Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg ennyire fontos a baba neme? fórum

Tényleg ennyire fontos a baba neme? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg ennyire fontos a baba neme?

1 2 3 4 5
119. cicakaktusz (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2013. jan. 2. 22:00

Az apám 1933-ban született. Az első gyereke 1959-ben. Akkoriban még nyíltan vallották, főleg falun, hogy fiú kell, hogy az első gyerek legyen. Na, apámnak elsőre lánya lett. Minden barátja, ismerőse emiatt cikizte. Apám kinevette őket, főleg akiknek az első fiú volt. Mindig a következőt mondta: "Előbb a pesztra kell, aztán jöhet a gyerek!" És lám csak, másodjára 1968-ban megszületett a bátyám. Így aztán apámnak igaza volt, lett egy fia, aki a nevét továbbviszi, de az elsőszülöttje a büszkesége volt!

Pedig apám sok mindenben nagyon konzervatív elveket vallott!

118. Annette (válaszként erre: 1. - Szafaripók)
2013. jan. 2. 21:38
Nagyon örülök ennek a cikknek, jó látni hogy nem csak én gondolkodok így :) Sajnos vagy szerencsére én vagyok a második gyerek, egy bátyám van, és annyira érezteti velem mindenki hogy csak egy "pótlék" vagyok, iszonyatos így felnőni, 14 éves korom óta nem élek a szüleimmel, a még maradibb nagyszülőkkel pedig nem is tartom a kapcsolatot, bár nem hiszem hogy A FIÚ mellett eszükbe jutok néha... Remélem tanulságos ez a leendő szülőknek.
117. egypt (válaszként erre: 109. - Trinitas)
2013. jan. 2. 21:24

Csak azt mondtam, hogy a korkülönbség szerintem fontosabb a nemnél.

Egyetértek egyébként teljesen, szerintem is alaptermészet hasonlósága vagy különbözősége és persze a nevelés és család nagyon fontos.

2013. jan. 2. 21:20
Szép cikk, nagyon tetszett:). A második terhességemnél a 24. hétig csak határtalanul boldog voltam, hogy idáig eljutottam, hogy él, dobog az a kicsi szív. Akkor mertem csak megkérdezni, hogy fiú vagy lány, és igen, szívem mélyén kislányra vágytam. Kislány lett:). Szeretnénk kistesót, de mára már teljeseen mindegy, hogy fiú vagy lány. Egyszerűen csak határtalanul boldog lennék, ha újra egy kisember anyukája lehetnék... Már nem fontos, hogy fiú vagy lány, csak szülessen meg egészségesen.
115. Vikó 26 (válaszként erre: 112. - Trinitas)
2013. jan. 2. 20:07

Igen az ellen példa köztem és öcsém közt is játszik,pedig nincs nagy korkülönbség,napra pontosan egy év!

Folyton martuk,öltük egymást,amennyire emlékszem,kicsiként nem emlékszem,hogy volt.. lehet,hogy pár év mulva majd az enyémeket sem lehet egyszobában hagyni?

Viszont a két öcsém mai napig elválaszthatatlanok szinte,pedig már mindkettô felnôtt férfi ember!

Gyerekként is oda voltak egymásért,köztük 4 év van!

114. P&J&I
2013. jan. 2. 19:37

Ezt a nagy őrületet a nemek körül én sem értettem sosem...Van egy lányom,sőt a férjemnek Ő a harmadik lánya,és most megint terhes vagyok.Persze,hogy örülnénk egy kisfiúnak,de annyira teljesen mindegy hogy mi lesz.A lényeg,hogy minden rendben legyen vele!!!Ha lány lesz akkor is imádni fogjuk,ugyanúgy mint a nővérét,attól függetlenül,hogy Ő lesz a negyedik lány:)De a férjem sem lihegi túl a dolgot,hisz szerelmes mind a három lányába,és ha negyedik is az lesz,akkor az is szerelem lesz ez biztos!

Van egy ismerősöm,aki azt mondta,ha neki fiút mondanak felköti magát.Gusztustalannak tartom.Fogalma sincs milyen érzés anyának lenni,megtapasztalni mindazt az örömöt,amit egy gyermek nyújthat az anyjának.És ez az öröm független a nemétől...

2013. jan. 2. 19:14

Most olvastam a cikket!

én ezt sose értettem meg hogy miért ragaszkodik valaki görcsösen a csak lányhoz vagy fiúhoz!

Nálunk a családban tényleg igaz az hogy mindegy csak egészséges legyen!

Mi is a párommal gyermeket szerettünk volna az hogy fiú e vagy lány teljesen mindegy volt!most 10hónapos a kisfiunk ö az első gyermekünk de hogy a testvére milyen nemű lesz szintén teljesen mindegy! :)

112. Trinitas (válaszként erre: 108. - Vikó 26)
2013. jan. 2. 19:13

Hát köztem meg a bátyám közt 19 hónap van, rossz testvérek voltunk.. igaz kicsinek nem biztos, de oviban már nem foglalkozott velem.


Az enyéim közt is ennyi van, fiú és lány és eljátszanak.. ovisok.. kivi vagyok később mi lesz. Én meg fogom tőlük követelni az összetartást!

111. Pen80 (válaszként erre: 105. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 2. 19:12
Persze, alapvetően egyetértünk, csak megjegyeztem, hogy szerintem még ezek sem a gyerek nemén múlnak. Jó, persze, a hajfonás meg a sminkelés igen, legalábbis a fiúk ritkán teszik. :) De kevés ilyen dolog van.
110. szabóné erzsi (válaszként erre: 101. - Liimo)
2013. jan. 2. 19:09
jó azzal eggyetértek hogy a fiu hozza a lányt a lány meg a fiut a házhoz ha felnönek az nem ugyanaz mint a fiu legyen vagy lány a baba neme de a válaszom elsö felét hogy igen is a baba nemét akár hanyadik gyereknél a családnak ugy kell elfogadni és egyformán szeretni ahogy jön azt föntartom
109. Trinitas (válaszként erre: 107. - Egypt)
2013. jan. 2. 19:09

Hát, lehet korkülönbségtől sem, számtalan példa van mindenféle korkülönbséggel jó és rossz testvéri viszonyra. Szerintem ez a dolog, attól függ, mennyire rezegnek együtt.. Meg a neveléstől is természetesen.

Mi pl a bátyámmal eszméletlen mód különbözünk és nem voltunk jó testvérek. Viszont a neveltetésünkből adódóan felnőtt korunkra azok lettünk, mert a szülői háttér adja a legfontosabb dolgot: mindegy mennyire mások vagyunk, a legfontosabb a szeretet. Az pedig segít elfogadni a másikat.

2013. jan. 2. 19:06

Nekem is nagyon jól elvannak együtt,pedig vegyespáros!

Valóban szerintem is inkább a korkülönbség a mérvadó!

Nálunk,ez 20 hónap!

Együtt nônek fel,gyönyörûen tudnak együtt játszani,össze vannak szinte nôve!

107. egypt (válaszként erre: 105. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 2. 18:51

Hogy két testvér kapcsolata milyen, szerintem nem a nemüktől függ. Sokkal fontosabb pl. a korkülönbség.

Az enyéim remekül eljátszanak együtt.

Sokszor van, hogy egyneműek folyton marakodnak, vetélkednek és nem bírják egymást, míg különböző neműek között egyenesen imádat is lehet. Egyszóval nem a nemtől függ.

Eszembe jutott, hogy egy fiatal főiskolás fiú ismerősöm megosztotta fb-on a gimnazista húga képét valami olyan kommenttel, hogy "az én gyönyörű kishúgom, családunk büszkesége!":)

2013. jan. 2. 18:50

Két gyerekem van,az elsônél nagyon kisfiút szerettem volna,de kislányt éreztem,az is lett!

A másodiknál már inkább még egy kislányt szerettem volna,de fiút éreztem,az is lett!

Egyiknek sem tudtam örülni igazán szívbôl,mikor kiderült a baba neme nem tudom miért... (igazából nem volt rajtam nyomás a család felôl) de csak pár perc kellett csupán,hogy megszokjam elôször hogy lányom lessz,aztán azt,hogy fiam!

Teljesn mindegy a nemük,mindkettôt ugyanúgy imádom szeretem,csak valahogy másképp!

105. 731e5b9ffb (válaszként erre: 104. - Pen80)
2013. jan. 2. 18:38
A focit és a hajfonást példának szántam, arra akartam utalni, hogy mindkét szülő tovább adhatja a tudását, tapasztalatait azonos nemű gyerekének. Példának okáért, engem apukám nem tanított meg autót szerelni és a láncfűrésszel bánni, de volt egy bátyám, akinek ezeket megtaníthatta. Anyukám főzni, öltözködni, sminkelni tanított meg, együtt izgultunk a randiaim előtt. Ha két fiuk lett volna, anyukámnak ez a rész kimaradt volna, amiket velem megélt. Ami az azonos nemű testvérek kapcsolatát illeti, ne mondd nekem azt, hogy nem játszik el jobban 2fiú vagy 2lány gyerek egymással, mint 1 fiú egy lánnyal. Én is legóztam bátyámmal néha, de az eszébe se jutott neki soha, hogy hozza a babámat, és együtt dajkáljuk, vagy sosem beszéltem meg vele, hogy melyik fiú tetszik a suliból és az ehhez hasonló lányos dolgokat. És pont azt mondom, hogy egyik felállás se jobb, vagy roszabb, hanem hogy mindkettőnek vannak előnyei és ha nem a terv szerint alakulnak a dolgok, akkor ezekre az előnyökre kell gondolni, nem pedig azon siránkozni, hogy pedig én nem is így akartam..
104. Pen80 (válaszként erre: 102. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 2. 18:22
Amiket leírtál, abból szerintem semmi nem függ a gyerek nemétől. Pl. sem a foci, sem a testvéri kapcsolat. :)
103. Sirga
2013. jan. 2. 18:14

Részben egyetértek Veled - sógorom a példa, aki váltig fiút akart, legalább másodikra!(Nem jött össze.)

Másrészt viszont azt látom magam körül, hogy sokan gondolkodnak úgy, mint én. Az elsőnél tényleg mindegy volt! Mivel ő fiú, másodikra lányt szerettünk volna, de ő is "megkukacosodott". A harmadik lány lett, de szüléskor megmondtam a dokimnak is: ha ő is fiú, akkor se mennénk tovább. Mindkettőnk álma 3 gyerkőc volt, ennyire azért nem ragaszkodunk a vegyeshez! :) Sosem a név továbbvitele, vagy a "trónörökösség" miatt akartunk fiút. Így, ötösben, fiúkkal és lánnyal - teljes az életünk. :)


A téma egyébként tetszik, de meglehetősen sarkítottnak érzem a megvilágítást. Csak olyan példákat emeltél ki, ahol hiúságból akartak fiút - és bár ezt a hozzáállást én sem tudom megérteni -, pedig vannak más szempontok, illetve másmilyen családok is.

2013. jan. 2. 17:22

Az én apósomnak 2 fia van és az ő águkon ritka a lány gyerek, mint a fehér holló. Párom bátyjánk is fia lett, nagyon örültek neki, mert hát ember lett.. Olyan beszólása is volt apósomnak, amikor egy ismerősük boldogan újságolta, hogy lány unokája lesz, hogy: "Na, és megtartjátok?" Kedves, mondhatom..:S Amikor párom bátyjáék megint gyereket vártak, érdekes módon megváltozott apósom véleménye, lányt akart(persz megint fiú lesz). Ekkor jöttem rá, hogy igazából van abban a hímsoviniszta gondolkodásában valamennyi irigység is, ugyanis mégis szeretne lányunokát, ha már lánya nem lett.

Én azon a véleményen vagyok, hogy az egynemű és különnemű gyerekeknek is vannak előnyei. Ha különneműek az azért jó, mert akkor nem marad semmiből ki a szülő, anyuka hajat fonhat a lányának, apuka megtaníthatja focizni a fiát. Egyneműeknél pedig az az pozitívum, hogy kis korkülönbség esetén sokkal jobb testvérek lehetnek, eljátszhatnak egymással, sokkal nagyobb támaszai lehetnek egymásnak, örökölheti a kicsi a nagy ruháit és játékait. Szóval minden "rosszban" van valami jó, optimistán kell elfogadni a helyzetet, bárhogy is alakul. Én személy szerint különnemű gyerekeket szeretnék, ezért az elsőnél mindenképp nagy lesz az öröm, másodiknál már ki fogom próbálni azt a módszert, hogy a hüvely kémhatásával lehet valamennyire befolyásolni a születendő gyerek nemét az 50-50%-ot el lehet tolni kb 70-30% arányban. Ha nem jön be, akkor pedig az egynemű gyerekek előnyeire fogok majd fókuszálni:)

101. Liimo (válaszként erre: 68. - Szabóné erzsi)
2013. jan. 2. 17:22
Az nem ugyanaz. Nagyon nem.
2013. jan. 2. 16:28
A cikk tartalma érdekes, szerencsére nálunk ilyesmire nincs példa. Én mindig is lányos anyukának éreztem magam.Első gyermekem ahogyan szerettem volna lány lett.Utána a férjem győzködött egy tesókára és hogy csináljam a Czeizel módszert (hüvelyöblítést), fiút szeretett volna.Nekem mindegy volt.Fiú lett, és imádom.Teljesen máshogy lehet szeretni mint egy lányt.A lány bújós kiscica a fiú pedig a szerelmem :)De nekem így kerek a világ.
99. M0ncsa (válaszként erre: 97. - 117b1693d0)
2013. jan. 2. 16:00
Szerintem se, de a kozvelemeny maskent gondolja :)
98. zena01
2013. jan. 2. 15:57
Mindig kislányt szerettem volna. Kettőt, hogy legyen testvérke is. Sajnos nem lehet gyerekem. De néha még álmodom velük.
97. 117b1693d0 (válaszként erre: 91. - M0ncsa)
2013. jan. 2. 15:45
Ne bolondozz már, zenélni egyáltalán nem lányos! Mondjuk vannak hangszerek, amikre esetleg rá lehet fogni, ha valaki nagyon erőlteti.
96. 117b1693d0 (válaszként erre: 87. - Mese habbal)
2013. jan. 2. 15:41
A felsorolt példáid inkább szokásból eredő sztereotípiák, nem?
95. Titánia83 (válaszként erre: 85. - 130454e42d)
2013. jan. 2. 15:39
Én rendőr akartam lenni. Nekem a tanáraim azt mondták, hogy "nő nem való rendőrnek", így le is beszéltek róla. Aztán civilként dolgoztam ott, és meglepően sok női rendőrrel találkoztam. :)
94. Titánia83 (válaszként erre: 83. - Mese habbal)
2013. jan. 2. 15:38

Hm... nekem a Párom mindenbe besegít.


Mostanában olvastam apukákról, akik nem hajlandóak pelenkázni. Esetleg azt is ismerjék el, mint női munka? :) Nekem a Párom a kezdetektől pelenkáz. De ugyanúgy megcsinál bármit, ami férfi munka.

93. Titánia83 (válaszként erre: 74. - Annadi)
2013. jan. 2. 15:33
:'( <3
92. b399a09e0e (válaszként erre: 76. - Egypt)
2013. jan. 2. 15:29
No, ezek után egy szavam nincs akkor a fiamra.
91. M0ncsa (válaszként erre: 89. - Pen80)
2013. jan. 2. 15:21

:DDD


Hat, nalunk hol ez, hol az. Kiveve, amikor 2 emberes (ferjem fogja a labat, amig en takaritom a nyakig szaros gyereket :D)


Nade, ne offoljunk. Matek nem lanyoknak valo? LOL. Osszes matektanarom no volt, beleertve a profokat is az egyetemen. A legjobb matekos az evfolyamban egy csaj volt. Es jomagam is mernok volnek... Barmok. Pms, jol tetted, hogy lehulyezted azt a tanart, en is ezt tettem volna. Eeees, juszt is be fogom iratni a fiamat vmi hangszert tanulni. Mert az ugye lanyos. Pffff.

90. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 80. - Kyller)
2013. jan. 2. 15:06

Arról is egyre többet hallani, hogy mit tesznek a kislány újszülöttekkel, illetve a betegekkel Kínában...

Az eszkimó kultúrában a túléles függ attól, hogy az elsôszülött fiú vagy kislány.

A dinasztiáknak is megvolt a maguk társadalmi szerepe a társadalom életében.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook