Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti vállalnátok 41 évesen? fórum

Ti vállalnátok 41 évesen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. nov. 14. 09:37
NEM vállalnék 41 évesen gyereket.
95. 099c0bed40 (válaszként erre: 92. - A6d5a14c21)
2009. nov. 14. 09:37
Szia, hiszek Neked, de ha úgy vesszük, ugyanolyan közhelyeket írtál, mint amiket előtte én. Maradjunk hát annyiban hogy egy-egy, az alapkérdéstől viszont valóban messzire elkalandoztunk, elnézést érte.
2009. nov. 14. 08:59

Kedves bebekriszti!

Nézz körül ismeretségi körben,hasonló korú házaspárok között.El tudnál képzelni valamelyiknél egy pici babát?

93. 16ab72956b (válaszként erre: 92. - A6d5a14c21)
2009. nov. 13. 20:58
Húha.
92. a6d5a14c21 (válaszként erre: 90. - 099c0bed40)
2009. nov. 13. 20:31

Én is egyke vagyok és jelentem nem volt még idegösszeomlásom,valószínű soha nem is lesz:))

Attól,hogy valaki egyke,még nem feltétlenül lesz elkényeztetett!Én is megkapok mindent a szüleimtől,mindenben támogatnak ahogy csak tudnak,már csak azért is,mert szeretnék ha én jobb helyzetből indulhatnék az életbe,mint ahonnan nekik kellett...ettől még nem igaz,hogy nem becsülöm meg a dolgokat,hogy nem tudok osztozkodni,ez nevelés kérdése!!!nem azé,hogy hány gyerek él egy családban testvérként.

És valaki ne azért tudjon mondjuk alkalmazkodni,vagy osztozkodni,mert rákényszerítette az élet kiskorától kezdve,mert mondjuk 5testvére volt,hanem azért,mert a szülei jó szívűnek,talpra esettnek,stb nevelik!

Úgyhogy nem kell sajnálni szegény egykéket,pont ugyanannyi köztük a idegösszeomlással küszködő,mint a testvérekkel rendelkező emberek között:)

2009. nov. 13. 19:52

Azt hiszem, hogy messze-messze elkalandoztatok az alapkérdéstől.

Nem erről szólt a nyitó kérdés!!!!

90. 099c0bed40 (válaszként erre: 87. - Gavrilo1)
2009. nov. 13. 19:49

Köszi, igen, én is arra reagáltam amit előtte írtál és ugyanaz volt a mondanivalója, csak más szavakkal.


Véleményem szerint rengeteg boldogtalan "egyke" van, persze lehetnek a sokgyerekesek gyerekei is kevésbé elégedettek, de Ők legalább azt megtanulják ösztönösen( kényszerből) hogy nem csak mindig "hopp", hanem néha "kopp" is van az életben.

És más ebbe gyerekként úgymond "beleszületni", mint mondjuk 18-20 évesen rádöbbenni, mikor az úri egyke tegyük fel elmegy továbbtanulni, és bekerül egy más közösségbe....éppen ma mesélte a Nagyfiam, hogy egyik kolesztársa annyira nem bírt beletörődni abba hogy az egyetemen és az életben nem mindig minden úgy történik ahogy azt Ő eltervezte és gondolta ( egyke, otthon eddig mindent azonnal megkapott amit csak kigondolt) hogy idegösszeomlást kapott, kimaradt a suliból, és villámgyorsan visszaoldalgott "anyuékhoz".

Na most kérdem én, ez jó ??????

Igaz, neki mindene megvan, és amíg a szülei élnek, gondolom meg is lesz, ja igen, csakhogy az ember szülei nem örök életűek sajnos-----arról nem is beszélve, hogy mennyire normális dolog anyuékkal lakni és Tőlük mindent megszerezni ameddig csak az öregek húzzák....:( Na nem, ezt nem.

89. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 88. - Gavrilo1)
2009. nov. 13. 18:53
A hátamon feláll a szőr amikor egy gyerek igy viselkedik, és igy követlezők és majmolja a dolgokat.Nem a gyerek a hibás-hozzáteszem, hanem a szülő, aki igy "nevelte".
88. Gavrilo1 (válaszként erre: 85. - Crystall)
2009. nov. 13. 18:46
Van ismerősöm- határtalan sok pénzzel. Gyerekük állandóan boldogtalan , elégedetlen- mert kijött a legújabb ipod és neki eggyel régebbi modell van, mert a másik szállodában jobb a medence stb. marhaságok miatt. És bizony a szülei is boldogtalanok mert nem azt adják meg a gyereknek amit ő elvár. Mikor is boldogok és elégedettek a szülők ??!!
87. Gavrilo1 (válaszként erre: 84. - 099c0bed40)
2009. nov. 13. 18:42
Pontosan erre gondoltam én is!!!!
86. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 78. - Gavrilo1)
2009. nov. 13. 17:37
Telitalálat:)
85. Crystall (válaszként erre: 77. - Gavrilo1)
2009. nov. 13. 17:01
Igen, biztos megértik és meg is szokják, ha nincs pénz de én attól boldogtalan lennék. Az én fiam sem hisztizik soha ha valamire nem-et mondok, mert megérti, hogy értelmetlen dolgokra nem költünk, de ha valamire szüksége van azt megveszem.
2009. nov. 13. 16:55

Bocs hogy beleszólok, de ezen a vonalon gondolkozva egyértelműen kijelenthetjük azt is, hogy a gyerek mint olyan abszolút nem "gazdaságos befektetés",azaz nem éri meg beruházni rá, illetőleg nincs olyan optimális időszak egy pár életében, mikor biztosan be lehetne vállalni.

Semmikor, soha, se ma se holnap, hisz minden pillanatban ott lebeg mindenki feje fölött hogy esetlegesen elveszti a munkáját---- de mivé lenne a világ, ha mindenki ebből indulna ki??????


Naná hogy két ember még a semmi pénz munkanélküli segéllyel számolva is sokkal jobban megél anyagilag, mint mondjuk 12....

83. a6d5a14c21 (válaszként erre: 80. - Gavrilo1)
2009. nov. 13. 15:59
Igen szinte mindenkinek van hitele manapság már,igen mindenki elvesztheti a munkáját bármikor,de azt hiszem egyszerű matematika alapján is megegyezhetünk,hogy a 60ezer forintos munkanélküliből(fogalmam sincs mennyi pontosan) könnyebb 2 embernek megosztva élni(annak is baromi nehéz),mint mondjuk 6-nak vagy 12-nek...
82. d4a80bcc9e (válaszként erre: 78. - Gavrilo1)
2009. nov. 13. 15:14
te vagy a mi emberünk! mesélj még. Hogyan oldjátok meg a mindennapokat?
2009. nov. 13. 15:08
nem szülnék
2009. nov. 13. 15:08

Tegye fel az a kezét akinek nincs hitele. Hát nem sok kezet látnék valszeg. (az átlagember manapság mindent hitelre vásárol, ha jól belegondolunk 1-2-3 hitele van mindenkinek) És elég kevesen vannak , akik manapság azt mondhatják magukról , hogy nem élnek nehéz körülmények között. Mindenkit megvisel a krízis.

Nekem sincs segítségem soha. Mindent meg lehet egyedül csinálni.

79. **Rita** (válaszként erre: 77. - Gavrilo1)
2009. nov. 13. 14:51

Megértik ha épp valamire nincs pénz ez igaz,

de ha soha semmire sincs az nem jó se a ygerekeknek se a szülőknek

A kérdező így indította a fórumot

"Vállalnátok e 41 évesen egy második gyereket , egy kistestvért a 3 éves mellé úgy, hogy semmi segítségetek nincs SOHA, nehéz anyagi körülmények között éltek, 2 féle hitelt fizettek"

Ebből nekem az jön le hogy nagyon szarul állnak anyagilag

2009. nov. 13. 14:35

Én mindenképpen bevállalnám- és remélem fogom is a 6!!!-at. Igen már van 5 gyerekem és nem halunk éhen (pedig nem keresünk többet mint az átlag), de beosztjuk, gazdálkodunk stb. A gyerekek szép ruhákban járnak. Mindegyik sportol. Mindent meg lehet oldani kevés pénzből is.

Arra nem lehet számítani, hogy ha most jól megy akkor jól fog jövőre is- bármikor kirughatják az embert, megszünhet a munkahelye.

És már elnézést a gyerek nem hal bele ha nem 25.000 Ft-os cipő van a lábán.

77. Gavrilo1 (válaszként erre: 33. - Crystall)
2009. nov. 13. 14:26
Nagyon jól megértik a gyerekek ha épp valamire nincs pénz. Egy 5 évesnek még alapból nem kell semmit sem magyaráznod. És ha a nagyobbnak is kell akkor ez bizony a szülő nevelés hibája!!!! De nagyon.
2009. nov. 13. 13:35

Olyan sok mindenen múlik hogy igen vagy nem......ahogy ismerem magam, 41 évesen nem bírtam volna eldönteni hogy mi mellett tegyem le a voksomat, igen, vagy nem. Igaz akkoriban volktak istentelen nőgyógyászati zűrjeim azaz amúgy se lett volna kérdés, mert nem estem volna teherbe sem.

Mára viszont jócskán túl vagyok ezen a koron és hármat szültem még huszonévesen, így azt mondom, nem, nem szülnék.

2009. nov. 13. 11:41
Nem hiszem,hogy vállalnám.
74. **Rita** (válaszként erre: 72. - Kivi 71)
2009. nov. 13. 10:39
sajna van ennél rosszabb helyzet is. Amikor kajára, ruhára se jut :(
73. **Rita** (válaszként erre: 72. - Kivi 71)
2009. nov. 13. 10:34
Én is ezen a véleményen vagyok! :)
72. kivi 71 (válaszként erre: 69. - **Rita**)
2009. nov. 13. 10:33
Csak amikor azt látják az óviban ,iskolában,hogy nekik ez sincs meg az sincs, az kinek jó? Nem mehetnek szakkörre,úszni,színházba, kirándulni, stb. Az iskolába már sok internetes lecke van,ő hogy csinálja meg? A mai nehéz világban nagyon meg kell gondolni a gyerekvállalást!
71. **Rita** (válaszként erre: 70. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 13. 10:27

;)

Ne vedd szó szerint a győzködést :)

70. d4a80bcc9e (válaszként erre: 68. - **Rita**)
2009. nov. 13. 10:26
Nem győzködlek, én itten, kérlek fórumozok! :DDD
69. **Rita** (válaszként erre: 66. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 13. 10:09
Azok a gyerekek nem reklamáltak, ezt szokták meg, nem is tudnak ellene tenni, bele törödtek, hogy nekik ez jutott
68. **Rita** (válaszként erre: 65. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 13. 10:08

Engem ne győzködj :)

3 gyerekem van.Csak azt mondom ha ki van a seggem a gatyából nem a legjobb megoldás bevállalni még egy gyereket

67. a6d5a14c21 (válaszként erre: 66. - D4a80bcc9e)
2009. nov. 13. 10:02
Igen,de lehet,hogy a gyerekekben évek múlva felnőttként majd felmerülnek más kérdések,mikor mondjuk 3 műszakba járnak dolgozni,amíg a kortársaik egyetemre járnak meg főiskolára,hogy ők miért nem mehettek?mert gondolom anyu azért,majd a kollégium árát,a tankönyveket,a nyelvvizsga árát,stb nem fogja tudni ugyanígy kiosztogatni mindegyik gyereknek,úgy mint az üres kifliket...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook