Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testi fenyítéssel gyereket nevelni fórum

Testi fenyítéssel gyereket nevelni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
13. trapiti (válaszként erre: 12. - Zsoka1984)
2011. szept. 28. 20:33
Akkor több ilyen is van...
12. zsoka1984 (válaszként erre: 10. - Babeck)
2011. szept. 28. 20:32
Én "J.hova" ez a tippem az ő hittérítő szórólapjukon olvastam hogy a gyereket bizony el kell verni.
2011. szept. 28. 20:31

A tágabb családban van nálunk is ilyen :( ha jól sejtem ugyanannak a gyülekezetnek a fanatikus tagjai.

Ugyanezt csinálták a gyerekeikkel ugyanezt az idézetet hangoztatva - mi erről csak közvetve értesültünk, mert velük nem tartjuk a kapcsolatot. Ott az vetett véget a dolognak, hogy a nagymama megfenyegette a fiát, hogy bejelentést tesz a gyámhivatalnál ha még egyszer megtudja. Ismerősként szerintem nem sok esély van változtatni a helyzeten, persze az sem mindegy melyik országban vagytok, mert vannak országok ahol ezt nagyon komolyan veszik, talán ha ilyen helyen éltek, akkor lehet segítséget kérni - esetleg a tanítónőn keresztül, hogy ne derüljön ki, ki volt az "informátor".

Mindenesetre a gyerekek érdeke, hogy aki ilyesmiről tudomást szerez, ne hallgasson róla.

10. Babeck
2011. szept. 28. 20:29

Tényleg, csak kíváncsiságból.

Melyik felekezet vezetője ez a nagybecsű férfiember?

Nekem is van tippem.

2011. szept. 28. 20:27
Talán sejtem melyik "egyházról" van szó, de nem is ez számít. Nekem a férjem mamája mondta egyszer hogy a 7-8 hónapos gyereket úgy kell leszoktatni a haj húzásról vagyis hogy belekapaszkodjon ha én is húzom az övét. Nem tette zsebre a véleményem. Igaz vágtam már én is a fenekére vagy a kezére a fiúknak de az már nagyon komoly dolgokért volt és nem túl nagy. Talán ha a tanárral beszélnél ő feltűnés nélkül kipuhatolhatná ezt a dolgot és intézkedhetne, feltéve ha megbízol benne. Én ezt tudom javasolni.
8. Babeck (válaszként erre: 6. - Ef2f473e6d)
2011. szept. 28. 20:24
Na csapjuk szét őket :)))
2011. szept. 28. 20:23

Ez elég borzalmas ! :( Nem lehet szerintem nekik megmagyarázni azt, hogy nem helyes, mert agymosást kaptak! Nem tudom mi lehet a megoldás . Vagy hogyan lehetne a kislányt megvédeni, de azt már érzem a leveledből, hogy megtört a kislány! Sajnálom! :(

Azokat a felnőtteket kellene rendesen megruházni aki ilyen módon fenyíti a gyermekét !

6. ef2f473e6d (válaszként erre: 5. - Babeck)
2011. szept. 28. 20:23
Én meg egy balhorgot:D
2011. szept. 28. 20:21

Durva :( Azért ez messze van az "atyai pofon"-tól :( Szegény gyerekek :( Aztán majd csodálkoznak a szülők, ha serdülő/felnőttkorukra Dexterré változnak a "jól nevelt" utódok.


Lenne bármi esély hatni a szülőkre? Azt mondod fanatikusak...


Mondjuk én is adnék szívesen egyet-kettőt a papának meg a mamának is. De csak a kezükre, meg a hátsójukra.

2011. szept. 28. 20:18
Jól odavernék neki egyet egy nagy csatos szíjjal:(-aztán még eggyet mielőtt megkérdezné miért kapta:(
2011. szept. 28. 20:16
Barbárság, nadrágszíjjal verni egy 4 éves gyermeket, de mindegy hány éves, nem szabadna:(
2011. szept. 28. 20:14
Nemsokára jövök vissza, remélem lesz hozzászólás a témával kapcsolatban. Szeretném kibeszélni, mert elég zaklatott lelkiállapotban vagyok emiatt.
2011. szept. 28. 20:12

Először is leszögezném, nem vagyok híve ennek. Nem is rólunk szól a következő.

Külföldön élünk és nagy szerencsénkre egy magyar család gyermekei is ugyanabba a suliba járnak mint az enyéim. Így elég jóban lettünk, sokat beszélgettünk az anyukával. Apukája egy Magyarországon is meglévő egyház vezetője, így elég vallásos családról van szó. Már tavaly is tett egy fura megjegyzést, mikor a fiam nehezen szokott be az oviba. Mondtam neki, hogy már mindennel próbálkoztunk, de még mindig sír. Ekkor mondta, hogy "és ha megvernétek?" Én nem tudtam hova rakni a kérdést, de válaszoltam, hogy beszokatni szeretném, nem megrémíteni még jobban. Abba is maradt a téma. Nekem idén feltünt, hogy a kislány, aki 4 éves (itt 4 éves kortól van suli) feltűnően visszahúzódó lett, nagyon csendes, szomorú. Anyukája sokszor el is késik mikor érte kell jönni, de mi mindig megvárjuk vele, hogy ne a tanító néninek kelljen várni a kislánnyal. Egyik alkalommal férjem ment a gyerekekért és várt a kislánnyal, mert anyuka megint 10 percet késett. Akkor férjem nagy megdöbbenésére a kislány elkezdett sírni, hogy anya biztos nem szeret már azért késik mindig. Férjem próbálta megnyugtatni. De igazából ez csak egy kis kitérő volt. Ekkor mondtam a férjemnek, hogy valami nem stimmel a kislánnyal,olyan eleven volt tavaly az oviban. Pár napja az anyukával és a gyerekekkel elmentünk közösen játszóterezni. Fiam előző héten beteg volt , így nem tudtunk igazán kimozdulni, így kiszabadulva a játszótérre mondhatni elég rosszul viselkedett. vagyis inkább csak eleven volt, rohangált össze-vissza..stb. Ekkor mondta az anyuka, hogy a kislánya is ilyen volt, de van egy módszer hogy megneveljem a fiam. Kérdeztem , hogy mi az , mire elmondta: meg kell verni a gyereket. Ha kézzel nem elég, akkor pálcával, vagy nadrágszíjjal. De vannak szabályok, csak popsira, vagy kézre, arcra, fejre sose szabad ütni. Mások előtt se, nehogy megszégyenítsük a gyereket. Viszont minden egyes rosszaság után ha hazamennek elő a "nadrágszíj". Mondta, hogy azóta a gyerek a 2 órás istentiszteletet is végigüli, amivel nagy problémák voltak ezelőtt. És mindez a Bibliában is benne van: ne sajnáld a fiadtól a pálcát. (én nem vagyok vallásos, így nem tudok pontosan idézni.) próbáltam elmondani, hogy ezt nem találom jó módszernek, sőt sok rosszat olvastam a testi fenyítés hatásosságáról, de biztos érezte a nemtetszésemet és gyorsan összeszedte a gyerekeket, hogy menni kell felfele. Elmeséltem a férjemnek, azóta igazából nem térünk napirendre. Meg vagyunk döbbenve!!! Nem tudjuk mi tévők legyünk, tegyünk-e valamit, vagy ne avatkozzunk mások nevelési elvébe...de igazából annyira fanatikusak, hogy meg se lehet győzni másról, csak az a jó amit a gyülekezetben tanítanak, ezt is ott mondták nekik. Mi a véleményetek erről?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook