Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit csinálnátok? fórum

Ti mit csinálnátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
62. Sopianae (válaszként erre: 59. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 13:59
Ott a kulcsszó: lesz. A körzeti oviba még mennek ezen a héten a gyerekek.
61. diegóóó (válaszként erre: 42. - Mimmo33)
2010. dec. 15. 13:58
Ez eléggé utópikus azért valljuk be. Persze ez lenne a legjobb,mert akkor nem lenne erőszak, nem bántanák a gyerekek egymást, nem lennének bűncselekmények....
60. Sopianae (válaszként erre: 57. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 13:58
Az unokahúgom én neveltem (tettem tisztába, öltöztettem, etettem...) és most már iskolás. Ha azt nézzük van egy nagyobb gyerekem is.
59. 6f7760b318 (válaszként erre: 56. - Sopianae)
2010. dec. 15. 13:57
Téli szünet lesz az ovikban!!!!!!!
58. wencus (válaszként erre: 52. - Sopianae)
2010. dec. 15. 13:56
Múltkor a szemem és az anyja szeme láttára lökte be a fiamat két műanyag traktor közé. Karnyújtásra álltunk a gyereketől.
57. 6f7760b318 (válaszként erre: 52. - Sopianae)
2010. dec. 15. 13:56
Jó lenne veled pár év múlva elbeszélgetni. AMikor nekem is ilyen kicsi volt az első gyerekem, akkor még nekem is voltak elveim, hogy hogyan fogom, és hogyan nem akarom nevelni a gyerekemet. Aztán rá kellett jönnöm, hogy nem csak én, hanem a környezet legalább annira befolyásolja őket. Szóval most lehetsz okos, de majd ha a te gyereked keveredik ilyen szituba, akkor kíváncsi leszek a reakciódra. Csak a röhejes az, hogy még pont te írod, hogy lehet, hogy nekem nincs gyerekem, pedig pont neked nincs ilyen korú
56. Sopianae (válaszként erre: 54. - Wencus)
2010. dec. 15. 13:54
Nem értelek komolyan. Várj januárig és akkor mit fog változni a helyzet? Addig még 1000 pofont kap majd a fiad és jobban meg fogja viselni.
55. Sopianae (válaszként erre: 53. - Cippora)
2010. dec. 15. 13:53
Hallod, nem akarja. Majd csak lesznek nagyobb gondok is. Majd elkezd dadogni, rémálmai lenni, esetleg bepisil éjszaka vagy akár nappal is.... Ő tudja.
54. wencus (válaszként erre: 49. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 13:53
Hát januárban majd újra bemegyek az oviba. Most voltam fogadó órán olyan privátoson és ott is mondták, hogy kezelhetetlen a kislány.
53. Cippora (válaszként erre: 44. - Wencus)
2010. dec. 15. 13:52
Akkor ha semmi más nem megy,vidd át másik oviba.Tényleg nem kellene megvárni,míg jobban elfajul a dolog.
52. Sopianae (válaszként erre: 46. - Wencus)
2010. dec. 15. 13:51
Attól, hogy valaki szomszédja a másiknak az nem azt jelenti, hogy együtt is kell játszaniuk. Mindenkinek van saját udvara vagy tere ahol játszhat. Ráadásul amíg ovis lesz a lányom nem engedem ki egyedül játszani az utcára. Így elkerülhető a verekedés/verés.
51. wencus (válaszként erre: 45. - Sopianae)
2010. dec. 15. 13:50
Nekem 500 méterre van ez az ovi. Az óvónők messze a legjobbak és mi járunk már egy éve ebbe a csoportba. Ez a kislány betolakodó 1 évvel fiatalabb mindenkinél.
50. Cippora (válaszként erre: 42. - Mimmo33)
2010. dec. 15. 13:50
Viszont mindig lesznek kezelhetetlen,agresszív gyerekek,és az,hogy valakit nem bír megnevelni az anyja meg az apja,az ne az én gyerekemen csapódjon le...sajnálom,ha valaki ne ért velem egyet.Kihangsúlyozom soha nem bántottam senkit,és mindig mindent el tudtam intézni szavakkal (igaz nem mindig szép szóval) de rám nem emelt soha senki kezet.Illetve nem igaz,egyszer egy gyerek belevágta a tollat a kezembe,elsőben.Édesapám bement a gyerekhez,elmondta neki mi újság,soha többet még csak hozzám sem szólt a fiú!
49. 6f7760b318 (válaszként erre: 40. - Mimmo33)
2010. dec. 15. 13:49
Már bocsi, de ha te hagyod magad ütni, verni, akkor menj egy edzőterembe boxzsáknak. Én ha megütnek, akkor igenis visszaadom, és nem gahyom a gyerekemnek sem, hogy megfutamodjon. Amíg lehet, oldja meg szép szóval, de ha bántják, ne hagyja magát. A gyerekek ha ezt látják, előbb-utóbb kinézHETIK maguknak, mint nyámnyilát, akit ütni-verni lehet! Ennél világosabban nem tudom elmagyarázni, és nem is akarom, mert akarjátok megérteni, hgy én az ÖNVÉDELEMRŐL tépem a számat, de látom feleslegesen. Jó, hogy ennyi jó ember van zen a világon, csak kár, hogy ez kevés egy közösségben!
48. wencus (válaszként erre: 43. - Cippora)
2010. dec. 15. 13:49
Apuka sofőr az önkormányzatnál.
47. Sopianae (válaszként erre: 44. - Wencus)
2010. dec. 15. 13:49
És nem hiszem, hogy meg kellene várni, hogy elkezdjen dadogni vagy bármi más.
46. wencus (válaszként erre: 39. - Sopianae)
2010. dec. 15. 13:48
De szomszédok vagyunk minimális összejárás van velük és egy másik családdal.
45. Sopianae (válaszként erre: 44. - Wencus)
2010. dec. 15. 13:48
Vidd másik oviba a fiad. Nem lenne egyszerűbb?
44. wencus
2010. dec. 15. 13:46
Sajnos a csoportban 4 kezelhetetlen gyerek van és a fiam ezek körében van, pedig minden reggel elsoroljuk kivel nem játszhat, ő is mondja a neveket. Tegnap reggel azt mondta UTÁLLAK óvónéninek elmeséltem, kiderül az egyik jófirma mondása az utállak. Én megbeszéltem a fiammal azt se tudta mit jelent a szó.
43. Cippora (válaszként erre: 38. - Wencus)
2010. dec. 15. 13:46
Akkor nem csodálom hogy ilyen "jól nevelt" gyermeke van,illetve,hogy ennyire érdekli anyukát a probléma.Nem lehetne valahogy eltanácsoltatni?Más gyereket is bánt ez a kislány????
42. mimmo33 (válaszként erre: 37. - Cippora)
2010. dec. 15. 13:45

"Bár nem lenne ebből probléma,ha minden szülő megértetné,megtanítaná a gyerekét viselkedni"

Na erről van szó.Ez a megoldás.Nem az hogy arra buzdítom adja vissza

41. Cippora (válaszként erre: 35. - Sopianae)
2010. dec. 15. 13:44
Olvass már egy kicsit,mielőtt nekem esel.Ha az én lányom lenne,az említett gyerek,olyan szidást,és büntetést kapna,hogy megemlegetné,mert senkinek nincs joga a másikat bántani.Ám ha a gyerekemet bántják,és se a másik szülő,se az ovónő nem tesz semmit,akkor nem engedném,hogy mégis megalázzák a gyerekem ilyenekkel.Igenis megmondanám neki,hogy hagyja a kislányt,de ha szemen dobja homokkal,akkor adja csak vissza,ne hagyja magát.Legközelebb meg majd beveri az orrát vagy mi?Hát őrület!
40. mimmo33 (válaszként erre: 36. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 13:44

És ha azt mondják ugorj a kútba beleugrassz?!

A gyereknek a szülő a példa.Ha azt tanítod neki, s azt látja hogy ütni kell, ütni fog.

39. Sopianae (válaszként erre: 36. - 6f7760b318)
2010. dec. 15. 13:44

Bár a kislányom még csak 8 hónapos lesz, de unokatesóméknál voltak hasonló gondok oviba. Mindig én vittem és hoztam őket haza. Szóval nekem kellett megoldani az ügyet. Én is a gyerek szüleivel beszéltem meg a dolgot. Soha nem biztattam arra az unokaöcsémet, hogy bárhogy is adja vissza neki.

Egy szép szó többet ér bármi másnál. A visszakiabálás sem megoldás. Semmit nem lehet vele elérni.

38. wencus (válaszként erre: 34. - Cippora)
2010. dec. 15. 13:42
Vagy rohanna agyon vakot kitupírozott anyucihoz. Tudod olyan fajta anyuka, hogy előbb a fodrász a munka után aztán a gyerek a gyűjtő csoportból leg utólsónak jön el péntek est.
37. Cippora (válaszként erre: 33. - Mimmo33)
2010. dec. 15. 13:42

Én erre a középsulit tudom felhozni.Soha nem verekedtem senkivel,soha nem ütöttem meg senkit,de volt akkora szám,hogy nem is mertek kezdeni velem,és ha valaki bántott volna,akkor nem teketóriáztam volna nekimenni az illetőnek.Ellenben rengeteg gyereket (lányokat is) vertek meg,téptek meg,mindössze egy vita miatt.Bármennyire is szomorú,de meg kell védenie magát az embernek,egy gyereknek is ha szükséges.Bár nem lenne ebből probléma,ha minden szülő megértetné,megtanítaná a gyerekét viselkedni.

Nálunk sajnos nem közösítették ki az agresszív gyerekeket,sőt...igaz,hogy csak félelemből...

36. 6f7760b318 (válaszként erre: 29. - Sopianae)
2010. dec. 15. 13:41

T eírtad, hoyg szted nincs gyerekem! Akkor kérdezek mindenkitől! Ha Titeket valaki SZÁNDÉKOSAN megüt, vagy megrúg, akkor csak álltok ott mozdultlanul?

SZtem nem. Akkor miért várjuk el egy kisgyerektől, hoyg ő ezt tegye??????????

35. Sopianae (válaszként erre: 34. - Cippora)
2010. dec. 15. 13:40

Arra nevelje, hogy ő is legyen agresszív? Ha a te gyereked szembe dobná a társát homokkal és ő visszadobná szó nélkül hagynád vagy esetleg meg is dicsérnéd a másikat?

Ott a szülőnek kellene megnevelni a gyereket és nem a csoporttársának.

34. Cippora (válaszként erre: 30. - Wencus)
2010. dec. 15. 13:38
Lehet megkéne dobni ugyanúgy homokkal,ahogy ő tette,aztán megszeppenne,és abbahagyná.Nem lehet,hogy annyira szelíd a fiad,hogy még csak nem is szól neki,kiabál rá????
33. mimmo33 (válaszként erre: 27. - Cippora)
2010. dec. 15. 13:36

Nem tudom...én még sosem ütöttem meg senkit.

Úgy neveltek hogy ne erőszakkal oldjak meg dolgokat, és a gyerekeimet is gy nevelem.

Van annyi eszük óvodás korban hogy tudják, melyik gyerekkel lehet, vagy nem lehet játszani.A közösség az agresszív gyerekeket kiközösíti

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook