent, hogy " neki pattogsz egész nap" ? Olyan nincs, hogy nem hajlandó dolgozni menni !

Min vesztek össze ? Na, még az kéne, hogy egy gyerek az édesanyját megüsse !!!

Nemcsak a Te hibád, ami van, sokat számítanak a gének is. Szerintem tapasztalod is a gyerekeidnél ezt.

24. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 18:23
Kemeny vitam voltak a szuleimmel, de ez... Rakd ki!
23. michelle.r (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 18:08

Ez nem ilyen egyértelmű. Abban nyilván hibás vagy, hogy évekig tűrted. Az én kölykeim is megkaptak mindent, mégsem ilyen egyik sem. Ahogy a te két másikad sem, pedig nyilván egyforma elbánásban volt részük.


De mindegy is, változtatni már úgyse tudsz. Most viszont állj a sarkadra, és kemény kézzel tartsd kordában.

22. 55Judit (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 17:56

ha attól lett volna ilyen hogy minden tőled telhetőt megadtál és kiszolgáltad, akkor az én fiam miért nem ilyen? Az enyém is 2 éves volt mikor elváltunk, 17 volt amikor az apja először ajtót nyitott rá. Éjt nappallá téve neki/érte életem annyira, hogy még énidőm se volt egyetlen perc se. Még csak segítenie se kellett gyerek korában. Mégis egy szorgalmas, talpraesett felnőtt lett belőle. Valami más van ott a háttérben. Én az enyémet tudatosan nem is neveltem, csak egyszerűen szerettem és olyan lett, hogy büszke vagyok rá.


Én nem gondolom hogy te szúrtad el. Heted íziglen örökölhetünk bármilyen tulajdonságot az elődeinktől, és van bennünk egyéni is.

Engem se neveltek csak vertek már 3-4 éves koromtól kezdve. Nem kívánt gyerek voltam. Mégse lettem se iszákos, se drogos, sőt apámat becsülettel el is gondoztam.

A te fiadnak valami mentális zavara van, azért ilyen.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. okt. 17. 17:29
Én vagyok a hibás ez egyértelmű! Ő volt a kicsi mikor elváltunk,mindent a segge alá tettem,kiszolgáltam.Dolgozik amúgy csak van hogy nincs kedve menni olyankor szabadságra megy vagy táppénzre. Most az Apja hívogatja mert attól fél,kiabálja nekem hogy engedjem be..............................................
20. Channa* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 17:23

És ilyenkor ismét a szülőt a hibáztatom!


Miért nem tanulta meg az a gyerek, hogy van dolog és felnőttként dolgozni kell, hogy fizetése legyen?


Ilyenkor már késő nevelni. Kialakítottad a tulajdonságait olyanra, amilyen most.

Nem tudom, hogy tudod megoldani.

A kidobás, ha megtörtént, nem lesz hosszútávú. Úgy is te fogod megunni és beengeded újra, ő meg majd folytatja ott, ahol abba hagyta.


Amikor majd nem megüt, akkor milyen állapotban van? Drogos vagy piás? Vagy józanon, ekkora tahó?

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Michelle.r)
2023. okt. 17. 17:12
Köszönöm,most ácsorog az ajtó előtt,kulcsot elvettem tőle.Bátyja életvédelmi osztagnál parancsnok nem alkalmazhat fizikai terrort mert kirúgják,amúgy kapott már tőle pofont.
18. Gretaa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 17:10
Ez azért elég durva,hogy majdnem megütne.Sajnos sok olyan család van,ahol tettlegeségig fajul a vita.
17. michelle.r (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 17:07
Dorgálja? Úgy kellene valagba rúgnia, hogy a Holdon landoljon.
16. michelle.r (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 17. 17:05

Felállítottad a vacsora mellől és 2 perc alatt kiraktad? Kemény vagy. Maradj is így. Az elmúlt 8 évben sem kellett volna hagynod, most már tényleg ne tedd.


Biztos nehéz, de két ember ne menjen már tönkre az ő pofátlansága miatt. Ha valaha is visszafogadod, nagyon kemény feltételeket szabj neki!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook