Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti mennyit és mit adtok enni egy felnőtt németjuhász kutyának? fórum

Ti mennyit és mit adtok enni egy felnőtt németjuhász kutyának? (beszélgetős fórum)


1 2
26. Ata06 (válaszként erre: 24. - Lencsy)
2012. jan. 31. 14:52

Először is én nem azt mondtam, hogy Te vagy nevetséges! Én nem sértegettelek veled ellentétben!

Én nagyon is vissza olvastam amit írtál és igencsak felháborító a stílusod!

Hogy jönnek ide a macskák? Mellesleg igen, az egészségünk érdekében nekünk is le kell mondanunk sok mindenről!

Ezenkívül nem, nem szoktam adni a kutyámnak kenyeret, csak azért javasoltam Neked, nehogy már sok pénzt kihúzzanak a zsebedből!:S

Talán akkor teljesen meg kéne szüntetni azokat a dolgokat ,amik az újabb kor vívmányai, nehogy már bárki kihúzzon pénzt a zsebedből.:P

Ha egy kicsit is konyítanál az egészségügyhöz ilyen hülyeségeket nem mondanál!

A száraz táp azért jobb a konzervtől, mert nem tartalmaz 90%-ban vizet. Vagyis 10% a tápanyag a konzervben! Magyarul baromira pénzt húznak ki a zsebedből, mert megvetetik veled a vizet!:)

De ha Te annyira jól tudsz mindent, talán ennek is utána kéne nézni!

"Jah, rá van írva!" Na ezzel is csak azt árultad el, hogy nem tudsz Te semmit!

Az összetevők az Európai Uniónak megfelelően, a összetevők mennyiségének sorrendjében van feltüntetve! Tehát amiből a legtöbb van ,az az első, a második legtöbb szerepel a második helyen és így tovább....Ez ugyanolyan kötelező, mint az élelmiszer törvénybe bármi más! És ellenőrzik!

A közeli közértet nem ellenőrzik annyira, mint ezeket a gyárakat!

Emberi kéz nem tud belenyúlni, mert itt nagyobb a higiénia, mint egy étteremben!

De hát biztos ezt is tudod, csak engem akartál ellenőrizni! Ugye?:)

Ha hülyeséget mondasz, akkor nem fogok hallgatni, csak ezért, hogy te jobban érezd magad!

A kutyám pedig nem szokott botot rágcsálni! Az egy játék! Pesten már ilyen is kapható!:)

Az állatorvosod pedig nem tudom milyen, ezért nem véleményezem! De van már tapasztalatom a vidéki állatorvosokkal! :S

25. Lencsy (válaszként erre: 23. - Ata06)
2012. jan. 31. 13:24
Különben valóban szép a kutyusod , de ne engedj neki botot rágni, mert lenyelhet egy darabot ami súlyos sérülést okozhat :))
24. Lencsy
2012. jan. 31. 13:22

Így van a fórum arra való ,hogy mindenki leírja a meglátását és ha kicsit visszagondolsz ez nem nekem , hanem először is neked nem tetszett :) Kicsit áttekintőbben olvasd már vissza amit az előbb írtam , ugyanis ott írom, nem kell ,hogy egyet érts velem , nem kértem :)

Azt tudtad, hogy a legújabb kutatások szerint a macska nem szereti a tejet, sőt nem is szabad adni neki ? Szegény macskák ..na mindegy :D És azt tudtad ,hogy kenyeret sem javasolnak a kutyának? Te mégis azt adnál neki fog tisztítónak ...de az is lehet ,hogy az én kutyám állatorvosa a hülye , mert nem olvasta az új kutatásokat :) Ezeket a vitaminozzuk a kutyát csont helyett hülyeségeket pont azért találták ki ,hogy minél több pénzt kihúzzanak a zsebünkből és van olyan aki ezt be is veszi :)Amúgy a száraz táp mitől jobb pl a konzervtől ? Honnan tudod mi van benne ? Jah rá van írva :D Akár csak a konzervre :) Még egy mondat , ha megengeded, de ha nem akkor is ! A nevetséges te vagy ,mert kötöd az ebet a karóhoz ;)))

23. Ata06 (válaszként erre: 22. - Lencsy)
2012. jan. 31. 12:57

Megvétóztam?:O Miért,nekem mindenképp egyet kellett volna Veled értenem, mert különben kötözködésnek számít? Egyszerűen leírtam, hogy miért nem helyes a mai kutatások alapján!

Így van, mindenki úgy gondozza a saját kutyáját, ahogy jónak látja! De ha gond lesz és tudtad, hogy valami "állítólag" nem helyes, akkor hogy számolsz el a lelkiismereteddel?

Én nem kioktattalak, hanem leírtam, ami a mai szemlélet szerint nem helyes!Szerinted, körbe kellett volna járnom, vagy esetleg le sem írnom, hogy nehogy "megvétózzalak"?

Valóban a topik indítója dönti el, mit fogad meg!

De ha nem jártas a témában, akkor honnan fogja tudni, hogy mi a helyes?, ha én el sem mondhatom, mert Te kötekedésnek és kioktatásnak tartod!

Nevetséges! A fórum arra van, hogy mindenki elmondja a véleményét, akkor is ha Neked ez nem tetszik!

22. Lencsy (válaszként erre: 21. - Ata06)
2012. jan. 31. 12:32
Az én szándékom sem kötekedés vagy meg magyarázás , egyszerűen csak leírtam , hogy én hogyan csinálom és te voltál az aki ezt megvétózta :) Meglátása mindenkinek lehet és ahogy gyereket úgy kutyát is lehet nevelni , gondozni más más szisztéma alapján , mégis lehet egészséges mind kettő. Aláírom,hogy a kutatások sok mindenre fényt derítenek , de én mégis úgy gondolom, hogy sok esetben jó magunkat tartani a már kitapasztalt és jól működő dolgokhoz :) Elnézést ha nyers voltam az előző komimnál , de nem szeretem ha kioktatnak akkor sem ha ezt jó szándékkal teszik ! Én elfogadom a te érveidet te meg tartsd tiszteletben az enyémet , azt hiszem így korrekt :) A topik inditója nyilván olvassa mind kettőnket és majd ő eldönti , hogy a kutatások vagy a tapasztalatok alapján gondozza a kutyusát .
21. Ata06 (válaszként erre: 20. - Lencsy)
2012. jan. 31. 12:19

Örülnék, ha megírnád mi a hiba!De most komolyan!

Én nem kötekedni akarok, egyszerűen leírom a mostani nézeteket. De végül is teljesen logikusak a magyarázatok!

Az állatom meg köszöni jól van!

20. Lencsy (válaszként erre: 19. - Ata06)
2012. jan. 31. 10:53
Ahha ..jó, jó ..akkor te tartsd a kutyádat a legújabb kutatások szerint , csak majd ne felejtsd el megkérdezni hogy érzi magát :)Jah és nem állítottam, hogy mindent jól csinálok, de mivel te sem tudsz az állatodtól véleményt kérdezni , így azt hiszem ott is fennáll a hiba lehetőség ;)
19. Ata06 (válaszként erre: 17. - Lencsy)
2012. jan. 31. 10:38

A kálciumot érdemesebb tabletta formájában adni, mert így elkerülhetők a veszélyhelyzetek!

Hozzáteszem nem eggyel találkoztam már!!

A fogápoláshoz, manapság szintén rengeteg fajta fogápolót lehet kapni, de a szárazkenyér is ugyanúgy tisztítja a fogat és a préselt marhabőr, ami közül egyik sem okoz olyan problémát, mint a csont. Tudom, hogy 30 éve még az volt a felfogás, hogy egyszer kell a kutyának enni adni, de mint írtam azóta változott, mert rájöttek, hogy az egyszeri nagyobb adag hajlamosít a gyomor csavarodásra! Ami azonnali életmentő műtétet igényel,de még egy sem mindig menthető meg az állat! Ráadásul pokolian szenved szegény!

Az heti egy nap pihenő meg felesleges, miért éhezzen egy napig? Egyszerűen csak le kell csökkenteni az adagját ha kövér!

Ha meg nem kövér nincs értelme!

Egy domesztikálódott fajt meg nem lehet úgy kezelni, mint az erdőben élő farkasokkal!

A krumpli pedig a legújabb kutatások szerint, nem emésztetlenül távozik! Csak akkor, ha nyersen adják! Rengeteg tápban már megtalálható!

Az, hogy 30 éve tartasz kutyát nem jelenti, hogy mindent jól csinálsz! Azóta rengeteg mindenre rájöttek az etológusok és az orvosok.

Ez olyan, mintha egy beteget nem az új módszerekkel akarnának meggyógyítani, hanem a 30 évvel ezelőttivel! El lehet fogadni, ha időközben rájönnek új dolgokra. Nem kell mindig feltétlenül ragaszkodni a régi sémákhoz, főleg ha ezek meg is vannak magyarázva!

Attól még lehetett egészséges, hogy így gondoztad őket! De történhetett volna másként is!

Például átszúrja a csont a gyomrot vagy a beleket!

Ez csak a baromi nagy szerencsének köszönhető, hogy a 30 év alatt ilyen nem történt!

A heti egy koplalás pedig felesleges kínzás!

18. Lencsy (válaszként erre: 16. - 937a2a883a)
2012. jan. 31. 10:21
De igaz ! A krumpli teljesen haszontalan táplálék a kutya számára. Baja nem lesz ugyan tőle , sőt az enyém szereti is ha néha véletlenül a tányérjába kerül , de tudatosan nem adok neki , mert nem neki való .
17. Lencsy (válaszként erre: 15. - Ata06)
2012. jan. 31. 10:20

Csontra szüksége van a fogai ápolásához és a kálcium bevitelhez ..de nem feltétlenül a kemény , szilánkosra törő csontra gondoltam , mert az tényleg okozhat bajt . A krumpli teljesen mindegy mindegy milyen formában van adva , mert a kutya számára nem tápláló és gyakorlatilag végigfut csak rajta . A heti pihenőnap minden kutyának becsempészhető nem csak a kövérnek , mert pihenteti a gyomrot , de abban igazad van , hogy egy sovány eddig éheztetett kutyának egyenlőre ne hagyja ki . A felnőtt kutya napi egyszer eszik ( elvileg) ..de ez alól lehet kivétel szintén az alul táplált kutya , amúgy ezt írtam is,hogy adhat neki kétszer kevesebbet . A konzerv meg hááát , mint lehetőség került szóba , de hozzáteszem , még mindig több kutyának valót tartalmaz , mint egy házi koszt ami pl . krumplis tészta :)

Kb 30 éve van folyamatosan kutyám, mind kivétel nélkül gyönyörű egészséges állat volt . Nem könyvből nevelem és tartom ..de nem kell, hogy a meglátásaink egyezzenek ;)

2012. jan. 31. 10:12
Én azt olvastam valahol,hogy a krumplit nem tudják megemészteni a kutyák,így a legtöbbje nem eszi meg.Ha meg igen,akkor megbetegedhet.Akkor ez nem igaz?Bár a miénk tényleg nem eszi meg a krumplit...ha van valamiben,akkor kiválogatja. :) De lehet,hogy csak finnyás? :)
15. Ata06 (válaszként erre: 14. - Lencsy)
2012. jan. 30. 21:17

Csontot egyáltalán nem javasolják a kutyáknak! A kutya húsevő állat! A csont rengeteg bajt csinál!

Bélelzáródást, bélcsavarodást, de ha rosszul törik átszúrhatja gyomrot és a beleket!

A krumpli főzve ,sütve a adható, mert rendkívül jól letisztítja a bélfalat.

A kutyának csak akkor kell heti pihenőnap, ha kövér!De ez a kutyus sovány!

A nagytestű kutya, ha egyszerre kapja meg a napi adagot,-főleg egy olyan amelyik eddig éhezett-gyomor csavarodást kaphat!

A konzervbe meg minden van, csak hús nincs! Ha csak nem a legjobb minőségűeket veszed, ami 500-600 Ft-nál kezdődik!

14. Lencsy
2012. jan. 30. 21:03
Szerintem nyugodtan etessétek vegyesen ..azaz kaphat száraz tápot , konzervet de házi kosztot is ! A házi kosztnál csak a hüvelyesekre és a krumplira vigyázzatok, de ha volt már kutyád akkor tudod is ,hogy ez kerülendő :) Az adagot azt így kb.-ra nehéz megmondani , de úgyis látod mennyi az igénye ! Egyen inkább napi 2x keveset mint 1x rengeteget ..bár egy 5 éves kutyának a napi egy étkezés , heti egyszeri kihagyással az ideális ! Nasinak mehet a csont :) Fő táplálék ne legyen csak csont , mert azzal nem lakik jól és nagyon megfogja a székletet . A csirkefarhátat imádják ;)
13. Ata06
2012. jan. 30. 19:18

Ha házi kosztot kap, akkor tudok Neked írni egy pár receptet, hogy korának és súlyának megfelelően mindent megkapjon! Ha tápot vennél neki, akkor a Dog Chow tápot ajánlom nektek, ez egy középkategóriás táp. 15kg. kb: 7000Ft.-ba kerül.

Ha tudsz ennél jobbat venni, szólj és ajánlok.

Ha ennyit sem tudsz rá kiadni, akkor viszont mindig nézd meg, mennyi a fehérje tartalma a tápnak,- ha lehet 22 alatt ne legyen. A zsír tartalma se legyen túl kevés, mert ő abból veszi az energiáját. A tápból kevéssel indíts, mert nagyon meg tud duzzadni!

12. Ata06 (válaszként erre: 11. - E369fc680d)
2012. jan. 30. 19:11

Mérjétek meg hetente, hogy hány kiló! Ebből nyomon tudjátok követni, hogy hízik-e és ha igen, akkor mennyit! Inkább kétszerre kapja meg a napi adagot, mint egyszerre, mert a nagytestű kutyáknak gyomor csavarodása lehet a sok étel miatt. Evés és ivás után nem szabad mozgatni egy-másfél órát.

Ha reggel és este adsz neki enni, akkor egyelőre elég fél kiló-ha házi kosztot kap.

Ha viszont tápot veszel neki, akkor arra rá van írva kilóra az adag. Azt is ha lehet kétszerre add, mert az felpuffad ha víz éri.

Ha soványka, akkor nem sokat kapott enni, tehát biztos összeszűkült a gyomra.

Ha nagyon hideg van, akkor általában 20%-kal több ételre van szüksége, mert abból fedezi a testének a fűtését is!

11. e369fc680d (válaszként erre: 8. - Ata06)
2012. jan. 30. 18:49
Hát szűkösen vagyunk mi is,ahogy mindenki,de nem az ételen fogunk spórolni,amíg lehet...Persze 1000ft/kg-os kutyatápra nem telik ... :( De igazából most csak tájékozódás céljából kérdezem.Mondjuk fél kilo kaja elég neki? Vagy több? Egyáltalán nem tudom,de nem merek neki sokat adni,mert valóban addig enne,amíg rosszul nem lesz,elég soványka :(((( Majd itt szépen rendbe jön :)
10. Ata06 (válaszként erre: 9. - 937a2a883a)
2012. jan. 30. 18:42
Akkor ő kivételes! A kutyák többsége addig eszik, míg rosszul nem lesz! Főleg egy olyan kutya amelyiket menhelyről vettek ki!
9. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - E369fc680d)
2012. jan. 30. 18:38
A mi kutyánk kap tápot,konzervet és maradékot is.Mikor mi van itthon.Nagyon sokat szaladgál,így többet kap,mint amit írnak a könyvek.Meg a mi kutyánk tudja,hogy mikor elég neki...ha adunk neki,de nem éhes,akkor nem eszi meg :)
8. Ata06 (válaszként erre: 7. - E369fc680d)
2012. jan. 30. 18:32
Mennyit tudtok a tápra áldozni egy hónapban?
2012. jan. 30. 18:23
A kutyus lány és nem tudták pontosan megmondani,de 5 év körüli,és családi házban lesz tartva,kis kerttel :)
2012. jan. 30. 18:22

Mennyi idős a kutyus? Kertben lesz tartva vagy lakásban? Ez is fontos az adagok szempontjából!

És pénztárca függő is az étel!

Én a tápot javaslom. A konzervnek 90%-a víz.

Kutyusoknak lehet, hogy jobban ízlik, de a táp táplálóbb és kevesebb kell belőle!

A minőségi tápok többe kerülnek, mint a kommersz tápok.

2012. jan. 30. 18:17

nyugodtan ehet maradékot is(már ha megeszi:-)


de azért kapjon minőségi kaját is:konzervet,tápot

2012. jan. 30. 18:12

Szia!


Minden egyes kutyatápra rá van írva, hogy hány grammot kapjon belőle az eb. Menj fel egy rendelős oldalra, lesd meg a tápokat, és az adagokat. És voilá.

Sok sikert:)

2012. jan. 30. 18:11

Kutyatáp.

Rajta van a testsúlyának megfelelő adagolás.

2012. jan. 30. 18:09
Érdekes lehet a kérdés,így utólag xD Igazából azért lenne szükségem az infokra,mert most fogadtunk örökbe egyet,és eddig csak kicsi kutyáink voltak :) Nem igazán tudom,mennyitől lakna jól :) Nem akarom,h keveset kapjon,de túletetni se szeretném. Otthoni maradék vagy kutyatáp,esetleg más.. :)
2012. jan. 30. 18:07

Sziasztok!

Érdekelne,ti mivel etetitek őket,mit adtok nekik nasizni,és hogy mennyi élelemre van szüksége naponta körülbelül :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook