Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » TELC középfokú nyelvvizsga fórum

TELC középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
18172. Reggi96
2014. jan. 11. 16:11
Tényleg igaz,hogy szóbeli prezentációnál a 2 választási lehetőség közül az egyik mindig az 5 fő téma ( koncert,sportesemény,könyv,film,nyaralás) az egyik?
18171. picike318
2014. jan. 10. 19:49

Sziasztok!


Valaki készül esetleg a márciusi vizsgára és esetleg pécsi? Ha lenne ilyen személy és volna kedve együtt készülni az nagyon jó lenne :)

Köszi

18170. alexandra909 (válaszként erre: 18169. - Favourite333)
2014. jan. 10. 12:59
Általában megkérdezik mindegyik rész előtt, hogy ki akar kezdeni, és ha nem kezded el azonnal, akkor ők választanak , de általában úgy szokott lenni, hogy az egyik fél elkezdi a bemutatkozást akkor a másik már a prezentációt fogja kezdeni , ezután a cikket az kezdi, aki a bemutatkozást is, és hogy egyenlő legyen a dolog állása a szervezést az folytatja aki a prezentációt is kezdte. Magyarán bemutatkozással párosul az újságcikk, a prezentációval pedig a szervezés. Lehet, hogy ez nem így van mindenütt, de nálam eddig mindig így ment.
2014. jan. 10. 12:11
Üdv. Azt szeretném kérdezni, hogy a szóbelinél az utolsó résznél ott ki kezd beszélni?Aki gyorsabb?
18168. Angharad (válaszként erre: 18167. - Angharad)
2014. jan. 8. 21:58
Mondjuk ez nem a cikkekhez kapcsolódik, de a prezentációs témák között még nem fedeztem fel.
18167. Angharad (válaszként erre: 18166. - Alexandra909)
2014. jan. 8. 21:57

Szuper, köszi. Én is találtam még egy olyat itt a fórumon, hogy KEDVENC ÉVSZAKOD.

Egyre több... :(

2014. jan. 8. 21:10

Időközben még nézegettem a gyakori kérdéseket is és ott találtam még újabb

újságcikk témákat:

-okos majmok

-vakvezető kutyák

-koffein hatása a gyerekekre

-Magyarország oktatási rendszere

-Dubaiban egy nőnek drogot csempésznek az italába és utána megerőszakolják


Ezek kicsit fura témának tűnnek de a gyakori kérdéseken az egyik kommentező azt írta, hogy az ő csoportjában nekik ilyen témáik voltak.

18165. Angharad (válaszként erre: 18164. - Alexandra909)
2014. jan. 8. 21:00
Abban teljesen igazad van, hogy bővül a szókincs, máris tanultam új szavakat. :) Nagyon jó kis összefoglalást gyűjtöttél a címekből, komolyan életmentő ez a fórum.
2014. jan. 8. 20:49
Én voltam az a kedves fórumozó aki összegyűjtötte őket:) most ebben az évben a januárin kívül mindig voltak ugyanolyan újságcikkek. Úgyhogy igen nagyon megéri átnézni őket , mert végül is veszíteni nem vesztesz vele semmit legfeljebb bővül a szókincsed.
18163. Angharad (válaszként erre: 18162. - Alexandra909)
2014. jan. 8. 20:46
Oh, értem. :( Sok sikert neked, fel a fejjel. :) Sajnos sokszor tényleg fél pontokon múlik az egész. Én most a cikkeken nyálazom át magamat, mindegyik címhez próbálok gondolatokat kialakítani magamban. Viszont ha jól értelmeztem, akkor mindig új cikkeket adnak? Vagy abban a füzetben a régiek is előfordulhatnak, amiket egy kedves fórumozó bemásolt nemrég? Pl.: Organikus ételek, jóslás, vagy adoptálás, amit te is említettél.
2014. jan. 8. 20:35
Úgy lettem gyakorlott szóbelis hogy most megyek negyedjére. Először simán meg volt a szóbeli részem de a magnóm gyenge lett , aztán másodjára hárman voltunk teljes káosz volt az egész , legutóbb nagyon jó partnert fogtam ki pörgött az egész beszélgetés és a magnóm is több mint 70% lett, de a szóbeli utolsó részét valamiért nagyon lehúzták a pontozó tanárok, és így sikerült másfél ponttal meghúzni, úgyhogy a prezentációra max pontot adtak az újságcikkre meg 22:( Ez a pontozás számomra teljes érthetetlen, de mit lehet tenni ha ők úgy gondolják fél ponton is simán megbuktathatnak.
18161. Angharad
2014. jan. 8. 19:43

egy éve ilyenkor: a public holiday in your country vagy tourist attraction near your city.


levelek: 2012.november-2011. október: TV-és főző show-ra jelentkezés, mobil szolgáltatás panasz levél

2012. május- 2011. április:

érdeklődő/információkérő levél: biciklis hirdetés

2012.augusztus-2011. november: e-mail, érdeklődő levél: önkéntes munkára való jelentkezés

2012.március-2011.január-2011.május: panasz levél: szüleid utazása( itt volt hajós utazás , sima nyaralás egy külföldi országban)


Ennyit találtam egyenlőre, akit érdekel.

Eszembe jutott még valami: a levélnél, ha csak annyi van írva az utasításokhoz, hogy pl.: blabla, tartsuk be a formát, írjunk tárgyat, és figyeljünk az elköszönésre.

Na most. Ilyenkor TÉNYLEG csak a tárgyat kell leírni, nevek és címek nélkül, vagy ez csak egy figyelmeztetés, hogy a tárgyat SE hagyjam ki?

Emailnél pedig hogy van a címzés?


From:

To:


dátum jobb oldalt


Ref./Subject?

Elköszönés: Thank you in advance.


Jól tudom...?

18160. Angharad (válaszként erre: 18159. - Alexandra909)
2014. jan. 8. 19:17

Köszi a választ! :)) Nagyjából átnéztem az egész fórumot, de fogalmam sincs, mik voltak tavaly, két vagy három éve. Esetleg aki volt, le tudná írni? Közben itt visszanézek a fórumban én is. A prezentációs témát nagyon nagyon jó lenne tudni, kedvenc könyvről és receptről ugyanis akármennyit beszélek, de generációs különbségekről/nyelvjárásokról/magyar oktatásról már nehezebben.


Te egyébként hogyhogy gyakorlott szóbelis vagy?

18159. alexandra909 (válaszként erre: 18158. - Angharad)
2014. jan. 8. 13:31

Angharad a szóbelinél általában úgy van, hogy kb 4 db füzet van (attól függően mennyien vannak szóbelin), a 4 közül az egyik általában mindig ugyanaz, mint a tavalyi, a maradék három pedig két vagy három évvel későbbi plusz mínusz egy hónap az adott vizsga hónaphoz képest. Én mint gyakorlott szóbelis azt javaslom nézd át az összes januárit, márciusit és novemberit, így 50% esélyed van hogy olyan füzetkével találkozz amit már egyszer adtak. Bár a januári prezentációs téma szerintem kiszámítható, de viszont újságcikk és szervezés szempontjából mindig valami újdonságot szoktak adnak és néha elég hajmeresztő témát is pl tavaly az adoptálásról kellett beszélni , na ez az a téma amire magyarul se tudnék semmit hozzászólni nem hogy angolul.



De ami fura volt nekem, hogy tegnap értesítetek, hogy a telc központja átirányított egy másik nyelvvizsga központhoz. Csak néztem, hogy most mi van, állítólag maradok Kecskeméten, de hogy erre miért volt szűkség arra senki nem adott nekem választ. Esetleg volt már más is, aki így járt? Ti tudjátok hogy miért küldözgetnek másik helyre?

18158. Angharad (válaszként erre: 18156. - Favourite333)
2014. jan. 7. 12:09
Köszönöm szépen! Ezek szerint a cikkek és a szervezéses feladatok is általában ugyanezek cserélődve?
18157. heruur
2014. jan. 7. 10:17
Sziasztok! Még októberben tettem le a B2 német nyelvvizsgát, 100%-os szóbelivel. Ha valaki szeretne a szóbelire gyakorolni, Skype-on szívesen segítenék. Néhány hónapon belül Németországban szeretnék dolgozni, így nekem is jól jönne egy kis német nyelvű beszélgetés. Ha érdekel, írj egy e-mailt! Az e-mail címem: kovafer@outlook.com
2014. jan. 7. 10:13

üdv

PREZENTÁCIÓ:

- Hely ahol jártál

- film amit láttál

- turisztikai látványosság a városod közelében

- tradicionális ünnep

- korunk előnyei hátrányai

- nagyon hasznos találmány

- informatika a mindennapokban

- kedvenc utazási mód

- tv csatorna

- legrosszabb munka /legjobb munka

- könyv ami hatással volt rád

- film karakter

- kedvenc zenei előadód

- tradicionális udvarlási és esküvői szokások

- egy nevezettesség amit láttál

- meghatározó élmény az életedben

- koncert

- művészeti alkotás

- népszerű sport

- sport esemény amelyen részt vettél

- kedvenc étel

- híres személy a múltból

- mit teszel a környezetedért

- bíróság

- egy ember akin segítettél

- kedvenc tárgyad

- barátság , baráti viszonyok

- melyik országba látogatnál el

- kedvenc sportoló

- zenekar akivel szívesen turnéznál

- webb oldal amit használsz

- amerikai és Japán kultúra

- egy kreatív dolog amit valaha tettél

- egy dolog amit szeretnél megtanulni

- egy ember akire felnézel

- gyerekkori emlék

- elektronikus berendezés előnyei hátrányai



CIKK:

- Organikus ételek

- Jóslás

- Iskolai egyenruha

- Sport hatása a fiatalokra

- erőszakos tv műsorok

- adoptálás

- emberek egymásra gyakorolt hatása

- kegyes hazugság

- gyerekek otthoni és otthoni túlterheltsége

- gyors randi

- iskolai erőszak

- számítógépes játékok veszélyei

- iskolai munka , tanárok munkája

- jó stressz és rossz stressz

- nők és férfiak másképp beszélnek

- erőszak elleni védekezés

- internet és telefon veszélyei

- szépség királynők

- munkahelyi doppingszerek

- valóságshow

- felelőtlenvásárlás, adósság

- Elkényeztetett kutyák, kutya ápolás

Szervezés:

- kosztümös parti

- amatőr zenei fesztivál

- pénz gyűjtés szegényeknek

- állatkert építés

- külföldieknek prezentáció az országunkról

- ideális ház

- Brazíliai utazás

- fitnesz terem nyitása

- park felújítása

- barátod eltörte a lábát mit teszel érte

- rossz az idő program tervezése Íreknek

- film készítése városodról

- főző fesztivál

- születésnapi buli

- kirándulás szervezése Angol csoportnak

- konyhai munka

- klub szervezése

- ideális iskola

- Londonba utaztok de nincs pénzetek

- Önfinanszírozó program amitől a városotok vonzóbbá válik

- sport tevékenységek amit havi tervben meg lehet valósítani

18155. Angharad
2014. jan. 7. 01:00
Megtaláltam ezen az oldalon az összeset, amiket összeszedtetek, szuperek vagytok, az előző kommentem tárgytalan. Esetleg nincs kidolgozva valakinek néhány? Annyi van, és mindig újabbakat és újabbakat találok... :(
18154. Angharad
2014. jan. 6. 19:32

Sziasztok, én a január 19.-ei nyelvvizsgára megyek. A prezentációs témákról szeretnék érdeklődni. Ha nem gond, bemásolom most azokat, amiket sikerült összeszednem. :) (csak hogy ki tudjam dolgozni nagyjából az összeset, ne ezzel menjen az idő, hogy ezt találgatom ki a felkészülési idő alatt..)


a book I've read

a film I've seen

a film character

a sport event I've been to

a concert I've been to

a song or an album

Hungarian school system

a person you look up to

learning foreign languages

a place in Hungary

national holidays (október 23, karácsony, márc. 15)

a recipe

media, tv,internet

my worst holiday

sport at you like

a competition I've won

living in a country

traffic problems

an accidents you have

best friend

transport

yourt Tv watching habbits

what do you do to keep fit

fast food restaurant

jobs

good/bad teacher

a journey you have

star you have met

A publilc holiday in your country

A National dish or food in your country

The language(s) spoken in your country

Something new you would like to learn

A person you admire

Education system in your country.


Valaki találkozott-e esetleg mással is ezeken kívül? Nagyon nagyon nagyon megköszönném, ha leírnátok! És gratula azoknak, akiknek sikerült, akik meg most jönnek majd, azoknak sok sikert. (:

A másik kérdésem, hogy elfogadnak-e csak 1 db. fényképes igazolványt is(nevezetesen egy ideiglenes személyit)?

18153. rexcs (válaszként erre: 18152. - Reggi96)
2014. jan. 4. 09:07

Sajnos nekem az nincs meg, nem tudnád elektronikus formában átküldeni nekem a rexcs@freemail.hu-ra?

Megköszönném nagyon!

18152. Reggi96
2014. jan. 3. 19:45
Ti is sokkal nehezebbnek találtátok ezt az Ismeretterjsztő Társulatos Telcet,mint a többi gyakorló könyvet? Én ezzel a könyvvel csak szenvedek,sokkal kevesebb pontot érek el,mint a többi könyvnél.
18151. Reggi96
2014. jan. 1. 16:36

Sziasztok!

Valaki el tudná nekem küldeni a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat angol középfokú gyakorlókönyv megoldását emailben? címem:regvaa@freemail.hu

Előre is köszönöm!

18150. rexcs
2014. jan. 1. 12:09

sziasztok!


most akadtam rá erre a fórumra, én a január 19-i nyelvvizsgára megyek majd, csak az írásbeli részre

valaki tud valami támogató véleményt adni a készüléshez?

a másik kérdésem meg az lenne, hogy valakinek nincs meg összegyűjtve a korábbi feladatsorok tesztjei, levelei? (mármint ami itt forumon közzé lett téve)ha igen akkor azt nagyon megköszönném ha elküldené nekem, ugyanis nagyon sok idő lenne végigolvasni ezt a sok oldat most

az email címem: rexcs@freemail.hu

köszönöm előre is a segítséget! és mindenkinek jó készülgetést!

18149. Gyusz24
2013. dec. 21. 21:43
Az a hivatalos ami a honlapon van, emailt nem küldenek!
18148. Marcipán86 (válaszként erre: 18146. - Daisy99)
2013. dec. 21. 15:09
Én azt veszem hivatalosnak ami a honlapon van. Én sem kaptam e-mailt.
18147. Reggi96
2013. dec. 21. 12:21
Valaki nem tudná elküldeni nekem az akadémia kiadós angol gyakorlókönyv megoldásait?Nagyon nagyon fontos lenne :S A feladatok megvannak pdf-ben,de a megoldását sehol sem találom. Kérem segítsetek: regvaa@freemail.hu
18146. Daisy99
2013. dec. 21. 09:41

Sziasztok!

Gratulálok Marcipán86!:)

Ti külön e-mailben kaptatok a értesítést az eredményről? (Én nem kaptam.) Vagy azt kell hivatalos eredménynek venni, ami a honlapjukon van. Előre is köszönöm a választ.

18145. Szente (válaszként erre: 18133. - Tündérke24)
2013. dec. 21. 08:59
Kevés németes hozzászólás van,
2013. dec. 20. 16:47
Sikerült! :)
18143. bigris
2013. dec. 19. 16:29

Régebbi levelek angol középfokon:


- 2009. aug

1. panaszlevél Egy online-nyelvkurzusról kell panaszlevelet írni. Nem kompatibilis CD, . . . negatív tapasztalatok alapján.

2. "felvettek egy munkahelyre ami távol van tőled szállást keresel


Aug 15. Az egyik egy fuvarozási cég hirdetésére kellett reagálni, hogy igen, te szeretnél elköltözni és ezt megbeszélni velük levélben

A levélírás egyik témája egy költöztető cégnek levelet írni, mert költöznél.


2009. dec ??


2009.10.17.-n lezajlott A két téma:


2.Szorult anyagi helyzetbe jöttél, láttál egy hirdetést amiben egy cég pénzügyi, továbbképzési, banki segítséget kínál. Ennek a cégnek kellett levelet írni, érdeklődni a mindenfelől.

1. infókérős éttermes téma

Angliában dolgoztál egy ideje, de most hazatérsz és a barátoknak, kollégáknak egy vacsorát rendezel. Egy étterem hirdetése látható, nekik kell levelet írni, érdeklődni a menü felől, igényeidet leírni, lefoglalni igényed szerint.



2010 febr.

1. infókérő levél, ott egy étteremnek kellett írni, hogy szeretnél egy búcsúbulit utazás előtt, és a menü, a környék, a szórakozási lehetőség az étteremben. . .

2. job application, a walt disneynél szeretnél dolgozni


2010 márc

1. információkérő levélnél kétféle tanfolyamból lehetett választani egyet, ugye? (WTF? :D)

2. ?


2010 ápr


1. panasz egy elcseszett utazás miatt

2. egy baráti csevej, hogy új városba költöztél és meghívod a régi barátokat!


2010 aug


1. jelentkezhettél egy angol showműsorba, ahol tehetségeket keresnek (két féle hirdetés volt: szakács vagy művész: énekes, táncos, egyéb

2. panaszkodhattál valamiről. Azt hiszem egy weboldalra regisztrálhattál, ahol csengőhangokat tölthettél le, itt volt valami hiba.


2010 okt


1.Infókérő: az volt h Londonban voltál elhagytál valamit és írj nekik h ott hagytad és h nagyon fontos nkeed vissza szeretbéd kapni miért fontos neked stb. Kérj infót arról, hogy mik a lehetőségeid, illetve hogy leírd, hogy mit, hol hagytál el, miért fontos neked, plusz az ismertetőjegyei a tárgynak.

2. Tanács levél az volt h indul valami új magazin és h adj tanácsot h mi legyen benne miről szóljon miért és mitől lesz sikeres stb. .


2. levél az volt h indul valami új magazin és h adj tanácsot h mi legyen benne miről szóljon miért és mitől lesz sikeres, milyen projectet kéne indítaniuk, amihez szükséges támogatás stb.


2012. májusban a 2. téma egy nem félhivatalos, inkább baráti levél volt, de már nem emléxem mi.

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook