Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások fórum

Tej allergia: receptek, tünetek, megoldások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2009. márc. 23. 13:20
Úgy látom,ezen a fórumon nincs csúcs forgalom...Szép napot az erre járóknak!:)
193. Van de Titok (válaszként erre: 189. - Vámpír)
2009. márc. 20. 19:18
Légyszi azt is írd meg,milyen recepteket írjak?Leves,süti stb....Szép estét mindenkinek!
192. Van de Titok (válaszként erre: 189. - Vámpír)
2009. márc. 20. 19:11
Igen!Csak laktóz intoleranciád van?Valamivel jobb,mint akinek tej allergiája van.A laktózérzékenyek ehetnek trapista sajtot,valamint a túrót ha átmossák vízzel,az sem okoz panaszt.Persze azért nem minden nap kell ilyet fogyasztani.:)A címed?
191. Vámpír (válaszként erre: 190. - Serry)
2009. márc. 20. 18:16
Voltam gasztroenteritikusnál és megállapították, hogy tejcukor (laktóz) allergiám van. Ezért megy állandóan a hasam. De ez már a stresszre is elindul és sajnos ez 2 éve alakult ki. Fel vagyok fújódva, és most elhatároztam, hogy diétázom. Ezt javasolták a Kórházban is.
190. Serry (válaszként erre: 188. - Vámpír)
2009. márc. 20. 13:23
hogy érted,hogy a laktózzal küzdesz? Laktoze intoleranciás vagy?
189. Vámpír (válaszként erre: 186. - Van de Titok)
2009. márc. 20. 12:50
Én lennék vevő a receptjeidre. Tudnál küldeni párat e-mail cimre, ha megadom priviben?
2009. márc. 20. 12:48

Sziasztok!


Én a laktózzal küzdök. Nem bírom megállni, hogy ne igyak laktózmentes tejet, és ne egyek pékárut, meg sok mindent. De tudom vannak kivételes polcok pl: a szalámiknak is.

Tudna valaki egy jó diétát erre?

187. Serry (válaszként erre: 185. - Van de Titok)
2009. márc. 12. 15:55

Lehet, de nem könnyebb itt ajánlani mindenkinek? Mint külön-külön megírogatni?


Ez nem reklám csak tanács.

186. Van de Titok (válaszként erre: 154. - 0ccaa3fda2)
2009. márc. 12. 15:50
A tejallergia mentes palacsinta,ha a tejet egyszerűen buborékos ásványvízzel helyettesítik.Tudom ajánlani mindenhez amihez azt írják,hogy ..dl tej=valamivel kevesebb vízzel,mivel a tej sűrűbb,ha ugyanannyi mennyiségű víztől hígabb tésztát kapunk.Az élesztős tésztákat is vízben kell felfuttatni,nem tejben,így a kelt tésztákat is fogyaszthatnak a tejallergiások.A szójás tejből nem szeretek sütni,inkább vízzel helyettesítem.Túró helyett ajánlom a natur tofut,amit ellehet készíteni akár sósan,akár édesen.Ha főzeléket készítek,ahhoz zab italport használok.3dl víz+2ek zabitalpor.Ezt öntöm rá a főzelékre tej helyett.Nagyon imádjuk,nem lehet megmondani,hogy nem tejjel készült.Ha valaki kér recepteket,szívesen segítek.
2009. márc. 12. 15:22
Nem az van a fórumszabályzatban,hogy se termék,se üzlet,se más honlap?Talán priviben lehet ajánlani.....
184. Serry
2009. márc. 12. 14:49

Érdemes a következő oldalakon tájékozódni.

www.etelallergiabolt.hu

S a Táplálékallergia adatbank oldalán:

www.taplalekallergiaadatbank.hu ( Ha jól emlékszem a címére)

183. Van de Titok (válaszként erre: 171. - Trabi66)
2009. márc. 12. 14:45
A nátrium-kazeinát a legalattomosabb fehérje!Aki tejallergiában szenved,nagyon vigyázni kell az élelmiszerek összetevőire,a következőket nem tartalmazhat:laktóz-tejcukor,nátrium-kazeinát-tejfehérje,tejpor,tej,iropor,savópor,joghurtpor,minden olyan szó amiben a tej van,most ennyi jutott eszembe.Vigyázat!Én találkoztam olyan szójás termékkel amiben tejalapú adalékanyag volt.Nem minden szójás termék tejmentes.A növényi alapú "tejszínhab"is tartalmaz tejfehérjét.
182. Van de Titok (válaszként erre: 179. - Sütimény)
2009. márc. 12. 14:33
A tojásallergiásoknak lehet kapni patikában tojáspótló port,valamint a tejallergiában "szenvedők" helyettesíthetik a tejet szójás itallal,főzéshez pedig tudom ajánlani a zabital port.Nálunk beváltak.
181. vikijoci2 (válaszként erre: 179. - Sütimény)
2009. febr. 24. 15:27

Ingyen ad a Nestlé is recepteket csak kérni kell.

www.nestle.hu

180. vikijoci2 (válaszként erre: 179. - Sütimény)
2009. febr. 23. 20:23

Szia több helyen is és a tej- tojás allergiás oldalon itt a hoxán.pl:dietetika.hu,picibaba.hu,.

DE én is szoktam írni recepteket amiket kipróbálok vagy átalakítok.pl: most a méteres sütöttem.A piskóta receptje:Piskóta

Hozzávalók:

• 2,5 dl almalé

• 12 dkg cukor

• 0,5 citrom héja és leve

• 1 cs. van. cukor

• 25 dkg liszt

• 1 cs. sütőpor

• 1 csipet só

• 1 kk szódabikarbóna

• 4 ek étolaj


Ízlés szerint rakható a nyers tésztába kakaó, fahéj, gyömbér, aszalt vagy friss gyümölcsök.

Az elkészítés menete:

Az almalevet a cukorral, a vanília cukorral, a fél citrom héjával és levével összeturmixolom. A fehéres színű léhez hozzáadom a lisztet, sütőport, sót, szódabikarbónát és az olajat is. A hozzávalókat alaposan összedolgozom. Kivajazott, kilisztezett formában, közepes lángon 15-20 percig sütöm.

csokimáz:Közben megtaláltam a kókuszos tej csoki receptjét. Lehet, hogy sokan már ismerik, de azért leírom hátha valaki mégsem.

10 dk kókusztejpor, 4 ek. cukor, 2 ek. norm. kakaópor, 1 van. cukor, 4 dk liga marg. 4 ek víz. A vizet és a cukrokat sziruppá kell főzni és ha már sűrűsödik beletenni a margarint és egy kicsit még lassú tűzön forralni. Egy edényben elkeverni a kókusztejport a kakaóval. A szirup alatt lezárjuk a gázt, beledolgozzuk a kakaós kókusztejport és jól elkeverjük. Gyorsan kell vele dolgozni, mert gyorsan dermed. Ha nagyjából homogén akkor egy folpakkal letakart tálcára kell önteni és elteríteni. A tetejét még lehet egy kicsit egyengetni.Hűtőbe hagyjuk dermedni. Puffasztott rizset is lehet bele tenni.

bonyolult.

Puding krémet pedig rizsitalból készítettem,de legjobb a kókusztejporból finomabb,Dr.Oetker puding+ liga vaj.

Nem olyan finom mint a régi,de finom lett.

2009. febr. 23. 19:48

Sziasztok,


A fiamnak tej és tojás allergiája van.

Meg tudnátok írni, hogy hol találhatok jó kis recepteket, ötleteket?

Előre is köszönöm.

2009. febr. 23. 19:36

Szeretnétek megosztani valamit veletek! Rakott káposztát készítettem a családnak, és én ebből mindig kimaradok mert a tejfölt ebbe nem tudtam mivel pótolni.A szója joghurtot nem szeretem és nem is ízlik. Kitaláltam valamit.(Lehet, hogy nem írok új dolgot, de hátha valakinek újdonság.)Csináltam egy kis ételsűrítöből és egy kis zabtej porból egy tejfölszerű mártást, tettem bele sót, szerecsendiót egy mini borsot,csöpp olajat és egy kis ecetet. Ezt használtam fel tejföl helyett. Sőt! Megfőztem vmnyi karfiolt egy kicsit.Ebbe a szószba tettem 2 tojás sárgáját és a utána belekevertem a karfiolt.A tojás fehérjét felvertem habbá és azt is óvatosan belekevertem.Enyhén olajozott üvegtálba beleöntöttem az egészet és megsütöttem. Aki tehet rá sajtot azzal még finomabb. De nekem így is ízlett.

Megsúgom, hogy hetek óta időnként eszem egy kis juh sajtot és úgy érzem semmi bajom tőle. Igaz nem olcsó de beosztogatom. Legjobban úgy szeretem amikor ráteszem a kenyérre és megsütöm a grillbe.

Van valakinek a juh sajttal kapcsolatban vmi tapasztalata? Nekem nincs tőle bajom.

177. christin (válaszként erre: 176. - Vikijoci2)
2009. febr. 23. 19:24

Szia

Én ritka kivétellel otthon sütöm magamnak a kenyeret amibe élesztőt teszek. Nekem még nem volt vele problémám. Szerintem nyugodtan használhatod, viszont a szárított élesztőt mintha jobban bírná az epém mint a rendest.

2009. febr. 23. 07:12
Szerintetek ha élesztőt használok a kenyér sütéséhez azzal ártok a fiamnak , mert csak most olvastam el, hogy 13%-ban tartalmaz fehérjét (kazeint). A kovásszal is próbáltam régen , de nekem nem sikerült jóra nem kelt meg elégé.
2009. febr. 12. 18:26
Ma a párom őrömmel jött haza a Hulala-val és olvastam,hogy tejfehérjét tartalmaz.Igaz az első dobozzal amikor vettünk azon nem volt rá írva hogy tartalmaz tejfehérjét vagyis én nem emlékszem rá.
2009. febr. 12. 14:35

Sziasztok

Bocsi,hogy beleszólok, de a Hulala-t én sem merem használni, mert én is azt olvastam a dobozáról, hogy van benne tejfehérje. Kivéve azt ami szója alapú.

Trabi66! Lehet, hogy nem voltál beteg tőle, de függ attól is, hogy mennyi mennyiséget bír el a szervezeted és milyen állapotban van a szervezeted. Van olyan nap amikor én is tudok enni idegen pogácsát, de szerintem ha 3 nap egymás után ennéd már beteg lennél tőle.

2009. febr. 10. 11:21
[link] ezt az oldalt ajánlom mindenkinek sok recept van itt is.
172. Serry (válaszként erre: 171. - Trabi66)
2009. febr. 9. 19:53
A Na-kazeinátot tejszínből vonják ki. Tehát tejszármazék.
171. trabi66
2009. febr. 9. 19:08

A dobozról írtam le. Mindig van itthon. Lehet, hogy nem teljesen azonos termékről beszélünk? A nátrium-kazeinát - ot írta az élelmiszermérnök is, hogy necces. Az van benne. Ez az összetevő mit tartalmazhat?

Egyébként érdekes, mert a fornettis termékek tésztája is tartalmaz tejszármazékot, és attól sem vagyok beteg. Persze túrósat, sajtosat nem eszem, de a diós, meggyes, csokis, krumplis jöhet. Egyszer 20 dkg-ot ettem meg, mert nagyon éhes voltam és nem volt más, de attól se lett bajom. Szerinted ennek mi lehet a magyarázata?

170. Serry (válaszként erre: 169. - Trabi66)
2009. febr. 8. 20:15

Ezeket az összetevőket honnan írtad le? Én ugyanis megnéztem a boltokban kaphatót és bizony van benne tejfehérje. ( Ezt az összetevőlistát amit írtál a neten én is megtaláltam, de nem ez van a dobozon.)


dietetikus vagyok. És aki a választ írta nekem élelmiszermérnök. Szóval ez az info biztos.

Én megnéztem a most kaphatók Hulalák dobozán az összetételt.

169. trabi66
2009. febr. 8. 17:53

hulala összetevői: víz, hirdogenizált növényi zsír, cukor, nátrium-kazeinát, testesítő anyag: E420ii stabilizátorok E463, emulgeálószerek E472e, E322, E472b, E435, konyhasó, természetes aromák, szinezék E160a.

Tejfehérjére és tejcukorra is allergiás vagyok. Tejfehérjétől azonnal viszketek a bal könyökömnél, és kapar a torkom. Ha hulalat fogyasztottam - igaz sose nagy mennyiségben, és nem gyakran! -, semmi bajom nem volt tőle, nem vakarództam és nem fájt a fejem se.

168. ledia
2009. febr. 8. 13:03

Sziasztok!


Nemrég olvastam az Ideál honlapján, hogy az allergia gyógyítható saját vér terápiával, nemcsak felnőtteknél, de gyerekeknél is. Van tapasztalata ezzel kapcsolatban valakinek?

2009. febr. 7. 13:45
Vacsi után kb másfél órára szoktam neki adni.Eddig soha nem volt gond.De minden este kijött belőle.
166. 3a724ecf9f (válaszként erre: 165. - Lengyelnehajni)
2009. febr. 7. 13:30
szia!nem lehet, hogy a gyomra nem bírja esténként a tejet?
2009. febr. 7. 13:23

A kislányom novemberben volt kettő éves. Kb két hete kezdődött esténként, hogy megitta a tejet, és ki is hányta egyből. Este tejet adok neki általában, reggel meg a tejbe teszek neki nyuszis kakaóport. Reggelente a kakaó nem jött ki belőle. Még cumisüvegből issza a tejet, kakaót, nagyon nem akarja még letenni.

Azt mondta a doki, (telefonon érdeklődtem, mert a rendelőbe nem akartam odavinni az amúgy egészséges gyereket, nehogy valami bacit elkapjon), hogy most egy hétig ne adjak neki semmiféle tejterméket. Viszont a kakaó meg nem jött ki belőle, nincsenek foltok a bőrén. Nincs más tünet, csak hogy kijön belőle a tej. Tegnap este vettem neki bolti kakaót, a dobozán 41% tej van a készültek között. Nem jött ki belőle. Valahogy ezt nem értem. Tudnátok segíteni esetleg.Ahogy olvaslak bennetek rengeteg tapasztalatotok van.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook