Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti hízás elkerülése, sportok, étrendek fórum

Terhesség alatti hízás elkerülése, sportok, étrendek (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 17. 13:31

Na, jó régóta nem írt ide senki :D


Mindenesetre, ha esetleg van valami módszer, vagy valami lájtos torna, továbbra is várjuk, hogy megosszátok velünk :)

56. f758a7200f (válaszként erre: 55. - Cicmic87)
2011. aug. 12. 14:43

Én már csináltam lánykoromban is, könyvből és kazettáról. Véletlenül akadtam rá könyvtárban, és akkor még újdonság volt, nem is igazán volt még rá szükség, de meggyőzött. Aztán ahol szültem, ott kimondottan volt tanfolyam is, szülésre felkészítésnél is beszéltek róla, és szülés után is követték a kismamákat. Persze nem hiszem, hogy még azok közül is, akik oda jártak, mind csinálja a gyakorlatokat, mert lehet hogy tök nem is érdekli, és a tanfolyamra sem jöttek el mind. Általában akkor jut eszébe az embernek, hogy van gátizma, amikor 40 évesen elkezd maga alá pisilni (bocs a kifejezésért, amúgy komoly dologról van szó), vagy később, menopauzában amikor megjelenik a méhe a hüvelybejáratnál. Egész addig senkit nem érdekel a téma, mert elég tabu.


Sőt, fiatal lányokat sem érdekel, akik évek óta szorulással küszködnek, nem tudják, hogy már ezalatt is károsodik ám!

55. cicmic87 (válaszként erre: 54. - F758a7200f)
2011. aug. 12. 11:32

Köszönöm szépen a tanácsodat!!

Utánanézek,hogy nálunk milyen lehetőségek vannak. Remélem nem nagyon drága!!

Te jártál akkor ezek szerint ilyen tanfolyamra?

Szép napot!!

54. f758a7200f (válaszként erre: 53. - Cicmic87)
2011. aug. 12. 10:52

Szerintem a legjobb, ha keresel egy tanfolyamot, mert mást is tanítanak, nemcsak magát a tornát, hanem tanácsokat, hogy hogyan óvhatod meg. Nem győzik egyébként eleget mondani, hogy nem az egyetlen oka a gátizom gyengeségének a hüvelyi úton való szülés, szóval senki ne higgye, hogy elég lesz császároztatni és akkor minden oké mindörökre.


A dohányosok, a szorulásosok, a rendszeresen köhögéssel szenvedők és a nagy babákat kihordók, vagy azok, akiknek a testtartása nem jó, fokozottan erőltetik a gátjukat és ez tágítja a hüvelyt, akár szült az ember akár nem. Bocs az őszinteségért, még genetikai okai is lehetnek.


Szóval keress egy tanfolyamot ahol megtanítják, és a könyvek, dvd-k azok inkább másodlagos megoldások, mert nem tudod ellenőrizni, hogy jól csináltad-e. Viszont vannak központok, (nálunk pl. simán a kórházban is), ahol mérésekkel is ellenőrzik, hogy jól csináltad-e, sőt, mérések és egyéb alapján döntik el, hogy elég lesz-e a torna vagy pl kell valami más kiegészítés is, elektrostimolálás. Mondjuk ezt otthon nem tudom, hogy hol csinálják, de rendszerint már a súlyosabb esetekre van, szóval optimistán, fiatal vagy, kezdd el minél hamarabb a tornát, és a megelőzés elég lesz:DDD

53. cicmic87 (válaszként erre: 52. - Timycat)
2011. aug. 11. 10:32
Hogyan tanulható!!!
52. timycat (válaszként erre: 47. - F758a7200f)
2011. aug. 11. 00:28
Igen a gátizom torna nagyon hasznos! Terhesség előtt, alatt és után is. És nagyon könnyen tanulható
51. timycat (válaszként erre: 37. - F758a7200f)
2011. aug. 11. 00:26

Persze a sporttól nem lesz hülye a gyerek (én futottam, a vége felé intenzíven sétáltam naponta 7-8km-t)

DE! Aki a terhesség előtt egyáltalán nem sportolt az ne terhesen kezdje el! Max a kismamatornát!

50. 92a7eaf480 (válaszként erre: 49. - Szuniko)
2011. aug. 10. 20:19

Én kéérek!!!!!!!!!

Most azonnal!!! Cserébe kapsz palacsintát, én azt sütöttem a Kedvesemnek :P

2011. aug. 10. 19:10

...de néha bűnözök annyira nem vagyok spártai!


Uhogy most bevágpk egy jó nagy szelet almás pitét helyettetek is....:D :D :D


Szóljatok ha kértek, küldök virtuális sütit...:D

2011. aug. 10. 19:09

Sziasztok!!!!


Én is figyelek magamra meg az étkezésre, egész nap megyek, minden nap torna, kerülöm a cukros ételeket, meg a zsírosakat......


De né

47. f758a7200f (válaszként erre: 45. - 92a7eaf480)
2011. aug. 10. 19:01

Nekem is van ilyen lasztam de inkabb nyujtasra hasznalom. Gatizomtornat a korhazban tanultam tanfolyamon, bar mar elotte is csinaltam es osztonosen jol de a tanfolyamon mast is tanultam a gatizomrol es ezeket azota is hasznositom es mindennap szorgalmasan csinalom napi 2x. A dokim mindig megdicser hogy tonusos vagyok es most is el fogok menni a szules utan meresre, nem tervezek csaszart most sem de nem is hanyagolom el ott. Ha lehet, most is gatvedelem lesz:)


Nincs keso soha elkezdeni es soha nincs tul koran:))))

46. eaedab0e25 (válaszként erre: 45. - 92a7eaf480)
2011. aug. 10. 18:48

Ez alap, mint ahogy írták már előttem is, hogy aki nem sportolt, el ne kezdje, mert annak tényleg csúnya vége lehet.


Fittball is biztos szuper, meg sorolhatnám az érveket, de nem tudom, mert semmi tapasztalatom nincs róla.

Egyszer mentem el egy olyan tornára, ahol ezt a labdát kellett megülni, megbabonázni:-D

De nálam egy nagy röhögéssel, és zuhanással végződött:-D

2011. aug. 10. 18:30

:)

Na, látom, vannak fitt kismamáink is :)


Az egy baromság, hogy hülye lesz a baba+ilyesmi, nevetséges még hallani is :)


Én sem eszem kettő helyett, bár én nem futok és nem súlyzózok. Én rengeteget sétálok és még többet fitballozok, nagyon jót tesz a gerincnek is és a gátizmoknak is.

Mivel alapból nem voltam túl nagy sportember, így most sem kezdhetek nagyon nehéz dolgokba, de igyekszem azért kihozni, amit tudok.

Étkezésre figyelek, bár néha, ha megkívánom, megeszek egy csokit, nem fogok róla lemondani :)

44. eaedab0e25 (válaszként erre: 43. - F758a7200f)
2011. aug. 10. 18:19

Mindenki megtalálja természetesen a maga rutinját. Itthon nagyon felkapott lett a RR-torna, meg az életmód programjuk, de én úgy gondolom, hogy ha kicsit gondolkodik rajta az ember, hogy mit akar a testéből kihozni, akkor a saját módszerei célravezetőbbek.


Én pl. nem szeretek tornázni és baromkodni a tévé előtt utánozva valakit, tudtam azt is, hogy nincs hova karcsúsodnom, hanem szálkásításra volt szükségem. Kútfőből kitapasztaltam, hogy mi, hogyan jó.


Így összevontam ezt a kommentedet a másikkal:-D

43. f758a7200f (válaszként erre: 41. - Eaedab0e25)
2011. aug. 10. 18:11
Igen ha huzodik pozt kell valtani, nalam is vannak ilyen dolgok, abbahagyom, kiprobalom maskepp. Most mar azert nagyjabol tudom hogy melyik az ami nem esik jol es azt eleve nem is eroltetem, igy szepen kialakult:)
42. f758a7200f (válaszként erre: 40. - Eaedab0e25)
2011. aug. 10. 18:09

En is remelem hogy most nem marad semmi plusz.


Alakreform 90 perces reszt vegigcsinalom de pl az ugralaskor lepegetek. Sulyzok igen, en olyan 5-6 kilosakkal, sajat edzestervem van, de a vege fele is jol birom.


Amugy elso babamnal reka meg nem volt terhes, igy nem az overe tornaztam hanem a neten talaltam kismama edzesterveket, vagy pedig az 1-es kazit csinaltam.


En azt vettem eszre hogy pl mig terhesen ugy erzem, mindent birok, UTANA viszont nagyon ovatosan alltam vissza, megis azert a centik porogtek le rendesen.


Nalam kaja teren sok sok feherje es keves szenhidrat. De nem veszek reklamozott cuccokat, nem otthon elek es itt nincs update, de azt hiszem, ha lenne, akkor sem vennem meg. Egyszeruen csak idegesit ha valamit nagyon reklamoznak. Viszont nagyon odafigyelek hogy nem eszem keszeteleket, igyekszem mindent friss alapanyagokbol elkesziteni es egyszeru receptekkel:)


Meg nalam fontos a gyorsasag is mert 2 gyerek utan szaladgalok, szoval gyors mittudomen allati feherje valamilyen zoldseggel ilyesmik foetkezesre es gyumolcs olajos mag snack-re de mindent este utolag is atszamolok, hogy oke volt-e a napom.


Biztos vagyok benne hogy sokkal kevesebbet artottam, artok a babocamnak mintha raugranek a hutore, es igen, nalam is van hogy csorog a nyalam, es megis nemet mondok.

41. eaedab0e25 (válaszként erre: 39. - F758a7200f)
2011. aug. 10. 17:54

Na, én meg a súlyzózással állok hadilábon. Én azt nem bírtam. Akárhányszor megemeltem - biztos sz@r a technikám - éreztem, hogy húzódik nagyon a görögdinnye, amit lenyeltem:-D


Én a vége felé azért alkalmazom inkább az evezőt:-)

2011. aug. 10. 17:50

Módszereim:


- nem eszem kettő helyett

- 6 után nem eszem, ha kiesik a szemem, akkor sem, ha igen, akkor másnap reggel többet futok.

- nem étkezem update szerint egy ideje, mert ami pénzt rááldoznék, azon hosszabb távon nagyon sok mindent meg tudok venni


Nálam mindennek az alapja a SPORT.

Naponta, ha meghibbanok a fáradtságtól, akkor is futok 6 km-t, 45 percet elipszisezek, és átlag 10 kg-al súlyzózom karonként 10-10 percig, a terhesség vége felé a súlyok helyett evezőpadon küszködöm:-)

IGEN - terhesen!!! Semmi bajom nincs tőle, sőt, a gyerekemnek se!


Rékának a kismama tornáját nem ismerem, én terhesség alatt is a normál dvd-jére tornáztam, kihagyva a hasprést. ALAKREFORM:-)


Első bébibogyókámmal elszaladt velem a ló, de utolértem. 13 kilót híztam. 61 kg voltam a szülés napján, mikor öt nap után hazatértünk, 9 kilóval voltam kevesebb. A maradék négy kiló, ami rajtam maradt, az 4 hét alatt távozott!

Remélem most nulla kg plusz lesz rajtam, amikor márciusban megérkezik a második babánk.

39. f758a7200f (válaszként erre: 38. - Eaedab0e25)
2011. aug. 10. 17:49

:DDDDD


Hat kabe nalam is ezek voltak:))) de sok fugg attol hogy valaki mit csinalt elotte. Pl en a futast, ugralast abszolut kihagyom, a gatizom miatt, nagyon terheli, de tisztaban vagyok vele hogy sokan pl elotte futottak rengeteget, automatice folytatjak. Meg mindig jobb mint a semmi.


Viszont en a normalis eletben sulyzozom, nekem meg az volt tiszta sor, hogy folytatom, csak ezt azt valtoztattam rajta. Persze oke, nem ajanlom valakinek, aki elotte sosem csinalt semmit, de valamit azert azok is csinalhatnak, gyogytornak, ilyesmi.


Meg komolyan, tok konnyu szuleseim voltak, tudom, hogy ennek is koszonhetem, a gyerekek meg vasgyurok:))))))


De eljon majd az ido mikor nem lesz ennyire szokatlan futkarozo kismamakat latni, vagy kondizokat, en bizom benne;)

38. eaedab0e25 (válaszként erre: 37. - F758a7200f)
2011. aug. 10. 17:42

:-D


Én sem fitogtatnám a módszereimet:-D


Mert a meglévő kisfiamra azt mondanák, hogy zakkant tutira, a másodikra meg azt, hogy extra bolond lesz:-D

37. f758a7200f (válaszként erre: 35. - Eaedab0e25)
2011. aug. 10. 17:39
Az enyemek is spartaiak de egyelore nem akarok sokkolni senkit, sem offolni, en megelegszem azzal is, ha nalam kevesbe elvetemultekkel cseveghetek a temarol, anelkul hogy elhangzananak ilyenek hogy: aki sportol annak hulye lesz a gyereke stb (2 terhesseg alatt hallgattam eleget) :DDDD
2011. aug. 10. 17:37

En a 3-at varom, az elozo kettovel mindegyikkel 56 kiloval mentem szulni, indulo suly az egyiknel 48 a masiknal 45 volt.


Nekem az elso szulesnel 6 ment le, de a masodiknal pl csak 4 mert kisebb baba volt szoval kisebb placenta stb.


En mindegyiket vegigtornaztam, nem is kicsit, de eleve nagyon aktiv vagyok, hat semmi bajom nem volt toluk de hasprest nem csinaltam viszont sulyzot, jogat igen es terheseknek valo hasizomgyaksikat (gyogytornasz tanacsara).


Most sem fogom ennel alabbadni de pl az elsovel dieta nem nagyon volt csak alapbol sok zoldseg, a masodiknal mar igen mert reflux miatt muszaj volt, most meg eleve ugy kezdtem hogy mar elotte is dietaztam, hat nem sokat adtam hozza de kovetem a terheseknek valo tanacsokat (napi 70-80 g feherje, sok zoldseg, keves gyumi, no cukor es baromsagok, ugy altalaban odafigyelek). Most 50-51 kozott ingazom, 160 centi vagyok


Sztem a reka kismamatornajaban csak a terhes hasizom hianyzik de amugy nincs benne haspres vagy ilyenek. Terheseknek oke, de kicsit aktivabbaknak valo.


Aki nem sportolt elotte, azoknak egy jo kis pilates, mama-uszas, vagy joga :)))) hatfajast is megelozik, nemcsak a hizast. Lefogadom hogy a sokat fekvo kismamaknal tobbszor fordul elo a hatfajas, aranyer es allitolag depresszio is (szules utani is)

2011. aug. 10. 17:26

Hú, lehet ide még csatlakozni??


Mellesleg sziasztok!!


Tetszik ez a téma. Kíváncsi vagyok ki-mit alkalmaz.

Az én módszereim ezen a téren is spártaiak, nem csak a gyereknevelésben. Kíváncsi vagyok tényleg nagyon!!

2011. aug. 10. 17:23
Sziasztok, jo ez a tema, visszaolvasok:)
2011. aug. 10. 14:28

Én is a 20.hétben tartok, 2,5 kg ment fel, de érdekes, hogy a combom és a popsim nem hízott, inkább nagy a pocim és a cicim eddig 2 kosármérettel nőtt.

Na, majd meglátjuk, mit mond a védőnő :))))

2011. aug. 8. 10:02

Én a 18. hétig 1,5 kg-ot hiztam....most vagyok a 20. hétben azóta felcsusszant még egy kiló tuti..:(

A cicimmel nem tudom mit ccsináljak, csini kis B-cicikkel kezdtem, és ma már el kell mennem melltartót venni megint mert már kicsi a D. És nagyon fájnak..:(

Párommal viccből lemértük öket és 2,3 kg....fáj is a hátam rendesen.....


Tornából a Rubint R. szoktam csináni, szerintem az tök jó nem megeröltető eyáltalán...

31. kingi7 (válaszként erre: 29. - KicsiBone)
2011. aug. 6. 19:12
Pl nekem így a 38 hét környékén be van mind a 2 lábam fáslizva... de már csak pár nap :)
30. 92a7eaf480 (válaszként erre: 29. - KicsiBone)
2011. aug. 6. 18:48

Szia KicsiBone!

Igazad van :)

Most már 3 napja eléggé fáj a hasam... Nem keményedik, nem görcsölök, csak fájogat, állítólag rendeződnek a szalagok odabenn... Így nem igazán sportolgatok. Én is a sétára szavazok, mi sokat sétálunk a kedvesemmel :)

Nem vizesedek, de hát én még "csak" a 20. hétben járok, jóval később kezdenek a kismamák vizesedni :)


Csak a lábad vizesedik? Polcold fel és igyekezz minél többször feltett lábbal üldögélni, feleslegesen ne állj :)

2011. aug. 6. 09:31

KisGabica, ami így felmegy, az szülés után le is szalad ;)


Ti nem vizesedtek?

2011. aug. 6. 09:31

Szijasztok :)


Én tornáztam és hatalmasakat sétáltunk a férjemmel, meg hát rengeteg gyümit ettem, így csak 6 kiló jött fel 28. hétig... aztán kiderült a terhességi diab (genetikai okokból, nem a hízás miatt), most 180as diétán vagyok, meg ugye elkezdtem rövidülni, így csak pilates jöhet szóba, mit mozgás, de sajna elkezdtem fogyni...


De ezzel arra akartam kilyukadni, hogy hogyha valaki odafigyel arra, mit eszik (azaz nem csokis-vaníliás karikával meg csokis brióssal tömi magát) és még mellé mozog is (én 2 naponta sétáltam és tornáztam felváltva), annak annyi megy fel, amennyi... ha 25 kiló, akkor az a legszigorúbb diéta mellett is felment volna, ha 8, akkor az sem lett volna kevesebb...


Viszont aki csokin él, és fekszik, mondván, hogy terhes, és kímélnie kell magát, azok meg vessenek magukra :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook