Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt hogyan veszem észre, ha megfertőződtem a toxoplazmózissal? fórum

Terhesség alatt hogyan veszem észre, ha megfertőződtem a toxoplazmózissal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
8. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - A8972e6228)
2011. ápr. 26. 08:20

Nem nézték meg a gondozóban,hogy átestél-e már a fertőzésen?

Vagy tudod már az eredményt és az negatív.

Ha elkaponád,annak a tünete erős hasmenés-hányás.

2011. ápr. 26. 08:17
Azért megnyugtatásképp csináltass egy tesztet. Én egész terhesség alatt kerültem a macskákat, de még macskás házba se mentem be, sokan lehülyéztek ezért, de vállaltam, a kisfiam egészségesen született. Egy ismerősöm meg csak leült olyan helyre ahol macsek volt és látóideg nélkül született a kislánya, örökre vak marad. Lehet azt mondani, hogy nem biztos, hogy a toxoplazmától, de kimutatták a kislányból, szóval szerintem jobb félni mint megijedni. Tudom ezért egy csomó cicabarát a torkomnak ugrik majd, de inkább tartsanak paranoiásnak minthogy baj legyen.
2011. ápr. 26. 08:13
hát ezt csak vérvétellel lehet kimutatni,és attól hogy egy légtérben vagy egy cicával nem jelenti azt hogy el is kapod...képzeld mennyi macska szaladgál a világban ....mindenki elkapná...:))
5. kevian (válaszként erre: 1. - A8972e6228)
2011. ápr. 26. 08:11
16 évig éltem együtt macskákkal. Még együtt is aludtam velük. Mikor kismama lettem megcsináltattam a toxoplazmózis vizsgálatot és negatív lett.
4. mojocska (válaszként erre: 1. - A8972e6228)
2011. ápr. 26. 08:11
úgy olvastam, h a kölökmacsek alomjába nem szabad nyúlkálni. csak a vérvétel mutatja ki
2011. ápr. 26. 08:10

Az ember háromféleképpen fertőződhet toxoplazmával. A macska által ürített oocisztákkal, a fertőzött állatók cisztát tartalmazó, és nem kellően (60 °C alatt) kőkezelt húsának fogyasztásával, valamint magzati korban a méhlepényen átjutó toxoplazmák révén.

Ha bizonytalan vagy a nőgyógyászod el tud küldeni olyan vérvételre ahol ezt szűrik!

2011. ápr. 26. 08:09

Még ha fogdostad volna,sem biztos,hogy megkapod! Gondolom az alomjában nem kotorásztál! :)))

Én végig együtt aludtam a macskámmal,és kutya bajom sincs. Aúgy nem veszed észre,max a vérvétel mutatja ki. De ne aggódj,nem kaptad meg!

2011. ápr. 26. 08:07

Tegnap vendégségbe voltam,és ott volt egy cica. Nyers húst is szokott kapni. Úgy olvastam,hogy minden macskában meg van ez a betegség.

Nem fogdostam,nem is jött a közelembe. De sütit ettem. Ha csak egy környezetben vok vele,akkor is elkaphatom? Hogyan veszem észre,ha elkaptam.

20hetes terhes vok.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook