Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor kell óvodába beiratkozni? Kisfiam szeptemberben lesz 3 éves, és sokan azt mondják, már késő, nem lesz helye. Tényleg így van? fórum

Mikor kell óvodába beiratkozni? Kisfiam szeptemberben lesz 3 éves, és sokan azt mondják, már késő, nem lesz helye. Tényleg így van? (tudásbázis kérdés)


18. struki
2011. jan. 4. 07:54

Közben megoldódott a probléma, tegnap elmentünk a kiválasztott oviba, és valóban tavasszal lesz beiratkozás, úgyhogy még nem késtünk le semmiről, és megnyugtattak, hogy lesz helyünk.

Köszi a válaszokat.

17. katus3 (válaszként erre: 16. - Struki)
2011. jan. 2. 14:30
Szia! Tényleg szinte mindenhol tavasszal van az óvodai beíratás,így nem vagy elkésve. Nálunk megkérdezik,hogy melyikbe szeretnénk járni, és fel is írják a jelentkezési lapra.
16. struki (válaszként erre: 15. - Man dula)
2011. jan. 2. 14:27
köszi, azt hiszem, a válaszod teljesen kielégítő, pontosan erre voltam kiváncsi. Köszönöm.
2011. jan. 2. 14:07
Szerintem városa válogatja. Az biztos, hogy a legtöbb helyen a beíratás áprilisban van, tehát már most menj és jelezd a vezetőnek, hogy vinnéd a gyereket, ez arra jó, hogy ők is felmérjék az igényeket. Ugyanis sok anyuka a létező összes helyre beadja az igényt, vinni természetesen csak egy helyre tudja, ahova áprilisban beíratja. Ezért csak áprilisban realizálódik, hogy TÉNYLEGESEN kik fognak abba az oviba járni. Ez jóval kevesebb létszám, mint ahányan előzetesen jelzik az igényt. Felvételi kötelezettsége pedig csak annak az ovinak van, amelyiknek a területi körzetébe tartoztok, de annak is csak az iskolaelőkészítős (azaz öt éves ) gyerek vonatkozásában.
2011. jan. 2. 13:25
áprilisban szoktak lenni az óvodai beiratkozások, akkor általában több nap (nálunk 3) áll rendelkezésére a szülőnek. Ha szeptemberi a gyerkőc, akkor most kell menni áprilisban.
13. struki (válaszként erre: 11. - 9e36cbb27b)
2011. jan. 2. 13:22
köszi, persze hogy tudtál :) azért mindenesetre holnap elmegyünk, de kicsit megnyugtattál. Én is tavaszra gondoltam, hogy addig talán ráérünk, (mi egyébként pécsiek vagyunk), de most paráztattak be, hogy már 1 éves korában jó lett volna megbeszélni az ovival. Én meg néztem bután ....
2011. jan. 2. 13:19
Nálunk is így van, hogy ha te akarod az ovit kiválasztani akkor jó ha egy évvel előtte beiratod, én már egy éves korában beirattam. De nálunk úgy működik, hogy a körzetis óvódába kötelesek felvenni, tehát helye lenne a csimotának!
2011. jan. 2. 13:19

Április - május - június-ban vannak a beíratások az oviban (település és óvoda válogatja.

De akkor viszont mindenképp menni kell és beíratni a gyerkőcöt, mert utána végképp nem lesz rá már lehetőség.

egy 2. osztályos lány és egy 6,5 éves ovis fiú után már tudom hogy mennek ezek a dolgok.


Remélem tudtam ezzel segíteni.

10. struki
2011. jan. 2. 13:17
Bocsánat, mindenhol (nem mindenhogy)
2011. jan. 2. 13:17
Hú, eléggé máshogy működik mindenhogy, ahogy látom. Mindenesetre most megijedtem, és holnap elmegyek az oviba, megkérdezem mi a helyzet. 3-at néztem ki, remélem, a háromból egybe csak lesz hely.
2011. jan. 2. 13:15
Akkor én sem tudom....ha Hanna Májusban lesz 3 éves akkor április-márciusban már beirathatom?
2011. jan. 2. 13:15
1 évvel a 3éves kor előtt.
2011. jan. 2. 13:15

Tavasszal szokott lenni, úgy tudom.

Érdeklődni viszont muszály már most...

5. 92a7e7f92e (válaszként erre: 1. - Struki)
2011. jan. 2. 13:14
Az én lányom Hanna, Mákusi, de az ovi nálunk is nagy dilemma. Ugyanis vannak (tehetősebbek) akik már MOST beíratták a gyereküket az oviba. Szerintem Augusztusban v.Júliusban beszélj az igazgatóval.
2011. jan. 2. 13:13

Szerintem nem vagy lemaradva semmiről.

Az én kisfiam is szeptemberben lesz 3 éves és majd tavasszal fogjuk beíratni. Általában a legtöbb helyen úgy tudom március-április környékén van a beíratási időszak.

2011. jan. 2. 13:13

A beiratás áprilisban van.

De sok helyen nincs elég hely, ott először azokat veszik fel, akik iskola kötelesek, 5 évesek.

Ha kicsivel vagy otthon, kevés az esély hogy beveszik, ha muszáj visszamenned dolgozni, akkor több az esély. Bár volt olyan ismerősöm is aki nem tudott visszamenni mert 4 éves fiát sehová nem vették be helyhiány miatt.

2011. jan. 2. 13:13
a beiratkozásnak fix időpontja van, érdeklődj erről az oviban. Azt hiszem május körül 1 hét szokott lenni, érdemes az első napon már reggel ott lenni :)
2011. jan. 2. 13:11
Mikor kell óvodába beiratkozni? Kisfiam szeptemberben lesz 3 éves, és sokan azt mondják, már késő, nem lesz helye. Tényleg így van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook