Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg baj, ha még nem beszél a 2, 5 éves fiam? fórum

Tényleg baj, ha még nem beszél a 2, 5 éves fiam? (beszélgetős fórum)


1 2 3
7. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Veronnie)
2010. máj. 12. 18:52

Szerintem nem fognak elhajtani :)))

Bár én már most aggódom, hogy a másfél évesem még csak pár szót mond, és mutogatva kommunikál.

A járásfejlődésből kiindulva, hát én azért rákérdeznék, mert az lehet kicsit későn indult el, de már sinen vagytok, lehet a beszéddel is ez van.

Nem volt koraszülött?

2010. máj. 12. 18:52

A fiúk közül sokan később kezdenek beszélni és egyből mondatokban. De ha a férjedet megnyugattja, vidd el egy szakemberhez a picit.

Az én bátyám 3 éves volt már majdnem, amikor megszólalt: "Kérek egy szelet vajas kenyeret." Addig egy szót sem ejtett ki, a szüleim már mindenfelé vitték.

2010. máj. 12. 18:52

Kicsi lányom aki elmúlt 2 és fél éves most kezdett el beszélni úgy hogy más is értse, meg én is :D

naplóba pont most írtam le iket mond most, hát elég gyér még de még scak most indult be neki is.

nekem azt mondta védő nő ha 3 éves koráig egyáltalán nem beszél semmit akkor van baj.

Van pr szó azért amit mond?anya,apa, vagy egyéb szó?persze nem tisztn de érthetően?

2010. máj. 12. 18:52

A mi rokonságunkban is volt egy kisfiú aki nagyon sokára beszélt,de semmi baja nem volt,ma már ügyes nagy kamasz.Nem feltétlenül kell megijedni,de ha téged nyugtalanít akkor kérdezz rá az orvostól már csak a magad megnyugtatására is.Inkább tartsanak feleslegesen aggódó anyukának mintsem nemtörődömnek.

:)

3. Ekka
2010. máj. 12. 18:51

Azt nem tudom mit tegyél, Neked kell eldönteni.

Azt tudom, hogy a sógornőm kislánya 3 éves koráig nem igen beszélt, max. alapszavakat.

Aztán mikor oviba került, megeredt a nyelve. Azóta be nem áll a szája.


Nem tudom mennyire jól "fejezi ki", hogy mit szeretne, de max. annyit tehettek, hogy nem reagáltok, hátha így megszólal:) -ezt valahol olvastam.:)

2010. máj. 12. 18:51

Az exem és a kollégám is 3 éves kora után kezdett beszélni.Lusta volt megszólalni.Próbáld meg rákényszeríteni,hogy beszéljen.Ne te mondd meg,hogy mit lát,hanem próbálja meg ő.Olvass neki mesét és énekelj sokat.


A körzetihez elviheted,ő majd megmondja,hogy mi a további teendő,ha van egyáltalán.

2010. máj. 12. 18:48
Igazából a férjemnek van már nagyon elege, hogy a "nagy" fia egy szót se hajlandó mondani... Andris 20 hónaposan kezdett el járni -bár előtte lehordott mindennek a gyerekorvos, hogy mi vagyunk a hibásak. Most meg nem beszél. Torokhangokat, bababeszédet egész nap hallani tőle, de normális szót nem. A legfurább az, hogy mindent megért, amit kérünk tőle. Ez tényleg normális? Az apja szerint már kellene az orvos, de félek, hogy vagy elhajtanak, mert "aggódó" anyuka vagyok, vagy újra lehordanak, miután biztos én tehetek róla. Mit tegyek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook