Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg ennyire fontos a baba neme? fórum

Tényleg ennyire fontos a baba neme? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg ennyire fontos a baba neme?

1 2 3 4 5
59. egypt
2013. jan. 2. 12:44

Hallottam olyan esetről, hogy a szülők mindenáron lányt akartak. Lett egy fiuk, továbbra is borzasztóan vágytak egy lányra, aztán megkapták, született egy fogyatékos kislányuk...

Akinek beteg gyereke születik, az tudja, mennyire nagyon lényegtelen a gyerek neme, és mennyire nem közhely, hogy mindegy, csak egészséges legyen.

58. egypt (válaszként erre: 50. - Bvivien78)
2013. jan. 2. 12:41
Nekem ha öt fiam lenne, akkor sem szomorkodnék, az biztos, mert mindegyiket borzasztó nagyon szeretném és egyiket sem cserélném el egy lányra. És persze fordítva. Mert nem a fiamat-lányomat szeretem, hanem a gyerekemet. (Normál esetben.)
57. vova
2013. jan. 2. 12:41
Amikor még nem tudtuk én fiúra, a férjem lányra tippelt. Bár én is inkább lány párti voltam, de fiúnak éreztem. Férjem nyert. De azt hiszem ha fiú lett volna akkor is ugyanannyira örültünk volna, mint a csodás kislányunknak. Azt még nem tudjuk, lesz-e következő, de az biztos, hogy ha lesz, akkor teljesen mindegy milyen nemű, a lényeg valóban az, hogy egészséges legyen. Annál nagyobb boldogság nem volt, amikor két és fél nap után hazaküldtek minket a kórházból a minimum 3 nap helyett azzal, hogy egészségesek vagyunk mint a makk (Apgar 10/10 és be sem sárgultunk) nincs értelme tovább maradni.
56. egypt (válaszként erre: 52. - D71ef05a8e)
2013. jan. 2. 12:39

A fiúk hisztije sehol sincs egy lányéhoz képest, én legalábbis ezt tapasztaltam.

Nem értek egyet a kolléganőddel, lehet, hogy náluk ez így van, de egyáltalán nem a gyerek nemén múlik, hogy milyen kedves és ezt hogy mutatja ki. Egy kisfiúval ugyanolyan szoros, mély és meghitt lehet az anya kapcsolata, mint egy lánnyal.

2013. jan. 2. 12:38

Én annyit tudok hozzászólni, hogy betegesen lányt akartam. De valahogy éreztem is az elejétől, hogy lány lesz, végig úgy kezeltem a dolgot. Pedig csak a 28. heti UH erősített rá, hogy lány.

Szerintem én borzasztó nagyot csalódtam volna, ha nem kislányom születik (bár a környezetemben mindenki azt mondta, hogy ez nem így lett volna.)

2013. jan. 2. 12:30
AMikor még nem tudtuk, hogy fiunk vagy lanyunk lesz,én úgy éreztem, hogy kislány. És boldog voltam tőle, pedig egész életemben azt akartam, hogy inkább fiam legyen, de valamiért mégis akkor lányt éreztem, aztán kiderült, hogy kisfiúnk lesz és ugyanolyan boldog voltam... Mostmár úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy, hogy mi lesz a következő, én ugyanolyan boldog leszek mindkettőtől... Olyan aranyos kisfiam van, hogy elfogadnék belőle még 5-öt..:)
53. Liimo (válaszként erre: 46. - Szilvi983)
2013. jan. 2. 12:18
Nálunk is a fiú unokákat részesítette előnyben a nagymamám. Viszont most a lány dédunokájáért nagyon odavan, pedig van fiú is neki.:)
52. d71ef05a8e (válaszként erre: 49. - Egypt)
2013. jan. 2. 12:04

Hááát, van ismerős kisfiú, nem kell a szomszédba mennie egy-egy idegtépő hisztiért....


nekem egyik kolléganőm mondta, hogy mindig fiús anyának képzelte magát, ezért nagyon örült, hogy az első gyermeke fiú lett, és másodszorra is inkább fiút szeretett volna. Most viszont már semmiért sem adná, hogy lánya lett, mert azt mondta, hogy olyan kedvességet, mint a kislányától, soha nem kapott a fiútól. Pedig ő is nagyon jó gyerek.

2013. jan. 2. 12:03

Mi lányt szerettünk volna :) Aztán kiderült,hogy fiú lesz,hát oda voltunk az örömtől :) Második tényleg mindegy,csak egészséges legyen,és az elhatározástól számítva ne kelljen sokat várni rá :) :) :)

Kereszt apámnak 10 lánya van,ők is addig próbálkoztak míg össze nem jön a fiú,iker fiaik lettek 3 napig éltek!Akármi lesz egészséges legyen,a te gyereked akármilyen nemű!Titeket hív anyának apának!

A Kínaiak meg hülyék,és kész!!!!

2013. jan. 2. 11:54

Én nagyon sokat agyalok a második baba témán. Lassan aktuális nálunk, a kisfiunk már 2 éves és szeretnénk neki kistestvért. Mindig azt mondom, hogy kell egy lány is. De minél többet gondolkozom, rájövök, hogy teljesen midegy milyen nemű. Nálunk soha senki nem hangoztatta a családban, hogy csak a fiúgyerek, az igazi gyerek. Apámnak két lánya született. Soha nem éreztük azt, hogy ez zavarná őt. Minket is meg lehetett tanítani focizni. :) Büszke ránk. Az már más kérdés, hogy a második házasságából született egy fia. Később kiderült, hogy az öcsémet együkük sem akarta, csak "gondolkoztak a másik helyett". Apám azt hitte, hogy a fiatal felesége gyereket akar, a felesége meg azt, hogy az apám akar még egy fiút. Nem mondom, hogy boldog élete van az öcsémnek, sajnos. :( 12 éves, apámék már 7 éve elváltak, a gyerek meg érzi, hogy valami nem stimmel.

És a mi történetünk: a férjem szent meggyőződése volt, hogy elsőre lányunk lesz. Aztán amikor felhívtam a 20 hetes UH után és közöltem, hogy fiú, ennyit mondott: most leteszem, ezt meg kell emésztenem. Aztán megemésztette. :) 1 éves volt a fiunk, amikor azt mondta, hogy milyen jó, hogy így alakult, milyen büszke a fiára és semmiért nem adná. És minden nappal egyre büszkébb rá.

Tudom, hogy ha a második babánk is fiú lesz (annak ellenére, hogy nagyon szeretne egy lányt is a férjem), rá is nagyon büszke lesz és imádni fogja.

És végül még egy gondolat: azok a férfiak, akik elfordulnak a gyermekeiktől a nemük miatt, azoknak első körben biológia órát tartanék. Elmagyaráznám, hogy az ő spermája dönti el a baba nemét, legközelebb legyen ügyesebb. :) Ne pedig a nőt szidja, hogy nem bírt neki fiút szülni!

Én nőként és anyaként, elképzelhetetlennek tartom, hogy jobban szeretném az egyig gyerekemet a másiknál, a neme miatt. Vagy egyáltalán bármi miatt!

49. egypt (válaszként erre: 39. - B399a09e0e)
2013. jan. 2. 11:48
Na majd lesz egy olyan lányod, mint a húgom, akkor aztán nem mondod, hogy a lányokkal nincs semmi baj.. . Ez csak egy általánosítás, iszonyú rossz természetű és problémás lányok is vannak (és nem a rossz nevelés miatt, én pl. mintagyerek voltam, pedig engem sem neveltek máshogy, mint a tesómat, csak neki teljesen más az alaptermészete), a hisztiről nem is beszélve. Egy fiú olyan hisztiket sosem produkál, mint egy lány.
2013. jan. 2. 11:46
Érdekes a cikk, és nem kétséges, hogy tényleg létezik ez a jelenség, bár körülöttem szó szerint minden ismerősnek lánya született elsőre vagy egyelőre egyedül, és senkinél nem tapasztaltam hasonlót, anyukák és apukák egyaránt ragyogtak a lányos szülő státuszban.
2013. jan. 2. 11:34

Elég szomorúnak tartom,ha egy szülő azért nem szereti eléggé a gyermekét,mert az nem lány vagy nem fiú.

Megértem a csalódottságot,ha mást kapnak mint akit várnak,de a legfőbb tényleg az,hogy egészséges legyen.

Egy picibabának a szeretre van a legnagyobb szüksége.

Nálunk a hugomék vállaltak be nagy családot,háromszor próbálkoztak.mind lány lett.Volt egy pici csalódás ott is,de semmi pénzért nem adnánk a lányokat.

Valamelyik lehet hogy kisfiúnak készült,mert nagyon aktv mindhárom kislány,imádjuk őket:)

Ha úgy alakul,én is vállalnék még babát,és nem azt nézném hogy fiú vagy lány,hanem hogy egészséges legyen.

2013. jan. 2. 11:33

Nagyon elgondolkodtató a cikk...sajnos...

Családi és ismerősi körben is akad rá példa, hogy a fiú "az igazi gyerek".

Egyszer a nagyanyám mondta nekem gyerekkoromban a legnagyobb nyugalommal az arcán, hogy értsem meg, a bátyámat jobban szereti, hiszen mégis csak fiú és ő a 3. azonos nevű férfiágon...csak annyit tudtam mondani, hogy én pedig az 1. de nem hatotta meg...azóta sem. 2011-ben fiam született, persze a nagyanyámnak fel sem merült a lány, mint opció.

Nekünk pedig tényleg mindegy volt, ahogy a kistesó is mindegy lesz, akármennyi is lesz majd :))) Ugyanúgy fogunk örülni egy kislánynak, mint egy kisöccsnek!

45. M0ncsa (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2013. jan. 2. 11:32

Hehe :) Ecceru: nem fostam tele az adatlapom lehugyozott tesztekkel meg pocakkepekkel :)


Hja, elvileg beleszolhatok, de aztan majd az jon, hogy neked CSAK EGY VAN, nem tudhatod :DDD

44. M0ncsa (válaszként erre: 41. - B399a09e0e)
2013. jan. 2. 11:31

Hat, most nem azert, de a felsoroltakban en pl. sokkal ugyesebb vagyok, mint az ocsem. Ennyit a nemekrol.

Cserebe az ocsem remekul apolja a demens nagyit :D Szoval soha sem lehet tudni.

43. b399a09e0e (válaszként erre: 10. - C9f9b53798)
2013. jan. 2. 11:27

Mert ha lány akkor mit tenne vele?


A megérzés amit a másik hsz.-odban írtad valósnak tűnik, mert én is végig lánynak hittem, már meg is volt a lány név. A fiú név "vésztartalékként" volt csak kiválasztva.

42. b399a09e0e (válaszként erre: 28. - Liimo)
2013. jan. 2. 11:24
Nekem is az arcomra volt írva a csalódottság a fiú hallatán.
41. b399a09e0e (válaszként erre: 39. - B399a09e0e)
2013. jan. 2. 11:23
Az viszont valóban érződik a családba hogy fiú vagy lány. A lány mindig is "le volt nézve" a családba. A fiú mindig is "rajongással töltötte el" az egész családot, mondván: a fiú tud autót szerelni, traktorozni, segíteni nagypapának otthon. Sok mindenre lehet tanítani...
2013. jan. 2. 11:22

Gratulálok, jó írás :)

Nálunk az első öt(!!!) gyerek fiú :D

Apának nem lehet panasza :D

De néha olyan jó lenne egy kislány. Rózsaszín ruhácskák, csattok...általában minden, ami csajos kimarad az életünkből. Ráadásul az összes fiú anyás. Jó lenne(jó lett volna) ha valaki apa nyakába ugrik, mikor hazajön :)

2013. jan. 2. 11:20

Ez tény hogy érdekes, elgondolkodtató cikk.

Unokatesómnak már 6 éves múlt a fia, most december közepén adott életet 2. gyerkőcüknek, aki szintén fiú lett. De ő megmondta hogy lesz még 3. majd, de ha összességében 5 gyerek is lenne, akkor is csak fiút mindig. Ő nagyon fiús anyuka az biztos. A fia nagyon nyugis; nem tudom ehez van e köze annak hogy gyógypedagógiai intézetben tanár.


Másik unokatesómék meg 2 lánnyal "rendelkeztek" már, és lett 3. is hogy az fiú lesz, hát nem lett az se fiú. 4. babót már nem mernek bevállalni ezek után a "fiú lesz" reményében.


Nekem 1 fiam van aki 8 éves, de mindenképp lányra voksolok következőleg,(de ha fiú az se baj, bát kicsit csalódott lennék).

A fiamnál végig lánynak hittem, erre 24. hertes UH közölték hogy fiú.

Annyira jó nézni a lányos anyukákat... a lányokkal soha nincs szinte semmi baj sem a suliban sem az oviban sem.

2013. jan. 2. 11:17
Nálunk egyébként apámnak szívfájdalma volt, hogy nem született fia (mondjuk még nem adta fel :)-de ezt sosem úgy fejezte ki, hogy bánná a lányait.
37. spinneli (válaszként erre: 34. - C9f9b53798)
2013. jan. 2. 11:14
Kínához képest gondoltam-primitív emberek persze mindenhol akadnak, sajnos.
2013. jan. 2. 11:14

Kislányt szerettem volna, el sem tudtam képzelni, hogy fiam legyen. A férjem kisfiúra vágyott. És kisfiú lett, nagyon örülünk neki :)

Az a durva, hogy sokan a rokonok közül ki is mondták, hogy "de jó, hogy az első gyerek kisfiú lett, azért ez mégis csak így a jobb". Mi lett volna, ha lányunk születik? Akkor is megemlítik, hogy de kár, hogy kislány lett?


Egy távoli rokonunknál a 11. gyerek lett fiú... Utána lett még egy fiú és még egy lány.

2013. jan. 2. 11:14
Most 21 hetes vagyok az első babánkkal. A 17. heti uh szerint lány lesz, a 18.heti szerint fiú. (a korábbi 4D babamozi volt, nem vagyok mániákus uh-ra járó) A családunk egyik fele fiút akar, másik fele lányt. Nem csak simán szeretnék,hogy ez vagy az legyen, követelik. Azt hiszem, nem fogjuk elmondani egyiküknek sem, ha kiderül majd a neme. Majd megtudják, ha kint lesz, addig meg izguljanak (vagy bosszankodjanak). Mi meg igazából egészséges gyereket/gyerekeket szeretnénk.
34. c9f9b53798 (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2013. jan. 2. 11:11
Ha nem így lenne, akkor nem lenne ilyen fórum, és ennyi példa. És normál esetben igazad van, de tényleg nem lehet, persze vannak kivételek - nem voltam egyáltalán járatos ebben a témában, szerencsére még az ismerőseim körében sem fordult elő tervezett abortusz.
33. Juharlevél (válaszként erre: 7. - C9f9b53798)
2013. jan. 2. 11:06

Nálunk megtippelte a szonográfus 12 hetesen és be is jött, a tesóméknál ugyan az a nő tévedett. Én nagyon boldog voltam, hogy kislányunk lesz, nem tudom megmagyarázni miért. De semmivel sem szeretném kevésbé, ha kisfiú lenne. A párom is nagyon örült, csak az apósom erősködött - mintha bármi befolyása lenne rá -, hogy talán mégis kisfiú lesz. Ennek ellenére természetesen szereti így is. A tesómék lányt szerettek volna, náluk fiú lett, de egy pillanat alatt átállt az agyuk fiúra.

Viszont ismerek olyan lányt, akit az apja hetekig látni sem akart és nagyon fiúsan nevelte. Sajnos ebből mai napig nagy problémái vannak szegénynek.

32. spinneli (válaszként erre: 7. - C9f9b53798)
2013. jan. 2. 10:54

12. hét után nem lehet abortálni a magzatot Mo.-n.

Meg nálunk szerintem nem annyira elvakultak az emberek a fút illetően-szerencsére.

31. michelle.r (válaszként erre: 30. - M0ncsa)
2013. jan. 2. 10:53
Te kis sumák, hogy sikerült ennyire titokban tartanod? :o)))). Gratula!!!!!!!!!!!!. És most már beleszólhacccc a gyerek témákba is :D
30. M0ncsa (válaszként erre: 18. - C9f9b53798)
2013. jan. 2. 10:39

Nem birsag, hanem ado :) Tudod, mint a sulyado az autora. Az sem buntetes, csak be kell fizetni, ez van.

Az meg, hogy elso gyereknek mindenaron fiut akarnak, voltakeppen egy regrol megmaradt, primitiv, egyszeru emberi felfogas. Nem mellesleg anno is csak a paraszt csaladoknal volt "elvaras", hogy fiu legyen a legidosebb, mert kellett a munkaskez a foldeken. A gazdag csaladoknal nagyon orultek a lanyoknak, mert ott tobb gyereket is megengedhettek maguknak, es egy nagyobb lanygyerek mar sokat tudott segiteni a kicsik korul az anyjanak (ami egy fiu eseteben azert eleg valoszinutlen).


Nade, ennyit a szociologiarol.


A cikk jo, nekem is tetszett :) Mar csak zarojelben merem megjegyezni, hogy en nagyon kislanyt szerettem volna, oszt' mit ad Isten, hat nem kisfiut :D Amikor kiderult, napokig vigasztalhatatlan voltam. Nade, kisfiu lett, es nagyon jo baba. Es nem is szenved hianyt semmiben ;) Most mar ugy vagyok vele, ha lesz meg egy, mindegy, mi lesz, csak ugyanilyen jo baba legyen :)))

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook