Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti vállalnátok 41 évesen? fórum

Ti vállalnátok 41 évesen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
66. d4a80bcc9e (válaszként erre: 62. - **Rita**)
2009. nov. 13. 09:53
Láttam egy tíz gyerekes családot egy kiránduláson tavaly. A hajam szála az égnek állt. Hány szendvics kell egy ilyen hordának és hány bevásárlószatyorba férnek bele a hozzávalók? Az anyjuk elővett egy zacskót és kiosztott mindenkinek egy üres kiflit. Senki nem reklamált. Nem tünt kérdésnek az, ami itt sokaknak (bevallom nekem is) kérdés...
65. d4a80bcc9e (válaszként erre: 61. - **Rita**)
2009. nov. 13. 09:51

Jó, nyilván nem lesz nyaralóm Toscana-ban csak azért, mert azt kívánom, de lehet, hogy mindent megteszek azért, hogy legalább a velencei-tónal legyen egy vityillóm. Ilyesmire gondoltam.


Ha nincs egyáltalán gyerekünk biztos egyszerűbb az élet, több pénz marad (jaj), de annyi mindenről lemarad az ember - hiszen csak félig él.

64. d4a80bcc9e (válaszként erre: 60. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 13. 09:50

ezzel amit írtál én teljes szívvel egyetértek.

De azt fenntartom, hogy ne azért szüljünk, hogy legyen a gyereknek testvére, hanem azért, mert mi (én és a párom - ideális esetben)gyereket akarunk. Ebben az esetben nem számít, hogy az ötödik, hatodik vagy "csak" második gyerekről beszélünk.


Pont a védőnőm mondta azt nemrég, hogy azért kell legalább két gyerek, hogy összefogjanak jóban-rosszban. Akár a szülők ellen is - csinytevésekre gondolok.

2009. nov. 13. 09:37
Szerintem ez a Te döntésed, hogy vállalod vagy nem. Az biztos, hogy nehéz a döntés. Nekünk két gyermekünk van. Imádom őket, de anyagilag elég nehéz. Ahogy egyre nagyobbak a gyerekek annál többe is kerülnek.(amit szeretettel nem tudsz kifizetni) a régi közmondás igaz " Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond". Az sem igaz, ahol egy van, ott felnő a másik is, mert annak a gyermeknek nem csak enni, és ruha kell. Gondolom Te is, meg szeretnél neki mindent adni. Itt elmesélném a szomszédom történetét. Náluk nehezen jött össze az első gyerek. 10 év múlva terhes lett megtartotta nagy volt az öröm. 3 év múlva ismét terhes lett. (akkor Ő 40 éves volt,a férje 42) Megtartotta , mondván ahol felnő a 2, ott jut a 3.-nak is .Csak azzal nem számolt, hogy anyagilag nem állnak jól. A legidősebb gyermek nem tanulhat másik városba, mert nem tud kollégiumot fizetni, nem mehet táborba, mert nem tud pelenkát venni a kicsinek, Nincs külön szobája, ahol lehet, mert vele van a 2 testvére,(16, 6, 3 évesek most a fiúk) Nem kaphat egy mobilt, de még egy újságot sem. Semmit! Ami esetleg az osztálytársainak is van. A középső gyerek nem kaphat semmit, új dolgot (ruha, játék, könyv) mert nincs rá pénz. Nem tartanak névnapot, szülinapot sem. A középső kisgyermek mindig szomorú, és ezen semmilyen szeretet nem segít. Nekem két testvérem van, a férjemnek egy, de igazán a testvéri szeretet nálunk nem létezik.
2009. nov. 13. 09:26

Mi a jobb ha nincs testvér, van szeretet, van kaja, van ruha, van...

vagy ha van testvér, van szeretet, de nincs mit enni, és nincs semmi csak segély meg hitel meg nyomor

61. **Rita** (válaszként erre: 59. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 13. 09:22

Ez szépen hangzik :)

De sajna a való világban ez nem így működik.

Hiába sarkal sok embert az új kis jövevény, hiába szeretne nagyobb lakást, jobb körülményeket, örülnek ha alapdolgokra jut pénz

60. fbb53e1d99 (válaszként erre: 58. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 13. 09:15

Úgy gondolom, ha 2 gyerek van egy házasságban, esetleg több, sokkal könnyebben viselik a felnőttkort.Ha a szülők kihalnak, marad egy új család. Ehhez az is hozzátartozik, hogy szeretetben nőjenek fel a gyerekek, és megtanítsuk nekik azt, hogy hogyan egymást támogasság az életben, és a bajban.

Sajnos nekem a közelmúltban "volt szerencsém" a két szememmel látni, hogy milyen az igazi testvérszeretet. A saját gyerekeimen tapasztaltam, mikor egymás fájdalmában osztoztak


Ezért (is) kell egy testvér....

59. d4a80bcc9e (válaszként erre: 56. - **Rita**)
2009. nov. 13. 09:07
szerintem a születendő baba általában sokmindent megváltoztat. Azt nem mondom, hogy rendez egy-két-három hitelt, de változtatásra sarkallja az embert. Hátha ilyenkor megoldódik sokminden... Egyszer beszélgettem valakivel, akinek volt két gyereke és a feleség nagyon szerett volna még egy harmadikat. A férjnek az volt az ellenérve, hogy ha lenne egy harmadik, akkor a 60 nm-es lakásból kertes házba kellene költözni, hogy elférjenek. Na ilyen problémákat szeretnék. Hát nem jobb egy kertes ház? Ha nem akarna a feleség harmadik gyereket, nem jutna a férj eszébe, hogy hajtson egy kertes házért. Tehát, egyszerű matematika, az embernek változásokra van szüksége, hogy fejlődjön...
58. d4a80bcc9e (válaszként erre: 55. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 13. 09:03
Úgy gondolom, azért szüljünk, mert gyereket akarunk és nem azért, hogy "legyen testvére". A "legyen testvére" nem ok a szülésre. Legyen testvére, legyen lego-ja, legyen nemtudommije. Elsősorban legyenek szerető szülei...
57. **Rita** (válaszként erre: 56. - **Rita**)
2009. nov. 13. 08:40

Hogy a kérdésre is válaszoljak.

Rossz anyagi körülmények között tuti nem vállalnék babát

2009. nov. 13. 08:38

"segítségetek nincs SOHA, nehéz anyagi körülmények között éltek, 2 féle hitelt fizettek"

Nem elég a szeretet, a szerelem azt a picit fel is kell nevelni. És általában igaz, hogy ahol jut három embernek ott 4 se fog éhen hallni.De egy gyereknek nem csak kajára és szeretetre van szüksége.Igen tudom, ez nagyon-nagyon fontos, mégis nagyon sok minden kell neki ami állati sokba kerül.Ha így is nehéz körülmények között éltek előfordulhat hogy alapvető dolgokat nem fogsz tudni a gyerekeidnek megadni

55. fbb53e1d99 (válaszként erre: 53. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 13. 08:31
De igen, azért is....
54. fbb53e1d99 (válaszként erre: 52. - 625b4da9ec)
2009. nov. 13. 08:30
Ezt még olvasni is rossz...
53. d4a80bcc9e (válaszként erre: 52. - 625b4da9ec)
2009. nov. 13. 08:26
ebben van igazság. ne azért szüljünk, hogy "legyen testvére"...
2009. nov. 13. 08:08

A testvér témához csak annyit fűznék hozzá, hogy nekem van egy testvérem.... hát, ellenségre már nincs is szükségem.

Nem hiányozna, ha egyke lennék, sőt egy csomó gondom fel sem merült volna ha...

2009. nov. 12. 22:51

Szia,ha nagyon szeretnéd akkor igen

Nagyon nehéz az élet,és sajnos nem csak a gyerekek nehezítik meg.A sógoroméknak már volt 2 nagy,mikor jött a kicsi.Nagyon megvoltak ijedve,hogy most mi lesz.Semmi, ugyanúgy folyik az életük tovább,ahol 4 ember megvan valahogy úgy megvan 5 is

Ez a becsúszós verzióról a véleményem.

Viszont ha még csak terv szinten beszélsz róla akkor,vedd figyelembe a korodat és az anyagi helyzeted.

50. Crystall (válaszként erre: 34. - 37bcf9eb8e)
2009. nov. 12. 22:43
Ez nagyon jó, de mondom nem vagyunk egyformák, az az én véleményem volt, én úgy gondolom ha nem engedné meg az anyagi helyzetem nem mernék bevállalni még egy babát, mert ahogy minden téren úgy anyagilag is felelös vagyok érte.
2009. nov. 12. 20:35

Semmi esetre sem. Kockázatos, semmilyen téren nem jó. Nem merném bevállalni, pláne ebben a világban.

(De ez én vagyok)

48. Bcicus
2009. nov. 12. 20:28
Biztos hogy nem eleve már 41 évesen tuti nem szülnék, de pláne ha ennyire nicns ézem , akkor nem vállalnék gyereket. Felelőtlenség.
2009. nov. 12. 20:19
nem
46. április29 (válaszként erre: 38. - A6d5a14c21)
2009. nov. 12. 20:00
Az biztos, hogy az akkori fájdalmát nem enyhíthette, de később biztosan erőtt tudott meríteni a másik két gyermekéből. Gondolom ők nem hagyták magukra, már ez is segít a feldolgozásban. Igazad van, nem pótolható egy gyermek elvesztése, de ha van - később, sokkal később - másik kettő, az igenis segít.
45. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 1. - Bebekriszti)
2009. nov. 12. 19:52
Én biztos nem vállalnék....
44. a6d5a14c21 (válaszként erre: 43. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 12. 19:47
Igen ezt írtam,és ebben hol is nyilatkoztam arról,hogy nem jó dolog egy testvér?
2009. nov. 12. 19:46

Tanulj meg fogalmazni.

"Biztos nagy kincs egy testvér(nekem mondjuk nincs és soha nem is hiányzott)"


Ezt te írtad...ácsi..

42. a6d5a14c21 (válaszként erre: 41. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 12. 19:44

Ácsi:))nem kell a ennyire erőlködnötök,meg támadnotok,elég ha megtanultok olvasni!


Én sehol nem írtam azt,hogy nem jó dolog az ha valakinek testvére van,nem nyilatkoztam olyanról amit nem éltem át,sőt én azt írtam,hogy biztos nagy kincs egy testvér!

41. fbb53e1d99 (válaszként erre: 27. - A6d5a14c21)
2009. nov. 12. 19:42

Neked nincs testvéred, és soha nem is hiányzott. Ezt írtad. Ez egyértelmű...ami nincs, az nem hiányzik. De....akkor azt sem tudod, hogy mennyire jó dolog, ha van. Milyen jó érzés például a gyerekeimnek, h van egy nagynénjük (a húgom), akire mindig és mindenhol számíthatnak. Az sem mellékes, hogy nekem is felemelő érzés, hogy van egy keresztfiam, akit a húgomnak köszönhetek. Ez így egy kerek család.


Ne nyilatkozz olyanról, amit át sem éltél.

40. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 39. - Ff36256613)
2009. nov. 12. 19:40
hagyd, le van merülve és a vitából próbál energiát nyerni. Szóra sem érdemes:)
39. ff36256613 (válaszként erre: 38. - A6d5a14c21)
2009. nov. 12. 19:37
Bocs, de én nem pótlékról beszéltem:(
38. a6d5a14c21 (válaszként erre: 36. - Ff36256613)
2009. nov. 12. 19:30

:D:D

Szóval azért kell több gyereket vállalni,hogy ha az egyik meghal,akkor is legyen "pótlék" és ne maradjak "gyermektelen" szülő?:D:D

Elárulom édesanyám 3-an testvérek.A nagyanyámnak a legkisebb gyerekét egy gyönyörű,okos,életerős 24éves fiút kellett eltemetnie és bár a másik két gyereke(anyám és a huga is)jó gyerekei,segítik nagymamát,szeretik egymást,stb...a fiát nem tudták pótolni,sem a fájdalmát enyhíteni azzal,hogy ők vannak...ezek nem pótolható dolgok!

37. viva70 (válaszként erre: 19. - 37bcf9eb8e)
2009. nov. 12. 19:27
Attól, hogy szülök még nem leszek fiatalabb és egészségesebb. De mint már írtam, ezt mindenki maga dönti el.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook