Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások fórum

Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. jan. 17. 18:13

sziasztok

voltam a VEGA vizsgálaton és azt mondták hogy allergiás vagyok a tehéntejre (meg még sok másra) de nem ez a lényeg:)hanem az hogy vettünk a Tescóban laktózmentes tejet (tehéntej)és nem merem megkóstolni... aki már vett és nem lett semmi baja akkor kérlek írjatok.:D

2009. jan. 17. 01:02
köszönöm,utána nézek!
132. trabi66
2009. jan. 14. 20:40
Nem tudok a kérdésedre válaszolni, de szerintem technikailag nem lehet akadálya. Ha tud egy helyben ülni 15 percet, és a kezében fogni egy fémrudat, akkor szerintem biztos meg tudják vizsgálni. A neten biztosan találsz olyan személyt, aki végez ilyen vizsgálatot, és tud a kérdésedre válaszolni.
2009. jan. 11. 17:44

sziasztok!

most vagyok itt először, és látom itt vannak jó tapasztalatok a vega teszttel kapcsolatban.a kicsi lányom 2 éves.4 hónapos kora óta tejallergia gyanús.voltunk gasztroenterológusnál, de mivel-szerencsére-nem vett vért, nem tudjuk, h a fehérjére-e, vagy a cukorra, vagy egyáltalán nem is a tejre, hanem valami másra allergias.

nem tudjátok véletlenül, hogy megcsinálják ezt a tesztet egy 2 éves gyereken?

válaszotokat előre is köszönöm!

2008. dec. 31. 21:02
előre is köszi:)
2008. dec. 31. 21:01
valaki meg tud adni egy pontos címet?Nyíregyházára ahol el tudják végezni a VEGA tesztet:)
2008. dec. 30. 19:22
jaj bocsi nem tudom ilyenkor hol jár az eszem:Sén Nyíregyházát keresem:S
2008. dec. 30. 19:19
nem ez a címe: 1111. Budapest, Móricz Zsigmond körtér 3/B II. emelet 7. ahol elvégzik a VEGA tesztet?
2008. dec. 30. 19:06
nagyon köszi:)
125. trabi66
2008. dec. 30. 18:55

Keress rá a neten a vega tesztre. Nagyon pontos leírások vannak, mire jó, mit mér, hogyan csinálják. Nincs tűszúrás!! Egy rudat adnak az egyik kezedbe, a másik kezeden a középső ujjadnál a körömágyhoz érintik az érzékelőt, és a termékmintákhoz érintenek egy lapos lemezkét. Ahol a műszer mutat, ott arra az anyagra allergizál a szervezet. Ha valaki úgy érzi, hogy különlegesebb anyagra allergiás, visz belőle egy darabot, azt is be tudják mérni.

5000.-Ft-ot fizettem. TB-t meg 25 éve minden hónapban.

2008. dec. 30. 16:49
és aki már volt Nyíregyházán ilyen VEGA teszten az meg tudja mondani a pontos címet?:D
2008. dec. 30. 12:30
pff én meg most reggelire megettem egy hamburgert erre megint kijöttek ezek a kis csalánkiütés szerű valamik:(alig bírom kiállni hogy ne vakarjam:S ezt meg szeretném kérdezni a többi tejallergiás felnőttől vagy gyerektől.Hogy ha ti is vakarjátok ezt a fura kiütést akkor nektek is tovább terjed?:S Mármint hogy azon a helyen több lesz.
2008. dec. 29. 18:47
és mennyibe kerül?(bocsi hogy kérdezősködök)
2008. dec. 29. 17:17
vagy azt hogyan csinálják?
2008. dec. 29. 17:08
és amúgy az Un. VEGA teszt az az amikor különböző anyagokat adnak be a karodba?:) és nagyon köszi Arka és trabi66:D
119. trabi66
2008. dec. 27. 18:38

Nekem semmiféle vérvétel nem volt. Un. VEGA teszttel mutatta ki maszekban egy doktornő. 500 féle termékre tudja megnézni az allergiát és a szintjét. 20 perc alatt kész voltunk. Semmi fájdalom, csak a pénztárcám kinyitásakor éreztem egy kis kellemetlenséget.

Margarinból csak a Ligát lehet enni, a többibe mind van tej.

118. Arka (válaszként erre: 117. - 0ccaa3fda2)
2008. dec. 27. 07:31
nekünk azt mondta az orvos, hogy a vérvétel nem diagnózis csak útmutató, hogy mit kellenne elhagyni. Vegyél laktózmentes tejet, ha attól is kijön az ekcéma, akkor lehet, hogy tejfehérjére is allergiás vagy. Ha nem tudod mi lehet az konkrétan, akkor úgy kell csinálni, hogy teljesen egyszerű kaját kezdesz el enni, pl margarinos zsemle. És szép lassan bővíted, mindent írj fel amit eszel ésgy visszatudod nézni mi lehet az amit nem bírsz.
2008. dec. 26. 17:53
éééés viszket is:(
2008. dec. 26. 16:10
majd kérlek válaszoljatok ha tudtok
2008. dec. 26. 13:49
mármint muszáj vérvételt venni hogy kiderítsék?:S
2008. dec. 26. 13:47
és muszáj vérvételt venni?Mert nem nagyon bírom sajna:S
2008. dec. 26. 13:46

sziasztok!

nekem csalánkiütéseim szoktak lenni főként a kézfejemen.Szerintetek tejallergiás vagyok?:((de az igaz hogy ez előtt sok csokit és túró rudit ettem)

112. trabi66
2008. dec. 23. 23:24

Tejcukor és tejfehérje allergiás vagyok. 40 éves voltam, amikor Vega tesztel kimutatták. Talán a candida fertőzés hozta elő, de visszagondolva már legalább 15, de 5 éve egyértelműen voltak panaszaim, amire nem volt magyarázat. Legalábbis "rendes" orvos nem jött rá mi bajom van. Fejfájás, hányinger, néha hasmenés, állandó viszketés a könyöknél, torokköszörülés, kiütés, barna foltokban elszíneződés az arcon, hízás, ami inkább puffadás volt. Olvasva a hozzászólásokat most már tudom, hogy a szemem alatti feketeség is emiatt van. Nyáron rengeteg görögdinnyét ettem, és teljesen elhalványodott a feketeség, aztán lement a szezon, 1 hét és újra megjelentek.

2 éve nem eszem semmiféle tejterméket, meg cukrosat. 3 hónapig volt kellemetlen a megszokott ételek és az édes íz hiánya, de mivel az egészségi állapotom rohamosan javult nem bántam.

A főzés elég macerás. HuLaLa növényi tejszínt használok felesben vízzel, palacsintához meg kókusztejport, túró helyett nagyon jó a tofu, sajtot a Csízió helyettesíti (nyomokban emlékeztet csak az igazi sajtra), na meg hát a Liga. Csoki, amiben nincs tej(csak alkohol): Karamell Scack Kft klasszikus konyakmeggye a Sherry.

Hogy a tej mennyire nem élet, erő és egészség:

Felnőtt korban egyetlen élőlény sem fogyaszt tejet, csak az ember. 12 éves korig hasznos a fogyasztása. Felnőtt korban a tejcukor bontásához szükséges enzim termelése csökken, van akinél le is áll. Vannak népcsoportok, akik felnőtt korban képtelenek a tejemésztésre. Afrikában és a Távol Keleten többen, a japánok nem is fogyasztják.

Állítólag a felnőtt lakosság 80%-ának okoz problémát a tejemésztés, csak mivel az elfogyasztás után 3-5 órával a bélbe érve jelentkezik a kisebb-nagyobb gond, nehéz beazonosítani a baj forrását.

111. dalmacia (válaszként erre: 103. - Serry)
2008. szept. 29. 01:19

Egy picit korrigálnék ill. kiegészítenék:

A tejcukorérzékenység (laktózintolerancia)tünete is lehet bőrkiütés, hányás, hasmenés nélkül is, a tejfehérje allergia tünete szintén. Mind a kettő jelentkezhet felnőtt korban is pl. stressz hatására. És van, hogy mind a kettő együtt jelentkezik, vagyis lehet valaki tejcukorérzékeny és tejfehérjeallergiás is egyszerre.

110. (Vica)
2008. szept. 4. 16:00

Szia!


köszi szépen a tájékoztatást, utána fogok járni.

Ismerem a Joya termékcsaládot, de hogy őszinte legyek még nem mertem megkóstolni, mert félek, hogy mi történik, ha mégis előjönnek az allergiás tünetek. Tudom is, h rá is van a dobozra írva, h nem tartalmaz laktózt és tejszármazékot. De talán most ha majd kicsit jobban leszek, akkor megkóstolom :)

109. 158b969926 (válaszként erre: 108. - (Vica))
2008. szept. 4. 10:32

Szia!

Én már többször is ettem laktóz- mentes csokikat, sajnos a nevüket nem tudom.

Tulajdonképpen ezek szójakészítmények, külsőre úgy néznek ki, mint egy "normál" tejes csoki.

Bioboltokban nézd meg, biztos, hogy kapható.

Tudom még javasolni a helyettesítéseket:

- állati eredetű tejet szójatejjel

- túrót lágy tofuval

Sok féle szójajoghurt, szójapuding, egyéb ilyen édesség is van, az ízük pedig egyeltalán nem rossz!

Én régebben vegán életmódot folytattam, semmilyen állati eredetű élelmiszert nem fogyasztottam, ezért ismerem ezeket a termékeket.

A Joya termékcsalád nagyon sok tagú és finom, ezeket a nagyobb bevásárló központokban is meg lehet találni.

108. (Vica)
2008. szept. 4. 10:18

Sziasztok!


23 éves vagyok és sajnos allergiás a tejre :( annyira rám jár a rúd az elmúlt időben hogy csak na!

Sajnos egy tejszínes krumplis étel után kijöttek a tünetek ( csalánkiütés, kiütések a bőrön) és most nem olyan régen a pajzsmirigyem is bedobta az unalmast, mert megfáztam és a gyógyszer amit a doki felírt laktoz-monoszaharid volt és ezt nem figyeltem és most újra kijöttek ezek a duzzanatok a kezemen és a térdemnél.

Engem a Calcium Sandoz szokott helyretenni, ajánlom mindenkinek, ugyanis a Ca semlegesíti az allergiás reakciókat. Próbáljátok ki!


úgyhogy most itthon vagyok, és fogom a fejem.

Tud valaki olyan csokit amiben nincs semmiféle tejszármazék?

107. liszia
2008. aug. 15. 07:34

Sziasztok!


Ez lesz itt az első hozzászólásom. Sajnos, Levnetének a 2 éves kisfiamnak lehet, hogy tejallergiája van. A háta és a mellkasa száraz, piros foltos. De nem volt semmilyen vizsgálat még, az orvos ránézésre mondta, hogy az, és rögtön szteroidos krémet írt fel. Mik a tapasztalatok a krémet illetően? A védőnőnk diófalevél teát javasolt fürdetésnél lemosásra, és Atópi derm gyógynövényes krémet. És vonjak meg minden tejterméket. Levente nagyon édesszájú, így nem tudom, mit adhatnék neki csoki, és túró rudi helyett. Ti mivel pótoljátok a tejfölt?

Kicsit kuszán írok, de nagyon új nekünk ez a helyzet, és idő kell, míg hozzászokunk. Tünetek alapján tejfehérje allergiára gondolok, nem tejcukorra, de ki tudja ezt?


Írjatok, légyszíves!:)

Köszönöm.

106. Buba03
2008. júl. 7. 19:29
Elnézést, hogy nem tudtam írni, de nem volt gépem.
105. christin (válaszként erre: 104. - Buba03)
2008. jún. 4. 13:37

Szia

Légyszives tedd azt, mert komolyan érdekel a dolog.

Köszönöm.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook