Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Temu - tapasztalatok fórum

Temu - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
ápr. 5. 12:31
Tudom, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de én inkább nem rendelek sem a Temuról, sem a Sienről, sem semmi hasonló kínai webshopból, mert egyszerűen nem fér bele a lelkiismeretemnek. Nagyon csábító, hogy bármit megkap az ember fillérekért. De közben egyrészről az egésznek brutálisan nagy az ökológiai lábnyoma. Másrészről ezeket a termékeket gyakorlatilag modernkori rabszolgák állítják elő éhbérért veszélyes körülmények között. Tudom, tudom, a legtöbb boltban kapható termék is ugyanonnan származik. Megint csak de. Azoknak valamelyest kisebb a karbonlábnyoma, mert konténerben, nagy mennyiségben szállítják hajóval. Nem pedig kis csomagonként repülővel. Persze így sem oké azokat sem vásárolni. Egyáltalán nem kellene gagyi, tömeggyártott, olcsó kacatokat és ruhákat venni úgy, hogy igazán nincs is szükségünk rájuk. Persze megértem, hogy sokaknak nem telik rendes(ebb) forrásból származó, kevés, de drága dolgot vásárolni, mégis szeretnének ők is szép holmikat. Én azért mégis arra intenék mindenkit, hogy gondolja át, valójában mire van szüksége, és a bolygó, a jövő, a gyerekeink érdekében csak olyat vásároljon, ami tényleg kell.
33. Nagy1A
márc. 20. 20:56
Most rendeltem először, hiánytalanul, - a megfelelő minőségét, majd a halak két hét múlva lemeózzák- egy televoncsatlakozó ami 7.000be kerül itthon, 800-ért megjött és........múxik!!!
32. Íródeák (válaszként erre: 31. - Micimacko62)
márc. 18. 21:51
Köszönöm szépen!
31. micimacko62 (válaszként erre: 29. - Íródeák)
márc. 15. 21:18

Rendeltem polókat,érdemes a méret táblázatukat megnézni,mert eltérések vannak.Egyiknél jó a L-s méret a másiknál XL-s jó.

Nem egyezik a mi saját méretünkel.

Centivel mérni és táblázat szerint rendelni.

30. tien (válaszként erre: 29. - Íródeák)
márc. 15. 21:17

Nekem S méretem van az stimmelt.


Az anyagára figyelj.

márc. 15. 21:14

Sziasztok!


Aki rendelt már ruhaneműt, attól kérdezném, hogy a méretek egyeznek a mi méreteinkkel? Ami M-es ott, itt is?

28. globus (válaszként erre: 22. - Papa1000)
márc. 4. 10:22

[link]


Ő is 500 Ft-ot fizetett.

márc. 2. 08:31

Egy milligrammos mérleget kerestem, az árak naponta változnak. A kinézett modell először 23000 Ft felett volt, így megrendeltem ugyanazt innen 13990 Ft-ért:

[link]

Azóta persze lejjebb ment az ár..

Apróságok rendelésére jó a temu, lehetőleg egy darabból legyen..

febr. 27. 16:42
Meg sem érkezett a rendelés.21-én kellett volna érkeznie.
25. micimacko62 (válaszként erre: 24. - Józsi10101)
febr. 26. 18:40
A saját oldalon ahol a rendelések vannak,ott van a Kivánság lista.
febr. 24. 18:39
Tudja valaki, hol lehet megnézni a kívánságlistát, amit elmentettem ? Sehol sem találom. Köszi, előre is
febr. 3. 14:07

Szerintem nem éri meg rendelni nagyon gagyi a minőség


Rendeltem egy kulcsot magamnak mert jól nézett ki és divatos is. Kb 1 hónap volt mire megjött (december elején rendeltem) és 1 hete jött meg, a kulacsot véletlenül leejtettem és eltört.

febr. 3. 14:00

Jan.30-án érkezett meg a rendelésem. 4300.- ft értékben. Ma kaptam egy sms-t, hogy fizessek vámot.

Érdekesnek tartom. Igaz, hogy csak 500. -ft-ot kér valaki, de adjam meg a kártya adataimat. Ez vált gyanussá, mert az nincs feltüntetve, hogy ki emelné le az összeget.

Amikor kihozták, meg is kérdeztem, hogy kell-e fizetni. Nem, -volt a válasz.

Már többször rendeltem. Ilyen még nem fordult elő.

Természetesen nem adtam meg a kártya adataimat.

Lefeljebb elvisz a NAV. :)

febr. 2. 12:28
Szeretem a Temut ,mert sok hasznos dolgot vásároltam már náluk. De sajnos ruhák nem megfelelő minőségűek.5 db ruha van nálam ami poliészter/nylon/anyagból van.Nyáron elviselhetetlenül melegek.NE VÁSÁROLJATOK RUHÁT TEMUTÓL. Próbáltam vissza küldeni, de most vettem és ezek nyári ruhák nem tudom mert már nincs meg a zacskó amiben küldték.SOHA TÖBBET NEM VÁSÁROLOK RUHÁT A TEMUTÓL.AKI VÁSÁROLNI AKAR AZ NAGYON NÉZZE MEG MILYEN ANYAGBÓL KÉSZÜLT. ÉN KÉP ALAPJÁN RENDELTEM.
jan. 31. 06:13

A Temu visszatérítéssel kapcsolatos problémámra szeretnék megoldást találni.

Rendszeres és elégedett vásárlója vagyok a Temu-nak.

Az áru értékének

visszatérítését nem kérhettem a

kredit egyenlegemre, pedig

eddig erre volt lehetőségem.

Most csak arra a kártyára

utalnak,

amiről vásárláskor a

kiegyenlítés történt. Ez pedig

a biztonság miatt a virtuális webkártya, amely nem fogad

jóváírásokat.

Szerintetek mi lehet a megoldás, hogy az összeg visszaérkezzen a kredit

egyenlegemre?

Hiába írtam a Supportnak, nem vették figyelembe.

jan. 30. 20:09

Még annyit ha valaki ruhanemüt rendel van az oldalán méret táblázat érdemes megnézni.

Mert hiába itthon 44 a méret ha náluk a számozás 46felel meg.

Tehát mérettáblázat után kell rendelni.

jan. 30. 20:06

Most van a 2.rendelésem.Az els ő csomagban rövid ujjú poló,hosszú ujjú pulover, 2 garbó,olaj permetező jött.

11 nap alatt ért ide és az expressz one szállitotta ki.

Kinai minőség de ugyan ezek vannak a boltokban csak drágábban.

Egyenlöre nekem bevált.

Igaz elöre kell fizetni kártyával,én is féltem egy kicsit de idáig semmi probléma nem volt.

Virtuális kártyával meg kizárható hogy apénzt leemeljék a rendes kártyárol.

Ennyi a tapasztalatom a Temurol.

jan. 30. 15:54

Ma érkezett meg a rendelésem. Többek közöt rendeltem egy késélezőt 1058.- Ft.

Ugyancsak ma jött meg a Nők lapja újság is és meglepődve láttam a hátoldali hirdetésben ugyan azt a késélezőt 12.990.- Ft-ért.

jan. 22. 22:08
Én már nagyon sok mindent rendeltem a temuról. Világítós kutyanyakorv, amit a Lidl-Ben vettem 2500 Ft-ért, ott 650 Ft volt. Pontosan ugyanolyan. Szóval itthon is ugyanezeket a kínai dolgokat árulják az üzletek, csak sokkal drágábban. Szóval érdemes inkább a temuról rendelni. Én vízálló asztalterítőt is vásároltam és gyönyörű, jó minőség. Nem minden kacat. Matracvédő huzatuk első osztályú, pazar, vízálló és gyönyörű. Pontosan illeszkedik. Plüss szőnyeget is vásároltam, fantasztikus a tapintása, öröm rajta járni, selymes és a mosógépben kimosható, belefér. A neszeszerek is igényesek, ami itthon több ezer Ft, ott 500. Én még nem kaptam olyan terméket, amely csalódás lett volna. Sokszor jönnek szembe velem az üzletekben ugyanezek az áruk csak többszörös áron. Mindig mindent becsületesen megkuldtek és időben.
15. andi6020 (válaszként erre: 12. - Sirga)
dec. 7. 19:25
Most beléptem csak úgy, és meglepődve láttam, hogy kaptam 1700 Ft ot. December 1 ig kellett volna szállítani, és december 1.én meg is kaptam a csomagot. Mégis adtak pénzt a késedelemért. Pedig nem is késtek.
14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Sirga)
dec. 7. 18:22
Megkaptam igen.
13. Sirga (válaszként erre: 12. - Sirga)
dec. 7. 18:15
Előbb kellett volna írnom. ☺️ Ma megérkezett a csomag. Nem terhelte vám, sem áfa. A tartalma pontosan az, amit vártam, minőségileg is rendben van.
12. Sirga (válaszként erre: 4. - Andi6020)
dec. 6. 21:00
Te megkaptad? Nekem hétfőig kellett volna megérkeznie. :/ Már jóvairtak az egyenlegemen 1700 Ft-ot a késés miatt. Dec. 1 óta a Magyar Posta nyomkövetési oldalán nincs új infó. Tartok tőle, hogy valaki lenyúlta. :(
11. de16c8f9e6 (válaszként erre: 10. - Sirga)
nov. 27. 19:00
80 euro fölött tuti. Most nézem én is hogy 300 eurónyi cuccost pakoltam a kosárba. Annyit csak nem kéne elsőre rendelni. :D Lehet soha nem ér ide. Lenyúlja valaki.
10. Sirga (válaszként erre: 4. - Andi6020)
nov. 26. 08:10
Nekem is. :) Kicsit aggaszt, hogy rányomják-e a vámot, áfát, de kockáztattam.
9. de16c8f9e6 (válaszként erre: 8. - F8c32ccd19)
nov. 25. 20:37
Mik vannak! Ebayről rendeltem mar apróságokat, ott nem volt semmi gond. Szürke csomagba jött minden, aztan bedobta a postás a ládába. Meg ha valamit megreklamált az ember, visszajött teljes egészében az ára. De hát ez már jó régen volt. Annyi jó kis karacsonyi mütyür is van itt, hogy csak tátom a számat. Plüssök is tök szépek.
8. f8c32ccd19 (válaszként erre: 7. - De16c8f9e6)
nov. 25. 20:07

Én ma rendeltem, pulcsit, kabátot és dec. 3-13.-a közöttre ígérik az INGYENES szállítást (most ingyenes, és a termék is "akciós")...ill. még ígérnek 1700 Ft. visszatérítést, ha 13.-ig nem ér ide a cucc.

Posta hozza és remélem egy csomagban, habár reggel és du. rendeltem külön.

nov. 25. 20:00

Hú az szuper! 1 hét? :O Akkor megkockáztatom. Szuperjó függönyöket találtam. Az egyik alatt a vásárlói véleményeknél láttam hogy magyarok is rendelnek.

Ha több mindent rendelek azt összevonják, vagy több csomagban jön? Magyar posta szállít vagy vmi futárcég? Mennyi a szállítási díj?

Tudom sok egy kicsit a kérdés. Bocs, előre is. ;)

nov. 25. 19:29
Én is rendeltem, jelenleg úton van a második. Minden rendben volt vele, kb 7-8 munkanap volt a szállítás.
nov. 25. 19:27
Többször is. Minden rendben ment, kb. egy hét alatt megjöttek a cuccok. A minőség a szokásos kínai.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook