Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti hízás elkerülése, sportok, étrendek fórum

Terhesség alatti hízás elkerülése, sportok, étrendek (beszélgetős fórum)


1 2
27. 92a7eaf480 (válaszként erre: 26. - Kutykurutty3)
2011. aug. 6. 09:06

Szia Kutykurutty :)

Őszinte leszek... Ha azok alapján nem hízol, amiket leírtál, akkor én nagyon-nagyon irigy vagyok :(

Lehet, egyszerűen genetika, hogy nem hízol. Én egy kifli után is több vagyok 20dekával :(


Igen, a bébi lassan még jobban elkezd nőni odabenn , a 36.héttől hetente fél kilócskát is magára szed :) Majd talán akkor!

De ne hallgass másra, ha az orvosod szerint minden rendben, akkor ne görcsölj :)

26. kutykurutty3 (válaszként erre: 25. - 92a7eaf480)
2011. aug. 6. 07:44

Azt mondta a doki, hogy ne diétázzak. Nem is teszem. Eszem mindent, csak egészségeset. Teljes kiőrlésű kenyér, cukrot sosem, azt előtte sem fogyasztottam, főzelékek, leves mindennap, hús, hal, zöldségek simán és köretként, saláta....ja és ahogy a doki mondta, meg láttam is ilyen programozott étrendet is, naponta 5-6-szor kevesebbet. 7-es fölé nem mehet a cukrom, annyira kell csak figyelnem. meg igazából csak vizet iszom.

szóval szerintem tök egészséges, mégsem indul a "hízás", pedig a bébim már valószínű van 2 kiló. jó, gondolom még lesz pár kiló, csak most így fura....

25. 92a7eaf480 (válaszként erre: 24. - Kutykurutty3)
2011. aug. 5. 19:27

El kellene menned egy dietetikushoz, aki segít Neked.:)

Nem biztos, hogy az a megfelelő étrend,amit jelenleg fogyasztasz.

2011. aug. 5. 17:52
Én meg basszus fogyok, vagy nem tudom mi van, nem diétázom, de a cukor miatt odafigyelek, ettől függetlenül eszem, viszonylag sokat, csak nem cukrot meg szénhidrátot, és hétfőn már 32 hetes leszek, és még mindig 2 kiló van csak rajtam.....nem értem.
2011. aug. 5. 15:47

:D

Na, igen. Én is azért izgulok, hogy vajon mennyit is hízhattam :D

Bár elvileg és látszólag nem sokat. És egy terhességben csak 300kalóriával kell többet enni a megszokottnál...

2011. aug. 5. 10:23
Nekem az orvosom ilyen....az első kérdése hogy hogy vagyok?---a második hogy hiztam-e ha igen mennyit..:D
2011. aug. 5. 09:37
Én már előre félek a hízástól, de nem magam, vagy a párom miatt, hanem parázok a védőnőtől, Ő nagyon keményen figyeli a súlyváltozásaimat :D
20. kingi7
2011. aug. 4. 17:07
Szerintem ez relatív, genetika én nem vagyok egy "pehelysúly" a lányomat -5 kilóval zártam, most kb 9 kiló van rajtam szülés előtt, ebből rengeteg víz, szerintem itt -8 kiló biztos lesz ahhoz képest, mint amikor terhes lettem. ja és mind a két esetben 4 kiló feletti babáról beszélünk.
2011. aug. 3. 16:53

Nincs mit :)

Lányok, mi a véleményetek a fitball-ról? :)

Nekem van, csak nem tudom, hogyan használjam :)

18. 6a6e086e31 (válaszként erre: 12. - 92a7eaf480)
2011. aug. 3. 14:02
Köszi a választ:)
2011. aug. 3. 13:34

Nem tudom, mikor megyek, talán jövőhónaptól, de nem biztos. Igazából már minden lelkifurdalás nélkül mehetnék, hiszen jövőhéten félidősök leszünk :)

Csak nem szerettem volna a terhességet betegségként felfogni és otthon végigfeküdni. De így nagyon jó, csak kissé már fáradt vagyok :)

16. szuniko (válaszként erre: 15. - 92a7eaf480)
2011. aug. 3. 13:29

Hát 12 óra munka mellett én sem tornáznék otthon külön.....eleget tornáztatnak a betegek....:)


Most nyáron viszonylag könnyű az egészséges étkezés rengeteg a gyümölcs, tél az nem lesz olyan egyszerű, tekintve hogy Imádom a jó cukros citromos teát....:D


Mikortól mész táppénzre? nem tudsz mondjuk csak fél müszakot vállalni?

15. 92a7eaf480 (válaszként erre: 14. - Szuniko)
2011. aug. 3. 13:22

Én is minimális túlsúllyal kezdtem, 61,4 kg-mal és most vagyok 63,2. Elvileg ez sem sok.

Az az igazság, hogy nem nagyon sportoltam a várandósság előtt, akkor most sem érdemes úgy belekezdeni, hogy megerőltető legyen :)

Ha már lábemelést csinálsz mondjuk fekve, akkor is hasprést alkalmazol, még ha minimálisan is.Az én orvosom egyébként sem nagyon javasolja számomra a tornát, mivel ápolónő vagyok, még mindig dolgozom, és a 12 óra így is megterhelő,és szerinte a 12 óra talpalás után nem tesz jót a torna.

Ezért akarok egészségesen étkezni, illetve az étrendemre figyelni :)

2011. aug. 3. 11:53

Szerintem a Rubint Rékás video az egész jó........arra figyelj majd hogy 3 részre van osztva a torna a cd-n. 1-2-3 trimeszter, én a 2. trimesztereset kezdtem kb 2 hete, és én kicsit kevésnek itélem......de hasprés az már nincs benne...


Én sajna 6 kg plusszal kezdtem a terhességet (steroid kezelés miatt) 59 kg-val...:(---most töltjük szombaton a 20. hetet és most vok 60,5...védőnénim és a dokim sem sokalta..

Ja és mult hét csütörtökön volt a babám 248 gramm uhogy minusz az is....:D

13. 92a7eaf480 (válaszként erre: 5. - Szuniko)
2011. aug. 3. 11:27

szia Szuniko!!!


Csatlakozz hozzánk, bombajó kismamák leszünk, megerőltető torna és hasprés nélkül :D

Én akartam Rubint Réka terhestornáját csinálni, de alapból haspréssel indít, amit egy doki sem javasol !!!!

2011. aug. 3. 11:25

Sziasztok!

Igen, szerintem is genetika, de nyilván étrend kérdése is.


ARIELLUS! a Baba súlya+1,5 kb a méhlepény kb.+1 kg körül a magzatvíz.. Aztán lassan távozik a szervezetből a visszatartott folyadék is, de egy szülésnél kb:5-5,5 kg-ot veszít az ember.

Én most vagyok a 19. hétben és 2,5 kg-nál tartok, a védénő szerint ez nagyon sok.Én is figyelek, miből mennyit, de igyekszem nem megvonni magamtól semmit. Meglátjuk.

Nyilván nagy hízásnál nagy az esélye a terhességi csíkoknak, striáknak, bár ez is genetika kérédse is.

Sok gyümölcs és főzelék, csajok :D

2011. aug. 3. 08:15
Nem 5, 50 :D
10. 6a6e086e31 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2011. aug. 3. 08:14

Ez így nem is olyan vészes:)Sosem voltam hízékony, átlag 5 kg,de azért van egy kis para, hogy nehogy most ez megváltozzon:))Ahogy ellenkező esetről is hallani, nem egy ismerősöm husi volt de szülés után vékony nőkké váltak és azóta is azok:)

Azt tudjátok mennyi megy le szüléskor, vagy ezt nem lehet általánosítani?Ugye a baba a méhlepény, stb, gondolom a víz aki vizesedik..

9. timycat (válaszként erre: 6. - 6a6e086e31)
2011. aug. 2. 20:22
dokim mindig azt mondta, hogy az ideális az ahány hónap annyi kiló, tehát a 9 hónap végére össz-vissz 9-10 kiló; de ekkor is sz.rhat az ördög és bevizesedhetsz; szegény barátnőm az utolsó 2 hónapig felszedett 6 kilót, aztán a végére rájött még plusz 10kiló víz, szörnyen nézett ki, alig tudott mozdulni; ez is genetika gondolom; de szülés után pár nappal rendeződött a helyzet
8. Sena
2011. aug. 2. 19:46
Én 2 gyerek után 50 kg alatt vagyok, de mindig is vékony voltam és sose tettem érte semmit. Sőt inkább ellene teszek már, mert hízni szeretnék. Terhesség alatt is annyit tettem, hogy nem zabáltam indokolatlanul sokat. Van aki folyton eszik, mert folyton éhes. Ilyen esetben nem zsíros kenyeret kell befalni, hanem gyümölcsöt, joghurtot, egyéb könnyű ételt. És le kell foglalni magunkat, mert sokan unalmukban esznek.
2011. aug. 2. 19:27

Én az elején undorodtam az édességektől, meg sokat voltam rosszul, úgyhogy az evés is néha nehezen ment, de próbáltam azért nem éhezni, és táplálókat enni, lefogytam 2 kilót kb az első harmadban. Most pedig, hogy már tudnék enni édességet, nem lehet, mert nem lett túl jó a terheléses cukor, így nálam ez lehet a kulcs, meg hogy csak teljes kiőrlésű kenyeret eszem, ha eszem, és gyümölcsöt is, de módjával, nyakló nélkül azt sem lehet, zöldségből készült ételt viszont sokat, és natúr joghurtot.

Bár aggódom kicsit, a dokim nem, a 31. hétben vagyok, és 2,5 kilóval vagyok több az induló súlyomnál. De hozzáteszem, volt tartalékom, 70-ről indultam.

2011. aug. 2. 18:51

Sziasztok, engem is érdekel a téma, nem szeretnék olyan kilókat felszedni amik nem indokoltak.Nincs nagy étvágyam és szerintem a genetika is jó,de azért látom, hogy rakódik le a derekamra, csípőmre de gondolom ez meg normális.Még csak a 10.hétben vagyok és kb 1 1,5 kg-t tuti híztam.De vagyok 54 kg így is, az nem sok azért:)

Szüléskor mennyi megy le egyébként?

2011. aug. 2. 18:28
Szia Kisgabica...én szivesen csatlakozok...én is oda szeretnék figyelni az étkezésre...kis bakikkal sikerül is...:D
4. b-zs (válaszként erre: 3. - Timycat)
2011. aug. 2. 18:18
Igen ez így van. És baromira idegesítő tud lenni, amikor azt mondogatják, hogy egyél, mert kettő helyett eszel:)
3. timycat (válaszként erre: 1. - 92a7eaf480)
2011. aug. 2. 18:13
Abszolút genetika! Nem célszerű terhesen belekezdeni sem a sportolásba (ha korábban nem sportoltál rendszeresen max kismamatorna), sem diétákba. Normál, kiegyensúlyozott táplálkozással tudsz a legtöbbet tenni magadért és a babáért, de ez sem garancia arra, hogy nem hízol el. A legnagyobb hülyeség "kettő helyett enni", ha nem követed ezt az elvet már nyert ügyed van
2. b-zs
2011. aug. 2. 18:07
Ez szerintem elsősorban genetika kérdése. 3 gyerekes anyuka vagyok, a legkisebb 9 hónapos és 50 kg vagyok. Az első gyerekemmel híztam a legtöbbet, 17 kg-ot és szülés után kb. fél évvel le is adtam.
2011. aug. 2. 17:56
Azokat a kismamákat és édesanyákat invitálom ide, akik figyeltek/figyelnek a testükre terhesség alatt is, és nem akarnak elhízni :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook