Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti vállalnátok 41 évesen? fórum

Ti vállalnátok 41 évesen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
36. ff36256613 (válaszként erre: 27. - A6d5a14c21)
2009. nov. 12. 19:20

Az is egy dolog, hogy rossz "egykének" lenni, de a másikról senki nem mer beszélni...

Az, mind szép és jó, hogy az ember, ha csak egy gyermeke van, annak talán megtud adni mindent, de!!!

Mi van akkor, ha (feltételezzük) azzal az egy szem gyermekkel történik valami szörnyűség?! Nem úgy van az, mint egyesek gondolják: "velem, ilyen nem történhet meg!" DEHOGYNEM!!

Akkor mi van? Ott marad a szülő gyermek nélkül, egyedül a szívfájdalommal, és nem marad egy gyeremeke sem, mert ilyenre is tudok nem egy példát!!

2009. nov. 12. 16:55
*lettek
34. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 33. - Crystall)
2009. nov. 12. 16:54

"de magyarázd meg egy 4, 5, 10-akárhány éves gyereknek, hogy nem lehet mert nincs rá pénz! "


3 gyerekem van-és mind a 3 megérti, még a legkissebb is, mert igy letek nevelve:)

33. Crystall (válaszként erre: 32. - 37bcf9eb8e)
2009. nov. 12. 16:25

Biztos vagyok benne és felnöttként én is igy gondolom, de magyarázd meg egy 4,5,10-akárhány éves gyereknek, hogy nem lehet mert nincs rá pénz! És alap dolgokra gondolok nem épp tengerparti utazásra, de sajnos a mai világban majdnem minden pénzbe kerül. Fogalmam sincs, hogy hány éves vagy esetleg van e gyereked?

Ezért is irtam le az én véleményem úgy, hogy láttam már az életet mindkét oldalról és nem is számitott, hogy mennyi pénzem van egészen addig amig nem lettem anya. Azóta minden téren felelös vagyok a gyerekemért, anyagi téren is és sok új információt kaphat, sok új dolgot tanulhat, tapasztalhat egy gyerek ha megvan hozzá a megfelelö anyagi keret. Persze a legfontosabb dolgok nem vehetöek meg pénzért, például a boldogság (de az öröm már igen).

32. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 31. - Crystall)
2009. nov. 12. 16:10

Csak ennyit: hidd el: kis pénz mellett is felnő egészségesen és boldogan egy gyerek:)


Tengerpartra pedig felnőtt korában is elfog a gyerek jutni...én nem aggódom...


a trendiségnél meg 100x többet ér az ami a szívben lakozik.


Annó gyerekként voltak olyan évek, hogy csak egyetlen azaz egyetlen farmerom volt-és felnőttem és némely pénzesebb embernél nagyobb kincs van a szívemben:)

31. Crystall (válaszként erre: 22. - 37bcf9eb8e)
2009. nov. 12. 16:03

Ebben teljesen igazad van...De...mit érez a szülö akinek a gyereke nem tud lépést tartani ebben az "isten a pénz lett" cimü nagyon rossz világban?

Hogy az ö gyerekének nélkülöznie kell a különórákat, úszást, táncot + foglalkozásokat és akkor nem beszélve a bizonyos kor után márkás ruhákban járó, mobilozó, legújabb mp3,4,5-öt hallgató gyerekekröl akik szeptemberben a tengerparti élményeikröl mesélnek?

Én sem tudom a választ, mert nem vagyunk egyformák, de nekem megszakadna a szivem.

Ugyanakkor nagyon fontos a testvér, szóval ki-ki döntse el maga, de nehéz dolog.

30. 8c684c8bdd (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 12. 15:05
IGEN! Én 37 évesen szültem az elsőt és szeretnék neki kistestvért. Mi hárman vagyunk testvérek, szülők már nincsennek, így nagyon jó, hogy mi itt vagyunk egymásnak. Nem vagyunk anyagilag elengedve, de ha ezt az oldalát nézem, akkor nem szültem volna. Ha a szeretet megvan, hajrá.
29. db78bacc4f (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 12. 14:02
Ha ezek a körülmények, akkor nem. A kor miatt még igen, de a körülmények lebeszélnének. Nem szívesen mondok ilyet, mert én is már 37 vagyok,de még nincs gyermekem, pedig nagyon szeretnék. :( Csak hát ahhoz férfi is kell, én pedig elváltam.:(
28. 625b4da9ec (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 12. 13:38
Az alapján, amit leírtál: NEM.
27. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 12. 10:59
Nehéz anyagi körülmények közé én nem vállalnék még egy gyereket.Biztos nagy kincs egy testvér(nekem mondjuk nincs és soha nem is hiányzott)de az sem utolsó szempont,hogy ha az az egyszem gyerek mindent megtud kapni az életben való helytállásért.Szép dolog a szeretet,meg nagyon fontos,de azért még nem adtak kenyeret a boltban,és nem lehet vele kifizetni a tankönyveket sem!
26. mmacus
2009. nov. 12. 10:06
Ha szeretnéd/szeretnétek a babát, a kor miatt nem aggódnék a helyedben. Hogy egy gyereket fel is kell nevelni, az biztos, de hol a biztosíték arra, hogy pl. egy harmincas szülővel nem történik semmi?
2009. nov. 12. 09:51
Én fiatalon, huszonévesen szeretnék szülni, anyukám is fiatalon szült engem, és nagyon élvezem, hogy ilyen csini és jó fej anyukám van. :) Viszont van két hugom, akiket nagyon-nagyon szeretek, és nagyon jó velük a viszonyom, nem a legjobb anyagi körülmények között nőttünk fel, de enni mindig volt mit, és szörnyű lenne, ha nem lenne tesóm. Szerintem mindenkinek jár legalább egy testvér. :)
2009. nov. 12. 09:19
ha én lennék ilyen helyzetben biztosan vállalnám a babát.az első is csak három éves.pont azért kéne a tesó ,mert mivel idősebbnek érzed magad ,szerintem megnyugtató lenne ha esetleg a szülők már nem lesznek ,a tesók ott lesznek egymásnak.
23. ff36256613 (válaszként erre: 22. - 37bcf9eb8e)
2009. nov. 12. 08:28
Ez így igaz:)
22. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 21. - Ff36256613)
2009. nov. 12. 08:24
Ha a pénzről szólna a dolog, senki nem vállalna szerintem gyermeket, mert rengeteg lemondással jár-ez tény. De amennyi lemondást teszel annál 100x több öröm ér általuk.
2009. nov. 12. 08:06

Szia!!

Igen, én vállaltam gyermeket, 40 éves elmúltam, amikor megszületett a kisfiam, ennek már 2 éve, és nagyon boldog vagyok...

Pedig, mi sem élünk túl jól:(

2009. nov. 12. 07:16

Én a nem szülnék - álláspontot képviselem. Mert arra is gondolni kell, hogy nemcsak megszülni kell egy egészséges babát, hanem fel is kell nevelni. És ha apuka már most 52 éves, az eleve nem kis- hanem nagypapa kor. Éljen 100 évig erőben, egészségben, azt kívánom, de sajnos a halálozási átlag nem ez, hanem sokkal-sokkal kevesebb. Ami azt jelenti, hogy ez a gyermek még lehet, hogy javában iskolába fog járni, amikor már esetlegesen egyedül áll a nagyvilágban. Persze, ott lesz a testvére, de azért mindenki tudja, hogy ez egészen más kapcsolat.

És ha él is a szülő, egy gyereknek apa-anya kell, tini korban is, de megnézném én azt a 70 körüli apukát, amelyikkel a 16 éves gyereke nem úgy beszél, mint egy nagypapival.

A másik: ha egy gyermek mellett is nehezen élnek meg, akkor mi lesz, ha lesz még egy?


Én arra hajlanék, hogy a meglévő családomra koncentrálok, és igyekszem, hogy mindene meglegyen annak a gyermekemnek, aki már itt van. És persze nemcsak anyagi oldalról mondom ezt, de ne legyünk szemforgatóak, mindannyian tudjuk, hogy bizony egy gyermek tisztességes felneveléséhez a szereteten kívül sok-sok pénzre is szükség van.

19. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 17. - Viva70)
2009. nov. 12. 07:16
A gyerek a legjobb természetes fiatalító:)
2009. nov. 12. 07:07
Ha úgy érzed, hogy szeretnél még gyereket, szülj, mert, ha eljön az idő, hogy már nem lehet, lehet, hogy bánni fogod, ha most nem teszed!! De ne sokat gondolkodj, hajrá, mert ahogy az én nőgyógyászom mondta, ilyenkor az idő már nem nekünk dolgozik!
17. viva70
2009. nov. 12. 07:01
Én nem vállalnék már gyereket. Valóban nagyon sokba kerül egy gyerek mindenféle életkorban pláne ha nincs semmilyen segítség. Meg az is igaz, hogy fel is kell tudni őket nevelni. Ahogy múlnak az évek úgy jönnek elő sorban különféle egészségügyi problémák. De természetesen ez csak az én véleményem, mindenki maga tudja mi fér bele az életébe.
2009. nov. 12. 06:49
Szerintem vállalhatod, de én azt mondtam hogy akkor lesz második baba ha nagyon akarom. A korod nem akadály. Ha szülés után vissza tudsz menni dolgozni, akkor a pénz sem lehet akadály , de ez csak az én véleményem, a döntés a tied.
15. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 12. 06:48
Ahol elfér egy gyerek, ott elfér a második is:)
14. erin
2009. nov. 12. 06:27
Én Anyukám is 41 éves korában szült engem:) Most meg ugyanez a helyzet ismétlődik a vőlegényemnél. Az ő édesapja most 48 éves, a 2. felesége pedig 39. Nemrég született meg a 2. kisbabájuk. Csak mondjuk rossz, hogy ilyen nagy korkülönbség van a párom és a két kistestvére között. Soha nem lesz testvéri viszony közöttük, tapasztalatból mondom. De jó,h legalább két kicsi van!
13. Gligi (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 12. 05:22
Arra gondolj, hogy ha segítesz a gyermekednek felnőni az életben akkor az anyagi dolgokat megszerezheti magának, de testvért csak Ti a pároddal együtt tudtok adni Neki ☺
2009. nov. 12. 00:41
Én is nagyon szeretnék még egy babát.De ami miatt sajnos nem hiszem,hogy lesz az egyik a korunk én 39vagyok a párom 50 a kisfiunk 2éves.De sajnos a mai világban olyanok az anyagi körülmények amilyenek.Nekünk se a legjobb de szerencsére nincs hitelünk.A párom munkahelye bizonytalan.Így örülünk ennek az egynek és reméljük,hogy minél többet tudunk neki adni.
2009. nov. 12. 00:30

Egyedül a testvér miatt mondanám, hogy vállaljátok, mert szerintem felbecsülhetetlen kincs egy testvér!


Ugyanakkor engem nagyon visszatartana ha a férjem ennyi idős lenne, de leginkább az, hogy sz.rul álltok anyagilag.

Sajnos nem mindig igaz az "ahová az isten báránykát ad, ad oda legelőt is"-féle kijelentés! Mióta nekünk gyerekeink vannak, azóta egyre csúszunk lejjebb anyagilag (nem a gyerekek miatt, csak valahogy tavaly óta rossz szériánk van) és nem nagyon látom, hogy ez meg akarna változni belátható időn belül.

Ez engem nagyon megrémít, mert most ovisok a lányaim, már így is egy rakás pénzbe kerül ez: ebédbefizetés, tisztasági csomag, az ovi alapítványába befizetés (önkormányzati oviról van szó, nem maszek!), bizonyos időközönként gyümölcs, méz, lekvár bevitele és mindezt duplán kell számolni, mert 2 gyerek van. Havonta kb. 30 ezer forint csak erre megy el és akkor még hol van az iskola? Arról nem is beszélve, hogy szívesen járatnám a lányokat pl. tornára, de az havi 8000 Ft x 2, illetve úszásra, az meg 9000 Ft x 2, de ezek már nem férnek bele...


Szóval én egyedül azért vállalnám a helyedben a kistesót, hogy jót tegyek vele a nagynak, de egyébként minden más szempontból félnék bevállalni még egy gyereket a helyedben.



Mindenesetre sok sikert, akárhogy is döntesz végül!

2009. nov. 12. 00:29

szerintem igen,a te életed és csak egy van belőle. Nézd meg a színésznőcskék között sem ritka a 40 felett szülés, sőt!

2. gyereknél meg főleg...

Azt, hogy meddig élünk nem tudhatjuk, tehát azon ne múljon, hogy a párod 52 éves. És ha 105 évig él?

9. bebekriszti (válaszként erre: 8. - Biromoni)
2009. nov. 12. 00:25

Látod ! Egyre több a bonyodalom az ember életében.

Most megint kétségek között vagyok ! És ez csak egyre rosszabb lesz !

8. biromoni (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 12. 00:19

Egyszer már olvastam,hogy szeretnél még egy babát.

Csak akkor attól féltél,hogy tudod-e majd annyira szeretni,mint az első gyermekedet..

Nekem két gyermekem van és imádom őket..

2009. nov. 12. 00:16
Igen!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook