Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti felvennétek bikinit, ha lapos edzett, de striás lenne a hasatok? fórum

Ti felvennétek bikinit, ha lapos edzett, de striás lenne a hasatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
296. orsibigyu (válaszként erre: 287. - 3f3949edc4)
2014. febr. 14. 10:43
Ez az egyszeru szabalyos fekvotamasz, kez- labujj a foldon es egyenes derek? Vagy valami specibb? Nalam ott kezdodik a fekvotamasz, hogy egyenes a derek. Addig csak vicc.
295. orsibigyu (válaszként erre: 284. - Nbandus)
2014. febr. 14. 10:39
Majd teszek fel egyet. Nem kell nagy dologra gondolni, csak magamhoz kepest ertem el nagy dolgot. Szerintem nagy dolog, hogy mig regen 1 szabalyos noi fekvotamaszt nem birtam, ma mar mondjuk 8- 10 rendes szabalyos fekvotamaszt csinalok. Amugy szerintem van rajtam jocskan izom, mert 70 kilos vagyok es ramjon olyan farmer ami 65 kilosan szoritott. De meg mindig jol eltakarja a hajacska.
294. 25800e2d09 (válaszként erre: 248. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 21:14
Csak remélni tudom hogy igazad van XD ott lapulnak az izmaim csak megszalonnásodtam és inaktív lett sok részem. Nem várom el azonban hogy 5 év tunyulást 2 hét alatt visszarántsak. Ám ma már emelni kellett a súlyt lábra mert a 20 kiló kevésnek bizonyult. Ez megint adott egy löketet :-)
293. Guruljka (válaszként erre: 289. - Zebra25)
2014. febr. 13. 19:31

Nekem nagyon sokat segítettek Tatarek Rezső hátizom-gyakorlatai, sokat javult a tartásom és elkerül a lumbágó is.


Rá lehet keresni a neten, a 10 kis videója közül a 4.-re gondolok elsősorban.

2014. febr. 13. 19:13
Igen.
291. nbandus (válaszként erre: 289. - Zebra25)
2014. febr. 13. 19:08
Igazad van az elmult fel evben 2x kattant be a derekam a gynege htizmaim miatt...
290. 3f3949edc4 (válaszként erre: 289. - Zebra25)
2014. febr. 13. 18:13

Így van!


Azok a Hulk-ra pumpált állatok pl. az amerikai fociban nem igazán összehasonlítási alapok a tisztán edzőknek (2 hónap alatt 20kg+ izomban? Van bennük "anyag"). Nekik éppen nem esztétikai, hanem azért kell, hogy kibírják a folyamatos ütközéseket és még sebességük is maradjon valamennyi a tömeghez. A pályafutásuk végére már kikészül az egész szervezetük. Tehát; nem éri meg. A profi sport egészségtelen.

289. Zebra25 (válaszként erre: 278. - Nbandus)
2014. febr. 13. 18:04
No, itt kezdődik a bibi, hogyha már szóba kerül az izom, akkor már egyből a nagy tömeg, meg a hatalmas musclik jutnak az emberek eszébe. Pedig az izom az hozzá tartozik a testünkhöz, még a nőkéhez is:) Nyugodtan csináld csak, hidd el, ha nem szedsz szteroidokat, nem fogsz hatalmas musclikat sem növeszteni:) Az "izmos" hát nem csak esztétikai szempontból jó, hanem ott vannak a gerincmerevítő izmok, amit nem árt karban tartani:)
288. c114183a1c (válaszként erre: 278. - Nbandus)
2014. febr. 13. 16:26

:D :D :D

Megnevettettél. Ma ezt nagyon nehezen lehet elérni nálam. :)

287. 3f3949edc4 (válaszként erre: 279. - Orsibigyu)
2014. febr. 13. 15:26

A fekvőtámaszban az a legszebb, hogy ahány féle kar és lábpozíciót veszel fel, annyi féle izomcsoportot dolgoztatsz meg.


Máshogyan edzessz a gyorssal (pl. ütéssebesség), a lassúval (izomerő) és a kombinálttal (pl. pár másodpercig tartasz pozíciókat: pl. fenn, 3/4, 1/2, 1/4, lenn). Tapsikolástól a lábemelésig; a repertoár végtelen.

Arra egy példa, hogy mennyire más izmokat dolgoztatnak a különböző fekvenyomás típusok: a katonaiból simán lenyomtam az 50et egy edzés alatt többször is (általában 4x-5x az edzőtől függött), de aztán egy tornász srác bemutatta - a planche rávezetőjeként - a csipőnél kitolt fekvőtámaszt (az egyenes derekú verziót, nem a házi csípőlengetőset :D )... viccesssss volt eleinte. :D Ezek a tornászok nem viccelnek (ellenben neki a katonaival voltak problémái, mivel azt nem nagyon gyakorolta addig).

286. Zebra25 (válaszként erre: 281. - Orsibigyu)
2014. febr. 13. 15:10

Nekem és hála Isten az én férjemnek is tetszik a szépen izmosan megformázott női test. Nem csak magamon, megnézem én más nő izmos testés is. Nekem inkább már azok az agyonkokszolt nők nem tetszenek. Az nekem már gosztustalan, de vannak olyan emberek, akiknek az nagyon bejön:D

Egyébként nem azt a képet kell nézni, ahol épp versenyen pózol, mert az a forma egy az annak az 1 órának szóló forma. Ők arra nagyon sokat edzenek és verseny előtt diétáznak, hogy minnél kevesebb zsír legyen a testükön. De amikor nem készül versenyre, akkor nem látszik ennyire izmosnak. Nem arra pályázok, hanem egy szép formás, itt-ott kerek és kemény testecskére.

285. 9bbc382386 (válaszként erre: 268. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 14:27

Kiírom magamnak a sorrendet, és változtatok a sorrenden.

Nem baj hogy leírtad ilyen hosszan,ebből lehet érteni mit hogyan,kösz szépen!

284. nbandus
2014. febr. 13. 14:19
Melyik képen? Mostmár megnézném milyen izmokat gyúrtál magadnak egy év alatt :)
2014. febr. 13. 14:09
Amugy mar eldontottem: ha Cindy Crawford olyan hassal es logo mellekkel bikinit hord, en is felveszem es megmutatom mit muveltem az elmult 1 evben. Sokkal jobban nezek ki mint Cindy azon a kepen.
2014. febr. 13. 14:01
Visszaterve kardio kontra aerob. Ugy tudom, hogy nem ugyanaz a2. Aerob: 120- 140 pulzusszam. Kardio 140 folott. Intervallum: 140 fole vinni, majd visszaterni aerob tartomanyba. Allitolag az aerob, intervallum edzesek tobb zsirt egetnek jobban kimelik az izmokat, mig a kardio fogyaszt, de a fogyas az izmokbol veszitest jelenti.
281. orsibigyu (válaszként erre: 277. - Zebra25)
2014. febr. 13. 13:52
Nekem o tul edzett, ez ferfiaknak ritkan tetszik. Az en ferjem tuti nem szeretne ha ilyen lennek, nem talalna noiesnek.
280. nbandus (válaszként erre: 279. - Orsibigyu)
2014. febr. 13. 13:47
Hát a húzodzkodás meg aztán csak álmaimban fordulhat elő :)Az már a non plus ultra lenne :)
279. orsibigyu (válaszként erre: 272. - Nbandus)
2014. febr. 13. 13:46

En sem tudtam soha eletemben. Tavaly majusban kezdtem noivel, de csak ugy tettem mintha fekvotamaszoznek, majd szepen lassan sikerult par szabalyos noi fekvotamaszt csinalni. Most attertem a rendes fekvotamaszra, de ebbol 10 a max amit szabalyosan, eleg melyen megcsinalok. Mindig kifogasokat kerestem. Teny, hogy hosszu vekony karom van, de a vekony vegre mar nem cerna, hanem izmos tonusos. Semmi felesleg nincs rajta, ha 100 kilo lennek a karom eppoly cerna maradna. De igy izmosan jol nez ki.

Nem adom fel! Egy nap oda is eljutok, hogy kijujjbol razzam ki a fekvotamaszozast. Huzodzkodni nem tudok, sajnos nincs hol, de tavasztol a jatszoteren mig a gyermekeim jatszanak azt is megprobalom. Most edzem az izmaimat hatha osszejon ha megerosodok hozza.

278. nbandus (válaszként erre: 274. - Zebra25)
2014. febr. 13. 13:43
A párom mondjuk imádja a kislányos felsőtestem, ő fél az izmos felsőtesttől :) Nyílván nem is leszek soha súlylökő :)
277. Zebra25
2014. febr. 13. 13:36
Egyébként ha már példakép, akkor nézzétek megy Szabó Melindát. Nekem Ő a példaképem:)
2014. febr. 13. 13:36

En 3 reszre osztottam a testem igy edzem: felsotest, derektaj( has, alsohat, oldalhas), alsotest. Felsotest: fekvotamasz tobbfele: egyszeru, lab egy szeken, kezkozelitos,; triceps dips, fekvenyomas, tarogatas, sulyemelgetesek. Sajnos nincsenek nagy sulyzoim ezert pl. fekvenyomast ugy oldottam meg, hogy egy seprunyelre aggattam az osszes sulyt: igy mar 7 kilo. Keves, de 30 utan erzem.

Derektaj: plank, spiderman plank, push-up rotation sulyzoval 2 kilossal, L-ules, haspres, bicikli, 4es labemeles, russian twist, oldalplank.

Alsotest: guggolas, szekrelepes, vadlizas- labbujjhegyezes, bulgar kitores, setalo kitores, burpee, deadlift 4 kiloval, lablendites hatra, de nem a klasszikus hanem plank az alapallas, labsullyal 1,5 kilos, es vegul oldalkitores lablendites oldalra ugyanugy labsullyal, es belsocomb oldalfekvesben also labemeles.

Erre az oldalhasizom dologra nem gondoltam, bar eleg nagy a kulonbseg a csipom es derekam kozott, hogy ne legyen fatorzsderekam.

275. Zebra25 (válaszként erre: 273. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 13:31
Nagoyn ügyes vagy, le a kalappal. Még én nem próbáltam, de ami késik, nem múlik.
274. Zebra25 (válaszként erre: 272. - Nbandus)
2014. febr. 13. 13:30
Pedig egy kellemesen izoms női hátnál nem sok szebb látvány van:)
273. gribedli*** (válaszként erre: 271. - Zebra25)
2014. febr. 13. 13:06

Igen, arra. Nekem ment elsőre, meglehetősen korrektül meg is csináltam, de csak 5.


Később, mikor már jobban ment, miért is ne, amikor szükségem lett volna rá, akkor nem találtam semmi videot, amikor meg már nem, akkor meg többet is...


Na, szóval egy csaj bemutatta úgy, hogy kezdőknek úgy kellene nekiállni (ami rám is érvényes, mert ebben a gyakorlatban kezdő voltam, ha úgy csináltam volna mint ő, sokkal több ment volna elsőre), hogy két szék között vagy és két kézzel kapaszkodsz. Egyik láb előrenyújt és teljesen lemész.


Másik verzió, bordásfallal, egy kötéllel elég távolságba mész ahhoz, hogy a kötél feszüljön, bele tudj kapaszkodni, de le is tudj guggolni. Szerintem ennél a kettőnél könnyebb rávezetés nem létezik. Persze, nem tilos nekiállni úgy sem, ahogy én csináltam. Saját felelősségedre:)

272. nbandus (válaszként erre: 270. - Zebra25)
2014. febr. 13. 13:03
Nekem pl olyan csoffadt hátizmaim vannak, hogy egy darab fekvőtámaszt sem tudok megcsinálni...:)
271. Zebra25
2014. febr. 13. 12:54
Arra gondolsz? az 1 lábas guggolásra a fegyencből?
270. Zebra25 (válaszként erre: 269. - Gribedli***)
2014. febr. 13. 12:53

Én is nemrég láttam olyat, hogy 1 lábas guggolás és még 40 kiló rajta, mármint súly, de görnyedt, nyeklett össze vissza. Veszélyes is mivel nem is tudja rendesen a gyakorlatot elvégezni, nem is hatásos.

Én a fegyencből a húzódzkodást csinálom, meg a fekvőtámaszt. Sokat formálódott a hátam pl.

269. gribedli*** (válaszként erre: 266. - Zebra25)
2014. febr. 13. 12:51

Én is, és tavasz óta a fegyenc guggolást is bevezettem, ez már nagyon elvetemült fajta és érdekes, nem fáj a térdem ettől sem, pedig ez már egy teljes mozdulat, teljesen lemegy a térd, elsőre nagyon brutál volt, 5db-ot sikerült megcsinálni, és nem hagytam annyiban, aznap 25-öt megcsináltam.


Mondjuk akkor sem erőltetném apumnak, akit kétszer műtöttek a térdével, csak konkrétan nekem nincsenek negatív tapasztalataim vele:)


Próbáltam súlyzóval is, de ez már sok volt, be kell ismernem, hogy vannak határaim, soha nem megy majd annyi guggolás ebből a fajtából, mint az összes többiből és soha nem megy majd akkora súllyal, egyszerűen killer!

268. gribedli*** (válaszként erre: 256. - 9bbc382386)
2014. febr. 13. 12:46

Azért kemény az izomláz mert egy kis izomra nagyon sokat edzettél a tárogatóval. Nem azt mondom, hogy nem kell, hanem csak azt, hogy ez egy ilyen mellékes gyakorlat inkább, mert nem fő izmokról van szó, a külső és belső comb csak "besegít" a járásban, nem az övék a főszerep.


Nekem volt olyan szakasz, hogy a vállamat szerettem volna szélesíteni (végül sikerült, nagy nehezen, de elégedett vagyok vele), és mindig ezzel kezdtem az edzést, pont azért, hogy ezen látszódjon a leginkább. Marha nagy hiba volt, de nem baj, mert tanultam ebből is, végülis a váll is egy kicsi izom, szóval ma már erre is odafigyelek, hogy a felsőtestnél mindig a mellizommal kezdek, utána hátizom (a nagyok, mert a pici hátizom ugye megint a végén lesz), és csak ezután a váll.


A hátnak is vannak nagy izmai és kisebb izmai, pl. az alsóhát az megint egy ilyen kicsi, besegítő izom, szóval ezt is a végére kell tenni, miután a többit már megcsináltam (mittudomén, evezés, húzódzkodás, és utána a törzsemelés, ami az alsó hátra megy).


A mellnél is nagyobb izomcsoport a comb, és a legnagyobb, legerősebb izmunk a farizom. Ez bír a legtöbbet, így ha az edzés végén fáradtak vagyunk, akkor is megfelelő tartást ad, mert nem fog kimerülni, bírja.


És így nyugodtan kezdhetünk mindig comb-fenékkel, vagyis olyan gyaksik, amik ezeket egyszerre mozgatja (guggolás, kitörés, legpress, lábhajlítás stb.), utána áttérünk a mellizomra (tárogatás, fekvenyomás, fekvőtámasz), majd a hátizomra (húzódzkodás, evezés, törzsemelés), következik a váll (oldalemelés, fej fölé emelés és a végére a váll hátsó részének edzése, döntött oldalemelés, stb.). A has és a bicepsz, tricepsz, vádli a legkisebb izmok, és valószínű, hogy már az összes többi gyakorlatnál is dolgoztak valamennyire, ezért ezeket hagyhatod a legvégére, sőt, ha elégedett vagy a bicepszeddel, akkor ne is.


A tárogatást valahova beteszed a lábgyakorlatok utsó gyakorlatai közé, ide tenném a farizom emeléseket is, mert önmagában a guggolás is már megdolgozta, de ha ragaszkodsz hozzá...


A hasizomnál csak a középső részre érdemes nagyon odafigyelni mert az oldalsó hasizmok, ha nagyon sokat edz rá az ember, vastagítják a derekat és olyan Rubint Réka fatörzs derék effekt a vége. Viszont a karcsú derékhoz elé az, hogy csak középre dolgozik az ember (hasprés és alhasra a csípő emeléssel hasprés, reverse crunch), vagy a stabilizáló izmokat (keresztes hasizmokat) edzi, és mellette jól kajál.


Nem akartam ilyen hosszan leírni, de ha ilyen szempontok szerint megreformálod az edzést, nagyon látványos lesz, eleve ott vagy, kihasználhatod a többi gépet is, a sorrendet tartsd be, és teljesen megváltozik az alakod, ott, ahol szeretnéd. És sokkal kevesebb munkával, esküszöm, mert a jó izmokkal kezded, a jó sorrendben és ettől gyorsabb leszel, hamarabb végzel, jobban bírod a terhelést, stb.

267. Zebra25
2014. febr. 13. 12:37
Popóra még szeretem a padrafelállást kézi súlyzóval:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook