Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Titeket nem bosszant, hogy ennyire tapintatlanok az emberek? fórum

Titeket nem bosszant, hogy ennyire tapintatlanok az emberek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2017. okt. 3. 08:28
Jellemzően azok szoktak más párkapcsolati státuszán rágódni akikbe még azt nevelték, hogy "jobb egy rosszal mint semmilyennel" Nem fér bele a pici agyukba, hogy már nem a "férjhezmenés" minden áron a cél és egy mai nőnek lehessen már igénye egy tartalmas, minőségi kapcsolatra. A gyerektéma ugyanez. Biztos vagyok benne, hogy 40-50 évvel ezelőtt is éltek olyanok akik a hátuk közepébe se kívéntak gyereket csak ezt ugye tilos volt kimondani és le kellett szülni 2-t vagy 3-at mert az volt a társadalmi elvárás... Egyszerűen zavarja őket, hogy a mai harmincasoknak már több lehetőségük és szabadságuk van.
2017. okt. 3. 08:08

Lassan kihal az a generáció, ahol nagyon kevés kivételtől eltekintve természetes és viszonylag egyszerű volt a 20 éves kori házasság, gyerek.


Ma ez társadalmi, anyagi, egészségügyi okok miatt közel sem ennyire evidens.


Mivel egyre többeket érint ez a dolog, egyre kevesebben fognak ilyen kérdéseket feltenni, legalábbis ilyen éllel.


Igen, alapból egyébként semmi baj sem lenne a kérdéssel, ha normális világban élnénk. De mivel semmilyen szempontból nem élünk abban, és már a kérdező szándékban is kétkedünk (joggal), így az érdemi kommunikációig esélytelen eljutni, ergo felesleges. Legalábbis így érezzük, aztán meg magunkat is szarul érezzük emiatt.


Sajnos magunkkal sem vagyunk igazán tisztában, valójában nem az a baj, hogy valaki ezt megkérdezte. Ami nekem evidens, abban tényleg nem érdekel mások véleménye, de az rám is van írva, azzal a kérdéssel nem hoznak zavarba. De van olyan, amivel tudnak. Ilyenkor én már elgondolkozom magam, hogy miért is nehéz erre válaszolnom. A saját fejlődésemben sokat segít.

2017. okt. 3. 07:48

- Túlságosan ráér

- Inkább másról pletykál, mint hogy bárkinek is eszébe jusson őróla pletykálni

- Állítsd le: semmi köze hozzá!

2017. okt. 3. 07:09
Szerintem alapvetően az emberek nem tapintatlanságnak szánják, hogy érdeklődnek a másik felől. Egyszerűen nem gondolnak bele, hogy egyes témák másokat rosszul érintenek, mert nekik semmi problémájuk nem volt vele. Például akinek simán, elsőre összejött a gyerek, abban sokszor fel sem merül, hogy a másiknak ezért nincs, mert már három vetélésen van túl, és épp kétségbeesett harcot vív, hogy végre lehessen egy sikeres terhessége. Aki ezt nem élte át, az egyszerűen nem tudja átérezni. Akinek könnyen jött, az azt hiszi, hogy ez mindenkinek csak elhatározás kérdése. Aki viszont benne van, azt igazán rosszul érinti a kérdés. Hiába tudja az ember, hogy nem kell foglalkozni mások tapintatlanságával, egyszerűen le kell tojni, ha a téma számára komoly érzelmi érintettséget jelent, persze, hogy nem egyszerű figyelmen kívül hagynia. És persze vannak egyértelműen ostoba kérdések. Például, hogy miért van valaki egyedül, miért nem megy férjhez? Ez pont nem egy olyan dolog, amit az ember vidáman, önszántából választ. Nyilván a legtöbb ember nem önként választja a magányt a szeretet helyett. És igenis rosszul esik, amikor úton-útfélen szembesítik vele az embert egy-egy pusztán érdeklődő kérdéssel, hogy ő még mindig nem találta meg a párját. Nem tudom, hogy a kedves érdeklődő mire gondol, amikor olyan megjegyzéseket tesz, hogy "pedig már benne vagy a korban, most már ideje lenne megállapodnod". Talán azt gondolja, hogy ez még nem ötlött fel a másikban, és emiatt a jó tanács miatt végre felnyílik a szeme, és azonnal megházasodik akár van kivel, akár nincs? Az meg teljesen személyiségfüggő, hogy ki mennyire szereti megosztani a másikkal gondját-baját. Van, akinek jót tesz, ha kipanaszkodhatja magát, és egy megértő fülre talál. Én pont az ellenkezője vagyok. Nem szeretek a nyűgjeimen rágódni, és csak azért elmondani másnak, hogy beszéljek róla, ha tudom, hogy a másik úgysem tud segíteni.
2017. okt. 3. 00:04
Nem tapintatlanságnak nevezném, hanem kíváncsiságnak. Tapintatlansággá inkább akkor válik, ha az ember elmondja, hogy miért, -mondjuk, hogy nem akar gyereket, vagy nem lehet gyereke, vagy majd 10 év múlva stb.- aztán x idő eltelte után egy újabb találkozáskor az illető rákérdez ugyanarra, ilyenkor érezheti valaki, hogy miért kell már megint magyarázkodnia.
30. 4331bba7c7 (válaszként erre: 28. - Bözsi néni)
2017. okt. 2. 22:28
Hungarikum 😅
2017. okt. 2. 22:10
Pontos kérdésekre pontos válasz is adható...
2017. okt. 2. 21:43

Ha meg nem kérdeznek semmit tőle - nehogy megsértődjön az illető vagy magánügynek gondolja - akkor meg az a baja.


Lényeg, hogy mindig legyen miért nyavalyogni.

2017. okt. 2. 21:25
nem foglalkoztat,
26. kisj
2017. okt. 2. 21:24

Ezekben az érdeklődő kérdésekben nem látok semmi különöset.

Téged valószínűleg azért érintenek érzékenyen, mert telibe találtak. Ez teljesen természetes.

Mindenki olyanokon bántódik meg ami valami miatt az elevenébe vág.

25. a03dd05915 (válaszként erre: 22. - Massalhangzo)
2017. okt. 2. 21:23

Nem foglalkozom vele.

Nálam az ilyen nem az a kategória, hogy foglalkozzak vele.


Az, hogy kivel, mit osztok meg, attól függ, mennyire áll közel hozzám.

24. ina87
2017. okt. 2. 20:52
igen ennyire,mert a világba csak az elfogadó ahol már férjhez mentél és legalább 2 gyereked van,másik verziók nem ismertek,ez van...
23. homern
2017. okt. 2. 20:40
ha valakit ez bosszant, annak nehezek lehetnek a napjai :S sosem foglalkoztam vele,általános "ugye milyen jó idő van" téma után következő kérdések..
22. massalhangzo (válaszként erre: 21. - A03dd05915)
2017. okt. 2. 20:17

pont errol irtam, az ilyen hozzaallasu emberekrol. hogy felhaborodik, ez vagy az maganugy. ha ugy veszed, barmi az, meg az is, hogy mit gondolsz az aznapi idojarasrol :D es nem ertem, miert lenne az szegyen vagy titkolnivalo, hogy ki mit vallal be vagy sem. gyerek ugyeben peldaul nemigazan titkolhato, hogy van-e vagy nincs :D miert kell ilyesmikbol nagy ugyet csinalni es hiszteriat, ha valaki rakerdez?


de azert erdekelne, te peldaul hol huzod meg a hatart. mi az, ami maganugy, es mi nem. ki az, aki ra merhet kerdezni, es ki nem arra, ami veled kapcsolatban igazan erdemleges


attol meg, mert nem beszelsz a kolleganodnek az eletedrol, hidd el, hogy ugyanugy kipletykal masoknak :D nem kell annyira foglalkozni azzal, hogy ki miket mond, tesz

21. a03dd05915 (válaszként erre: 20. - Massalhangzo)
2017. okt. 2. 19:56

Hagy legyen már a magánügyem, hogy mit miért vállalok vagy sem. Max. a közeli családtagoknak van hozzá közül, de nem a kollégáknak, szomszédnak.

Igenis tapintatlanság belemászni mások privát szférájába, még ha azt csak kérdéssel teszik is.


Pl. óvatosan, vagy semmit nem beszélek magamról, az életemről a kolléganőmnek, mert tudom, hogy hogyan és miket beszél más ismerőseiről.

20. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2017. okt. 2. 19:46

en azt nem ertem, miert veszi a legtobb ember udvariatlansagnak, tapintatlansagnak, bunkosagnak, ha nem az idojarasrol vagy barmi abszolute nem szamito dologrol kerdezik


mennyivel oszintebb kapcsolatok lennenek minden teren, ha az emberek batran kerdeznenek es batran valaszolnanak. hiszen manapsag meg kollegak vagy parok kozott is sok minden tabu, es elobb pletykaljak ki hoxan, mint az illetekessel :D


ha nekem peldaul nem lehetne gyerekem harmincevesen vagy nem akarnek, es valaki megkerdezne, hogy-hogy nincs, nem gondolnam azt, hogy mi koze hozza. es nem ereznem azt, hogy ne tudnam oszinten megfelelni, hogy nem lehet vagy nem akarok. sokkal erdesekebb lenne errol beszelgetni valakivel, ami valoban erint engem, mint masrol

19. 8a65af67ce (válaszként erre: 14. - Bjudit55)
2017. okt. 2. 19:45
Tudom, de néha úgy adják elő. :D
18. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2017. okt. 2. 19:38
Én ezt nem tapintatlanságnak veszem, hanem bunkóságnak.
2017. okt. 2. 19:36

Nem értem a felháborodást. Nem hiszem, hogy minden kérdező a másik életében akarna vájkálni, csak azért, mert felteszi ezeket a kérdéseket. Anno (pár éve), még az volt a természetes, hogy a fiatalok huszonévesen összeházasodtak és már az első évben jött a baba. (Természetesen kivételek voltak egyéb okok miatt.)

Sajnos, tudomásul kell venni, hogy manapság ez már nem így van, de azért még benne van az emberben ez a dolog. A mai fiatalok szerintem túl dramatizálják ezeket a kérdéseket. És mi van akkor, ha elmondja az illető, hogy miért nem akar férjhez menni, v. miért nem akar babát. Elejét lehetne venni a további kérdéseknek.

16. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2017. okt. 2. 19:35
Trollkodd el, garantáltan békén hagynak. ;)
15. globus
2017. okt. 2. 19:34
Nem észleltem ilyen megnyilvánulásokat.
14. bjudit55 (válaszként erre: 13. - 8a65af67ce)
2017. okt. 2. 19:16
Amit ők tesznek, azt nem törődésnek hívják. :D
2017. okt. 2. 19:10
Már nem, mivel tudom, hogy sokkal tartalmasabb életet élek, mint azok, akik a magánéletemen csámcsognak. De nem is értem az ilyen embereket. Engem sosem érdekeltek mások. Mi van, ha ők a jók, mert mindenkivel törődnek, és én a rossz, mert én mindig csak magammal? :D
12. bjudit55 (válaszként erre: 11. - Csikil4ny)
2017. okt. 2. 18:57

Örülök hogy tetszik.

Én évek óta ezzel a kérdéssel szégyenítem meg az arra érdemeseket. :)

11. csikil4ny (válaszként erre: 9. - Bjudit55)
2017. okt. 2. 18:53
Ez nagyon jó ötlet! Többé ugyanaz az ember nem fog kérdezősködni. :)
10. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2017. okt. 2. 18:45
Ne foglalkozz vele! Ha lenne gyereked, akkor meg az lenne a baj (nem jól neveled stb). Ha lenne férjed, akkor azért kapnál megjegyzést (megcsal, nem csal, papucs, elnyom, stb). Az esküvő milyenségéről ne is beszéljünk. Az emberek mindig mindenbe szeretnek belepofázni, de a te életed. Ha hagyod, hogy csesztessenek, belemagyarázzanak mindent ott is, ahol nincs mit, akkor bármi lesz veled ezek után, sosem fognak békénhagyni. Úgyhogy nyugi.
2017. okt. 2. 18:43
Bosszantó kérdést követően tedd fel ezt a kérdést: Miért szeretnéd tudni? Mivel visszakérdezésre számít a legkevésbé meglepődik, elhallgat, vagy elkezd hebegni-habogni. Próbáld ki! Vicces lesz. :)
8. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2017. okt. 2. 18:41

Nem csak a harmadik, hanem a negyedik, az ötödik, a hatodik, a hetedik és sorolhatnám a hanyadik X környékén élőknek is ez a problémájuk.


Minden ismeretségi körben, kollégák, barátok között vannak ilyen érdekes emberek, ahogy én nevezem őket, akik nem bírnak a maguk "jólneveltségével" :D

Kíváncsi az istenadta, kérdez, de ha te is kérdezel, máris beburkolózik, vagy csak simán válasz nélkül elmegy.

A családon belül, az ilyen kérdések még elnézhetőek, mert féltésből erednek.Azt leszereli az ember bohóságokkal, ők elnézik, nem zavarja őket, hiszen rosszabb megkérdenzi a szerettünket, hogy miért igen és miért nem


Nyugodj meg, aki kérdez, kérdezz vissza olyat, amiről tudod, neki sem a szíve csücske ez a dolog.

Ha idegen kérdez, akinek semmi köze hozzá, ránézel és tovább állsz. Ha megsértődik, úgy kell neki.

7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fe22c2d57c)
2017. okt. 2. 18:39
Tulajdonképpen van alapja minden célzásnak,nyilván ezért bánt ennyire. Még ha nem is illik kimondni. Illetve felesleges, meg senkinek semmi köze hozzá.
2017. okt. 2. 18:39
Nem.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook