Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tényleg segítenek a pozitív megerősítések és a mantrázás? fórum

Tényleg segítenek a pozitív megerősítések és a mantrázás? (beszélgetős fórum)


27. mosolykás (válaszként erre: 25. - Krisztikrisz)
2023. jan. 4. 06:30
Mire gondolsz pontosan, milyen veszélyeknek?
26. krisztikrisz (válaszként erre: 22. - De82bd5a12)
2023. jan. 3. 22:07

Egy részüket igen, de nem az összeset.

Én felszabadítással foglalkoznék.

25. krisztikrisz (válaszként erre: 13. - Mosolykás)
2023. jan. 3. 22:05
Nézzél utána a veszélyeinek.
24. _Berry_ (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2023. jan. 3. 21:58
Ez így azért nem igaz. A pozitív gondolkodás alkalmazásával sokan meggyógyultak már, de az is tény, hogy a pozitív gondolkodás nem jelenti azt, hogy onnantól semmi rossz nem történhet az ember életében, és azt sem, hogy az ún. sors kikerülhető. Az agykontroll nem rossz, de szerintem az a pozitív gondolkodásnak csak az előszobája, a lényeg, amit valójában meg kell érteni, az beljebb van, sokan ezért sem tudtak benne sikereket elérni és inkább felhagytak vele egy idő után. Ahogy minden fejlődik, mára már több olyan orvos és kutató (ami azért is jó, mert rájuk már nem lehet olyan szavakat húzni, hogy ezoterika meg vonzás törvénye, mivel vizsgálatokkal/kísérletekkel bizonyítanak) is írt a témában, akik érthetően körüljárják a pozitív gondolkodás, gyógyulások témáját.
23. de82bd5a12 (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2023. jan. 3. 17:48

"A tudatalatti ugyanakkor könnyen hisz és nagyon befogadóképes. Ha tudatunkat

negatív gondolatokkal töltjük meg, idővel tudatalattinkat is elkorcsosítjuk.

Az építő hatású, pozitív elképzelések módszeres ismétlése viszont tévedhetetlen,

tökéletes "fegyvert" kovácsol a mélytudatból, amely bármikor segítségünkre lesz a létért

és az egészségért folytatott küzdelemben. "

22. de82bd5a12 (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2023. jan. 3. 17:47
Ez sem feltétlenül van így, a tudatalattit át lehet írni.
2023. jan. 3. 17:15
Nem. Amíg a tudatalattiban ott vannak a gátló, korlátozó hitrendszerek és meggyőződések teljesen hiábavalóak megerősítések.
2023. jan. 3. 09:38
Nem.
19. 55Judit (válaszként erre: 18. - De82bd5a12)
2023. jan. 3. 09:35

Ezt az Emile Coué-t köszönöm, majd olvasok róla.

(Most a nyes kakaó egészségre gyakorolt hatásaiba mélyültem el a kakaobab.com oldalon.)

18. de82bd5a12 (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2023. jan. 3. 09:28
Domján egy sarlatán, Emile Coué nevéhez fűződik az autoszuggesztió, "Minden nappal, minden szempontból egyre jobban és jobban vagyok" - ezt nem ő találta ki, csak úgy adja elő, mintha az agykontrollhoz fűződne, pedig nem.
17. 55Judit (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2023. jan. 3. 08:42

Nagyon szépen írtad le.

Szerintem Domjánnak is tudnia kellett hogy a pozitív gondolkodás nem gyógyít és az agykontroll se. Mégis évtizedekig ezzel hitegetett tömegeket jó pénzért.

16. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2023. jan. 3. 08:39

Ahogy írtad, attól függ, mit értünk segítség alatt. Nincs olyan módszer, ami áthágja a fizika törvényeit, eltörli a betegségeket, és legyőzi a halált. Ezt kár is lenne elvárni.


De a pozitív gondolatoknak és az elme lecsillapításának számos kimutatható előnye van. Például helyrebillenti a paraszimpatikus idegrendszert, így a szervezet képes regenerálódni. Valamint az önkorlátozó tévhitek legyőzésében is segít, amik nélkül az ember sokkal több dolgot képes elérni.

2023. jan. 3. 08:29
Szeretnek véleményt javaslatokat azoktól akik pacemekerrel élnek!
2023. jan. 3. 08:18

Jó is lenne ha ennyire egyszerűen meg tudnánk oldani a problémát.

Vegyük példának Dr. Domján Lászlót az agykontroll nagymesterét. Feltételezem nem tudja mindenki, a kedvükért röviden annyit, hogy kb. 10 éve Parkinson-kórt diagnosztizáltak nála, mára súlyos beteg. 2 éve láttam utoljára interjút vele, csak meredtem a képernyőre, nem hittem el az állapotromlása miatt hogy őt látom.


A nagy könyv alapján az élethez való hozzáállása hibátlan. Abszolút pozitív hozzáállás az élet minden területéhez. Mások is igyekeztek segíteni gyógyulását, sokszor az egész ország agykontrollosai egyidőben összefogva gyógyították mentálisan. És semmi eredmény.


A mantrázás - mint írtam megnyugtat, lecsendesít, ez által jobb lesz a közérzeted. Egy időre. De ettől a környezeti hatások, a genetikai öröklések, a saját hülyeségeink és ki tudja még mi, megteszik hatásukat.

2023. jan. 3. 07:47

Szerintem is igen!

Nem gondolnám, hogy a pozitív hozzáállással elnyomnánk a problémát, hiszen nem az a cél, hogy a negatív érzéseinket a háttérbe szorítsuk, elfojtsuk azokat... szemléletmód, mely sokat segíthet ha nehézségeink adódnának.

2023. jan. 3. 07:37
Igen.
2023. jan. 2. 20:51

Hallottál a pozitív gondolkodás csapdájáról?

Sok esetben csak elnyomják a valós problémát.

10. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 18:59
Mantra alatt valamilyen szent szótag ismétlését érted?
9. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 18:58
Igen, segíthet, de nem árt hozzá tanulmányozni Emil Coué műveit, az ő nevéhez fűződik az autoszuggesztió.
2023. jan. 2. 18:51
Nekem nem, de nem zárom ki, hogy neked igen.
7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 18:04

Attól függ, milyen segítséget vársz.

Amikor mantrázol, közben nem gondolsz másra. A mantrára összpontosítasz. Ez olyan mint egy meditáció. Vagy az is.

Lecsendeszedsz, megnyugszol. ha ebből napi rendszert csinálsz, a nagy általánosságban is nyugodtabb leszel, jobban át tudod gondolni dolgaidat, jobb döntéseket hozol.


Én napi szinten gyors gyalogolok 1-1.5 órát, ha nem a nyelvleckémet gyakorolom közben, akkor mantrázok. Teljesen kikapcsol, nem jár az agyam semmin, nyugi van. Jó tesz.😀

2023. jan. 2. 17:49

Szerintem a pozitív gondolatok segítenek. Apró tervek megvalósítása a nagy cél érdekében hozhat megerősítést. Nem rohanunk sehova.:)

Abban hiszek, hogy a befektetett munka, idő és energia meghozza gyümölcsét.

2023. jan. 2. 17:13
Igen.
4. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 2. 17:10
Nem szoktam mantrázni.
2023. jan. 2. 17:05
Abszolút.
2023. jan. 2. 16:45

Segíthet,,igaz kinek hogy.

Ha valaki elmerül benne gyakorolja,akkor többet.

Elő lehet kapni alkalom szerűen is,,akkor is segíthet kicsit .

2023. jan. 2. 16:37
Valakinek be vált?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook