Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti féltetek a szüléstől? fórum

Ti féltetek a szüléstől? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
43. Fishyke (válaszként erre: 39. - Kata 1977)
2012. júl. 23. 16:44
Ugye? Ez lehet az anyai ösztön:))
42. Zamila (válaszként erre: 40. - Kata 1977)
2012. júl. 23. 16:43
Jah.Mondjuk nem genetika mert sem édesanyám,sem nővérem nem szült ilyen gyorsan.Talán csak erősen reagálok az oxira,legalábbis én csak erre tudok gondolni.Áldom az orvost,hogy beadta:))
41. szeszi22 (válaszként erre: 37. - Fishyke)
2012. júl. 23. 16:41
szerintem ez a legtöbb nőnél úgy is van
40. Kata 1977 (válaszként erre: 38. - Zamila)
2012. júl. 23. 16:41
DE szerencsés valaki!:-)
39. Kata 1977 (válaszként erre: 37. - Fishyke)
2012. júl. 23. 16:40

Ez szerintem teljesen természetes!

Ha valami baj van, nem magamat féltem hanem a gyermekimet!

38. Zamila (válaszként erre: 34. - Kata 1977)
2012. júl. 23. 16:39
No igen az elsővel,6 órát vajúdtam,ebből csak az utolsó két órában voltak erős fájásaim,az első 4-ben Tv-ztem,ettem,"unatkoztam" :D A második,már csak 5 óra volt,és 50 perc ami erős fájással telt.
2012. júl. 23. 16:38

Egyáltalán nem féltem, hanem nagyon vártam a szülést. De amikor 24 óra alatt szűk két ujjnyira voltam csak tágulva, miközben nyomták belém az oxit, már rettegtem...nem magamat féltettem, hanem a babát. Amikor végre megcsászároztak, kivették, és varrtak össze, akkor azt éreztem, most már bármi is lesz velem, nem érdekel, de hála égnek ő jól van...Kiderült, hogy nem fért át a medencémen, a kis feje teljesen be volt szorulva és nyomódott, ezért nem is tágult a külső méhszájam. Ha még várnak, ki tudja, mi lett volna...

Valahol olvastam, hogy a magyar nők többsége nem magát félti, hanem a babát szülés közben.

36. 038710e7da (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2012. júl. 23. 16:38
Fájdalmas és kockázatos esemény. Aki nem fél, annál szerintem valami nem stimmel.
35. Zamila
2012. júl. 23. 16:37
Én nagyon:))) Főleg az elsővel,de olyan gyorsan zajlottak az események,hogy nem győztem kapkodni a fejemet,elfelejtettem még a félelmeimet is:)) Inkább addig tartott a félelem,vagy szorongás,amíg terhes voltam,szülés előtt közvetlenűl már nem féltem,inkább vártam.
2012. júl. 23. 16:34

Én is halottam rémtörténeteket az elsőnél mégis minden simán ment, észre sem vettem hogy terhes vagyok csak a nagy pocim volt, a szüléstől sem féltem, aztán már nem értem rá:-)25órát vajúdtam.A másodikkal 24-et a harmadikkal 21-et és a negyedikkel 19-et.Na később már fértem, mert tudtam mi vár rám:-)

DE van aki az elsőt is 4-5 óra alatt "letudja":-)


Sok sikert és boldog babázást!

33. 79fe5625af (válaszként erre: 7. - B81fcd1219)
2012. júl. 23. 16:34
Igen,engem is,pedig nem féltem a szüléstől:)Ahhoz képest hosszú volt és fájdalmas...
32. Katalin02 (válaszként erre: 30. - Megi04)
2012. júl. 23. 16:32
ezzel én is így vagyok :))
31. Katalin02 (válaszként erre: 27. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 23. 16:32

Persze hogy nem lesz semmi baj!

A rémtörténeteket meg engedd el a füled mellett.Nincs mitől félni,életed egyik leszebb és legizgalmasabb napja lesz,ne hagyd hogy beárnyékolja a félelem :)

30. megi04 (válaszként erre: 27. - C1be9e6e0c)
2012. júl. 23. 16:30
Igen,azt nagyon szeretik egyesek..Riogatni a kismamákat! Meglátod,egyáltalán nem olyan borzasztó!:) És van,aki nagyon hamar túl van rajta. Én pl. ha választhatnék,hogy fogorvos,vagy szülés,inkább 10 szülés!!!!!!:D
2012. júl. 23. 16:30

Szia!Én nem féltem,fel voltam készülve hogy nagyon fog fájni,de kellemesen csalódtam mert elég tűrhető volt.Inkább az ismeretlentől féltem mert nem tudtam hogy mire számítsak.

Holnap megjelenik a szüléstörténetem(cikk) olvasd el ha gondolod :)

28. JudyTim (válaszként erre: 20. - Gera175)
2012. júl. 23. 16:28

Én nem akartam soha császármetszéssel szűlni, de a 3.babám aki most 17 hónapos sajnos császárral született. Azt el sem tudom mondani, mit éltem át. A normál szüléses anyukák már régen fürödtek és vidáman sétáltak, mikor én még katéterrel voltam ágyhoz kötve és szédelegtem, alíg úsztam meg a vérpótlást. Ők már haza mehettek, amikor én még a varrott hasammal alig bírtam mozogni, baba nem szopizott csak sírt, az osztály zengett éjjel nappal, hogy aludni tudjanak a többiek és a szoptatószobában ücsörögtem a kicsimmel. Fáradt voltam, kimerült és a sebem is felszakadt a méhemen is és a hasfalamon is. Szerencsére nem kellett újra varrni, de majdnem fél év telt el ameddig visszatérhettem a sportos életmódomhoz.

Ha nem muszáj senki ne akarjon császárt.

2012. júl. 23. 16:28
Én is félek szülés előtt vagyok. Ráadásul vannak akik direkt rémtörténetekkel bombázzák az embert ilyenkor.Jó lenne már túllenni rajta, persze a fájdalomtól is félek meg az esetleges komplikációktól is de remélem nem lesz mindig próbálok erre koncentrálni.
26. 1d97508455 (válaszként erre: 18. - *Vinike*)
2012. júl. 23. 16:27

Nekem 32 óra jutott a vajúdásból, és arra gondoltam folyamatosan, h csak a következő fájást bírjam ki valahogy.



Kérdezőnek!(csak mert nem akarok új hsz-t írni) Minél jobban próbáld elnyomni magadban a félelmet, ne hagyd, h emiatt rossz élményed legyen a szüléssel kapcsolatban.

2012. júl. 23. 16:25

Én nem féltem, arra próbáltam koncentrálni, hogy nemsoká találkozom a kislányommal.

Talán az ismeretlentől félünk, attól a helyzettől, amiben még sosem voltunk.

Nálam hamar kiderült, hogy császár lesz, hősiesen várakoztam a pillanatra hónapokig, de az utolsó félórányi várakozás már elég kellemetlen volt, ekkor már bennem is volt félelemmel kevert izgalom.

Engem is felvilágosítottak, hogy a császár milyen fájdalmas, de az a véleményem, hogy kár ezeket meghallgatni és magunkban érlegetni, mert egyszerűen ezt a fájdalmat le sem lehet írni...

Ezért kár félelemben tölteni a 9 hónapot.

2012. júl. 23. 16:23
Köszönöm
23. Bamag
2012. júl. 23. 16:22
Nem. Mindenki azt mondta, hogy azért nem félek, mert az első. Ex-anyósom, egy hihetetlenül belevaló nő, három szülés utáni tapasztalattal azt mondta: két fájás közt, odafigyelve, kipihened az előző fájdalmakat. Igaza volt.
2012. júl. 23. 16:22

szia, én általában akkor félek valamitől, ha nem tudom hogyan tőrténik. Utánaolvastam és felkészültem lelkileg főleg, mert saját tapasztalatból tudom, hogy ha együttműködsz , hamarabb túl vagy rajta. Én figyeltem a testemre, a babára, és arra törekedtem, hogy neki legyen a legjobb, és neki, ha már elindult kifele a legjobb ha minél előbb kint van, mert akkor van biztonságban. Ne félj, ha görcsösen ellen állsz, sokkal tovább tart. Kérhetsz félhomályt, zenét akár te is vihetsz magaddal, valamit amit szeretsz és ellazít. Veled lehet a párod, aki rengeteget segít és otthonosabban érzed az egész folyamatot, nem beszélve, hogy neki is akora élmény a gyermeke születése, amit máskép soha nem tud megélni. Szintén saját tapasztalat, hogy a babához is máskép viszonyul.

Itt le van írva mi vár rád és tényleg ez fog rád várni, olvasd el figyelmesen többször is és ha majd eljön az idő figyelj befelé. :)

[link]

Nagyon sok bátorságot, erőt és pihenj nagyon sokat az utolsó hetekben, mert sajnos a szülés kimerítő és utána kevés az idő a pihenésre. :)

21. homern (válaszként erre: 17. - Redi71)
2012. júl. 23. 16:21
detto :D
2012. júl. 23. 16:20

Én annyira féltem, hogy szülés előtt 2 héttel meg akartam beszélni az orvosommal, hogy csináljon császármetszést.

Azután megnyugodtam...

Akkor és ott már úgy pörögtek az események, hogy észre sem vettem.

De biztos ami biztos, én EDA-t kértem, mielőtt még fájhatott volna.

Áldom az eszem érte, mert csodás emlék maradt a kisfiam érkezése.

19. Karyka (válaszként erre: 17. - Redi71)
2012. júl. 23. 16:19
:))))
18. *Vinike* (válaszként erre: 14. - 1d97508455)
2012. júl. 23. 16:18
Attól függ mennyi ideig lesz szülőszobán.:DD Nekem 6 óra jutott (az otthoni 6 után),így volt időm ott is parázni.:DD
17. redi71 (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. júl. 23. 16:17

én sem féltem. de rájöttem, hogy kellett volna.

:-))))

16. Karyka (válaszként erre: 11. - Szeszi22)
2012. júl. 23. 16:17
Hát ha még nem szültél, akkor egészen új dolog lesz az biztos:) Ne foglalkozz mással,mindenkinek másképp fáj, nem egyforma ideig vajúdik,fáj. Én sem szültem még,sőt még a terhességre is csak várunk jelenleg,de anyám nagyon nehezen szült,emiatt én is tartottam,de egy életen át tartó boldogságért ki fogok bírni pár órát. Persze kis érzéstelenítéssel.
2012. júl. 23. 16:16

Rettegtem. :/

Valószínűleg sikerült is elnyújtani vele a szülésemet.

Most a másodikat várom,és tudom mi vár rám. A rettentő nehéz előző szülés ellenére most egy szemernyi félelem sincs bennem. :)

2012. júl. 23. 16:16
Én nagyon féltem, de hidd el, ha ott vagy már a szülőszobán, eszedbe sem jut, h félj... Lesz más, mi lefoglalja az agyad... :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook