Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tényleg takarékossabb/olcsóbb a mosogatógép, mint a kézi mosogatás? (energia, vízhasználat, stb.) fórum

Tényleg takarékossabb/olcsóbb a mosogatógép, mint a kézi mosogatás? (energia, vízhasználat, stb.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2007. aug. 21. 13:15
Nekem is van és nagyon szeretem.Azt hittem hogyfogom használi a féltöltet gombot de már tudom hogy soha.Még ha kicsit többet is kell fizetni a vízért akkor is az időt semmisem pótolhatja.
68. Donina (válaszként erre: 67. - 0b56dfb5f2)
2007. aug. 1. 09:16
Örülök, hogy osztod a véleményünket. Nekem van, hogy kétszer is megy, bár mi öten vagyunk, hamar megtelik a 12 terítékes is.
2007. júl. 30. 21:55
Én régebben folyó vízzel mosogattam, úgyhogy a gép tuti takarékosabb... szerintem a villanyszámlánk sem nőtt meg tőle, pedig napi 1x használom az én drága gépem... szerintem az idő is fontos, a mai rohanó világban. Már úton volt a kisfiam amikor megvettük épp azért, mert elég sok időt meg lehet takarítani vele, ami egy pici baba mellett fontos dolog (szerintem!)... Úgyhogy csatlakozom a mosógatógép pártiak táborához...
66. Margitnéni (válaszként erre: 64. - Angyalka 78)
2007. júl. 30. 21:25
Tehát éljen a mosogatógép!
65. Donina (válaszként erre: 64. - Angyalka 78)
2007. júl. 30. 10:21
:)))
2007. júl. 30. 10:01
nekem a párom kiszámolta és a mosogatógép kevesebb vizet fogyaszt.A nem mérhető kézi energiát számokban nem lehet mérni ,főleg ha azt az időt amit a konyhában mosogatással töltesz a családra tudod fordírani
63. Donina (válaszként erre: 58. - Margitnéni)
2007. júl. 23. 23:02
Miért nem?
2007. júl. 23. 19:19
Már alig várom, hogy megvegyük a kertes házat, már kinéztük, és nagy konyhája van :)))))))))) Ha marad pénz szerintem nekem is lesz gépem :) Legalábbis nagyon szeretném!!!!
61. daroki (válaszként erre: 56. - Donina)
2007. júl. 21. 17:35
Nálam is ez a szitu mint nálad.3 gyerek,rengeteg mosogatnivaló:(És már herótom van tőle:)Még csak most kezdek el nézelődni,egyenlőre helye sem lenne neki,még ki kell alakítani.De megveszem,mert vágyom rá)):))
60. NOA
2007. júl. 21. 16:08

Szeretek mosogatni, ez az egy házimunka amit szivesen végzek.Talán ezért nincs gépem.

Van aki elötte elmossa a tányérokat egyszer és csak úgy teszi be a gépbe.Ma kb. 1o percet vett igányben a művelet.

Megértem ha valakinek tetszik, nyilván annak van és azért mert szereti.

59. Margitnéni (válaszként erre: 57. - Donina)
2007. júl. 21. 15:24
Ja ezt még elfelejtettem, ez már a támadás jele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
58. Margitnéni (válaszként erre: 56. - Donina)
2007. júl. 21. 15:22
Én támadtam!?
57. Donina (válaszként erre: 54. - Daroki)
2007. júl. 21. 13:20
Nem fogod megbánni! Remélem kijössz a keretből! :)))))))))))))
56. Donina (válaszként erre: 52. - Margitnéni)
2007. júl. 21. 13:20
Nekem 12 terítékes van. Én is főzök, majdnem minden nap, itthon vagyok 3 gyerekkel. Nekem is gyűlik össze edény a főzőcskézés során. Megnyugtatlak, hogy én mindent berakok. Még a fa deszkát is amin a húst vágom fel. Befér ha épp üres minden. Ha nem, akkor mikor végez berakom és ha összegyűlik akkor bekapcsolom. Nem folyóvizben mosogattam előtte, de az öblítést igen. Utáltam mikor ki kellett cserélni a vizet állandóan. Szóval, ha ezt összeveszed, akkor máris kevesebb víz fogy. Nekem egy progi alatt 0.85 KW/H fogyaszt. Szóval számold ki. Én nem tudom mennyi ez, de nem is érdekel. Ja és a fórum címét ha megnézed akkor nemcsak az energiára , vízhasználatra, hanem a STB. -re is vonatkozik.Nekem az idő pénz! Nem szeretem az olyan véleményalkotókat, akiknek nincs összehasonlítási alapjuk, de rögtön támadnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
55. daroki
2007. júl. 20. 21:56
mosogatógépet:)
54. daroki
2007. júl. 20. 21:49
Én is szeretnék mosógatógépet,elegem van a napi kézi mosogatásokból!
53. dogiz (válaszként erre: 44. - Margitnéni)
2007. júl. 20. 21:32

Nem értek veled egyet, persze mindenkinek szíve joga véleményéhez:) Jövőre kezdjü a lakás felújítást, fürdőszoba, festés mindenfel.Persze a konyhám elég modern 7 éves, nem feltétlenül szorul felújításra, de a mosogatógép miatt megteszem (legalább is nagyon remélem, h. lesz erre is keret)

Mondhatok egy példát. Kb 8 - 9 évvel ezelőtt még tárcsás mosógépem volt. Hétvége csak a mosással telt:( Idegenkedtem az automatától, sokat fogyaszt, víz, áram, nem mos olyan tisztára.... had ne soroljam az érveket. Ősszel anyukámék koruknál fogva ide költöztek hozzánk, egy udvarban lakunk. Hát a mosás rám várt.Decemberbe megvettük az automatát, persze egy jobb kategóriát.(5 évig tartott) Mikor elromlott, egy napot sem voltam nélküle. Mint a fórumba olvastam valaki azt írta, h. azt bánja, hogy nem hamarabb vett. Hát valahogy én is így voltam a mosógéppel és így vagyok a mosogatóval, csak az tóbbinak nincs kialakított helye, ezért nincs még.

52. Margitnéni (válaszként erre: 51. - Donina)
2007. júl. 20. 21:21

A tudásbázis kérdés arra vonatkozott, hogy takarékosabb, és olcsóbb-e a gépi mosogatás a kézinél.

Időt biztos lehet vele megtakarítani, de vizet és energiát szerintem nem. Arról nem beszélve, hogy a mosogatásnak nem a tányérok és evőeszközök mosogatása a haladatlan része, hanem az edények, amiből azért elég sok összejöhet egy normál hétévégi főzés esetén. Igazából nekem az lenne a csábító, ha egy főzőcskézős délelőtt után az összes létező szennyest beletehetném mindenféle előkezelés nélkül, beadagolnám a mosogatószert, megnyomnám a gombot és kész. És persze ha mindez nem kerülne nekem jóval többe, mintha egy félórát mosogatnék a kezeimmel.

Az is igaz, hogy szeretek mosogatni, de meggyőzhető vagyok!

51. Donina (válaszként erre: 50. - 8fc8629034)
2007. júl. 20. 12:20
Na végre egy jó érv is mellette. Úgylátom akikhez címeztem a kérdésemet, azok nemigen válaszolnak. Talán nem tudnak mit?! Nekem most is megy, és este is összegyűlik. Ebben a melegben még forró vízbe nyúlkánlni! Szörnyű! Már a szüleimnek és anyósomnak is van. Mindkettőjüknek a házassági évfordulójukra vettük. 9 terítékes, nagyon szeretik. Pedig először, mikor én kaptam, akkor mondták, hogy ennyi idő alatt már el is mosogathatok. Az enyém úgy 132-140 perc között mos. De mindig mondtam nekik, hogy miért zavarja őket, ha engem nem. Most visszakapták, és bocsit kértek, mert belátják, hogy ez nagyon is hasznos jó dolog.
2007. júl. 20. 11:51
Az ám és ráadásul nagy segítség mert nem kell ott álnod és pacsálnod bár én szeretem a mosogatást csak mióta van egy kisfiam azóta nem érek rá illetve szívesebben töltöm inkább vele az időt.
49. Donina (válaszként erre: 47. - A900f63755)
2007. júl. 16. 14:14
Ezt mire alapozod? Látom neked is három gyermeked van. Tudod mennyi időt spórolsz meg? És hidd el vizet is. Ja amíg manuálisan mosogattam, a tálca felett volt egy villany, ami égett addig amíg ténykedtem. Szóval ilyenekre is kell gondolni.
48. Donina (válaszként erre: 46. - ...Tündi...)
2007. júl. 16. 14:12
Neked van? Nekem van, és nem tudnék meglenni nélküle már. Kevés vizet használ és amíg mosogat, bármit tehetsz. Pl: felmoshatsz, amit - gondolom - aztután szoktál, hogy végeztél a mosogatással.Vagy pihenhetsz.
2007. júl. 13. 20:05
Én nem hiszem, sőt állítom, hogy nem az.
2007. júl. 13. 20:00
Sztem egyátalán nem takarékosabb.Én inkább maradnék a kézi mosogatásnál.
45. Csibe78 (válaszként erre: 44. - Margitnéni)
2007. júl. 13. 13:49

A reklámokra visszatérve igaza van! Azt én is útálom, amikor mutatják, hogy a nő folyó víz alatt mosogat. Szerintem igen csak kevesen engedhetik meg maguknak ezt.

Viszont azt szokták mondani, hogy az idő pénz :))

2007. júl. 13. 11:50

Megmondom őszintén engem nagyon irritál, amikor a reklámban látom, hogy csakis így érdemes mosogatni, mert mennyivel víz és energiatakarékosabb.

Inkább azt kellene kiszámolni, hogy mennyivel drágább, mint a kézi, és ezt a többletköltséget összevetni azzal, hogy az ember időt spórol meg.

Persze ezt csak gondolom, mert nekem nincs.

Ebből aztán látni lehetne, hogy x összeg többlet, x óra spórolás, és mindenki tudná, hogy neki mennyit ér a plusz idő.

2007. júl. 12. 23:22
Mi fél éve vettünk mosogatógépet. Azóta is csak azt sajnálom hogy nem vettünk előbb. 3 gyerek mellett minden nap megtellik legalább egyszer, de azt az átl. 1 órát amit addig mosogatásra fordíttotam most velük tölthetem, vagy épp mással. A nagyobb lábasokat, serpenyőket én is kézzel mosogatom el. Azért azt ki kellett tapasztalnunk, hogy hogyan is pakoljuk bele a mosatlant hogy rendesen elmosson mindent. Pl.: ne boruljanak össze a tálak, hogy álljanak az evőeszközök. A tabletta és a só sokáig elég, főleg ha nagy kiszerelésben veszed. Úgy olcsóbban is jön ki. Szerintem lassan a mosogatógép is olyan lesz mint a mikró. Először sokan luxusnak tartották, de mostmár annyira elterjedt és megszoktuk hogy ha nem volna, igencsak hiányozna az életünkből.
2007. júl. 3. 21:18
Mondjuk, ha azt vesszük, hogy azt az időt, amit a mosogató mellett töltesz mással is el tudnád tölteni, esetleg a családdal, akkor szerintem megfizethetetlen :)))))))
2007. júl. 3. 17:12
Olcsóbbnak nem olcsóbb, de megbizható és kényelmes.
40. Donina
2007. júl. 3. 16:02
Én nem öblítek. Persze az ételmaradékot eltávolítom. Nekem van úgy, hogy 2x is megy. Igaz mi 5-en vagyunk. Ja és az sem elenyésző szempont, hogy mivel 70°C-on mos, így a bacik tényleg nem maradnak rajta. A nővérem amikor összegyűjti a kutyánknak a kaját, utána mindig elmosatja velem itt, mert hát fél a baciktól.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook