Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testi fenyítéssel gyereket nevelni fórum

Testi fenyítéssel gyereket nevelni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
43. mamabogár (válaszként erre: 40. - 410b0a7789)
2011. szept. 28. 20:56
És az nem merült fel, hogy beszélsz a nővel? Nézze meg a supernannyt milyen jó nevelési műsor stb. Hátha változtat. A gyerek érdekében én megtenném.
2011. szept. 28. 20:55

Arra lennék kíváncsi,hogy mit lehet ütni egy két éves gyereken?

Meg persze egy négy évesen!


Az meg külön undorító,hogy a fejére nem,nehogy meglátszódjon!Nagy az Isten állatkertje!

41. mamabogár (válaszként erre: 34. - Babeck)
2011. szept. 28. 20:54
Nem! És nem is ezt írtam!
40. 410b0a7789 (válaszként erre: 31. - Mamabogár)
2011. szept. 28. 20:54
Először én is azt hittem, hogy iskolába került és attól van "megilletődve". De tavaly egy nagyon locsi-fecsi kislány volt, állandóan rohangált, nyitott volt mindenre, érdeklődő volt...Mostmeg olyan mintagyerek, hogy az már természetellenes. PL. mikor kijönnek az iskolából, van az udvaron csúszda-mászóka, minden gyerek rohan oda. Ő meg szépen áll a sarokba és várja az anyukáját.
39. Babeck (válaszként erre: 37. - Mamabogár)
2011. szept. 28. 20:53
És attól jobb lesz az említett család, hogy bevallja a bántalmazást? Attól kevésbé lesz lelkileg sérült egy kisgyerek?
38. Babeck (válaszként erre: 33. - 410b0a7789)
2011. szept. 28. 20:52

Ez beteg. Tényleg :(

Szerintem azt hiszik, hogy a félelem és a tisztelet egy és ugyanaz.

2011. szept. 28. 20:51

Szerintem van a dörzsöltebb fajta aki otthon veri a játszótéren meg képmutatóskodik. Voltak már sejtéseim beszélgetések közben is elárulták magukat.

Amúgy azt képletesen írtam:-)

36. zsoka1984 (válaszként erre: 31. - Mamabogár)
2011. szept. 28. 20:46
Egy gyereket nagyon sok módon lehet terrorizálni lelkileg testileg, és ehhez nem kell alkesznak lenni. Lehet te nem ismersz ilyen embereket neked a jó őszintén.
35. trapiti (válaszként erre: 31. - Mamabogár)
2011. szept. 28. 20:45

Sajnos épp ezért válik a gyerek védtelenné, mert aki otthon fenyíti az a külvilág ill. a társadalom felé tisztes családanya. Itt nemcsak a visszahúzódásról van szó, az anya maga javasolta, hogy verni kéne a másik gyereket is, mert náluk bevált. Ezek komolyan azt hiszik, hogy ez egy használható, bevált módszer, talán még azt is, hogy jót tesz a gyereküknek ha verik.

Az én unokatestvérem pl. azt mondta, "ki kell verni a gonoszt a gyerekből" ekkor volt a kisebbik 4 éves, kb. itt derült fény a rendszeres verésekre, ami már feltehetőleg hónapok óta ment, csak addigra jutottak el odáig, hogy maguk is elhitték, hogy ez jó.

34. Babeck (válaszként erre: 31. - Mamabogár)
2011. szept. 28. 20:44

Sima "utcai" övvel meg pálcával már lehet ütni a gyereket???

Aki jelen esetben négy éves. Tehát még csak most tanulja a jó és a rossz közötti különbséget.

2011. szept. 28. 20:44

Itt vagyok! köszönöm a hozzászólásokat.

Tényleg nem tudom mi tévő legyek. A durva, hogy csak pozitív visszajelzést kapnak. A szomszédom is ugyanabba a gyülekezetbe jár (amúgy innen ismerjük őket és később kiderült, hogy egy suliba is járnak a gyerekek), szóval a szomszédom mindig dicsekszik hogy a kislány milyen egy jól nevelt, milyen szépen ül az istentisztelet alatt...stb.

Van egy 2 éves gyerekük is, és anyuka elkezdte mondani, hogy kezdi észrevenni, hogy ő is kezd rosszalkodni, lassan nála is be kell vetni a módszert. Köpni-nyelni nem tudtam. Egyszer fura volt, náluk voltam és a kicsi dobált valami játékot. Erre jól rácsapott a kezére. Nálunk is előfordult már hogy a kezére csaptam a gyereknek, de szinte alig érezte, meg játéknak fogta fel, mert odatartotta a másikat és jókat nevetett. Amúgy sose bántanám őket. De ő elég erősen ütött oda, el is kezdett sírni a kicsi, de akkor annak tulajdonítottam, hogy biztos nem mérte fel az erejét. jah, és mondta hogy annak nincs haszna ha nem érzi a gyerek, mindig erősen kell ütni, hogy fájjon. Amúgy egy alacsony, vékony nőről van szó, ki nem nézné belőle az ember, mindig lassan, áhítattal beszél....

32. Babeck (válaszként erre: 29. - Zsoka1984)
2011. szept. 28. 20:42

:(


Hát igen, "valamiben hinni kell"

2011. szept. 28. 20:41

Nehezen tudom elképzelni, hogy előszedik a csatos katonai szíjat és durr bele balázs módjára ütik a gyereket. Szerintem ez nem az a kategória.

Az, hogy egy gyerek visszahúzódó lesz lehet életkori sajátosság is, vagy ilyen korszaka van. A mi játszónkon meg van egy hölgy aki semmiért, de semmiért nem szól a gyerekre és a gyerek nem tudja mi az, hogy nem szabad valamit csinálni. Ez sem jó.


Bocsánat, hogy egyetlen pozitív voltam, de Nekem ez a véleményem. Nem értek egyet a veréssel, de szerintem ha nem egy alkesz, gonosz mostoha akkor a nevelésbe nem szólnék bele.

30. 07c4794583 (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2011. szept. 28. 20:41
erre mondják, hogy minden molnár lisztes egy kicsit :)))
29. zsoka1984 (válaszként erre: 21. - Babeck)
2011. szept. 28. 20:40
A férjem unokatestvére is beléjük bolondult de én úgy látom hogy szabadulna már ha tehetné. Egyébként én úgy látom hogy egy nagyon jó indulatú lány.
2011. szept. 28. 20:40
Mondjuk az is igaz, hogy a második szomszédunkban pl. egy fanatikus katolikus család él 9 gyerekkel, hát ha nem is tudatosan verik őket, de nagy gyakorisággal csattannak a pofonok ott is... de ott inkább indulatból, üvöltözés kíséretében. :( A körzeti védőnő is tud róla, de nem történt még soha semmi. Gyerekorvos apuka, pszichológus anyuka...
2011. szept. 28. 20:39
pedig én egyébként viszonylag konzervatív vagyok ilyen téren, de szerintem rendszeresen ütleggel nevelni egy gyereket = "nem tudok szülő lenni"
26. Babeck (válaszként erre: 20. - Ef2f473e6d)
2011. szept. 28. 20:38
:))
2011. szept. 28. 20:38

Sajnos, nem nagyon lehet segíteni ezeken a családkon, ezeken a gyerekeken.


Ha jelzed, hogy nem értesz velük egyet, egyszerűen megszakítják a kapcsolatot, és a gyerekeiknek is megiltják, hogy szóba álljanak a gyerekeitekkel.


Nagyon sajnálom a megnyomoríott gyerekeket.

24. 07c4794583 (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2011. szept. 28. 20:38

igen, pont erre gondoltam, hogy nem az, hogy a gyerek ötvenedszer is kitépi a növényt a cserépből, és ezért anyát elkapja az ideg, hanem ez nekik a "módszer"


ha nyomorult, szorongó, szerencsétlen, száraz levéltől is rettegő gyereket akar nevelni az ember, akkor biztos tuti módszer...


idióta az ilyen szülő, vallástól függetlenül.

23. trapiti (válaszként erre: 18. - Zsoka1984)
2011. szept. 28. 20:37
Ezek szerint igen. Akiket én ismerek ők a H*t gyülekezetébe járnak.
2011. szept. 28. 20:37
nagyon szomorú, hogy ez egy "módszer"
21. Babeck (válaszként erre: 12. - Zsoka1984)
2011. szept. 28. 20:36
Ők lettek volna az én tippjeim is. A nagybátyám a papjuk (vénjük, vagy mi), és a saját anyját nem jött el látogatni tizen-x-éven keresztül. Bezzeg a köteles részre tartotta volna a markát, mikor szegény Mama elment...
20. ef2f473e6d (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2011. szept. 28. 20:36
persze mert házalnak és nem érnek rá csak gyereket csinálni.
19. trapiti (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2011. szept. 28. 20:36
Ha jól értem, itt tudatos, elvszerű verésről van szó. Mégcsak nemis indulatból csap oda, hanem előre megfontoltan jóval az "eset" után négyszemközt amikor a gyerek maximálisan kiszolgáltatott.
18. zsoka1984 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2011. szept. 28. 20:35
Valószínű hogy több fajta véleményem szerint szekta van aki isten nevében Jézus nevében cselekszik ennyire primitíven.
17. Babeck
2011. szept. 28. 20:35

Az ezzel az egésszel a baj, hogy az említett szülők szerintem simán elhiszik, hogy ezzel tényleg jót tesznek szegény gyerekkel :(

Ahogy Ágica is írta, megkapták az agymosást...


Itthon biztos nem foglalkoznának vele... Hány családot látunk, ahol ruha és étel se jut a gyerekeknek, mégsem veszik őket állami gondozásba (pedig a családsegítők is tudnak róla) :(

16. ef2f473e6d (válaszként erre: 12. - Zsoka1984)
2011. szept. 28. 20:35
útálllllom őket...állandóan itt csavarognak..
2011. szept. 28. 20:34

speckó szerintem van az a szitu, amikor minden gyerek kap egy odasuhintást a sejhajára vagy a kezére (például amikor üti a testvérét durván vagy ilyesmi), de normális családban ez mondjuk előfordul _párszor_ az egész gyerekkor során; szóval az, hogy valaki ebből "nevelési módszert" csinál, az tőlem teljesen idegen


illetve sokszor az az érzésem, lusták/türelmetlenek magyarázni, nevelni, szobába 1 percre elküldeni vagy bármi más módszerhez, egyszerűbb odasózni


az ilyen szerintem gáz. primitív dolog

2011. szept. 28. 20:33
kik ezek ?milyen gyülekezet ahol ...pffffujj
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook