Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tényleg takarékossabb/olcsóbb a mosogatógép, mint a kézi mosogatás? (energia, vízhasználat, stb.) fórum

Tényleg takarékossabb/olcsóbb a mosogatógép, mint a kézi mosogatás? (energia, vízhasználat, stb.) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2008. máj. 5. 10:44
a mosógatógép az olyan mosatlan edények esetében is jó,amiben pl lesült az étel, mert van mikor surólóval kell megtisztitanom-ez esetben mit csinál a gép?
128. cukilany (válaszként erre: 127. - Tóthné ildi)
2008. máj. 5. 10:35
Nálam úgy 1 óráig a leggyakrabban használt, de van több órás is, van fél órás gyoyrs program is, valamint egy előmosó progi, ha esetleg rá van száradva, bár azt nem használom, inkább előtte beáztatom sima meleg vízbe az egészet.
2008. máj. 4. 15:05
Sziasztok, nekem is van mosógatógépen, de sajna én tök hűlye vagyok hozzá, mert nálam 1 program vagy 3-4 óráig tartott, így én ezt nem tartom gazdaságos megoldásnak és így inkább kézzel elmosogattam. Mennyi ideig tart egy normális mosási idő a mosogatógépnél? És milyen programra kell állítani...szívesen várom a véleményeket....
126. cukilany (válaszként erre: 124. - G.)
2008. ápr. 8. 14:17
Sztem maradjon a dupla. Nálunk otthon az van, a pároméknál nem, és mosogatógép ellenére azért vannak olyan dolgok, amiekt elmosogatsz (pl fa, vagy aranyozott). Plusz én az egyik fakkban szoktam áztatni a dolgokat mosogatás előtt, és addig a másik használható!
125. cukilany (válaszként erre: 122. - Tengericsillag)
2008. ápr. 8. 14:14

Kb 20 Ft egy tabletta, és ez már a jobbik, és úgy assze 500-700 körül az öblítő, ami nálam, mindennapi bekapcsolással kitart úgy 2-3 hónapig legalább!

Nem jön ki drágábbra, és órákat spórolsz meg az életedből, én már nem tudom elképzelni, hogy ne legyen, pedig mi is kétkedően mentünk bele anno. Megérte...

124. G.
2008. ápr. 8. 13:13
Engem meggyőztetek,hogy jó dolog.Egyenlőre még nehezen képzelem el,hogy azt a sok mosatlant tisztára vágja nekem tányérostúl,tálastól,poharastól...de biztos ugy van.Nyáron szétkapjuk a konyhát is.Most már csak az a kérdés,hogy kell a két fakkos mosogató,vagy elég lesz az "elengánsabb" egy körös medence a munkapadba?
123. macoka3
2008. febr. 24. 22:21
A Calgonit powerball 100db-os mosogatótabi 2.500.-körül van nálunk,nagyon sokáig:-))))100 mosogatásig elég.Néha kell bele mosogatógéptisztító folyadék is.Mindenképpen érdemes megnézni,hogy milyen árfekvésű gépet tudnál venni,érdemes a programok számát,és a szárítási hőfokot is megnézni.Nem a legdrágább,de nem is a legolcsóbb a jó.A miénk Fagor és szuper.128.000.- volt.Sajnáltam az árát,de már nagyon örülök,hogy kaptam a páromtól:-)
2008. febr. 24. 03:02

Sziasztok!Kicsit átfutottam mit írtatok,oké,meggyőztetek,kevesebb vizből kijön,nem jelentős az áramfelhasználás sem,tehát jobban megéri.

DE: mennyibe kerül a tabletta és az egyébb cucc(nem tudom mikell még bele)egy hónapban???Gondolom nem 200 forint..,főleg ha nem két naponta mos az ember.

Tényleg jobban megéri?Nekem (még) nincs.

2008. febr. 22. 22:22
Állítólag jobb a gép.a férjem vízvez.szerelő,szerinte is,de mindig lebeszélem:Á,nem kell nekem elvagyok én így is!:))
120. bobcsi2
2008. febr. 22. 21:58
Nekünk villanybojlerünk van és az is nappali áramon.Úgyhogy biztos hogy gazdasádosabb!
2008. febr. 19. 11:34

sziasztok!

még uj vagyok és nem volt kedvem visszaolvasni :(((

most komolyan engem is érdekel megtakarithatunk valami ha mosogatógépet használunk vagy sem?

most szeretnénk venni

melyik modellt ajánljátok?

köszi

118. berdor (válaszként erre: 115. - Kedveske)
2008. febr. 19. 10:21

Szia!


Én csak a nagyobb maradékot szedem le, nem öblítem el mosogatás előtt. Van, hogy csak másnap indítom be, mert addigra telik meg. Soha nem hagyott rajta semmilyen maradékot, még így sem.

Amúgy én imádok mosogatni, de sajnálom rá az időt, főleg nagyobb összejövetelek után, de egy tény, hogy a poharakat semmi sem mosogatja el úgy, mint a gép, nem marad cseppes, foltos és csillógós lesz. Én is sokáig ágáltam a gép ellen, de a férjem rábeszélt és most már nagyon hálás vagyok neki! :)

117. kisandi
2008. febr. 19. 09:45

Tavaly nyáron vettünk mosogatógépet.Jött a gyermekem ballagása. Hát mit mondjak az életem mentette meg!!

Lányaim vannak de örök vita ki mosogasson!

Versenyben menekült mindenkia konyhából.

Renegteg volt a vizszámla és soha nem maradt melegvíz fürdeni! Meguntuk!!

De nagyon megérte. Lecsökkent a számlám, nincs mosatlan! Rend van a konyhába!!

116. fbd0ceb525 (válaszként erre: 115. - Kedveske)
2008. febr. 19. 06:38
A darabos kajamaradék megy a szemétbe, utána a gépnek van egy 2-3 perces öblítőprogramja az lehozza a többi trutyit. Ezek után lehet gyűjtögetni tovább a mosatlant. Amikor megtelik /ez van hogy 2 nap/ elindítom a mosogató progit.
2008. febr. 18. 23:44

Kedves Mosogatógép Tulajdonosok!:-)


Mielőtt beteszitek az edényt a gépbe leöblítitek? Vagyis le kell öblíteni, mint "régen" vagy van olyan modelll is aminél ez nem szükséges?


Válaszotokat köszönöm.

2008. febr. 18. 19:21
Nekem nem tartozott a vágyaim közé a mosogatógép. Tavaly a férjem meglepett vele. Magamban még morogtam is, mostmár nagyon hálás vagyok neki. A fogyasztását nem igazán követem, de nem ugrott meg látványosan sem az áram sem a vízfogyasztásunk, csak azt tudom, hogy naponta órákban mérhető a szabadidőm. Üres a mosogatótálcám, rendben van a konyhám.
2008. febr. 1. 01:13
Kevesebbe kerul, es sokkal higenikusabb. Meg tobbet megtakarithatsz, ha nem szaritod az edenyeket, hanem picit kinyitod az ajtot, hogy maguktol szaradjanak.
112. direne
2008. jan. 31. 22:27
Nekünk Bosch van, 12 terítékes, lehet vele "porokkal" is meg tablettával is mosogatni.A felső kosár, vagy tálca, vagy mi behelyezési magassága változtatható.Egy hibája van: az evőeszköz kosár, ilyen marha nagy, szürke, és, mikor kevesebb a villa, kanál, nem kettéosztható, mint amit egy másik márkánál láttam...amúgy nagyon szeretjük!!!!
111. corinna
2008. jan. 31. 20:36
A lehető egyik legjobb dolog a világon a mosogatógép!!! Én sem gondolom, hogy LUXUS lenne. Mi csak ketten vagyunk, úgyhogy 2naponta kell csak elindítanunk.Akinek nincs az nem tudja igazán, hogy milyen jó is, nem szólva a baktériumokról, amik a mosogatórongyon vannak, és a hőfok....hol tud az ember kézzel 50-70°C-on elmosogatni. De mindenki maga tudja! De az biztos, hogy nem pénzkidobás és nem felesleges!!!
2007. okt. 20. 11:00

A lakás tartozéka volt. Lényegesen kevesebbet fogyaszt, mintha kézzel mosogatnánk. A családi vízfogyasztásunk így alacsonyabb. A mosogatópór is lényegesen kevesebbe kerül, mint a kézi mosogatásnál. 3 gyerek mellett nem gondolom, hogy luxusnak számít. Mindenki döntse el maga mire költi a pénzét.

Szüleimnek is van, mellesleg nagyon hasznos, mivel anyukám egyik keze nem egészen egészséges, így mosogatni sem tudna tisztességesen.

109. Donina (válaszként erre: 108. - Sarkanylany)
2007. szept. 10. 22:06
Bizony, bizony! Én nem vágyom plazma tévére. Akinek van, az biztos nagyon élvezi. Talán majd egyszer nekem is lesz. Csak vannak fontossági sorrendek az életemben (mármint ha a háztartást nézzük). A konyha a nők birodalma - kevés kivétellel. Nem fogod megbánni! Sok örömet kívánok hozzá. És az idődet töltsd hasznosan! :)) Amúgy nem akartunk csatázni. Kinek - kinek más a véleménye. Sajnálom,hogy leálltam vitázni. Rám ez nem jellemző.
2007. szept. 10. 21:14

Micsoda csata volt itt!

A mosogatógépet eddig én is kisebb luxusnak tartottam, hisz el is tudok kézzel mosogatni. A gond csak az, hogy egyre jobban kijön az alergia a kezemen és lassan nincs bőr rajta, csak seb.

Szóval akkor inkább most egy 0% THM-vel megengedek magamnak egy 100 eFt-nyi luxust :)


Na meg nem plazma tv után kérdezősködtem... ahogy nézem a legtöbb háztartásban körülöttem bizony ott a mosogatógép...

107. Donina
2007. szept. 10. 19:03
Nem értem miért nem adja a nevét?! Ha "olyan " topikban azt megértem (talán), de itt?
106. e7a6785cc7 (válaszként erre: 105. - 1a50c86bb0)
2007. szept. 10. 16:59
Hát igen...sok az írígy ember errefelé :D
2007. szept. 10. 16:43
hat ez szep volt lanyok! :)))
104. Donina (válaszként erre: 103. - Eva7)
2007. szept. 10. 16:42
OKÉ! SZÉP NAPOT NEKED!
103. eva7 (válaszként erre: 102. - Donina)
2007. szept. 10. 16:41
Ne!!!!Légy jó!!!
102. Donina (válaszként erre: 101. - Eva7)
2007. szept. 10. 16:38
Oké :)) Légy jó! Vagy kekeckedjek tovább én IS?
101. eva7
2007. szept. 10. 16:34
De nem kellett volna...A férjem számitástechnikus...
100. Donina (válaszként erre: 95. - Eva7)
2007. szept. 10. 16:32
Nahát - nahát. Ha meg kellett volna venned, itt lennél most? Őszintén?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook