Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Terhességmegszakítás fórum

Terhességmegszakítás (beszélgetős fórum)


2023. aug. 13. 13:11
Sok függ attól, hogy ki és hogyan csinálja. Ha előtte tágítanak, akkor macerásabb és fájdalmasabb. Ettől függetlenül kibírható, főleg, mivel altatásban csinálják. Legyen azért veled valaki, aki hazahoz, mert szerintem az a a legrosszabb az egészben.
13. temmp (válaszként erre: 1. - 39fadbb65b)
2023. aug. 13. 10:42
Szia, nálunk ugye nem engedélyezett a tabletta, miért is lenne..., de ha van rá pénzed, akkor pl. Bécsben van egy klinika, ahol a 9. hétig tablettával is elvégezhető.
12. c4da557d31 (válaszként erre: 1. - 39fadbb65b)
2023. aug. 11. 21:51

Szia!


Ha kérsz az orvosodtól "indokot" akkor már csak a hivatalos eljárás kell és kb 30e Ft.


Az újszülött osztályon kellett várni ami azért sokkoló... Volt, aki műtét helyett hazament... ,


altatásban csinálták és nagyon kedvesek voltak. A férjem velem volt végig! Reggel kellett bemenni és délután 4re otthon voltam...


A férjem jobban megviselte, mint engem... De miután ő jobban lett, jött nekem is a gyász.


Utólag azt mondom, nagyon nehéz de jó döntés volt. Ettől függetlenül halottak napján neki is gyujtok gyertyát, és 1 alkalommal voltam látónál is, hogy elengedjem.


Már volt 1 fiam,akkor volt 7 éves.

11. Bettina000 (válaszként erre: 1. - 39fadbb65b)
2023. aug. 11. 21:12
Szültél már , vagy első terhesség?
2023. aug. 9. 19:17

16 éve korom óta vannak pánikrohamaim, volt olyan, hogy minden reggelt ezzel kezdtem.

Egyszer az apukám előtt ájultam el, így el kellett mennem orvoshoz, ahol nyugtatót írtak fel, de én nem szedek ilyeneket. Illetve, én nem kezelem ezt betegségnek. Jön a roham, megpróbálom legyőzni, általában sikerül. Elájulni ritkán szoktam.


Semmi gondom nem volt a terhesség alatt és a szülésnél sem, ahogy utána sem.


Én emiatt nem vetetnék el gyereket. És egyébként sem. Addig főleg nem, amíg nincs már gyerekem.

9. tumbo2 (válaszként erre: 8. - Tumbo2)
2023. aug. 9. 16:22
négy gyereke volt,többet már nem akart.
8. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
2023. aug. 9. 16:21
hát szemét orvosok is vannak.régen altatás nélkül csinálták,röhögött a doki,ha akkor élvezte,élvezze most is.azt mondta a munkatársam,mintha a belsejét marcangolta volna szét.
7. jozsi.38 (válaszként erre: 1. - 39fadbb65b)
2023. aug. 9. 16:02

csak a pánikbetegség miatt vetetnéd el? Amikor a középsőm született, volt egy nő aki ugyanezzel a problémával szült simán, annyi volt az egész, hogy nem szoptathatott a gyógyszerek miatt. A gyerek egészséges lett.

Természetesen te tudod neked mi a legjobb

6. libikóka (válaszként erre: 1. - 39fadbb65b)
2023. aug. 9. 12:25
Gondold meg,,ha egyébként más akadálya nem lenne.
5. Sirga (válaszként erre: 1. - 39fadbb65b)
2023. aug. 9. 12:16

Sok éve orvosi indokkal volt terhesség-megszakításom. Ahogy emlékszem, mindenkivel rendesen bántak, nem ítélkeztek - legalábbis nem érzékeltem ilyet senkivel szemben. Attól függetlenül, hogy nem az én döntésem volt a műtét, és tudom: valószínűleg sérült baba született volna, hosszú évekig gyászoltam őt. Még akkor is, amikor valóban kezemben tarthattam a babámat.

Nagyon alaposan gondold át!

4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 39fadbb65b)
2023. aug. 9. 11:23

Hónapokat töltöttem várandósan a Klinikán. Első 2 hónapban épp a műtő mellett volt.

Volt olyan, akinél kedvesek, rendesek voltak. De 1 nő rémálom volt. A prof. "csinálta" neki, merthogy kollegina volt, de olyan keményen, érzéketlenül bánt vele, hogy csak lestem, mikor befektették pár órára mellém. Még remegett a fájdalomtól, mikor elküldték. Kiderült, hogy a sokadik abortusza volt, az amúgy jólelkű, nagytudású doki "bosszúból" bánt keményen vele.


Szóval helyzete válogatja.

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 39fadbb65b)
2023. aug. 9. 10:49

Szia!

Beszéld át ezt még az orvosoddal, pároddal is.

Lehet a megszakítás, maga a tudat esetleg fokozná a pánikot, és ugye egy életre döntesz ebben az ügyben, visszacsinálni már nem lehet.

Nem tusom mire gondoltál a (rosszul viselemben) arra, hogy a megszakítás gondolatát, vagy azt, hogy erősen pánikolsz?

2. Bichi (válaszként erre: 1. - 39fadbb65b)
2023. aug. 9. 08:16
Biztost rengetegen készülnek rá. Mit viselsz rosszul?
2023. aug. 9. 08:06
Sajnos kiderült terhes lettem de pànikbetegsèg miatt nem vàllalnàm. Kèszül mèg valaki terhessègmegszakítàsra? Mire szàmíthatok? Nagyon rosszul viselem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook