Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tényleg takarékossabb/olcsóbb a mosogatógép, mint a kézi mosogatás? (energia, vízhasználat, stb.) fórum

Tényleg takarékossabb/olcsóbb a mosogatógép, mint a kézi mosogatás? (energia, vízhasználat, stb.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. máj. 14. 15:35
Nekem a párom állandóan haza akar hozni egyet, de én nagyon tiltakozom, mert 3 -an vagyunk, és amúgy sem szinpatikus egy kicsit sem.
2007. máj. 14. 15:30
Sziasztok! Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nekem 0.8 kWh-ot fogyaszt és 15 l vizet. Nekem már másfél éve van, nagyon elégedett vagyok. Igaz a család létszáma 5, így van hogy 2X is megy egy nap. Én nem áztatok elő. Néha van olyan, hogy a nagyon odaégett (főleg hagyma okozta ) szennyeződést nem viszi ki tökéletesen. Ilyenkor a végén egy dörzsölés szivaccsal és kész. Vannak különféle tabletták meg porok. Én az 5:1-bent részesítem előnyben, ilyenkor nem kell öblítő és regeneráló só sem. Egy doboz amit legutóbb 2000 Ft-ért vettem sokáig elég.
7. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 4. - Csibe78)
2007. máj. 14. 15:27

Én nem szoktam áztatni, csak ritkán és nagyon meg vagyok elégedve. A mosogatógép ajándék volt és azt hittem nem is fogom használni, de hozzá lehet szokni. Fontos odafigyelni, hogy energiatakarékosat válassz a vásárlásnál.

Szerintem mindenképpen megéri :)

2007. máj. 14. 15:26

Igen!

Mióta nekem van csak azt használom!

Ha már 3 tányér és 3 pohár van már beleteszem és azzal mosom! Nagyon jó utána az illatuk!!!

2007. máj. 14. 15:24
Szia! Nekünk mosogatógépünk van. 18 liter vizet használ átlagosan, persze vannak speciális programok is rajta. Ha bedugaszolom a mosogatónkat, ami egy medence, még meg sem telik teljesen és készen van a gép. Általában folyóvízzel szoktak mosogatni az átalányosok, illetve 2 medencében az öblítés miatt a többiek. A tabletta, az öblítő és a só, hónapokig elegendő, nem kell állandóan vásárolni őket. Asszem egyszer kiszámoltuk, és mondjuk ez régebben volt persze, valami 80 Ft körül volt egy mosogatás, ami persze változott azóta biztosan. 1 kWh+18 liter víz+szerek. Nekem mindenesetre nagy segítség, hiszen míg "Ő" dolgozik, addig tök mást csinálhatok, pl. porszívózhatok IS, ráadásul a bőröm elég rosszul bírja ezt a sok tisztítószert, úgyhogy mostanában gumikesztyűben takarítok, de mosogatni talán már végképp nem tudnék benne. A csírátlanító szerepéről meg nem is beszélve, hiszen ilyen hőfokon mi nem is tudnánk mosogatni, és a felgőzőléskor a hő fertőtlenít. Szóval nekem bevált.
2007. máj. 14. 15:22
Idő szempontjából szerintem igen! Viszont, ahhoz, hogy szépek legyenek az edények először áztatgatni kell. Legalábbis a sógornőm állandóan előáztatja az edényeket, mert nem mossa el a mosogatógép. Engem még annyira nem tudott meggyőzni, hogy vegyek egyet. + a bele való tabletták sem olcsók.
2007. máj. 14. 15:22
Még nem tudom. Most vettem mosogatógépet, kb, 3 hét múlva lesz kész a konyhán és akkor szerelik be. Ezután tudom lemérni.
2007. máj. 14. 15:19

Igen, én azt hallottam :)

Főleg ha szeretsz jó meleg vizzel mosogatni, mint én :))

2007. máj. 14. 15:16
Tényleg takarékossabb/olcsóbb a mosogatógép, mint a kézi mosogatás? (energia, vízhasználat, stb.)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook