Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? fórum

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
177. gribedli*** (válaszként erre: 170. - 52d56478c5)
2015. febr. 8. 15:19
De tettél félre valamit abból? Végülis nem úgy tûnik, hogy beleadtál a rezsibe, azt eltehetted volna tanulásra. Nehéz megélni minimálbérbôl, de neked nem kellett belôle megélned, mégis nagyon ügyesen elverted. Össze tudnád számolni, hogy 7 év alatt hány hónapot dolgoztál? A te korodbeliek, akik nem tanulnak tovább, keresnek valamilyen munkát. Bementél a munkaügyibe? Mit ajànlottak? Ha csak 2 opciójuk van, akkor is el kell fogadnod valamelyiket mert ha nem tanultál tovább, más választásod nincs. Vagy lófrálhatsz, míg anyukád pasizik. De ô valamit le is tesz az asztalra. Nem mondom, hogy tökéletes anya, mindenki hibázhat. De te meg rajta élsz, kapd össze magad!
176. gribedli*** (válaszként erre: 166. - D1e807c461)
2015. febr. 8. 15:07
Nem, nem szabad neki megengedni, ilyenkor azt szokás felajánlani, hogy akkor elmegy dolgozni és abból haza ad, vagy mégis elmegy tanulni és akkor a szülôk eltartják. Ô el sem ment tanulni, mégis eltartották, ha pedig dolgozik, elköltheti az egészet és nem néznek a körmére, hogy félretett-e valamit. De ha ezt ôk is rontották el, most már felnôtt és egy csomóan írtuk, hogy akkor tessen elmenni dolgozni komolyabban, de ez se jó neki.
175. 31bc25d879 (válaszként erre: 171. - 52d56478c5)
2015. febr. 8. 12:47

Félreértettél!


Arról teszel fel kérdést amiről akarsz és még akit érdekel a téma, vagy rendelkezik néminemű tapasztalattal, segíteni akar, még válaszol is. Mint, ahogy én is tettem.


De látod? Ez a baj. Halványlilasegédfogalmad' sincs arról, hogy milyen nyomorult helyzetben vagy.

Ez nálam már a butaság és balgaság kategóriája.

Már az is megfordult a fejembe, hogy kamu az egész.


Nem akarok többet hozzászólni a témához és őszintén kívánom, hogy nőj fel a feladathoz és a valóélethez!

174. fincsi5 (válaszként erre: 173. - 52d56478c5)
2015. febr. 8. 12:40

Nagymama hol él?


Akkor, ha beszélnél Anyukáddal, hogy elvégeznél egy tanfolyamot, beleegyezne? Segítene? :)

173. 52d56478c5 (válaszként erre: 172. - Fincsi5)
2015. febr. 8. 12:33
az a baj hogy nincs olyan rokonom!Mindenki el van a saját gondjaival nem segitőkészek! :(
172. fincsi5 (válaszként erre: 170. - 52d56478c5)
2015. febr. 8. 12:30

A 167. hozzászólást abszolút nem neked írtam, csak rólad, valakinek!:)


Figyelj; nincs valahol rokonod, akinél lehetnél, amíg valamit elvégzel?

Pl. bölcsődei gondozó

vagy; a takarításhoz is olyanokat vesznek fel,akik elvégeznek egy tanfolyamot.

Ilyeneken nem gondolkoztál?

Városban laktok, vagy meg tudnád oldani a bejárást ilyen tanfolyamra?

Anyukáddal tudsz erről beszélni? :))))

2015. febr. 8. 12:11
A hajszinemről meg lehet butaság volt kérdést feltenni.
170. 52d56478c5 (válaszként erre: 167. - Fincsi5)
2015. febr. 8. 11:59
Apukámtól nem azért mentem el mert elege eltt belőllem hanem mert nekem lett elegem belőle.Pontosabban abból hogy, terrorban tartott. Ha eljöttem anyuhoz meglátogatni már azért cirkuszolt.Meg ilyenek. Ott is szintén igy éltem.Csak ott a konyhában fütött egy helységet és ott voltam vele.Anu meg azt mondta azért nem fűt mert nem úgy készült tűzre valóval mivel nem gondoltam volna hogy el jövök aputól. Amikor elvégeztem az álatlánost dolgoztam nyáron gyárba szezonmunkásként de télen az se üzemel igazán.Szinte nem ,is. A kötödei munkát meg nem nézem le de ha egyszer nem megy.Próbáltam már nem egyszer.
169. fincsi5 (válaszként erre: 168. - 31bc25d879)
2015. febr. 8. 10:21
Igen! De csak úgy, ha ebből a környezetből kitörhetne.:))
2015. febr. 8. 10:17

8 általános? A mai világban? Hát ez elkerülte a figyelmemet.

Igenis a szülőnek alapvető feladata, hogy helyes irányba terelje a csemetéjét.

Mit csinált ez a kislány 6 éven keresztül?

Vagy dolgozzon vagy tanuljon, urambocsá' mindkettőt egyszerre! Olyan nincs, hogy lógalába' és várja a csodát.

Azonnal beiskolázni és munkába állni!

Már rég lenne önálló keresete és tudnák fűteni a másik szobát és nem lenne ilyen sarkalatos probléma a magánszféra kérdése.

Nem is értem, sem a szülőket, sem a fórumindítót.


Már bocsánatot kívánok, de a helyedben, kedves jégvirág nem a hajam színe lenne a legfőbb gondom.

Te nem látod azt a társadalmi és szociális problémát amibe belekerültél a felelőtlenséged miatt. És még fogalmad sincs mi előtt állsz.

Kapd össze magad és az lebegjen a szemed előtt, hogy dolgozni, dolgozni, dolgozni és tanulni, tanulni, tanulni... csak így van kiút ebből.

167. fincsi5 (válaszként erre: 159. - Gribedli***)
2015. febr. 8. 09:47

Ja, hogy NÁLAD azt jelenti, oké. De itt az alapvető körülményeket nem teremtették meg a szülők!!!!!!!!!

Tudhatjuk, hogy végezte Jégvirág el az általánost? Tudhatjuk,mióta nem fűtik a másik szobát?

Tudhatjuk, mióta KELL elmennie otthonról, ha az anyjához férfi jön?

Piszok nehéz lehet, szinte egyedül van a világban, barátnő ide vagy oda .

166. d1e807c461 (válaszként erre: 161. - Gribedli***)
2015. febr. 8. 09:44

csak az általánost végezte el.

s ebben a szülei is hibásak, mert egy tizennégy éves gyereknek nem szabad megengedni, h a saját feje után menjen.

legalább érettségizett volna.

165. gribedli*** (válaszként erre: 162. - D1e807c461)
2015. febr. 8. 09:43
8 osztály? Mert eddig nem derült ki vagy nem figyeltem. Oké, ha 8 osztály, akkor kíváncsi lennék, 14 éves korától 18-ig mit csinált? Nyaralt? Lehet, hogy az apjának is ebből lett elege és emiatt is vitáztak. Ha nem tanult tovább, akkor tett-e félre valamennyit munkából jövő pénzekből, így, hogy ugye a lakhatásért se itt, se ott nem kellett fizetnie? Esetleg itt a szülők részéről egy kis tudatosság sokat jelentett volna.
164. fincsi5
2015. febr. 8. 09:40

És szégyen, gyalázat, ha valaki 18 éves kor után azt várja a gyerekétől; tartsa el magát, vagy dobjon be a közösbe. Az lenne a normális, ha nem munka mellett kellene tanulni.

Gyereket nem 18 - 20 évre vállalunk, hogy utána kirepül, én megtettem a magamét!

163. fincsi5 (válaszként erre: 157. - Gribedli***)
2015. febr. 8. 09:35

Ez az anya sokat tesz?! Ez egy m. c.! Most valahogy ezt nem érted. És fogalmad sincs, hogy mit fizetnek a lánynak, még ha varrna is esetleg.

Nem bántalak, de gőzöd sincs, mit jelent itthon minimálbér feléből kijönni....mert kb. annyit tud összekaparni.

Grib! Elolvastad a legelejét? :))

162. d1e807c461 (válaszként erre: 159. - Gribedli***)
2015. febr. 8. 09:34

nem tudom, h nyolc osztállyal milyen fasza munkát találhat, amiből lakásra gyűjtsön.

legfeljebb arra elég, h az anyjával együtt normálisabb körülmények között éljenek, ne csak egy szobát fűtsenek.

161. gribedli*** (válaszként erre: 158. - D1e807c461)
2015. febr. 8. 09:34

Máshol sem a szülő iskoláztatja, mert ugyanúgy sokba kerül, a legtöbb fiatalnak student loan-ja van (diák kölcsön) és ebből fizeti a sulit, majd amit elkezd dolgozni, máris van egy visszafizetendő kölcsönje. De elképzelhetetlen, hogy mindent a szülő álljon.


Nem tudom, jégvirág mit tanult, 21 évesen milyen sulit végzett már el, ami "ingyenes" kategória? Vagy arról szólt, hogy amikor tanulni kellett volna, nem tette? Egyébként soha nem késő tanulni szerintem, van esti suli is, levelező is, vannak tanfolyamok, van gyári segédmunka is. Lehet mellette tanulni. Ő egy varrodát degradánsnak tart, de képtelenek 2 szobát fűteni, na, itt nem hiszem, hogy ez most a legjobb megközelítés, hogy a varrás nem megy...

160. d1e807c461 (válaszként erre: 157. - Gribedli***)
2015. febr. 8. 09:31

azzal viszont egyetértek, h az ő helyzetében nem kéne fintorogjon a varrodai munkára.

talán nem is olyan rossz a helyzet, ha így áll hozzá.

2015. febr. 8. 09:27

Nálam a szülői segítség azt jelenti, hogy szeretnék majd beszállni a gyerekeim lakásprojektjébe, de ehhez megvárom, míg ők összegyűjtik egy részét önerőből is, és hogy ne kelljen a banktól felvenni kölcsönt, mi kiegészítjük neki. Ha a számukra félretett pénzből kijön az egész, még jobb, de biztos nem fogom hagyni, hogy mellette ne dolgozzanak annyit, hiszen nekik meg kell majd tanulni, hogy mindezt fenn is kell tartani. Azzal, hogy mindent kifizet egy szülő, de nem lát a gyerek részéről különösebb erőfeszítést, és erre nem ösztönzi, csak árt vele, mert ezek a viselkedésminták így rögzülnek sajnos.


Szemétségnek tűnhet "albérleti" díjat kérni a saját gyerekünktől, de ezzel mégis önállóságra neveljük és úgyis mindenki tudja, hogy a szülő ezeket a pénzeket nem magára fogja költeni, hanem vagy elteszi (a gyerek jövőjére) vagy megy a közös életre de jobban beosztva.

158. d1e807c461 (válaszként erre: 157. - Gribedli***)
2015. febr. 8. 09:24

a szülői segítség alatt azt értem, h iskoláztassák.

mert enélkül NAGYON, de NAGYON nehéz.

semmi mást nem kell a segge alá tolni.

157. gribedli*** (válaszként erre: 135. - D1e807c461)
2015. febr. 8. 09:20

Ez rendjén is van, általában a szülők igyekeznek segíteni a gyerekeiket (átlag szülőkről beszélek), ki-ki a keretei, belátása szerint. De ez nem azt jelenti, hogy a seggük alá kell tolni a dolgokat, mert ezzel nem nevelünk senkit önállóságra.


Szerintem már így is sokat tesz az anya, hogy ott lakik nála a lánya, gondolom, ebben a korban már nincs is gyerektartás, stb. Tanulni nem tanul, így csp sincs, egyszóval az alap megvan, de a leányzó még egy tizenéves szintjén gondolkodik a saját gazdasági helyzetéről. Elsősorban most, hogy dolgozhat, tegyen félre minél többet így, hogy nem kell fizetnie az anyjának semmit (sőt, szép gesztus lenne beleadni), és mellette tegyen félre. Továbbtanulásra, stb. Büdös a varrodás munka?? Ha bébiszityóságból nem él meg, el kell vállalni a varrodást is és elvégezni valami sulit. Mellesleg a varrni tudás szerintem tök jó, később is az lesz, ha csak a ruhapénzt vesszük, akkor is:)

156. 52d56478c5 (válaszként erre: 154. - Fincsi5)
2015. febr. 7. 18:16
Kötödébe melózik.
2015. febr. 7. 16:39
Nem lehet konnyu ket felnott nonek egyszobas lakasban elnie; nincs egyiknek sem a minimalis intim szfera. A megoldast nem tudom... max. anyuka nem fog otthon pasizni... de a lanya sem; a termeszet lagy ole meg mostanaban nem homersekletbarat.
154. fincsi5 (válaszként erre: 153. - 52d56478c5)
2015. febr. 7. 16:38

Mert most kemény világ van! :(

Ő otthon varr? Bedolgozik, vagy járnak oda próbálni ?

153. 52d56478c5 (válaszként erre: 152. - Fincsi5)
2015. febr. 7. 16:33
Ő varrónőként dolgozik.Hát hogy most jó e fene se tudja.Erre sajnos már iskolával is.Alig,alig lehet rendes munkahelyet szerezni.Miért? :))
152. fincsi5 (válaszként erre: 145. - 52d56478c5)
2015. febr. 7. 13:30
Anyukádnak van jó munkahelye? .))
151. anya4005 (válaszként erre: 144. - 52d56478c5)
2015. febr. 6. 23:05

Azért is írtam,nem tudhatjuk,miért nem akarja bemutatni a fickót,de mostmár te is tudod!


Nagyon szomorú,hogy ilyen életed van/volt,de ne keseregj rajta tovább! Nekem anyám az alkesz,meg az exe is az volt,olykor késsel vagy törött sörösüveggel vagdosták,szúrkálták egymást. Apám...Apám? Ki tudja,gyerekkorom óta nem sokat láttam,nem is hiányzik.

Pénz? Az nálunk se volt! Általánosban a kicsiket korrepetáltam,volt,ahol meleg teáért és zsírosdeszkáért. Anyám,ha ivott,vert. Hurkásra verte a valagam lekvárfőző fakanállal (lekvárt sosem főzött,erre tartotta csak),én meg a könnyeim mögül a szemébe röhögtem,és megkérdeztem,élvezte-e?! És,akkor mi van?! Mióta elköltöztem,a legjobb barátnőm,és nem neheztelek : neki is szar volt,nem tudta kezelni a helyzetet. Nem véletlenül léptem le 17 évesen... De a sulit befejeztem,4 szakmám van,jól fizető melóm. És túléltem,hogy nem jött át egyetlen haver sem...nem is hívtam őket,anyám gáz volt!

150. d1e807c461 (válaszként erre: 149. - 52d56478c5)
2015. febr. 6. 22:36

a te érdeked.

anyukád már nemigen fog változni.

149. 52d56478c5 (válaszként erre: 148. - D1e807c461)
2015. febr. 6. 22:31
Oké mindenképp keresgélni fogok..
148. d1e807c461 (válaszként erre: 147. - 52d56478c5)
2015. febr. 6. 22:24
azért csak keresgélj, hátha..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook