Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások fórum

Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2008. febr. 8. 19:05
Talán szerencsére nálam nincsenek pöttyök, igaz már nem is vagyok kicsi baba.Viszont annál többször fordul elő hasmenés, hasi fájás, gyulladás, esetleg fulladás, fülem mellett csomó és gyulladás, orrfujás,de a legtöbb a gyomor bél-rendszeri gyulladás. De én is tapasztalom, hogy mennyire nehéz a diéta.Próbálom kerülni a szójás dolgokat még az hiányzik, hogy a szójára is allergiás legyek. Valahol olvastam,hogy könnyen kialakulhat tej allergia után az is. Sajnos a rizs és a zab tejektől kicsit fáj a hasam, a nyáron kiprobáltam a hipoallergén tápszereket amiket a babák kapnak, de iszonyú hasmenésem lett tőle.A ti babátok bírják ezeket a tápszereket? Lehet most kapni ezt a rizs szentjánoskenyér alapú tápszereket,mi a véleményetek róla?
13. ec63a7fc29 (válaszként erre: 12. - 984ff08d0b)
2008. febr. 8. 18:39

Mi pont bölcsisek lettünk, amikor tejallergiás lett.

Vittem neki a szójaalapú tejport, s abból főztek neki mindent. Ő abból kapott palacsintát, azzal habartam a főzelékeit, még tejbegrízt is kapott.

Szerintem nem para.


Arra kell koncentrálni, mit ehet meg, nem arra, hogy mit nem.

Én még csokit is készítettem neki, Liga vajjal és szójás tejjel.


Nincsenek rossz emlékei. S a testvérei is fejből tudják mit ehet, mit nem.

Ha nem vigyázunk, akkor jön az ekcéma.:(((

2008. febr. 8. 18:31

bébifiamnál hasgörcs és hasmenés a tünet a direkt tejtartalomra, ha "csak" bele van keverve, akkor pöttyök, és éjjel nemalvás (tehát fájhat nek ia poci vagy nem tudom). orvoshoz nemsokára eljutunk, akkor kiderül talán, hogy fehérje, vagy cukor... :P tényleg pocsék, főleg ilyen picinek, mindig meg akarják kínálni ha vendégségbe megyünk és oylan hülyén jön ki, hogy egyfolytában kérdezgetem, hoyg: bocsánat, abban van tej vagy tejtermék? mert akkor sajnos nem eheti meg...

Az idősebbek közül sokan hülyének néznek, hogy ilyen nincs is és csak agyonféltem a gyereket, hát marha kellemes, mondhatom, éjjel a vinnyogó gyerekhez kelni-vígasztalni 5-6x...

A bevásárlás, meg mint az öreglányok, nézem a termékeket, nézem, nézem ,csak nem az árát, hanem az összetételt... :P és teljesen mindegy mekkora mennyiségben van benne tejpor, vagy akármi, pöttyök jönnek. Tehát nem játszom ilyet és aki nem érti meg, ahoz nem megy a bébi. Nagyinál van már olyan nasi, amit ő ehet, ha valaki valami tjeset rágcsál és kunyizik ,abból kap. Apával is szeret enni, és ha apa sajtot eszik, ő kap valami tejmentes szalámit, vagy hasonló tálat, csak tejmenteset...

Nehéz nagyon...bár azóta én sem eszem annyi joghurtot, meg sajtot :D

2008. febr. 8. 18:26
LIGA margarin
10. Buba03
2008. febr. 8. 18:22
hát énmár nemhiszem hogy kinövöm..
2008. febr. 6. 19:35

Sziasztok

Sajnos van egy rossz hírem a tejallergiásoknak, nem mindenki növi ki. Nekem felnőtt koromra derült ki az allergia és sajna valószínű, hogy gyerek korom óta megvolt.Bizony nagyon nehéz a diéta, nagy odafigyelést igényel, van amikor könnyedén tudja csinálni az ember és van amikor nagy tehernek érzi. Pláne ha a család többi tagjának olyanokat főzök amit én is szerettem. Nagyon szerettem a sajtokat, és sokáig nem tudtam, hogy bajt okoz. Felnőtt korban minden orvos inkább a tejcukor érzékenységre gondol a tejfehérje inkább a gyerekeknél fordul elő.

2008. jan. 28. 17:41
de a csoki még semmi.. elviselném.. dehogy minden 2. dologban van tejpor meg ilyesmi..
2008. jan. 28. 17:39
én most 13.. születésemtől kezdve volt.. mikor egyszercsak olyan 7-8 éves koromba kinőttem.. de nem sokkal utána vissza is jött.. megőrülök.. még egy csokit sem ehetek meg..
6. Menyó (válaszként erre: 5. - Buba03)
2008. jan. 28. 14:14

Én nem diétáztam, hanem amikor előjöttek a pöttyök akkor lettem szigorúan letiltva a tejtermékekről a szüleim által. Egészen pici koromtól kezdve tartott kb. a serdülőkor végéig. Annyi emlékem van róla, hogy iszonyatosan viszkettek azok a nyavajás pöttyök, valamint rázóval le voltak kenve, ettől fehérfoltos voltam. :(

Te hány éves vagy? Nem látom az adatlapodon.

És orvos mondta, hogy egyáltalán ne vegyél magadhoz tejes dolgokat?

2008. jan. 28. 14:09
hát jó neked.. de te meddig diétáztál és hány éves korodba nőtted ki?.. énmár lassan 2 éve nem eszek semmit..:(
2008. jan. 27. 23:51

Én is fehérje allergiás voltam, de kinőttem ahogy mondták az orvosok. Amikor megtelt a szervezetem csomó apró, viszkető pötty lepte el a testem. Ilyenkor a család szigorúan megvont minden fehérjét tőlem. Tudom, hogy az én érdekemben tették, de nagyon nem szerettem. Aztán kiderült olyankor már felesleges a megvonás, mert a szervezet megtelt sőt túcsordult és minden indul előről.

Örülök, hogy évek óta elkerül és remélem többet nem is jön elő.

Sajnálom receptet nem tudok mondani. :(

2008. jan. 27. 17:34
hát nekem: kiütések, meg nagy karikák a szemem alatt..de diétázok..
2008. jan. 23. 04:45
engem a tünetei érdekelnének..) nincs a családban tej allergiás
2008. jan. 22. 20:45
Ide olyan emberektől várnék hozzászólásokat, akik tejérzékenyek..főleg recepteket, nálatok milyen tünetei vannak, bolti terméket, megoldások, stb...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook