Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tej- tojás Allergia- RECETGYÜJTEMÉNY! fórum

Tej- tojás Allergia- RECETGYÜJTEMÉNY! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. márc. 9. 06:48
Tegnap kipróbáltam a tojáspótlóport este azt vettem észre,hogy a térdhajlatban piros pöttyök jelentek meg.Valakinél jelent kezet ugyan ilyen jelek a tojáspótlópor használat után?
2009. febr. 23. 20:24

Szia több helyen is és a tej- tojás allergiás oldalon itt a hoxán. pl:dietetika. hu, picibaba. hu, .

DE én is szoktam írni recepteket amiket kipróbálok vagy átalakítok. pl: most a méteres sütöttem. A piskóta receptje:Piskóta

Hozzávalók:

• 2, 5 dl almalé

• 12 dkg cukor

• 0, 5 citrom héja és leve

• 1 cs. van. cukor

• 25 dkg liszt

• 1 cs. sütőpor

• 1 csipet só

• 1 kk szódabikarbóna

• 4 ek étolaj


Ízlés szerint rakható a nyers tésztába kakaó, fahéj, gyömbér, aszalt vagy friss gyümölcsök.

Az elkészítés menete:

Az almalevet a cukorral, a vanília cukorral, a fél citrom héjával és levével összeturmixolom. A fehéres színű léhez hozzáadom a lisztet, sütőport, sót, szódabikarbónát és az olajat is. A hozzávalókat alaposan összedolgozom. Kivajazott, kilisztezett formában, közepes lángon 15-20 percig sütöm.

csokimáz:Közben megtaláltam a kókuszos tej csoki receptjét. Lehet, hogy sokan már ismerik, de azért leírom hátha valaki mégsem.

10 dk kókusztejpor, 4 ek. cukor, 2 ek. norm. kakaópor, 1 van. cukor, 4 dk liga marg. 4 ek víz. A vizet és a cukrokat sziruppá kell főzni és ha már sűrűsödik beletenni a margarint és egy kicsit még lassú tűzön forralni. Egy edényben elkeverni a kókusztejport a kakaóval. A szirup alatt lezárjuk a gázt, beledolgozzuk a kakaós kókusztejport és jól elkeverjük. Gyorsan kell vele dolgozni, mert gyorsan dermed. Ha nagyjából homogén akkor egy folpakkal letakart tálcára kell önteni és elteríteni. A tetejét még lehet egy kicsit egyengetni. Hűtőbe hagyjuk dermedni. Puffasztott rizset is lehet bele tenni.

bonyolult.

Puding krémet pedig rizsitalból készítettem, de legjobb a kókusztejporból finomabb, Dr. Oetker puding+ liga vaj.

Nem olyan finom mint a régi, de finom lett.

2009. febr. 23. 07:11
Szerintetek ha élesztőt használok a kenyér sütéséhez azzal ártok a fiamnak ,mert csak most olvastam el,hogy 13%-ban tartalmaz fehérjét (kazeint).A kovásszal is próbáltam régen ,de nekem nem sikerült jóra nem kelt meg elégé.
2009. febr. 16. 11:58

Csokis süti tojásérzékenyeknek:


14 evőkanál finomliszt

17 evőkanál paradicsom-ivólé

14 evőkanál étolaj

3 evőkanál kakaópor

14 evőkanál kristálycukor

1/2 csomag sütőpor

3 evőkanál forró víz

5 dkg durvára vágott mogyoró

Töltelék:baracklekvár ízlés szerint.


A sütemény szilárd hozzávalóit kimérjük egy tálba,hozzáöntjük a folyékony adalékokat,majd határozott mozdulatokkal összekeverjük.

Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük,előmelegített sütőben 200 fokon megsütjük.

Ha kihűlt kettévágjuk,simára kevert baracklekvárral megtöltjük,a tetejére pedig átszitált vaníliáscukrot szórunk.

2009. febr. 16. 11:46

Almakrém:

fél kg hámozott,felszeletelt alma

4,5 evőkanál cukor

egy csipet fahéj

kevés víz,citromlé

2 tojás

3dl víz

1 vaníliás cukor

fél csomag vaníliás pudingpor

1 evőkanál liszt

diónyi liga margarin

egy csipet só


Az almát két evőkanál cukorral,egy kevés vízzel,citromlével,kis csipet fahéjjal fedő alatt üvegesre pároljuk.

2 tojássárgáját 2 evőkanál cukorral,a vaníliás cukorral,a liszttel és a vaníliás pudingporral habosra keverjük,majd 1 dl hideg vizet adunk hozzá apránként,állandó keverés mellett.

Közben két dl vizet felforralunk,az elegyre öntjük és erős tűzön,állandó keverés mellett besűrűsítjük a krémet.

A tűzről levéve belekeverjük a margarint.

2 tojásfehérjét csipet sóval,kis citromlével,evőkanál cukorral kemény habbá verjük.(a cukor hozzáadása előtt verjük fel a fehérjét,majd a cukorral verjük tovább.)és a még meleg krémhez adjuk óvatosan.

Az almát az üvegtál aljára terítjük,ráhalmozzuk a krémet.

Tetszésünk,ízlésünk szerint díszíthetjük,behűtve tálaljuk.


A tojást biztos lehet helyettesíteni,nekem nagyon ízlett.

2009. febr. 15. 08:54
Tegnapi ebédre csináltam spagettit és a vissza maradt húst a lángosba töltöttem ma reggel.A fiúk majd meglepődnek ha felébrednek.
2009. febr. 15. 08:49
Köszi a tanácsot én ki vajaztam és liszteztem a le írás alapján,de ma reggel újat sütöttem alma nélkül és így nem ragadt le.A kővetkező almást kiolajozom,még 1x köszi.
26. vereskati (válaszként erre: 25. - Vikijoci2)
2009. febr. 14. 11:25
Ha a forma alját kiolajozod és úgy rakod bele a gyümölcsot, talán nem ragad bele.
2009. febr. 14. 11:21

Ki próbáltam és jó lett,de legközelebb nem rakok almát a formába aljába,mert így oda ragadt,azt a képet amit láttam azon jól mutatott de nekem nem sikerült olyan szépre.Ezt használhatom majd a szülinapi tortának is.25cm átmérőjű a torta formám a süti úgy 2cm magas lett,a turmix gépbe végig lehet csinálni folyékony massza lesz belőle.

Piskóta

Hozzávalók:

• 2,5 dl almalé

• 12 dkg cukor vagy 12.5 dkg

• 0,5 citrom héja és leve

• 1 cs. van. cukor

• 25 dkg liszt

• 1 cs. sütőpor

• 1 csipet só

• 1 kk szódabikarbóna

• 4 ek étolaj


Ízlés szerint rakható a nyers tésztába kakaó, fahéj, gyömbér, aszalt vagy friss gyümölcsök.

Az elkészítés menete:

Az almalevet a cukorral, a vanília cukorral, a fél citrom héjával és levével összeturmixolom. A fehéres színű léhez hozzáadom a lisztet, sütőport, sót, szódabikarbónát és az olajat is. A hozzávalókat alaposan összedolgozom. Kivajazott, kilisztezett formában, közepes lángon (úgy 120-150°)15-20 percig sütöm.

Tipp: Ha a forma aljára alma-, vagy ananászkarikákat teszel szépen elrendezve, és arra öntöd a nyers masszát, akkor sülés után a piskótát kifordítva dekoratív és ízletes süteményt kaphatsz. (Köszönet az ötletért!) Szeletelve, fahéjas porcukorral meghintve tálalható.

2009. febr. 14. 07:50
Köszi meg van én is kiírtam,ez a kedvenc oldalam te is itt találtad [link] próbálom ki a piskótát ami almalével készül,majd megírom hogy bevált e nálunk.
2009. febr. 13. 22:22

De jó!Ezt is kipróbálom!Kipróbáltam a pizzás tekercset most este vacsira úgy,hogy a tésztát mustárral kentem meg.A virslit felvágtam öt részre és azt tekertem bele a tésztába.Ilyen kis virsli falatkák lettek belőle.Nagyon finom lett.Találtam egy sütit:Ádám csokis kenyere.Leírom neked,bár még nem csináltam meg.


20dkg cukor

1 vaníliás cukor

5 evőkanál kakaó

6 evőkanál olaj

3 evőkanál 5%-os ecet/szerintem a 10%-os is jó,mert én azzal szoktam az ilyen tésztát./

2,5 dl víz

1 csapott mokkáskanál só

1/2 csapott mokkáskanál szódabikarbóna

25 dkg rétesliszt


Az egészet összekeverni,előmelegített sütőben 20*25 cm-es zsírozott-lisztezett tepsiben 20-25 perc alatt 190 fokon megsütni.

2009. febr. 12. 18:34

Ma reggel lángost csináltam nagyon jó lett a fiúk mind megették,7db lett belőle olyan jó nagy férfi tenyérnyi.+fokhagymás olajat,de bármivel fogyasztható +nem olyan zsíros mint a piacokon.

Lángos:

30dkg liszt

1/2 kocka élesztő

2,5dl víz

1tk. cukor,só

2009. febr. 11. 19:35
Tegnap este megcsináltam,nagyon finom lett,de raktam bele egy kis sonkát is.Nagyon ízlett a lányaimnak.
2009. febr. 11. 08:33
Nem ,én vékony csíkra vágtam és talán a tekerésnél talán kicsúszna a sok töltelék.De a hagyományos pizzánál mindent rá rakok.A kővetkezőt előre feltekerem és úgy darabolóm talán nem esik ki belőle a töltelék,még finomítok rajta.
2009. febr. 10. 14:07
Ez jól hangzik,én is kipróbálom.Sonkát vagy más szalámit nem is raktál bele?
2009. febr. 10. 11:19

Sziasztok,ma kipróbáltam a pizzás tekercset isteni lett mindenki imádja.A [link] találtam több más recepttett is,ezt ajánlom sok mindenkinek.

Pizzás tekercs.

30 deka liszt,

2,5 deka élesztő,

pici cukor, pici só,

5 deka liga vagy linco margarin,

1,5 deci víz,

pizzakrém és ketchup.


Langyos cukros vízben az élesztőt futtatom. A margarint megolvasztom, hogy könnyen gyúrható legyen. A pizzakrémet ketchuppal elkeverem és félreteszem egy kis tálban. Az összes többi hozzávalót egy nagy tálban elkeverem az élesztős vízzel. Jól összedolgozom. Kb. fél órát langyos helyen állni hagyom, hogy megkeljen egyszer. Ekkor kinyújtom kb. 3 mmesre és az egyik felét bekenem a paradicsomos kulimázzal. Félbe hajtom, csíkokra vágom, megtekerem. 180 fokon kb 10 perc alatt megsütöm. A teteje nem lesz barna. Az alja kicsit.

Én kenyérsütőben készítettem a tésztát mert a kelt tésztákban pocsék vagyok az sosem sikerül nekem kézi módszerrel.

2009. febr. 9. 22:43
"Csak" tejallergiás a nagyobbik lányom,de annak idején mikor azt mondták valószínűleg mindkettőre allergiás vettem egy könyvet tej-tojás mentes ételek receptjei vannak benne.Megnéztem,de sajnos nem találom,mert nyáron költöztünk és szerintem még dobozban van anyósék padlásán.De tudom,hogy annak idején én a tojáspótló port akartam kipróbálni,de aztán nem kellett,mert kiderült,hogy csak tejfehérje allergiás.
16. vikijoci2 (válaszként erre: 14. - 35c81b79eb)
2009. febr. 9. 07:42
Te milyen tojást használsz ha tojás allergiás vagy/vagytok?A tojáspótlóporral helyettesíted?
2009. jan. 27. 17:17

Bocsánat folytatom itt:

1 citrom reszelt héja

1 vaníliás cukor

1 kávéskanál szódabikarbóna

citromlé


(1 bögre=3 dl )


Az almákat meghámozzuk és kb egy centis kockákra vágjuk,citromlével meglocsoljuk,félretesszük.

A tojásokat a cukorral jól kikeverjük,majd adagokban az olajat is hozzá keverjük a citromhéjjal.

A fahéjjal és szódabikarbónával elkevert lisztet is hozzákeverjük,majd a legvégén az almákat beleforgatjuk.

Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük és előmelegített 190 fokos sütőben kb. 40 percig sütjük.


Ez is nagyon finom.

2009. jan. 27. 17:13

Almás-fahéjas kevert:


5-6 db alma

1 bögre cukor

1,5 bögre rétes liszt

3/4 bögre olaj

3 tojás

1 evőkanál fahéj

2009. jan. 27. 17:08

Sziasztok!Az én kislányom két éve tejfehérje allergiás.Leírok egy olyan süti receptet,ami tojás-tej allergiásoknak való.

Csokis süti:

14 evőkanál finomliszt

17 evőkanál paradicsom ivólé

14 evőkanál étolaj

3 evőkanál kakaópor

14 evőkanál kristálycukor

1/2 csomag sütőpor

3 evőkanál forró víz

5 dkg durvára vágott mogyoró(én ezt nem raktam bele,mert nem eheti a lányom.)


Töltelék:baracklekvár ízlés szerint


A sütemény szilárd hozzávalóit kimérjük egy tálba,hozzáöntjük a folyékony adalékokat,majd határozott mozdulatokka összekeverjük.

Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük,előmelegített sütőben 200 fokon megsütjük.

Ha kihűlt kettévágjuk,simára kevert barack lekvárral megtöltjük,a tetejére pedig átszitált vaníliás cukrot szórunk.


Tényleg nagyon finom.

2009. jan. 27. 12:02

Szia Én,úgy látom itt nincs nagy tömeg,de azért be másolom általam talált és kipróbált receptet.Kicsit más mint a régi linzer,de nem rossz.

Pudingos keksz

Hozzávalók:

• 25 deka puha margarin

• 25 deka liszt

• 10 deka porcukor

• 1 cs. vanilliás cukor

• 10 deka pudingpor


(Bármilyen pudingpor használható. Én eddig vanilliás, csokis és puncs ízűt próbáltam. Mind nagyon finom.) Ezen kívül ízesíthetjük csokidarabokkal, fahéjjal, gyömbérrel, kakaóporral stb.

Elkészítése:

Az összetevőket egy tálba tesszük, és jól összedolgozzuk. Enyhén lágy tésztát kapunk. Viszonylag gyorsan kell dolgoznunk, mert a margarin hamar megdermed, és akkor töredezett, kevésbé szép kekszeink lesznek. A tésztából kis gömböket formálunk, majd ellapítjuk azokat. A sütőpapírral bélelt tepsibe szépen sorba elrendezzük. Nem kell túlságosan nagy helyet hagyni köztük, hiszen ez a keksz sülve sem lesz sokkal nagyobb, mint nyersen. A sorba rendezett lapocskákat egy villával tovább lapítjuk, ezáltal még szép mintázatot is kapunk. 180 fokos sütőben 10-12 perc alatt megsütjük. Vigyázni kell a gyors sütéssel, mert a korongok alja hamar megbarnulhat.

2009. jan. 26. 12:43

Sziasztok,

Ha valaki véletlenül tud tej-tojás nélkül készült kalács receptjét az jó volna.A tejet tudom nélkülözni vagy helyetesiteni,de a tojást?Nem ismerem a tojáspótlóport azt használhatnám erre?

2009. jan. 20. 06:16
www.babaszoba.hu/topics/articles?aid=331 itt vannak jó receptek
2009. jan. 19. 17:01

Szép napot kívánok,

nekünk "megadatott" mára. 2 éves kis unokám tejfehérje allergiája mellé ma tojásallergiára is fény derült!

Teljes,szigorú diéta van kilátásban,kinövéssel sem biztatnak!

Kérnék segítséget,aki tud bevált,ízletes recepteket,illetőleg tej-, tojáshelyettesítő dolgokat, kérném küldjön nekünk!-szója is kizárva-

köszönöm a segítséget

2009. jan. 15. 11:43

Sziasztok,

Most tudtam meg hogy a 3 éves kisfiam tej-tojás allergiás a sok kedvenctől meg kell fosztanom de van amit lehet helyettesíteni és ebben kérem a segítséget receptekre lenne szükségem.Köszönöm előre is mindenkinek.Viki

2008. okt. 29. 22:08

Sziaztok,

tudtok -e esetleg tojás nélküli süteményes recepteket ? Vagy bármi mást csak ne legyen benne tojás és egy kilenc éves gyereknek kedvébe tudjak járni egy kis változatottságos ételekkel.

Köszi elöre is !

6. christin (válaszként erre: 5. - Ec49f599c1)
2008. okt. 17. 07:48

Szia

Légyszi ird meg, hogy hol tudom megrendelni vagy megvenni.Receptek inkább sós sütemények vagy pogácsa receptek érdekelnének.

Köszi.

5. ec49f599c1 (válaszként erre: 3. - Christin)
2008. okt. 16. 16:48
Ird megy hogy milyen receptekre gondoltál... és akkor azokat leirhatom.
4. ec49f599c1 (válaszként erre: 3. - Christin)
2008. okt. 16. 16:46

A Sno_pro tej 200ml-es kiszerelésben van olyan dobozban mint a gyümölcslé. szivószál is van hozzá ugyan ugy. egy havi mennyiséget szoktunk rendelni, és az 30 doboz. tehát naponta egy doboz. ugyan olyan mint az igazi tej talán nem olyan édes nem olyan émelyítő az ize.

Van tejpor is amit ha kávézol esetleg tehetsz bele, vagy ha vizzel kevered össze ugyan olyan mint a tej. én azt is nagyon szeretem. ennek a neve: Lp-drnk.

ha gondolod, a cimet is megkeresem ahonnan rendeljük. gondolom nagyobb városokban gyógyszertárakban, vagy diétás boltokban hozzá lehet jutni egyszerűbben. én kisvárosban lakom, nekünk rendelni kell.

szólj és utánanézek hogy mennyibe kerül?! meg hogy honnan lehet könnyen megszerezni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook