Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek?tegyem vagy ne.../határozatlan vagyok, félek semmi értelme a feljelentésnek/ fórum

Ti mit tennétek?tegyem vagy ne.../határozatlan vagyok, félek semmi értelme a feljelentésnek/ (beszélgetős fórum)

1 2 3
34. agnesss0129 (válaszként erre: 33. - 3265084553)
2010. szept. 26. 17:27
nagy ritkán 2-3 szálat,de nem naponta.inni meg vagy 10éve nem ivott,gyógyszert sem szedet néha a gyomrára,semmi receptet nem váltott ki!
33. 3265084553 (válaszként erre: 32. - Agnesss0129)
2010. szept. 26. 17:22
Dohányzott?
32. agnesss0129 (válaszként erre: 31. - Zane73)
2010. szept. 26. 17:18

szia!

Nem kérdezték meg,hogy adhatnak-e a Drágámnak tapaszt,sőt valamilyen injekciót is adtak hozzá!Végig ott voltam,én szóltam a fájdalmáról is,de szerintem egy fájdalom csillapitó injekció,biztos van ilyen,vagy egy erősebb gyógyszer is megtette volna!Lehet,hogy rossz helyre "nyultak",de ez nem azt jelenti,hogy hagyni kell,hogy egy teljes tejfölös flakon tele legyen friss vérrel,és egy csomó papirzsebkendő!közben a vizsgálat után 1x sem nézett be az orvos,és az ápolók sem törödtek vele!többször kellett szólnom már nekem volt kellemetlen,hogy annyira vérzik,végül vagy 5x-i szólásomra hoztak gyógyszerbe és porba is vérzés csillapitót!Én adagoltam a páromnak mert szerettem volna,ha el áll,mondták mennyit kell adni belőle.Délután még azt mondta az orvos,ha csillapodik másnap haza engedi,annyira örült a párom!Tudom nem minden egészségügyis olyan,de már akkor boldog boldogtalannak pénzt adtam,hogy picit jobban figyeljenek rá!De sem az orvos,sem az ápolók nem néztek rá többet semmivel...Azzal més jobban nem foglalkoznak aki eszik,magánál van,egyedül fürdik,szóval önálló és szerencsére nem hagyja el magát!reggel kb.8tól-este 8-9ig minden nap bent voltam,tudom,hogy még a vizit is egy szóbában szinte 1-2percig sem tartott,legalább is ahol a párom volt!

Másnap lebeszéltem a taxit,csak nem hivtam még oda,buszon ért a telcsi mondta a párom még sem engedi ki az orvos.Akkor szerencsére már "csak a tejfölös pohár 1/4-be volt vér,és már nem volt erős szine sem halványodott.huzta az ágy,de nem is csoda a sok vérveszteségtől,de sokat sétálgattunk is,délben hirtelen fájni kezdet néhány testrésze és akkor jött ez,hogy igy oldották meg!Nem tudom befolyásolta-e az orvost vagy számit-e de bevittem az összes leleteit és ott benne volt,hogy fiatalon volt sziv infarktusa,buta vagyok ehhez,de lehet,hogy a morfium sem tett jót hirtelen a szivének!sőt!

Annyit mondot a nővér aki feltette neki,mikor kérdeztem ettől tud majd aludni?hogy igen nem lesznek fájdalmai,de még ekkor sem tudtam nem mondták mit kapott!!!

csak akkor kezdtem sejteni mikor hol aludt a drágám,hol mikor fent volt kába volt,de mindig megismert,csak a szemei merengtek el,és mikor evet kicsit mellé nyult...De estére ez is elmúlt és teljesen jól lett.egyedül mosdott,fogat mosot,wc-et.csak kisértem ne hogy megszédüljön.De szinte meg sem fogott úgy ment egyenesen.Ja!annyit mondott csak a nővér ezt a tapaszt 72óránként fogják cserélni és ha kevés lesz erősebbet kap,de ekkor sem mondta ki mi is ez!

3/49kor mentem el este,magánál volt rendesen beszélgettünk,nem fájt semmije!

Még egy!mikor aludt hörgöt,mondtam az ápolóknak és erre megvonták a válukat és azt mondták ez természetes!Szóltam ez nem a vérzéstől van.hogy esetleg beszáradt már?nem szóltak semmit.a levegőt is mindig szépen tisztán vette,soha nem kapkodta vagy fulladt volna!

Éjfél után 9perccel még beszéltünktelcsin,én hivtam a4-5csörgésre fel vette,gondolom aludt...Mindig vagy ő hivott éjjel vagy én őt nem tudtunk volna másképp nyugodtan elaludni...tiszta volt a hangja mikor mondta,hogy jól van,mondtam sietek nagyon reggel erre is válaszolt,semmi nem volt a hangjával!

Reggel meg mire be mentem már nem volt az én Drágám!

a halotti bizonyitványra ezt irták:

Tüdődaganat okozta légzési elégtelenség


az orvos most pénteken meg azt mondta telcsibe:

a szive megállt,légzése leállt...

azt sem értem egy orvos 1,5 hónap után szinte egy fél perc alatt honnan emlékszik,mi is történt a párommal mikor annyi betege van nap mint nap!

amit kértél privibe leirom!

31. Zane73 (válaszként erre: 29. - Agnesss0129)
2010. szept. 26. 15:17

Szia Ági!

Először is fogadd részvétem!

Egészségügyis vagyok és két tüdőrákos is volt a családban. Apukámnak novemberben negativ mellkas rtg-je volt, január 19-én meghalt. Nekem is azt mondták, hogy álmában érte a halál.

Nálatok a vérzést esetleg okozhatta, hogy mintát akartak venni a tükrözéskor és a daganat tele van érrel, igy könnyen vérezhet. Ami nekem szemet szúrt az a morfium adás volt. Ő belegyezett? Vagy megkérdeztek téged, hogy adhatnak e kábító fájdalomcsillapítót?

Mielött jogi útra terelnéd a dolgot szerintem kérdezz meg szakembert, hogy érdemes e, mert a procedúra sok fájdalmat okozhat Neked és az eredmény nem garantált. (főleg a daganatos betegség miatt)

Ha nem gond kérlek írd le nekem az epikrizis szövegét!

2010. szept. 26. 14:56
Na de pont ezért nem értettem pontosan. Mert akkor tulajdonképp bementetek köhögéssel,ami már lehetett jele sajnos a daganatnak. És akkor a dokik ezt közölték is veletek. Szóval kaptatok információt. Sajnos az más tészta,hogy milyen hangsúllyal. Annak idején minket is megdöbbentett a hozzáállás,és a körülmények. Nyolcan egy kórterembe. Haldokló,a még éppen felfedezett daganatossal. Had lássa a szerencsétlen mi vár rá is. Fölháborító.
29. agnesss0129 (válaszként erre: 25. - B99048cdfc)
2010. szept. 26. 13:50

szia!

Nem sziv panasszal ment be,ha nem köhögéssel,és gyenge volt.Elötte 1,5héttel házi orvos légkondira fogta,antibiotikumot kapott tőle.

Szivvel volt leszázalékolva,főképpen,de tüdő féle "dolgok"sehol nem szerepeltek.Be menetele után,késő este volt 21.00.óra is elmúlt,csak vért vettek,másnap vasárnap volt akkor hasi ultrahangot csináltak,hétfő reggel a kérésemre közölte az orvos,/szóval tudta,hogy bent vagyok szinte hajnaltól-késő estig,de nem ő keresett meg!/de elég brutálisan,semmi tapintat nem volt benne,hogy a vérből és a hasi ultrahangból következteteve rossz indulatú tüdődaganata van a páromnak ami már a májra is átterjedt...

28. b99048cdfc (válaszként erre: 27. - B99048cdfc)
2010. szept. 26. 13:26
Bocs 17.-ik.
27. b99048cdfc (válaszként erre: 26. - Pocakmanci)
2010. szept. 26. 13:25
12.-hsz.
2010. szept. 26. 13:19
Szívpanasszal nem szoktak tüdőt röntgenezni. Röntgen után pedig valószínűleg tudták mi a helyzet. Ha ilyenkor nem biztosak a dolgukban, akkor műtéti úton eltávolítják a gyanús szövetet és szövettanra küldik.
25. b99048cdfc (válaszként erre: 24. - Pocakmanci)
2010. szept. 26. 11:23
Nem akarok kötekedni. De valószínű a dokik sem tudták,hogy van neki. Írta Ági,hogy szív panasszal,meg nem is tudom mikkel mentek el tulajdonképp. És ott derült ki a daganat,valószínűleg a tükrözésen. Ha nem volt panasza ,nem biztos ,hogy tudták. Mi sem tudtuk amíg nem fájt a háta anyukámnak. Aztán közölték az itéletet. Azért vagyok borús hangu,mert igérték,hogy egyenes út a gyógyuláshoz,ha kiveszik a fél tüdőt. Kivették,kemózták,és mégis el kellett engednünk. Ezért írtam alább,hogy szerintem ezt az orvosok sem tudják kezelni,bármit is mondanak,hogy ha időben elkapják,ilyesmi:O((
2010. szept. 26. 08:56

Ági!

Azt nem is gondoltam, hogy nem tudtátok, hogy tüdőrákja van. A betegnek van információhoz való joga, tehát ez mindenképpen mulasztás. A betegjog részletesen szabályozza a beteg jogait, ez alapján az említett társaság majd hétfőn (vagy amikor elmégy) megvizsgálja az ügyet, feltárja , hogy volt-e mulasztás, hanyagság, stb., és ha úgy látja, hogy van értelme a herce-hurcának, akkor azért érdemes utána menni, hogy esetleg az EÜ-nek adjon az ügy kimenetele egy pofont.

A beteg sokkal inkább kiszolgáltatott, mint más ember, így véleményem szerint nem ilyen bánásmódot érdemel, mint amit itthon az eüben kap. Tudom, hogy nem óvoda egy kórház, de nekem is minden esetben jobban esett volna, ha emberségesebb, gondoskodóbb, leereszkedőbb (tehát nem fellengzős), empatikusabb (!) módon viselkednek az eü alkalmazottak.

2010. szept. 25. 22:25
Ha van erőd újra végighallgatni és így újra átélni az utolsó napokat, órákat, akkor a nyugalmad érdekében vidd el hétfőn a papírokat, ott majd eldöntik, hogy foglalkoznak-e vele, vagy sem!
22. mimiko70 (válaszként erre: 20. - Agnesss0129)
2010. szept. 25. 22:04
ne haragudj biztos rosszul fogalmaztam nem gonolom hogy önzésből.mert ahogy olvastam tea tartottad benne a lelket és a reményt.én magamat tatrottam annak mert nem akartam hogy elmenjen.később anyukám is meghalt 27 éve voltam ő 45.hirtelen fözés közben összeesett és kész.azt mondta a doki hogy szivelégtelenség.a mai napig nem akarom elfogadni
2010. szept. 25. 21:56
Én mindenképpen utánajárnék a helyedben. Fogadd részvétem.
20. agnesss0129 (válaszként erre: 16. - Mimiko70)
2010. szept. 25. 21:52

Ebben is igazad van.A szenvedést én sem akartam volna önzésből sem!DE félre kezelték bent,és nem is foglalkoztak vele,hogy mit csináltak vagy sem!

Nekem is volt gyomor tükrözésem,mint járóbeteg mentem be,2óra múlva haza engedtek,otthon rosszul voltam,de nem 2napig véreztem!

Bent meg láttál,hogy tiszta vért köhög fel,egy tejfölöspohárral majdnem tele,és nem tettek addig semmit mig nem szóltam,hogy szerintem ez nem lehet természetes!Akkor adtak vérzés csillapitót amit nem is ők ha nem én adagoltam,hogy áljon már el!Ha ilyen súlyos volt,miért akarta másnap kiengedni hétvégére,és utána a kemo inditása.De még ekkor sem tudta a Drágám mi is van vele,lehet,hogy sejtett valamit,de szerintem bizott benne,hogy csak valami kis gond adódott.Egy müvelt okos emberről van szó,ezért is féltem ,hogy idő elött rá jön és összeomlik...De tudtam bent tartani magam,hogy ne vegyen észre semmit,csak mikor ki jöttem a kórházból akkor üvöltötem a fájdalomtól mindig...

19. b99048cdfc (válaszként erre: 17. - Agnesss0129)
2010. szept. 25. 21:48
Értelek. Én sem hiszem,hogy tehetnek róla. Sajnos. Ez kialakult,csak ilyen szerencsétlenül derült ki:O(( Nagyon sajnálom. Próbálj beletörődni. Nagyon nehéz elfogadni. Anyukám 5 éve ment el,de néha még most sem értem mi miért történt.
2010. szept. 25. 21:45

A tüdőrák nagyon agressziv. Volt egy ismerősöm, akit kb. ennyi idő alatt vitt el a betegség. Április elején el kezdett köhécselni, 1 hét múlva kórházba került, majd haza engedték és május 15 én meghalt. Tehát 1,5 hónap alatt.

Biztos nehéz elfogadni, hogy ilyen hamar legyőzte a kór, de azt gondolom, hogy nem orvosi mulasztás volt. A máj értékek pedig mástól is eltérhetnek.

Én nem hiszem, hogy lenne értelme a feljelentésnek, ez nem orvosi műhiba volt!


Együttérzésem!

17. agnesss0129 (válaszként erre: 13. - B99048cdfc)
2010. szept. 25. 21:45

Nem tudtunk semmit!

Le volt százalékolva,de szívvel.Közben jártunk minden hónapba hol cukor vizsgálatra,hol reumára,hol kardiológushoz,stb...kelett mert jövőre ment volna bizottság elé és igy mindig valami papirt csináltattunk a laborral együtt,hogy ne hogy megvonják a rokkantságiját.Tüdőszürőn is volt év elején.

A benti kórházi viselkedés,ápolás odafigyelés ami ezt a folyamatót elintézte.Reggeltől estig mindig ott voltam láttam mi ment bent!Hiába is szóltam bár miért is,de én nem vagyok sem orvos sem ápoló,nem tudhattam mi miért is van...vagy nincs!

2010. szept. 25. 21:42
az én családomban is volt rákosbeteg,egyik naprol a másikra derült ki.a papámnak tüdő ami átterjedt volt a májára a belekre.a nényének meg agydaganata volt.nagyon hosszú ideig szenvedtek amit nekünk szörnyü volt látni .ők azt kérdezték mikor lesz már vége meddig kell még ezt kibírni.mi mondtuk hogy ne kívánja a saját halálát de ez önzés volt a részünkről mert nem tudtuk elfogadni a halálukat de az ő érdekük csak az volt jobb legyen már végre.nem akartak már fájdalmasan szenvedni.Nagyon fájdalmas dolog elveszíteni valakit akit szeretünk.én nem tudom mit tennék.de az biztos hogy nagyon fájdalmas lesz ismét végighallgatni az orvosokat akik nem ugy beszélnek rólla min emberről hanem mint munkárol.
2010. szept. 25. 21:37
Mondjuk anyukámnál is a nyári tüdőszűrő nem mutatta ki,októberben meg már látszott.
2010. szept. 25. 21:37
Én megpróbálnám. Semmit nem veszíthetsz már...
13. b99048cdfc (válaszként erre: 12. - Agnesss0129)
2010. szept. 25. 21:36
Várj,most akkor azt nem tudtátok,hogy daganatos?
12. agnesss0129 (válaszként erre: 8. - B99048cdfc)
2010. szept. 25. 21:31

Lehet,hogy igazad van,az is lehet,hogy tényleg megtámadta valami kor,de:elöző hónapból is van lelete semmi nincs rajta ami negativ lenne.

Egy példa:

"gamma":/1hónapos volt előtte/ 30 /SZTK-ban csinálták/

ugyan ez a kórházban másnap:518!!!

Gyógyszereket nem szedet semmilyet,inni vagy 10éve nem ivott.

Attól,hogy lehet beteg lett valamilyen külső oknál fogva,oda kelett volna rá figyelni,még pénz nélkül is kelett volna,nem,hogy azt sem tudtam kinek adjak csak,hogy nézzenek rá,hiába jól volt végig...

11. andi6020 (válaszként erre: 8. - B99048cdfc)
2010. szept. 25. 21:31

Így van.

Édesapám 38 évesen halt meg tüdőrákban, áttéttel májban, gyomorban, agyban.

Májusban volt tüdőszűrésen, augusztusban (nyaralni voltunk) annyi tünete volt, hogy fájt a háta, október végén meghalt.Kórházban, morfiumozva, felpuffadva, fogai kipotyogva. Sajnos, ez egy nagyon agresszív kór.

Részvétem.

2010. szept. 25. 21:29

Van egy másik ilyen szomorú történet:

[link]


Szerintem ha kilyukasztották a tüdejét tükrözéskor, azt a boncolás megállapítja. Más kérdés, hogy működik a patológia...


A leírtak alapján képtelenség eldönteni, hogy a betegség vitte el ilyen hirtelen, vagy orvosi mulasztás. Szerintem ezt laikusok nem fogják tudni eldönteni, pedig ez lenne a legfontosabb..

2010. szept. 25. 21:27
Köszönöm a sok kedves biztatást és a jeleket is!
2010. szept. 25. 21:21
Nem akarlak megbántani,tudom,van elég fájdalmad,de ez egy nagyon alattomos betegség. Anyukám ebbe halt meg.10 hónapot kapott a kezelések ellenére. Egy hónap alatt úgy elterjedt,hogy észre se vették. Sajnos ez van. Szerintem nem tudnak ezzel a betegséggel még az orvosok sem mit kezdeni. Bármit is igérnek a betegnek.Szerintem sincs értelme.
2010. szept. 25. 21:19

"Kaptam egy ismerőstől egy cimet ahol ilyen helyzetekkel foglalkoznak és csak akkor kérnek pénzt, százalékot, ha pozitivan végződik az ügy kimenetele. . . "----> ezek már biztos számtalan ilyen üggyel találkoztak, így megéri elmenni hozzájuk azért, hogy megnyugtasd magad, különben egész életedben ez fog motozni a fejedben, hogy mi lett volna, ha...


Elmégy az iratokkal, és hidd el, ha ők látják, hogy ez szokványos eset, akkor nem fognak eljárást indítani, ha pedig úgy látják, hogy volt műhiba, mulasztás, akkor minden bizonnyal megpróbálják sikerre vinni az ügyet.


Annyit előljáróban elmondanék, hogy közeli hozzátartozómat pár hónap alatt hasonlóan vitte el a tüdőrák. Először a testében máshol találtak egy daganatot, amely már áttét volt. Addig ennek semmi jele nem volt, azonban innentől mélyrepüléssel jellemezhető az élete.

2010. szept. 25. 21:16

Próbáld meg!Annyit megér.Ilyen szemét egészségügy,felháborító az a sok kontár.

Szerintem menj,vigyél magaddal minden papírt,írd le a gondolataid,mi hogy és mikor történt.

Ilyet még nem hallottam....

Nagyon sajnálom és fogadd őszinte részvétem,erőt kívánok mindenhez!

2010. szept. 25. 21:11

Ha nagyon nem hagy nyugodni a dolog, próbáld meg kideríteni mi történt...így lehet,hogy egész életedben ezen fogsz rágódni...


Részvétem!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook